Автор Тема: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10  (Прочитано 3040 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline yukosan

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 80
  • Розташування: Bellevue, Washington, US
Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« : 24 Листопада 2015, 07:37:28 »
До вашої уваги короткий огляд чергового складня від Boker Plus, модель Exskelibur I, версія 01BO032.

Сталь VG-10. довжина леза 90мм, ширина 26,8мм, товщина 2.83мм. Спуски впуклі, починаються з 5.3мм від обуху, зведені до 0.4-0.5мм, РК 1мм.





Руків'я зібране з чотирьох пластин мікарти та анодованої пластини лайнерлока з титанового сплаву товщиною 1.16мм.
Пластина також має різьбу під гвинти кліпси з правого боку руків'я для кріплення в одній з двох позицій.



Сама кліпса теж з титанового сплаву анодована в синьо-сірий колір. В моєму екземплярі прикручена не дуже рівно (ось перше нагадування що виробництво Китай, а якщо добре придивитись то інших недоліків ще багато). Планую згодом замінити її пластиною дещо іної форми.
Довжина руків'я 117мм, товщина 12.3-12.6мм, ширина 24мм.

Дуже подобається що лезо не має ні отворів ані важелів, розкладається натисканням на торцевий виступ, який також має досить цупці насічки.
Цікаво що ці насічки зроблені навіть в зонах які начебто ніякої функціональності не несуть.



Обирав ніж саме через цю особливість а також його спуски. В складеному стані лезо фіксується металічною кулькою лайнерлока.
Центральний гвинт з обох боків має 5 отворів для спеціального ключа (є в комплекті). Між руків'ям та лезом дві шайби білого кольору схожих на пластик.
Також видно що пластина лайнерлока всередині не шліфована та блакитно-сірого кольору.

Ніж досить легкий - 92 грами. В руці сидить зручно, поверхня мікарти відносно гладенька і випуклої форми, але достатньо цупка в долоні.

Подобається його простий вигляд і невеликі габарити. Обирав для постійного носіння, звідси й обмеження по довжині леза.
З коробки лезо достатньо гостре, як на мій смак, випробовувати буду вже безпосередніми задачами при нагоді.



Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #1 : 24 Листопада 2015, 08:37:28 »
  Мирний такий, підпальцева зручна.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #2 : 24 Листопада 2015, 10:57:05 »
Це той, в якого лезо 3 1/2" довжиною?
Приємний ножичок. Мені подобається.  {y}
Як лежить в руці? Зручніть утримання різними хватами: прямим, зворотнім РК до себе, РК від себе?.

PS. Цікаво, скільки він там у вас коштує?.. {dr}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline yukosan

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 80
  • Розташування: Bellevue, Washington, US
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #3 : 24 Листопада 2015, 19:26:39 »
Так, 3 1/2" місцеве обмеження за довжиною леза незалежно від інших х-к. В Бокера є менша версія Exskelibur II, лезо 73мм з насічкою для розкладання, а на руків'ї два гвинта. Ця довжина мені видалась менш універсальною.

В більшості хватів відчувається кінцевий виступ кліпси і вона в цілому трохи заважає. Мені він найбільш зручно лягає в руку прямим хватом, середній сегмент вказівного охоплює верхній виступ кліпси а великий палець на центральному гвинті (увечері додам фото з хватами).
Поки що різав ним лише продукти, тож інші хвати й не використовував.

Щойно помітив що при натисканні на торець лайнера він досить легко подається на 0.5 мм в глибину, при прямому хваті з великим пальцем на насічках обуху. Гадаю, ніж не розрахований для тривалих силових різів - торцевий виступ леза підіймається над руків'ям десь на 1.5мм.

Щодо цін, саме ця версія 01BO032 мені обійшлася в 79 долл. разом з місцевою доставкою. Обрав її серед ідентичних за формою версій 01BO001 (сталь 440-C, вартість десь 60 долл.), та версією 01BO152 (сталь VG-10, карбонові накладки, титанові пластини руків'я з обох боків леза, вартість десь 95 долл.). Глянув ціни іБей з доставкою в Україну - виходить в середньому на 15-20долл дорожче.

Offline yukosan

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 80
  • Розташування: Bellevue, Washington, US
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #4 : 25 Листопада 2015, 03:34:39 »
Власне кілька фото в руці:





Offline Frans

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1099
  • Розташування: г.Чернигов
  • Не бойтесь совершенства, вам его не достичь.
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #5 : 25 Листопада 2015, 06:59:51 »
Дякую за огляд!
Гарний ножик.

Offline miron

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 907
  • Розташування: Киев.обл.
  • ПревеД ножевеД
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #6 : 25 Листопада 2015, 15:26:58 »
Спс за обзор. Впуклость как я понял - бритвенная, вогнутая.

Offline yukosan

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 80
  • Розташування: Bellevue, Washington, US
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #7 : 25 Листопада 2015, 18:42:16 »
Так, спуски трішки увігнуті. На перший погляд здаються прямими, але коли дивлюсь на віддзеркаленну лінію рівних предметів, у відображенні вона плавно вигнута всередину. Площа поверхні спусків не скрізь плавна, є кілька вертикальних нерівностей на поверхні які теж помітно тільки по деформаціям відзеркалення.

Offline yukosan

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 80
  • Розташування: Bellevue, Washington, US
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #8 : 25 Листопада 2015, 22:24:26 »
Ось так тягаю вже другий день в лівій передній кишені. Синьо-сірий колір майже маскується на фоні. А завдяки скошеній формі руків'я доступ до кишені не ускладнений, та і лезу нема куди випадково розкритись. Проте здається що вища кліпса була б зручнішою. Вага та і присутність взагалі не відчувається, згадую про ніж лише коли витягую гаманець : )


Offline yukosan

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 80
  • Розташування: Bellevue, Washington, US
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #9 : 01 Грудня 2015, 22:46:19 »
Кілька днів тому вирішив розвернути кліпсу щоб спробувати який буде хват, і щоб розташувати ніж в правій кишені.

Але на мене чекало розчарування :( Виявилось що гвинти закороткі й не можуть захопити різьбу в нижній частині руків'я.
Товщина мікарти там 3.5мм (проти 2.3мм в штатному місці кріплення), і потрібні довші гвинти. Чогось виробник цього не враховує і не додав гвинтів в комплект.



Без кліпси, ніж значно приємніше лежить в руці. Навіть з розвернутою кліпсою теж зручніше, хоча кінцевий виступ всерівно трохи задовгий.

Вирішив розібрати ножа повністю та глянути чи нема інших суттєвих дефектів. Фото в процесі не робив, тож опишу детальніше текстом.

Перше що здивувало - комплектий ключ-пластина з двома стержнями не підходив під дистанцію отворів центрального гвинта. Довелось стержні ключа трохи розсунути. Центральна вісь ножа зафіксована в пластині лайнерлока і не крутиться, тому розкручувати гвинти з обох боків можна незалежно. Різьба гвинтів вкрита якоюсь речовиною для запобігання викручування.

А ось комплектний ключ для руків'я мав хороші насічки і відкрутити три гвинти зміг досить легко. Різьба цих гвинтів тонка з широким кроком, фіксується лише в протилежній пластині мікарти (якось це ненадійно). Поверхня пластини лайнерлока оброблена досить грубо, на відміну від торців, і має сталево-блакитний колір з температурними відтінками. Мікарта з внутрішнього боку гладенька як шкло. Отвори під гвинти кліпси виявились більшого діаметру з верхнього боку, а навколо одного з отворів в матеріалі присутні дрібні шматочки жовтого металу, схоже що різьбу під гвинти кліпси нарізали після збирання руків'я.

Не сподобалось що циліндр фіксування розкладеного леза трішки люфтить по своїй осі. І один з його виступів передає все навантаження безпосередньо на матеріал накладки та ще й нерівномірно. Гадаю що багатократне розкривання ножа з часом може ще більше розхитати цей стержень і покришити накладку в цьому місці {23}.



Зібрати руків'я докупи виявилось складною вправою, отвори під гвинти значно ширші й всі 5 пластин постійно перекошувались. Та зрештою все вийшло.

Бентежить мене ця послаблена надійність конструкції з боку правої накладки. Виникають різні нехороші думки про можливість підробки (тим більше що навіть офіційний сайт Boker має купу публікованих фото копій інших моделей).
Після всього побаченого вирішив не докладати зусиль для виправлення недоліків, а просто повернути ніж продавцю.

Але повертатиму лише тому що є іще інша версія такої ж форми, тож спробую незабаром Boker 01BO152.
Той ніж матиме металеві пластини з обох боків леза, і більш надійно скріплене руків'я - двосторонніми гвинтами.
Сподіваюсь знайти хороший екземпляр, та згодом написати порівняльний відгук.

Offline yukosan

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 80
  • Розташування: Bellevue, Washington, US
Re: Boker Plus 01BO032 Exskelibur I VG-10
« Reply #10 : 06 Грудня 2015, 07:45:16 »
Власне, сьогодні отримав іншу версію та додав порівняльний фото-огляд Boker Plus Exskelibur I - Decade Edition. В цілому враження дуже позитивні, і радий що вирішив спробувати.