Автор Тема: Muela 55MK2  (Прочитано 8665 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Likantropos

  • Гість
Muela 55MK2
« : 17 Липня 2008, 23:18:54 »
Цей тесак з дивною назвою - мій перший придбаний в свідомому віці ніж. З нього і почалась хвороба.

Muela 55MK2
Загальна довжина: 29,5 см
Довжина клинка: 17,9 см
Товщина по обуху: 4 мм
Максимальна ширина клинка: 3,3 см
Матеріал клинка: INOX-1-42-MOVA ( 0.53% C, 0.50% Mn, 0.35% Si, 14.50% Cr, 0.50% Mo, 0,18% V)

При покупці ніж був упакований в аккуратну коробочку і вкладений в піхви. З них і почнемо.

Піхви вироблено з (як кажуть, я сам не розуміюсь на цьому) пресованої шкіряної стружки. Втім, зібрані вони цілком пристойно, добре прошиті і два роки не дуже активної експлуатації слідів на них не лишили зовсім. Ніж в піхвах сидить впевнено, хоча, якщо перевернути і потрясти, то повільно вислизає. Для фіксації ножа піхви оснащено ремінцем, що застібається на руків'ї.

Ножа цього я вподобав саме за цікаву форму клинка. Як виявилось - не помилився. Форма ножа дуже сприяє рубці, а розмір дозволяє використовувати його навіть для того, щоб колоти невеличкі полінця. В той же час РК на ввігнутій частині леза в рубці участі не бере і лишається гострою. Спуски широкі, ввігнуті, РК зведена в 0.7 мм. Заточку ніж тримає дуже добре, хоча в бритву я його не точив, але папір ріже впевнено навіть після доволі серйозних робіт. РК не кришиться, хоча під час рубки твердих пород деревини на морозі трохи заминається, але і правиться доволі легко.

Руків'я, нажаль, не дуже зручне. Так, воно не слизьке, м'якеньке, приємне, але має дві серйозні вади:
1) Ніж важкий і при рубці постійно намагається вилетіти з руки. Доводиться при рубці тримати палець на обусі, що не дуже зручно. Дуже не вистачає нормально упору на кінці руків'я.
2) Руків'я тонке навіть для моїх невеликих рук. В зимових рукавицях воно взагалі майже не відчувається.

Ніж массивний і доволі важкий. Центр ваги знаходиться трошки за больстером, що надає йому додаткової інерції в рубці, але робить майже некерованим для тонких робіт. Але є секрет: якщо тримати ножа за рікассо, він якимсь магічним чином стає легким та маневреним, як зубочистка. А так як основна ріжуча частина у нього біля руків'я, ніж стає цілком придатним для тонких робіт (звичайно, ювелірно різати помідори ним не вийде, але сірника точити зручно =) )



Ось такий от він, мій основний сурвайвал найф. І ріже добре, і дрова рубає чудово. Люблю його страшенно і беру на кожен вихід за місто, де йому завжди знайдеться робота.

Offline Jericho

  • Удалить
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 9899
  • Нагадил как вшивая шавка - в результате забанен
Re: Muela 55MK2
« Reply #1 : 18 Липня 2008, 08:49:21 »
ух ты .. а у нас в копилке такого еще нет  :( - спасибо.
форма клинка понравилась  :D
а в целом  ??? тот еще жабокол  :)

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Muela 55MK2
« Reply #2 : 18 Липня 2008, 08:58:00 »
Клинок супер, а рукоять - не очень.
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Чкылчи

  • Гість
Re: Muela 55MK2
« Reply #3 : 18 Липня 2008, 10:58:03 »
Добрий обзор, з подробицями особистого використання.
Дякую.

1) Ніж важкий і при рубці постійно намагається вилетіти з руки. Доводиться при рубці тримати палець на обусі, що не дуже зручно. Дуже не вистачає нормально упору на кінці руків'я.
Темляк допоможе уникнути проблему висковзання ножа при рубці, рекомендую використовувати його, а не просто прикрашати ним ;)

Але є секрет: якщо тримати ножа за рікассо, він якимсь магічним чином стає легким та маневреним, як зубочистка.
ніякої магіїї ;) хват перемістівся ближче до ценру ваги.

Offline Palych

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1421
  • Розташування: Черкаси
Re: Muela 55MK2
« Reply #4 : 18 Липня 2008, 11:21:33 »
ух ты .. а у нас в копилке такого еще нет  :( - спасибо.
Це, мабуть, через те, що хтось колись на котромусь із форумів всі іспанські марки кинув фтопку. Гамузом.
2 Likantropos
>Матеріал клинка: INOX-1-42-MOVA ( 0.53% C, 0.50% Mn, 0.35% Si, 14.50% Cr, 0.50% Mo, 0,18% V)< Звідки такий детальний склад? Як правило, виробники (Muela, Nieto, Halcon) обмежуються лаконічним "440" або ще лаконічнішим "INOX". Був фірмовий буклетик?
Якщо затупилася сокира, і якщо лезо її не буде загострене,
то необхідно докладати зусиль; мудрість зарадить цьому. (10 Еккл. 10)

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Muela 55MK2
« Reply #5 : 18 Липня 2008, 12:33:27 »
Звідки такий детальний склад?
Что касается Muela - кое-где (в т.ч. и для для 55MK2) фигурируют фразы "INOX-1-42-MOVA" или "440 molybdenum vanadium steel" или "Molibdenum Vanadium 440 Steel"...

Твердость обычно заявлена 55-56 (иногда 56-58) HRC

В простых (=дешевых) моделях - 420.

IMHO, практику не указывать марку [типа] 420 можно считать установившейся.
          Хуже - некуда, а лучше - как же не похвастаться? :)
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Muela 55MK2
« Reply #6 : 18 Липня 2008, 12:37:10 »
Хороший обзор, надо на сайт поместить, про Муэлу у нас ничего еще нет. (Просматривая фото с ио поздоровался с Горбачевым )))))
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Квитко Дмитрий

  • Гість
Re: Muela 55MK2
« Reply #7 : 18 Липня 2008, 13:33:12 »
Спасибо за обзор. Прикольный "свинокол" ;)

Offline Thorwald

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2379
  • Розташування: Київ
    • http://povstanets.kiev.ua
Re: Muela 55MK2
« Reply #8 : 18 Липня 2008, 13:41:31 »
Цитувати
Але є секрет: якщо тримати ножа за рікассо
хоч багато хто плюється на чойл, але якраз для цього він і призначений

Likantropos

  • Гість
Re: Muela 55MK2
« Reply #9 : 18 Липня 2008, 16:19:49 »
Цитувати
Темляк допоможе уникнути проблему висковзання ножа при рубці, рекомендую використовувати його, а не просто прикрашати ним
А як, до речі, його використовувати?  :(
Цитувати
Звідки такий детальний склад?
Гугль підказав. З ножем ніяких папірців (крім стрьомної справки) не було.

Чкылчи

  • Гість
Re: Muela 55MK2
« Reply #10 : 18 Липня 2008, 20:42:26 »
Зажимать рукоять так чтоб темляк был тоже в ладони, ну скажем мизинцем или мицинцем и безымянным его зажимать, темляк не скользкий не вылетит. Если вместо такого темляка будет просто шнурок петлёй ещё проще - руку в петлю в ннатяжку и руби сколоко хочешь, не вылетит из рук.

Likantropos

  • Гість
Re: Muela 55MK2
« Reply #11 : 02 Січня 2009, 14:34:20 »
Поміряв, зведено ножа в 0.64 мм

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Muela 55MK2
« Reply #12 : 02 Січня 2009, 14:53:33 »
Не люблю испанцев, еще по второй мировой. )))
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Андрей Евтушенко

  • Гість
Re: Muela 55MK2
« Reply #13 : 28 Січня 2013, 19:13:13 »
 Нож, с виду для активного пользования - {_11} Во!
Вот только на фото в руке создается впечатление, что рукоять позаимствована от "бастардного" меча ИМХО (_19) Как в работе в руке лежит? Или при быстром хватании сразу место в ладони "находит"?

Offline Palych

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1421
  • Розташування: Черкаси
Re: Muela 55MK2
« Reply #14 : 28 Січня 2013, 20:40:17 »
Темі п"ятий рік, жвавість постів зі старту обіцяла активне обговорення.  Насправді ж вона "заглохла" досить швидко, хоча певний інтерес сабж все ж таки викликав. Висловилися і про руків"я, і про клинок, і про матеріал клинка  ("Там і моє тоже єсть" (с).)

Шановна спільното, навіть не знаю, що й сказати про "матеріал". Пару місяців тому колега-мисливець попросив "привести у робочий вигляд" трійко ножів, серед яких був дуже схожий на цього "іспанця" ніж. Так от він був єдиним з трійки, який я у робочий вигляд так і не  зміг привести. "Матеріал" клинка виявився у буквальному розумінні "пластиліном" (_23) і просто не тримав заточку {_18}. Вибачився і віддав таким, як був.  {_09}
Якщо затупилася сокира, і якщо лезо її не буде загострене,
то необхідно докладати зусиль; мудрість зарадить цьому. (10 Еккл. 10)

Offline Курінний

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1910
  • Розташування: м.новомосковськ дніпропетровської області
  • національність-козак
Re: Muela 55MK2
« Reply #15 : 29 Січня 2013, 00:03:11 »
Тю...Заточити до стану---бриє можна навіть дюраль...але не надовго :D.
спочатку нас не помічають,потім з нами борються,а потім ми  перемагаємо!

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Muela 55MK2
« Reply #16 : 29 Січня 2013, 00:04:57 »
Некроманы  )))
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

chapaj

  • Гість
Re: Muela 55MK2
« Reply #17 : 26 Січня 2014, 00:04:39 »
у меня такой уже три года - я очень им доволен , тоже в лес с ним постоянно + складень - чаще крыса или керш дог2 .довольно хороший работяга .незнаю , чем вызвано отношение к Муэле - типа фуфло , много читал в нэте такого , но решил взять - вот саро это гавно , есть сарган - его малому отдал в походы , он у меня на турыста пошел заниматься- пусть учится аккуратному обращению.