Автор Тема: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.  (Прочитано 30504 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline РЕЗОН

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 355
  • Розташування: Киевская область, Васильков
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #25 : 18 Вересня 2011, 20:38:04 »
Кроме сверловки стволов и грубой фрезеровки ствольной коробки все остальное напильником и ручками, подгонка проверялась на свече. К какой категории отнести это оружие.
Я сказал бы:
ручная работа, кроме стволов и СК

Offline Toxa

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 803
  • Розташування: Лохвиця
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #26 : 18 Вересня 2011, 20:40:20 »
На мою думку термін "ручна робота" це дослівно перекладений з англійської хендмейд і він нам не зовсім рідний. І чомусь він використовується коли йде розмова про щось високої якості. А от більш рідніший термін "саморобний" чомусь використовується тоді коли глянув і зразу видно що саморобний  :D. Так от "саморобний" це означає, що ти його зробив сам, а на чому ти його зробив не має значення. А ручна робота це щось таке умовно незрозуміле і по ідеї цей термін повинен означати іменно ручну роботу з мінімумом інструментів.

Offline Лях

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2552
  • Розташування: Кропивницкий
  • Нет ничего невозможного, просто на невозможное тре
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #27 : 18 Вересня 2011, 20:45:55 »
Цитувати
К какой категории отнести это оружие.
Индивидуальная сборка, не серийное, единичный экземпляр - а это и есть - РУЧНАЯ РАБОТА. Механизация некоторых этапов в производстве изделия - не уменьшает индивидуальность а лишь облегчает работу.
+ 1000000 к
Цитувати
Головне - результат - НЕПОВТОРНИЙ В СЕРІЇ виріб.
- главное отличие от серийного производства.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #28 : 18 Вересня 2011, 20:48:09 »
Я сказал бы:ручная работа, кроме стволов и СК
Нет. Стволы и СК отдельно никого не интересуют, интересует ИЗДЕЛИЕ. А изделие - и есть ручная работа полностью. Именно полностью, т.к. все это (составляющие/комплектующие) нужно собрать и сделать  {_26} ВЫХОДНОЙ продукт.
Если углубиться в Вашу тезу, то там ручной работы минимум процентов - сталь варили не работники данного оружейного предприятия, руду для нее добывали не они, дерево для прикладов не растили, и т.д.


"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #29 : 18 Вересня 2011, 21:03:02 »
Де межа, хлопці?

для мене межа лежить там, де ти перестаєш використовувати власну м'язову силу для роботи. Терпуг - це ще ручна робота. А от ЧПУ - це вже не ручна. Авторська - так, одинична (штучна) - якщо забажаєш, але вже не ручна. Максимум мозкова ))) Тому що при ЧПУ працюють твої мізки і автоматичне обладнання, руки в цей час тягнуться то до чаю, то до печива, котрі стоять перед монітором  :D

Можна ж взагалі організувати процес так, що можна буде сидіти вдома, а запускати виробництво одної оригінальної деталі десь за 20 км від дому натиском кількох кнопок  :) І що, це теж ручна робота тільки через те що деталь одна і ти причетний до неї?

з.і. мультитули лізермен вручну збирають - це ручна робота?  :)

Мова – душа народу

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #30 : 18 Вересня 2011, 21:07:46 »
для мене межа лежить там, де ти перестаєш використовувати власну м'язову силу для роботи.
На фрезерному станку я використовую м"язову силу щоб крутити коліщата, підіймати/знижувати стіл, тощо. На ЧПУ я використовую м"язову силу для того, щоб натиснути кнопки. Навіть при дистанційному керуванні я також використовую власну м"язову силу, щоб тиснути на клаву.
Де межа? )))
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #31 : 18 Вересня 2011, 21:08:41 »
До того ж може бути серійна ручна робота - у Василя саме так, коли йому замовляють десяток, два, три однакових ножів, де тільки і розрізняються матеріали руків'я. Так само гончарі - все ручна робота, при цьому серійна. І прикладів ще можна надати. А от один зроблений повністю автоматично складень, де ти лише кріпив заготовки на предметних столах станків і після цього все зібрав (ще може полірнув сам) - це не ручна, це авторська механізована робота.

Мова – душа народу

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #32 : 18 Вересня 2011, 21:10:42 »
Де межа?

межа - використання м'язової сили для процесу обробки, а не для організаційної роботи по забезпеченню процесу обробки за допомогою автоматизованого обладнання.

я так розумію, ти стверджуєш що все, що не є серійним - це і є ручна робота?

Мова – душа народу

Offline VSk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6911
  • Розташування: Киев
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #33 : 18 Вересня 2011, 21:12:05 »
Индивидуальная сборка, не серийное, единичный экземпляр - а это и есть - РУЧНАЯ РАБОТА.
У меня поэтому и возник вопрос. Модель ружья лет около ста выпускается. Явно не единичный экземпляр.
« Останнє редагування: 18 Вересня 2011, 21:19:22 від ja)d. »
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

LaBotika

  • Гість
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #34 : 18 Вересня 2011, 21:13:35 »
Fes , конкретно в этом случае,я полностью на вашей стороне,но как быть с малыми сериями
 до 10 шт. которые почи каждому приходилось делать(конечно своими руками)?

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #36 : 18 Вересня 2011, 21:16:49 »
ти стверджуєш що все, що не є серійним - це і є ручна робота?
Не зовсім так. Все, що створено власними руками - є ручною роботою. РУКАМИ (з застосуванням рук в процесі) - наголошую (ну, ще з застосуванням мозку, але це в кого як))))

"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #37 : 18 Вересня 2011, 21:19:03 »
авторська механізована робота

з.і. навіть не механізована (це ще при певних обставинах можна притягнути до ручної), а автоматизована машинна обробка.

2iurii soldatko ти думаєш я не знаю про можливості китайців? ))) та те що вони парять - то не вишиванка, вишиванку автоматизованим чином можна зробити, але такого обладнання не існує, імхо. Вишиванка робиться з конкретних тканин і конкретним методом - там нитки (кольорові) ідуть мимо ниток тканини - у китайців на машинах як попало, Я вже мовчу що тканина зазвичай не та. От тут і виходить що зробити справжню традиційну вишиванку можна лише руками.

Мова – душа народу

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #38 : 18 Вересня 2011, 21:20:53 »
Все, що створено власними руками - є ручною роботою. РУКАМИ

от і я про те ж! але одна справа руками оброблювати деталь, і інша справа, коли руки потрібні лише для того, щоб вказати обладнанню як цю деталь оброблювати - тут робить обладнання, а не руки.

Мова – душа народу

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #39 : 18 Вересня 2011, 21:21:14 »
как быть с малыми сериями до 10 шт. которые почи каждому приходилось делать(конечно своими руками)?
Да так и быть - это мелкосерийное РУЧНОЕ производство.
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #40 : 18 Вересня 2011, 21:21:38 »
Наверно любой нож изготовленный исключительно с применением автоматического производства , будет иметь те или иные косячки ( где то больше ,где то меньше )
отсюда следует, что сделанный руками нож их иметь не будет
часто такое бывает, безкосячные ножи?
или ножи с косяками - не хендмейд?
как в таком случае относится к некоторым западным ножеделам, которые специально косячат, чтобы было точно видно, что изделие - хендмейд и потому это круто и дорого?

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #41 : 18 Вересня 2011, 21:23:13 »
тут робить обладнання, а не руки.
Саме по собі - так взяло, і робить?  не мели дурниць  {))}
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #42 : 18 Вересня 2011, 21:27:07 »
щоб вказати обладнанню як цю деталь оброблювати - тут робить обладнання, а не руки.

хе, навіть більше - можна в наглу і членом натиснути клавішу ентер  {))} і ногами увесь процес організувати (головне маніпулятори правильні підібрати) - що, назвемо це "ножною роботою"? :)




Саме по собі - так взяло, і робить?

Звісно що саме - фізична обробка матеріалу і всі дії, що ведуть до зміни форми матеріалу, тощо, все це зроблено винятково завдяки електроенергії і за відсутності необхідності прикладати руки. Бо якщо не так, то програмування, заповнення бланків в 1С, написання статті - це теж ручна робота  ))) ))) ))) а не розумова.

Мова – душа народу

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #43 : 18 Вересня 2011, 21:31:36 »
Я ніде не писав, що ручна робота виконується без застосування мозку (ну, виключення є, звісно, й не мало)
Таким чином програмування - також ВИКЛЮЧНО РУЧНА робота. Можеш заперечити? Чи в тебе зі словом "ручна" асоціюються тільки руки - без тіла, голови, тулуба, тощо? )))
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #44 : 18 Вересня 2011, 21:35:00 »
тоді дай визначення розумовій роботі, чи такого немає?

з.і. в будь-якому випадку, все що починається з чпу, все це для мене вже не ручна, а автоматизована робота. Авторська, серійна - то інше питання.

Мова – душа народу

Offline РЕЗОН

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 355
  • Розташування: Киевская область, Васильков
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #45 : 18 Вересня 2011, 21:47:40 »
Если после ЧПУ имеем ручную работу, потому что руки там... и мозги... тоже, то есть ли примеры не ручной работы?

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #46 : 18 Вересня 2011, 21:53:46 »
все що починається з чпу, все це для мене вже не ручна, а автоматизована робота
А все, що починається з застосуванням елетродвигуна, електрики взагалі (світло в кімнат, наприкладі) - також?
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #47 : 18 Вересня 2011, 21:55:06 »
Если после ЧПУ имеем ручную работу
До ЧПУ - не перекручивате )))

"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Bazknives

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1008
  • Розташування: СASTELLON
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #48 : 18 Вересня 2011, 22:01:52 »
А то, о чем говорит Василий ("це головна біль особиста,і вона нікого не хвилює,ринок є ринок"), основано на желании продать. Да, это правильное желание, но в его случае.
Володя а в твому випадку хіба не так,чи ти ножі складіруєш.
Продати хочуть всі, не залежно живуть вони за рахунок ножів,чи ні.
До того ж може бути серійна ручна робота - у Василя саме так, коли йому замовляють десяток, два, три однакових ножів, де тільки і розрізняються матеріали руків'я.

Це називається попит на дану модель. Великі  Боб Ловелес ,Стивен Джонсон,Рендал,Дітемар Креслер,і багато інших майстрів все життя робили і роблять не більше,як 30 моделей,і хто може сказати,що їхні ножі не авторські,і можу поспорити,що з 100 ножів одинакової моделі Ви не знайдете двох однакових.
Між цеховиками,і штучниками,які працюють з модельним рядом дуже невенлика грань,але вона є.Цех за звичай випускає 100 і більше ножів даної моделі які нічим не відрізняються,і штучника таке може бути але на замовлення 2-3 рази в рік.Штучник зазвичай працює сам,і душою стоїть за якість,тому що дорожить ім"ям,в цеху люди працюють за бабки,відповідно якість тікає,небуду називати імена,але навіть в українському ножовому світі є майстри,які збільшивши об"єм,втратили якість,і відповідно підшатнулось ім"я.
Візьмем Боба Дозієра він штучник,і цеховик в одному лиці,свої ексклюзиви він робть сам,всі вони поліровані,і з дорогих матеріалів,а цеховий продукт роблять люди,і різниця в ціні сягає 1000 доларів.



Offline igor.cononow

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1994
  • Розташування: Сумская область
Re: Що таке ручна робота і як ми її бачимо.
« Reply #49 : 18 Вересня 2011, 22:03:12 »
Мне кажется и это моё ИМХО что если есть мастер который каждый день хренячит эти спуски на заготовке ( не важно кованной или вырезанной из листа) - это есть ручная работа.
А если все это делает станок ЧПУ нажатием кнопки то это больше умственная работа.
 всё сказанное ИМХО.