Автор Тема: Окологазовый (скорее - внегазовый) вопрос.  (Прочитано 4001 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
В общем после долгих раздумий (а тем более, что у нас отключили газ на всем поселке неизвестно, на сколько - какая-то, блин проверка) пришел к выводу, что от газопостачання надо отказываться.
Грядущий гройсман-прайс на газ я реально я не потяну - и эту зиму еле пережили, и долг еще висит (при том, что камин топили регулярно)
Посему прошу совет по выбору твердотопливного котла, который будет работать на всем - дрова, уголь, кизяк (как рекомендовал один из министров) и т.п.
Площадь дома 240 кв.м.
Первый этаж не особо важен - там кухня, мастерская, пральня и т.п.
Посему можно считать на 200 квадратов или около того.
Просьба - на профильные форумы не отсылать, в Гугль тоже, советы типа "я где-то слышал" также не интересуют.
За все остальное - благодарочка  {tnx}
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Фішермен

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 258
  • Розташування: Полісся, Коростень
Для себе дивлюсь на піролізний. У знайомих стоять і не перший рік. Але в мене проблема - місця мало. От і думаю  {dr}
Так не завжди буде

Offline VSk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6911
  • Розташування: Киев
Делают котлы у нас на окружной, примерно 20 т котел, около 18, это у меня считали, установка. Горит на угле, тырсе и автошинах.
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

Offline Desmodeus

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 403
  • Розташування: Украина Николаевская обл. г.Первомайск
Площадь дома прощадью ... чуть иное важнее обьем воды какой в системе ,система уже веть есть?

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Конечно есть, 10 лет пользуюсь, объем 100 литров, вполне хватает - батареи хорошие и стоят там, где надо. Нынешний газовый котел - Vella Compakt New Florida, 20 кВТ.
Далее вопрос про кубатуру?   ;)
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Desmodeus

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 403
  • Розташування: Украина Николаевская обл. г.Первомайск
Не про кубатуру .
Трубы какие и как часто вы хотите подходить кнему ?

Offline KRG Roman

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1271
  • Розташування: Украина, г. Кривой Рог
Ігор Григорович, я займаюсь монтажем і проектуванням систем опалення. То мій хліб  вже  =)15 років. Номер телефона відправив.

Offline космос

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 10947
  • Розташування: Украина, Донецкая обл.
  • Все будет хорошо!
мне б тоже тел.. у меня вопрос по радиаторам   {))}
мои работы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?board=561.0
канал
https://www.youtube.com/user/MsDtkbh/featured?disable_polymer=1
отзывы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=14606.0
Если вы не умеете радоваться  жизни, то вы старый пердун (с)

Offline KRG Roman

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1271
  • Розташування: Украина, г. Кривой Рог
Космос , телефон відправив.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Рома  {tnx}

Трубы какие и как часто вы хотите подходить кнему ?
Трубы - металлопластик. Каким боком это к выбору котла - не совсем понимаю.
А подходить - вообще не хочу  :D Но знаю, что не получится...
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline VSk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6911
  • Розташування: Киев
Трубы - металлопластик. Каким боком это к выбору котла
От котла 2 метра придется ставить металлическую.
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Понимаю, но собственно выбор собственно котла здесь при чем?
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
.. телефон відправив.
И мне... и мне! Почти 10 лет топлю грубой, но надо бы что-то цивилизованнее придумать.
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
А воно буде вигідно? Переобладнання ж не 5 копійок вартує.
Просто от дивлюсь на ціни дров... Реально виходить 1000грн за куб листяних (куб саме дров, не повітря).
Куб дуба пишуть дає 2700кВт*год. З одного боку - в 7 разів дешевше електроенергії по обіцяній ціні з цього літа. А з іншого... Ще ж треба зважати, що половина в трубу вилетить і лишиться трьохкратна різниця.
Так то дуб, а дуба на всіх не вистачить. Сосна, солома і кізяк. І циферки прийдеться ділити пополам.

Є в кого реальна інформація - скільки треба дров на сезон?

Може, зважаючи на те, що з паливом краще з часом точно не буде, зразу на електрику переходити? В електрокотла обслуговування точно попростіше, ніж у дровяного.

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Так крім дров є ще багато чого. Наприклад ми у церкві булер'ян (самий потужний) топили щепою, та ще-й із осокора (лайно ще те) , але нічого, було тепло. Всілякі там брикети, торф.... . Зараз чималий вибір.
Я наприклад позаторік купив торфобрикети у мішках. Досить непогано тримає тепло.
По кількості.... . Мені на зиму вистачало приблизно 6 кубів соснових обаполів (ГАЗ 66 з наставленими бортами). Позаторік це мені коштувало (по блату  ;) ) 2500грн. Сосна згорає швидко, але швидко наганяє температуру, ну а груба досить непогано температуру зберігає. З дубом можна порівняти акацію. Колоти її жах, але теплоємність непогана.
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline tericon

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 928
  • Розташування: Чернівці
Ну врахуйте такі моменти:

1. Вонь уже через сезон страшна, кислий запах вїдається в стіни, дим, копоть. В ідеалі робити окрему топочну. Бо навіть якщо в підвалі - запах по хаті все одно тягне. Якщо палити дешевими брикетами чи пресованим сміттям - запах ще гірше.

2. Обхажувати його ще те задоволення. Дощ чи сніг, ніч чи день,  свято чи будні треба вдягати брудну байку і штани, нести дрова/брикети, складати/колоти, забивати/розпалювати. Руки в порохах і занозах, в чорній жирній сажі, яка неохоче відмивається.
Подорожчі заправляти треба 2 р/день, подешевші 3 р/день. Замахує капітально. Чистити котел і виносити - ще те задоволення.

3. Важко утримувати однакову комфортну температуру. Коли розкочегарюється - жарко, коли остигає - холодно. Є купа способів, щоб це мінімізувати - але по комфорту з газом і світлом не порівняти. В перехідні сезони осінь/ весна коли газовий котел включив на 40 градусів - і вдома чуть тепліше. Тут так не вийде - топиш вода 90 градусів, дома Африка.

4. Дрова подорожчали в 3 рази. Брикети дуже відрізняються по якості. Дорожчі скоро коштуватимуть як газ, дешеві сипляться, кришаться, носити/вантажити просто жопа, швидко прогорають.

5. Я утеплив стіни, вікна, підлоги. Не топлю в кількох кімнатах. Таймер на котел - вночі коли спимо, і вдень коли на роботі скручуєм на мінімум. Допалюю трохи електрорадіаторами - ванна/туалет - де треба короткочасно значно тепліше. Вдалось вдвічі зменшити розхід газу. Знайомі перейшли вночі на електрокотел, нічний тариф, 3 фази, хтось ставить сонячні батареї. По грошам +/- як і дрова з котлом - але сексу менше набагато.

Коротше кажучи подумайте добре чи епопея з дровами того варта. Для майстерні і гаража нормально, але жилий будинок - не впевнений, що це найкращий вибір.

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Коротше кажучи подумайте добре чи епопея з дровами того варта. Для майстерні і гаража нормально, але жилий будинок - не впевнений, що це найкращий вибір.
8-)

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Може й не найкращий, але очікувана ціна на газ - 13 грн/куб.
Скільки треба заробляти, щоб ще й на їжу вистачало, не кажучи про все інше?
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline А.М.

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1889
  • Розташування: Киев
Дрова в Україні  можуть і закінчитися. Якщо тенденція переходу на дров"яне опалення буде в таких самих темпах. На півдні вже не залишилося посадок, народ все випилює а влітку випалює (щоб зимою спиляти сухостій). В радянські часи (до газифікації) стільки дровами не топили, використовували вугілля.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
на електрику переходити?
Хтось щось на цю тему може сказати?
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Henry

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 151
  • Розташування: Украина. г. Днепропетровск. Р-н ДИИТ-а
    • нет
Да блин - приехали!

Я уже тртий сезон пользуюсь таким котлом:
http://danko-kotel.com.ua/danko-12-5tn#5518-2

Сделан по-украински, но пользоваться можно. За время эксплуатации один раз подтек радиатор - заварили. Сорвалась резьба на оси  дверцы - нарезал.
Топить дровами не ужасно, но не легко. Я вечером час 2 протапливаю газом и до полуночи дровами. Раходую около 5 куб. А с утра приходится померзнуть. Ну ничего,  это во славу Нации!
Сейчас бы такой котел  не купил,но все мы задним умом  умные.
Недостатки - маленькая топка, нужно измельчать дрова, радиатор прилично зарастает, от чего КПД сильно падает. Его нужно очищать хотя бы раз в неделю - лучше чаще. Не могу этого объяснить, но система работает по-другому по сравнению с газовым, по этому врезал еще один кран.
Не надейтись на чудо-системы все котлы примерно одинаковы за исключением ну совсем дешевых.Главным образом обратите внимание на удобство эксплуатации, очистки как котла так и дымохода. Представте себе, как это будете делать, что бы как можно меньше сорить в дом.
Дрова не так уж и подорожали, но их стало меньше. Не плохо их комбинировать с брикетами - экономятся силы и время.
Да забыл сказать - не слушайте басни про работу 4-5ч с загрузки. Можно набить топку, придушить тягу и гореть-тлеть будет долго,но при этом мало выделяется тепла - не нагреетесь. Час - полтора с загрузки максимум.
Параллельно нужно озаботиться утеплпением дома у меня средства весьма ограничены, по этому по частям его утепляю и это очень существенно.
Если интересны какие то практические вопросы - отвечу с удовольствием.

Offline Henry

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 151
  • Розташування: Украина. г. Днепропетровск. Р-н ДИИТ-а
    • нет
Забыл добавить - сейчас бы посмотрел в сторону этих котлов.
Не реклама просто "власні міркування"
https://dtm.ua/ru/glavnaya/

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Хтось щось на цю тему може сказати?
Я могу сказать, хоть может и не очень подробно. Директорша нашей школы живет в старом здании школы (дореволюционной постройки) и использует электроотопление. Могу расспросить ее при случае, что там и как и что оно по деньгам, но точно знаю, что она и дровами иногда подтапливает. И еще вроде для таких котлов надо 3 фазы, хотя может и не для всех. И тарифы если установлено электроотопление помягче, хотя тут чтото гадать не приходится. Сейчас меньше, завтра больше.
Еще, в одной кременчугской церкви (бывший магазин) установили электроотопление и электродный котел на пластиковые трубы. Греет неплохо, но сколько жрет не помню. 3 фазы там точно есть, но обратно же задействована одна, или 3 не знаю. Знаю что там куча всяких бачков и коробочек навешана. Это отопление стоит там уже лет 8-10.
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline космос

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 10947
  • Розташування: Украина, Донецкая обл.
  • Все будет хорошо!
электродный котел, у хорошего знакомого, сруб на 170 кв с утеплением, по квт не знаю, по деньгам в январе- 7000грн
три фазы.
мои работы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?board=561.0
канал
https://www.youtube.com/user/MsDtkbh/featured?disable_polymer=1
отзывы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=14606.0
Если вы не умеете радоваться  жизни, то вы старый пердун (с)

Offline Adik

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 854
  • Розташування: Кам'янське
Є в кого реальна інформація - скільки треба дров на сезон?
Є.
Одна:  сусід на рік спалює 12 складометрів (це не чистий об'єм дров, а об'єм, складений з чурбачків - там повітряні проміжки між чурбачками). Ну то сусід, то такє.
Друга: в кума є невеличка столярка. 200 (двісті) мішків тирси на зиму. Так це тільки тирси (яку можна мішками полічити), а ще крім того обзьол і все інше - куба чотири. Це при тому, що в кума і котел, і теплоакумулятор на півтони, і дом утеплений.