Автор Тема: Spyderco Delica, British Racing Green, Plain Edge, ZDP189 Steel, Flat Ground  (Прочитано 5124 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Вiтаю!
В описах не знайшов тому вирiшив написати невеличкий фотоогляд Spyderco Delica, British Racing Green, Plain Edge, ZDP189 Steel, Flat Ground.
Отримав ножа з КВ (дякуючи Fes)
характеристики з КВ
сталь  ZDP-189
загальна довжина  7.125" (181mm)
довжина леза  2.875" (73mm)
довжина РК  2.563" (65mm)
довжена складеного  4.25" (108mm)
товщина леза  .093" (2.5mm) (так розумiю максимальна на обусi)
дiаметр отвору  .5" (13mm)
маса  2.5oz (71g)


Разом з ножиком в коробочцi папiрець був. Ось вiн вiдсканований:

i приблизний переклад за допомогою google ну i треба було дещо правити... Одне речення не переклав, бо нiяк не змiг вловити смислу, а те що дав google взагалi  {_18} , тому там англiйською.
Цитувати
   Шановний Власник Spyderco:
   Вітаємо Вас з покупкою ножа Spyderco, зробленого зi сталi ZDP-189. Це високоякісна сталь яка використовується тільки кількома ножовими компаніями у світі, які вирішили розширити межі продуктивності леза.
   Розроблена і вироблена японською корпорацiєю Hitachi, ZDP-189 є частково металургiйною сталлю, що означає, що компоненти його сплаву змiшуються у порошкоподібної формі перед спiканням. Цей процес забезпечує рівномірне диспергування сплаву усієї сталі і дає виключно тонку і однорідну мікроструктуру.
   Ключовими елементи сплаву ZDP-189 є суміш вуглець (3%) і хрому (20%). Вміст вуглецю значно вище, ніж у більшостi звичайних рiжучих сталей, який у середньому рiвний від 0,6% до 1,5%. Це дозволяє досягти максимально високої твердості, забезпечуючи більш високу зносостійкість і витривалiсть рiжучого краю. Високий вміст вуглецю у ZDP-189 компенсується вмістом хрому, що підвищує її корозійну стійкість до рівня ATS34.
   Інші сплави, що входять до складу ZDP-189 це - кремній (0,4%), марганець (0,5%), молібден (1,4%) і вольфрам (0,6%), збільшують мiцнiсть, прокалюємiсть та ударну в'язкiсть. Ці сплави, а також незначна частка елементів кобальту, ванадію, ніобію, дозволяють у своїй сукупностi підвищити якiсть сталі як матеріалу леза і зробити ZDP-189 однiєю з найсучасніших рiжучих сталей.
   ZDP-189 має дивовижні властивостi рiзу і витривалостi рiжучого краю і з великим вiдривом випереджає iншi рiжучi сталi. Тим не менш, через його високу твердiсть і зносостійкiсть, вона вимагає більше зусиль при точiннi.  Frequent touch-up maintenance of your edge is therefore preferable to allowing the knife to become very dull before sharpening. Твердість ZDP також дещо знижує його міцність, так лезо з ZDP-189 ніколи не повинно бути використане для пiдважування або рубання. Хоча вона i є стiйкою до корозії, потрiбно тримати її чистою та сухою, щоб запобігти корозії.
   Ще раз спасибі за вашу покупку ножів Spyderco зi сталi ZDP-189. Ми впевнені, що ви будете насолоджуватися його екстремальною продуктивністю різу і цінуємо ваші інвестиції в нашi інструменти найвищої якості різу. Ми також закликаємо вас продовжувати ваші особисті пошуки в дослідженні та вивченні меж металургії та продуктивностi ріжучих інструментiв.

Мої враження: дуже "позитивний" (дискретний), легенький (не вiдчувається "на карманi") i разом з тим виглядає досить мiцним, нiяких люфтiв немає. Фiксується як у вiдкритому так i у закритому положеннi дуже добре. Вiдкривати однiєю рукою, звичайно, треба звикнути через його розмiри, ну i менi, через те що то перший спайдерко. Але можна вiдкривати i закривати однiєю рукою, вже навчився :) . Рукоять досить цупка, не знаю чи це так важливо для такого розмiру, але так i є. Сидить в руцi на диво добре, хоч i малий. Клiпса - досить туга, чiпляється у всiх чотирьох положеннях. Думаю таки її зняти i користуватися або невелечиким темпяком або причiпити ланцюжок вiкторiноксiвський. Замок (Back lock) менi подобається, тим бiльше що при такiй товщинi рукоятi - то саме те що треба. При скаладннi "схлопується" приблизно при 30 градусах. Цiкаво зроблено логотип павучка на клинку. Пiд певним кутом вiн стає жовтим (на фотках видно).
Рiз... ну особливо ще не навантажував бо не було чим. З коробки i голив передплiччя i тнув папiр. А якiсть РК видно на фотках деяких - не iдеал, звичайно.

ПС. от все думка така менi спокою не дає чойлик зробити  ((
З повагою  =)
« Останнє редагування: 19 Червня 2013, 14:18:49 від igorluk »

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Толковий ножик.  8-)
Ну і косяків, напевне, бути не повинно. Spyderco поки що не дозволяє паплюжити своє ім'я навіть на недорогих (для Spyderco) моделях типу Тінейшеса та Резіліенса. А тут майже 90 баксів у штатах.
За огляд  {tnx}.
Трохи не зрозуміло, який колір руків'я {dr}? На одних фотках - чорний, на інших - сіро-зелений...
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
сiро-зелений  {y}

Offline Gesandt

  • Об7459б1бО
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2620
  • Розташування: Кривий Ріг
  • ми завжди будемо там
2igorluk
вітаю!
чудовий опис! завдяки вам чомусь і собі захотілося Спайдерко, я раніше їх чомусь ...не помічав.
а чойл, покористуйтеся і зрозумієте, робити його чи ні!
Самотній Незкінченний Шлях

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
взагалiто цiноутворення дивне i не тiльки у спайдерко.
тут можлива така рiч що з такої сталi просто не часто зустрiчаються (маю на увазi не тiльки ZDP-189, а в загальному "рiдкiснi" сталi m390, elmax, etc? а таких сталей з топу CATRA взагалi не бачив "у них"). У нас на форумi часто можна придбати нiж i з такої або й ще бiльш "крутої" сталi. Очевидно що просто фiрми "бережуть ресурс" або складно їм то в "ширпотреб" пускати.

все що взяв в лапки слiд розумiти не як дослiвне, а як якийсь опис :) реалiй :) , бiзнес жиж таки  ((

пс. як будуть результати роботи саме сталi, як хорошi так i поганi напишу  =)

Offline Gesandt

  • Об7459б1бО
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2620
  • Розташування: Кривий Ріг
  • ми завжди будемо там
Цитувати
напишу
було б добре! дякую  =)
Самотній Незкінченний Шлях

BonBonik

  • Гість
Більше подобається старша сестра - Spyderco Endura 4 ZDP-189 Green C10GRE (витіснила з кишені пару-2  (( - при однаковій заточці все рівно є суб"єктивне відчуття, що ZDP-189 ріже краще   {_21}).
З приводу "от все думка така менi спокою не дає чойлик зробити" - не радив би на ножі з Back Lock.
Виходить два варіанта, обидва програшні, як на мене: перший за рахунок ріжучої довжини клинка, яка й так не дуже довга, а другий - за рахунок виступу перед руків"ям, який оберігає пальці при закритті...
Але в кожного своє розуміння та сприйняття зручності... {23}

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
можливо, трошки замалий, але поки що не жалiвся. Звiсно тортик уже не порiжеш бо "потоне" :)
та чойлик можна й малий зробити. Виступ таки залишився б i оберiгав би, а збiльшення робочої довжини рк на 2-3 мм, то не суттєво. Я мав на увазi що при точiннi легше i красивiше.
То справа технiки, але я вирiшив що не буду псувати вiдомого силуету.

ага , рiжучий! Точiнню ще не пiддавався, хоча зауважив що фiрмова заточка має на однiй сторонi заусенець (на око не видно а пальцем вiдчутно). Не точив бо поки не звикну не хочу випадково торкнувшись гострого получити порiз який буде тиждень заживати.

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
заточив.... таки, не витримав  :D

заточка на апексi китайському вiд elektrik232  =) дещо перероблена
брусочки i паста (притири сам зваяв з граба) вiд pante1ey  =)
нiяк не хотiв фотiк фокусуватися на тому що треба, ну як вийшло
... до чого пишу то все, важкiсть заточки ZDP сильно перебiльшена, точиться як має бути.

Андрей Евтушенко

  • Гість
З приводу фрагменту тексту, з перекладом якого виникли проблеми {23}, можу підказати: "Frequent touch-up maintenance of your edge is therefore preferable to allowing the knife to become very dull before sharpening" - за сенсом речення: "Не гостріть ніж занадто часто в ході експлуатації, краще надавати йому змоги значно затуплюватись перед заточуванням"...
Не 100% вірний переклад, але відсотків 80-90 даю {_09}

Offline Gesandt

  • Об7459б1бО
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2620
  • Розташування: Кривий Ріг
  • ми завжди будемо там
2Андрей Евтушенко
Чудова робота! Маю на увазi переклад. Мабуть, то воно, доречна iнформацiя.
Самотній Незкінченний Шлях

Андрей Евтушенко

  • Гість
Нема за що!  {tnx}

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Теж дякую. Щось таке подiбне я й розумiв, але якось особливого смислу в тому не бачив  ((

Оце побував ножiчек на шашликах....
Ну я б того не писав. Але про сталь. Так сталося що черкнув по шомпуру пiд час знiмання готової продукцiї (ну самi розумiєте коли спрва дiйшла до знiмання то трохи вже був "подуставши") зразу перевернув обухом пiсля того.
Так от. З'явилися сколи на РК, саме сколи але дуже маленькi i зняв їх на ремнi з пастою, причому дуже легко. Що знову ж таки дивно, кажуть про проблеми заточки ZDP  (( (надалi голить передплiччя i вирiзає на А4 слалом)
Перед тим точив 35-ку (протех) так вона набагато важче пiддавалася. Тому й порiвняння таке виникло.
« Останнє редагування: 16 Липня 2013, 20:53:02 від igorluk »

Offline Gesandt

  • Об7459б1бО
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2620
  • Розташування: Кривий Ріг
  • ми завжди будемо там
Цiкаво. Нiколи не "мацав" ZDР.
Самотній Незкінченний Шлях

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
нутрощi :

мо кому цiкаво...

щодо сталi, ношу його вже досить довго, клiпса вже облiзла  :) , справляється сталь але нiчого особливого ну в порiвняннi наприклад з 30-кою вiд бенча. Твердiсть замiтна але практично не так вже й важлива. Щодо точiння, раз заточив далi тiльки правлю, навiть якщо досить сильнi замини (сколiв не було) правиться на ремнi на ГОИ зовсiм пристойно. Ну папiр вже рiже не так як безпосередньо пiсля заточки але в роботi Ок.

Offline Evil_Rabbit

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 374
  • Розташування: Харьков
З приводу фрагменту тексту, з перекладом якого виникли проблеми {23}, можу підказати: "Frequent touch-up maintenance of your edge is therefore preferable to allowing the knife to become very dull before sharpening" - за сенсом речення: "Не гостріть ніж занадто часто в ході експлуатації, краще надавати йому змоги значно затуплюватись перед заточуванням"...
Не 100% вірний переклад, але відсотків 80-90 даю {_09}

Случайно увидел, не удержусь (да, лучше поздно, чем никогда). Все в точности наоборот:
"Поэтому лучше поддерживать остроту режущей кромки частой правкой, чем точить сильно затупившийся нож".
(и логика подсказывает то же самое, не зря перед эти говорится, что точить ZDP трудно).

Offline Gesandt

  • Об7459б1бО
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2620
  • Розташування: Кривий Ріг
  • ми завжди будемо там
Даже так?
Немного прочитал про 198-ю. =)
Самотній Незкінченний Шлях

Андрей Евтушенко

  • Гість
2 Evil_Rabbit: дякую за виправлення.
Прошу вибачення у всіх, кого ввів в оману хибним перекладом. Дуже незручно. {_09}