Автор Тема: Борфреза по каленому металлу  (Прочитано 6113 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #50 : 18 Січня 2019, 14:33:42 »
Ссылок там и нет. Сделать фото?

Нет, там оспаривают только то, что алмазным инструментом таки шлифуют стали и сплавы.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #51 : 18 Січня 2019, 14:46:53 »
сержант, тепер побачив фото.
Перша книга в мене була, я по ній вчився.
Де я казав "неприпустимо" (слова влада-ч) чи "не шліфують"?
Шліфують, використовують. У діапазоні навантажень і швидкостей (невеликих, як правило), де не розвивається висока температура (тонке шліфування, хонінгування і т.п.) алмази застосовують і по сталях. В ручних інструментах. В інструментах, які працюють по комбінованих матеріалах (бетон з арматурою, наприклад),  теж застосовують, бо виходу нема.
Але це все не відміняє істини про те, що при тому ж заточуванні сверл із сталі Р18 ельбор є ефективнішим за алмаз в 8 з лишком разів. Саме по цій причині не рекомендують в таких випадках алмаз, а вказують, що правильно буде застосовувати ельбор. З цим сперечатися не будемо?
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline влад-ч

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3782
  • Розташування: Чернигов
  • 063 71-68-263
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #52 : 18 Січня 2019, 14:57:15 »
Эльбор точит в 8 раз быстрее ?

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #53 : 18 Січня 2019, 14:58:55 »
влад-ч, ні, просто інструмент (круги) з ельбору служать в 8 разів довше за алмазні, при заточці сверл при тих же режимах заточки.
Якщо точити на менших швидкостях (або з меншим прижимом до круга), то ельбор виграватиме менше, але кому потрібно мудохатись довго при заточці?

При профільному (фасонному) шліфуванні інструмент з ельбору набагато довше тримає форму.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #54 : 18 Січня 2019, 15:04:31 »
Ну при чем тут слова Влада-Ч? Я процитировал Ваши слова. Еще раз? Пожалуйста:

Алмазний інструмент не рекомендується

В этих книгах рекомендации по использованию алмазного инструмента для шлифовки сталей.
Эльбор не по всем параметрам эффективней алмаза. Например из-за своей более низкой теплопроводности (в три раза ниже алмаза), при шлифовании эльбором бОльшая концентрация высоких температур на поверхности контакта. Или иными словами, больше вероятности прижогов. Та и причем здесь вообще эльбор? Давайте оставим его в покое. Речь изначально шла о возможности применения алмазов по сталям. А не о сравнении его абразивных свойств с эльборами или чем-то еще.

Offline Lopar

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 587
  • Розташування: Киев
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #55 : 18 Січня 2019, 15:05:50 »
Фото зношених алмазних/ельборових кругів і реальну статистику їх напрацювання в студію.
З моєї статистики - у майстра з ПТУ чашка при мені мала строк напрацювання 15 років, при тому що заточувала не менше 50...100 свердл і ірзців на тиждень, а стан був - без значних слідів зносу.

Offline влад-ч

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3782
  • Розташування: Чернигов
  • 063 71-68-263
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #56 : 18 Січня 2019, 15:16:38 »
Новак, а вы считать в школе учились?
Эльборовый инструмент еще и стоит в три раза дороже алмазного.
Во вторых как вы собираетесь точить эльбором твердый сплав, он его берет не ахти.
То есть к эльборовым кругам надо покупать еще и алмазные, плюс второе точило для них.
И это все ради того что бы верить что круг прослужит не 30 лет, а скажем 100 ?
Эльборовый круг я недавно продал, попользовавшись им год могу сказать что его покупка была выкинутыми деньгами.
Что может делать эльборовый инструмент, чего не может алмазный?
Если пользоваться вашей же логикой использовать эльбор можно только если украл где то круги и точило к ним, и есть место под два точила.

Lopar - Купил алмазную чашку в 2014, точу на ней как твердый сплав, так и сверла и резцы из быстрореза, иногда и вообще что то сырое подравниваю, если лень к гриндеру идти, толщина рабочего слоя на глаз не изменилась за 5 лет. то есть износ не превышает 2-3 десятки максимум, как минимум лет на 50 должно хватить при такой эксплуатации.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #57 : 18 Січня 2019, 15:25:44 »
Ну при чем тут слова Влада-Ч? Я процитировал Ваши слова. Еще раз? Пожалуйста:

Алмазний інструмент не рекомендується

Речь изначально шла о возможности применения алмазов по сталям.
сержант, я вже відповів вище, може Ви не помітили.

Шліфують, використовують. У діапазоні навантажень і швидкостей (невеликих, як правило), де не розвивається висока температура (тонке шліфування, хонінгування і т.п.) алмази застосовують і по сталях. В ручних інструментах. В інструментах, які працюють по комбінованих матеріалах (бетон з арматурою, наприклад),  теж застосовують, бо виходу нема.


З цим сперечатись не будете? Це ж не мої слова: "следует использовать", чи не так?

Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #58 : 18 Січня 2019, 15:26:26 »
Вертаючись до теми  :)
У топікстартера алмазна шарожка просто посипалася на дульці(!) клинка зі сталі ХВ5 і він просив допомоги.
Я свою думку висловив. У випадку одного клинка (пару клинків на рік), я б використав алмазний надфіль, а якщо дулька велика, то спочатку акуратно вигриз би її начорно болгаркою, кругом по металу (не алмазним  :_) ), а потім підчистив би надфілем (алмазним).
влад-ч порадив алмазні шарожки на гальванічній звязці. Судячи з практики (малий діаметр, акуратне застосування) вони служать добре для цієї операції.
Моя перша згадка про алмазим була викликана тим, що я гадки не мав, що мова про дульку і що це на ній сипеться шарожка, я подумав, що це вигризається якийсь масивний дол і тому така проблема. Я б в токому випадку рекомендував твердосплавні борфрези, про що і згадав напочатку.
Усьо.
А тема звелася до того, що декілька людей намагаються переконати мене, що у вузі мене навчали неправильно  {gig}



влад-ч
, в мене є і алмазні і ельборовий круг.
Алмазним точу ТС, сверла точу електрокорундом, ельборовий практично не використовую, вже думаю продати навіть  {gig}
Алмазна чашка, якою я точив перфораторні бури, зносилася суттєво (утворилося помітне сідло) за рік-два, купив ще одну, для тонкої заточки, а ту залишив для грубих робіт.
Скільки я разів точив ті бури? ... Ну, не більше кількох сотень разів, напевно. Коли точиш бур, то, хочеш не хочеш, а чешеш не тільки по ТС пластині, але і по сталі тіла бура, може тому так швидко чашка почала зношуватися?  {23}
« Останнє редагування: 18 Січня 2019, 15:52:28 від novak »
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline влад-ч

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3782
  • Розташування: Чернигов
  • 063 71-68-263
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #59 : 18 Січня 2019, 15:52:14 »
Износ круга думаю куда больше зависит от связки и концентрации алмазов, чем от самого абразива.
Круг на стандартной органической связке темного цвета с концентрацией алмазов 50% мне например не понравился в работе.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #60 : 18 Січня 2019, 15:54:41 »
влад-ч, сучасні круги мають погані відгуки, досить часто.
В мене ще радянських часів, куплені на барахолках, там зі звязкою мало б бути все ок.
Абразив не дрібний, 125/160 та 100/125, концентрація вказана тільки на ельборі (100%)
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #61 : 18 Січня 2019, 16:12:47 »
novak - по приведенному Вами скану страницы я не буду спорить уже по той причине, что я вообще не доказывал обратное. Мало того, говорил: давайте уже оставим тот эльбор в покое. Я не веду речь за сравнение алмаза с эльбором!

По использованию алмазов (именно алмазов! и ни про что более я не говорю сейчас): заточка режущего инструмента из инструментальных сталей на заточных промышленных станках - лично по моему мнению, это не такие уж и небольшие нагрузки. А что Вы называете большими нагрузками? Грубая обдирка сварных швов? Шлифовка литья по корке? Так там, я подозреваю, доминирующее препятствие применению алмазов - высокая стоимость.
===================================================================
Мне кажется, несогласие между novak-ом и другими камрадами, основано на разнице в подходе к вопросу. Мы основываемся на личном "домашнем" опыте, а novak отталкивается от промышленного использования. А здесь таки есть разница. Примерно как в использовании цельнотвердосплавного сверла дома дрелью и на производстве в станочной обработке. Первые скажут что такое сверло ломается, вторые - работает. По сему, каждый по своему прав.

Offline влад-ч

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3782
  • Розташування: Чернигов
  • 063 71-68-263
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #62 : 18 Січня 2019, 17:07:50 »
влад-ч, сучасні круги мають погані відгуки, досить часто.
Мне понравился такой:
Цитувати
Марка алмазов:АС4;марка связки:В1-02;зерно:160/125                
Назначение:обработка твёрдого сплава совместно со сталью.              
Связка на нем кстати металлическая белого цвета с легким медным отливом, хотя по маркировке вроде бы должна быть органика.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #63 : 18 Січня 2019, 17:14:16 »
сержант, всі речі потрібно розглядати предметно, по суті, згоден  8-)
По дульці я вже свою думку сказав вище. Якби справа була не в дульці, а в масивному долі (якут, для прикладу) - також сказав. Алмазну шарожку я б не використовував.

Чорнове обдирання зварювальних швів  - не алмаз, однозначно, ТС борфрези.
А ще варто орієнтуватися на досвід сусідніх розвинутих країн (фірм того світу), дивитися їхні каталоги. Там таке розмаїття інструменту, розхідників, що  {_07} Вони ж там не дурні, це точно.
...

влад-ч, по маркуванню це точно органіка. Я ж кажу, у Вас якийсь спецкруг із "воєнного заводу" зашифрований під звичайний.  :)
В мене круг з таким же маркуванням, той же тип алмазів і звязка (темного кольору), органіка, як і написано.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline влад-ч

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3782
  • Розташування: Чернигов
  • 063 71-68-263
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #64 : 18 Січня 2019, 19:27:54 »
В мене круг з таким же маркуванням, той же тип алмазів і звязка (темного кольору), органіка, як і написано.
А не В2-01 ?

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #65 : 18 Січня 2019, 20:27:15 »
Точно, в2-01.  {_09}
Хоча вони і та і та органічна, а не металева.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #66 : 18 Січня 2019, 20:45:56 »
Кроме маркировки, не забывайте камрады, и о таком параметре как культура производства. А она, как ни крути, а хромает в нынешнее время.  Если раньше это усугублялось только негласным лозунгом "количество за счет качества", то сейчас еще и "а, пох..."

Offline влад-ч

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3782
  • Розташування: Чернигов
  • 063 71-68-263
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #67 : 18 Січня 2019, 21:18:53 »
Точно, в2-01.  {_09}
Хоча вони і та і та органічна, а не металева.
В1-02 я сегодня омметром проверил рабочий слой, сопротивление не больше чем в медном проводе.
Так что металл, на чашке именно эта маркировка и выбита, а то я поначалу думал что коробку перепутали на заводе.
Чашка полтавская новодел.

А вот каким именно инструментом Новак вы бы делали полукруглый паз вокруг осевого отверстия в этом клинке?
Каленая сталь толщиной 6 мм.


Я то по незнанию и низкой образованности алмазными борами его пропилил, с матами {gig}

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #68 : 18 Січня 2019, 21:40:24 »
влад-ч, напевно, що на новодєли зараз можуть використовувати заготовки алюмінієвих чашок ще з тих часів. Або просто переплутали чашки, буває. Тому і невідповідність з маркуванням.

Той паз я б замовляв з припуском на чистову обробку на хорошому лазері.
А потім.... треба дуже прямі руки і купу терпіння. Інструмент? Алмазний циліндричний бор в бормашині, затисненій в стійку, міцну і жорстку, стійка заблокована, на виставленій плиті заготовка і, рухаючи потихеньку заготовкою, виходив би на чистові розміри. Стійка давала б перпендикуляр, якось так. Але це майже ювелірна робота, там же допуски зовсім малі, чи не так?
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #69 : 18 Січня 2019, 22:25:37 »
А цитата из библии где ?  :)
- А вот она! Как и предполагалось мною пан Новак приведёт цитаты или из своего диплома, или из умных книжек-
В цілому, є такі книжки, називаються "технічні довідники", їх треба читати. Наведу Вам пару цитат із книги для ПТУ "Материаловедение в машиностроении в 2 ч. Часть 2 2-е изд., испр. и доп ... авт. Алла Онегина, Юрий Седов, Анатолий Адаскин, Владимир Климов":


- При этом вначале вроде идут вполне здравые мысли-
Тут, окрім швидкості, грає роль подача+глибина різання (у випадку із шарожкою - це сила прижиму до деталі). Як я вже написав вище: у кожному конкретному випадку треба дивитися окремо.
-Но потом они куда- то пропадают, а остаётся то что человек прочёл в умной книжке и приводит бездумно эти данные-
Результати бачите?
Звичайно, будь-хто може використовувати алмазні круги для заточки сверл зі сталі Р18, але ельборовий круг переживе 8 алмазних кругів на цій операції. Бо алмаз буде просто сипатися (у порівнянні з ельбором).
-Почему бездумно? Потому что не учитывает для каких условий эти данные корректны, а это условия заводского производства где работают станки с автоподачей (но при этом не забывает впечатлить цифрой в 8 раз, что так убойно действует на неокрепшие умы).То есть мысль здравая была- но сразу потерялась за цитатами из умной книжки. При этом пан Новак ещё укоряет некоторых-
А тема звелася до того, що декілька людей намагаються переконати мене, що у вузі мене навчали неправильно  {gig}
-Я на это скажу так что может учили и правильно, а вот правильно думать и оперировать полученными знаниями похоже не смогли.Даже практика не помогла-
Свого часу я прроходив практику в ИСМ АН УССР (інститут надтвердих матеріалів).
Щоправда займався конструкційною керамікою для газотурбінних двигунів. Але цілком можу уявити як поведе себе алмазний круг на режимах різання, коли в зоні різання все аж червоне від температури. На кераміці не посипеться. На сталі алмаз просто почне "вигоряти".
-И хотя люди-практики пишут что -
Кстати стальные опилки от алмазных боров блестящие, а вот от обычных абразивов темные, что говорит о том что температура в зоне резанья ниже в первом случае.
- Пану Новаку это совершенно не мешает вещать про красную от температуры зону реза и про выгорание алмаза. {_18} Впрочем к концу темы похоже стало доходить что таки режимы работы на заводе и у нас могут отличаться-
влад-ч, ні, просто інструмент (круги) з ельбору служать в 8 разів довше за алмазні, при заточці сверл при тих же режимах заточки.
Якщо точити на менших швидкостях (або з меншим прижимом до круга), то ельбор виграватиме менше, але кому потрібно мудохатись довго при заточці?

При профільному (фасонному) шліфуванні інструмент з ельбору набагато довше тримає форму.
По глупейшему предложенному тесту-спору-
Алексей-13, ukt, згодні на експеримент під невеликі гроші?
Як потепліє, я візьму болгарку (125 мм, 900 Вт) і два круги, один по бетону, алмазний, а інший звичайний відрізний по металу. Однакової товщини і діаметру.
І далі все просто: ріжемо арматуру, скажімо 16 мм (чи яку знайду) одним і іншим кругом під строго однаковим навантаженням, заданим якоюсь вагою (скажімо 1-2 кг) через важіль.
І порівнюємо час, за який кожен круг переріже арматуру.
Якщо згодні, то робіть свої припущення, яке буде співвідношення часу, тобто наскільки один круг справиться швидше за інший.
-Пан Новак, попробуйте порезать на метраж металочерепицу и профнастил кругом по бетону и кругом по металлу и потом сравнить результаты.И я знаю какие они будут- круг по бетону будет резать и лучше и дольше обычного круга во много-много раз. И более того- я знаю почему он именно по металочерепице так хорошо работает, а вот кстати по просто арматуре и стальному прокату он будет работать плохо (и тоже знаю почему, а Вы знаете?). При этом сам резал вполне успешно такую же арматуру в бетоне алмазным кругом, да ещё с гранитной щебёнкой (при этом и в правде можно не заметить что ты эту арматуру перерезал, просто потом видишь на срезе что там была арматура).И при этом я знаю почему арматуру в бетоне алмазный круг вполне себе режет- а Вы можете это обьяснить?

Offline влад-ч

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3782
  • Розташування: Чернигов
  • 063 71-68-263
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #70 : 18 Січня 2019, 23:08:33 »
влад-ч, напевно, що на новодєли зараз можуть використовувати заготовки алюмінієвих чашок ще з тих часів. Або просто переплутали чашки, буває. Тому і невідповідність з маркуванням.
Думаю заказать себе к чашке еще круг прямого профиля с такой же связкой, вот и посмотрю.
Если приедет такой же на металлической связке, значит дело не в заготовке чашки.
Кстати сама чашка скорее всего не алюминиевая, а стальная(надо будет магнитом проверить), тяжеловата она для алюминиевой.

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #71 : 18 Січня 2019, 23:26:10 »
Задолбал уже этот тиражируемый по форумам бред о непригодности алмазного инструмента для обработки стали.
-Поддержу насчёт бреда, люди где-то что-то слышали и потом суют эти обрывки знаний куда прийдётся, не думая о том для каких именно условий написаны все эти слова про "растворение алмаза в стали", "выгорание алмаза" и прочее низззя.
Эльборовый круг был, купил именно из за этого тиражируемого бреда.
Никаких плюсов по сравнению с алмазом за год эксплуатации не обнаружил.
-Снова поддержу, впечатления точно такие же. Есть круги из алмаза и эльбора примерно одного зерна и органической связки, работают вполне примерно одинаково. На заточке свёрел и резцов не обнаружено никаких особых преимуществ эльбора перед алмазом, причём износ кругов прежде всего основан на "выламывании" зерна абразива из матрицы связки- где матрица крепче там и износ меньше. Никаких выгораний и растворений алмазных зёрен не обнаружено- зерно работает пока не раскрошится и не вылетит из связки. Вот где эльбор показал себя просто великолепно так это на обработке быстрорезов, но там круги были не совсем обычные- зерно весьма крупное, связка керамическая и структура весьма открытая, как к примеру на обычных кругах из электрокорунда. Вот  там да- твердючую сталь брало как обычное железо, нагрев заготовки был крайне мал, да и искр особых не было. Но это прежде всего не заслуга эльбора как такового, а заслуга керамической связки и структуры круга. Очень сильно кажется что алмазный круг с такой же зернистостью, связкой и структурой работал бы вполне подобно.
Але це все не відміняє істини про те, що при тому ж заточуванні сверл із сталі Р18 ельбор є ефективнішим за алмаз в 8 з лишком разів. Саме по цій причині не рекомендують в таких випадках алмаз, а вказують, що правильно буде застосовувати ельбор. З цим сперечатися не будемо?
- Для условий нашего применения- это не истина, от слова "совсем", нет такой огромной разницы в 8 раз, её вообще практически нет на к примеру вулканитовой связке.Проверенно практически и похоже не только мной.Спорить будем?
В мене ще радянських часів, куплені на барахолках, там зі звязкою мало б бути все ок.
Абразив не дрібний, 125/160 та 100/125, концентрація вказана тільки на ельборі (100%)
- Связка кстати вполне себе деградирует со временем, разная связка по разному, есть зависимость от условий хранения, но явление деградации таки есть. Круги есть как совдеповские, так и новоделы. Скажу так- по общему уровню +- сравнимо если не учитывать всякую каку типа Львовских кругов. Полтавские изделия- весьма хороши.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #72 : 19 Січня 2019, 10:11:56 »
Есть круги из алмаза и эльбора примерно одного зерна и органической связки, работают вполне примерно одинаково. На заточке свёрел и резцов не обнаружено никаких особых преимуществ эльбора перед алмазом

ukt, якщо все так, як Ви оте написали, то можете створити сенсацію, опублікувати свої дані і перевернути уявлення науковців, які вивели зовсім інші співідношення (вони наведені вище і стверджують, що при заточці сверл з Р18 ельбор зношується в 8 разів повільніше за алмаз).
Хоча, може Ви про швидкість знімання стружки з оброблюваної деталі говорите (про нема особливих переваг)? Так це дійсно так, про це вже було сказано вище.

В цілому, Ваші величезні дописи викликають щирий подив. У Вас інженерна освіта по спеціальності металообробка? Ви працювали з алмазним інструментом, проводили експерименти, заміри і т.д.?  Чи Ви робите глобальні висновки після того, як порізали металочерепицю кругом по бетону, порушуючи інструкцію виробника, до речі? Ну для чого Ви все це пишете тут? Ви думаєте, що я повірю Вам на слово і відкину те, що написано в розумних книжках, відповідальними науковцями?
Хочете щось довести на рівні близькому до наукового - відкривайте нову тему, там викладайте серію експериментів, з технічними замірами, розрахунками і т.д. Може дійсно Ви відкрили щось нове в науці, хто зна? Але це "на глазок" не перевіриш, тому... хочете щось довести, то доводьте так, як це робили ті вчені, які встановили оті співвідношення витрат алмазу і ельбору при обробці сталей. Дерзайте! Якщо потрібно, то підкажу як це зробити по-справжньому, які розрахунки потрібні, які прилади для вимірювань, обладнання і т.д. бо я знаю як це робиться, хоча то і стосувалося роботи алмазу по технічній кераміці, але підхід один і той же.
« Останнє редагування: 19 Січня 2019, 10:25:06 від novak »
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #73 : 19 Січня 2019, 11:32:40 »
И опять про
уявлення науковців, які вивели зовсім інші співідношення (вони наведені вище і стверджують, що при заточці сверл з Р18 ельбор зношується в 8 разів повільніше за алмаз).
-восемь раз.Пан Новак, я Вам уже в который раз пишу- условия для которых эти научники проводили исследования другие, они блики именно к производственным заводским условиям, у нас же в делах применимых в ножеделании (выпиливании дулек и прочих вырезов, выступов и прочего) условия применения совершенно другие, нет никаких красных от температуры зон реза, нет таких давлений которые способствуют таким нагревам при которых алмаз деградирует и растворяется в стали, режимы другие- поймите это наконец. Вам уже косвенно (ну да, для этого надо немного подумать чтобы догадаться) привели пример что не греется так зона реза если бормашиной алмазами работать (опилки после алмаза цвет не меняют). Но нет- пан Новак упорно цитирует справочники для ПТУ (профессионально-технических училищ), мощно задвигая про восьмикратное преимущество эльбора перед алмазом в заводских условиям. К нам то это преимущество каким боком? Тут народ что- шарошками алмазными на станках с автоподачей работает да так что зона реза аж красная? Оставьте справочники для ПТУ для работы в заводских условиях с их  режимами реза, здесь же другая специфика.

 
Чи Ви робите глобальні висновки після того, як порізали металочерепицю кругом по бетону, порушуючи інструкцію виробника, до речі?
-Мой вывод не глобальный (откуда Вы взяли что он глобальный, сами придумали?), а как раз весьма узкоспециализированный, и применим именно для описанных мною условий. На нарушение инструкций изготовителя пошёл вполне осознанно, и получил хороший результат. А Вы так и не удосужились ответить мне на чём основаны их запреты по порезке металочерепицы болгаркой, напирая на очередное низззя в инструкции. Зато очень развёрнуто описываете свою причастность к научным изысканиям и образованию, козыряете дипломной работой, приводите данные из книг (правда они для совсем других условий замеряны  {gig}). А может просто надо попробовать работать бормашиной с описаными выше борами, на опилки поглядеть, на результат работы в разных режимах, думать начать почему именно так а не иначе получается? Ато вместо думать- у Вас только цитаты из умных книжек, которыми Вы и сыпите не думая.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Борфреза по каленому металлу
« Reply #74 : 19 Січня 2019, 12:06:05 »
ukt, про металочерепицю (чому виробники не рекомендують різати її болгаркою), повно інфи в інтернеті, тай нащо воно в цій темі? У Вас же зона різання була червона, іскри летіли, коли Ви продавлювали/пропалювали її алмазним кругом, так же ж? А круг рятувало те, що він повністю металевий, алмаз на металевій звязці, зона різання від сили 0.5 мм і круг встигав охолоджуватися. Мабуть так.

Вертаючись до теми.
Згадав, що пробував працювати по сталі алмазними шарожками на гальванічній звязці, вони мене зовсім не вразили. Шарожки фірми Chirana (Словакія), бормашинка Proxxon FBS 12/EF. Тому з цікавістю почув інфу від влада-ч про успішну роботу подібними шарожками, та ще й китайськими (китайський інструмент намагаюсь обходити стороною, особливо після порівняння із західними брендами). Може таки спробую і недорогі алмази з Китаю, щоб порівняти. Хоча, можливо причина в тому, що мій цей Проксон дає всього 15 тис обертів на максимумі. Але і шарожка була не зовсім мініатюрна. Ковзає по металу і дуже слабо вгризається. А твердосплавна - зовсім інша картина.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!