Автор Тема: SOG "Seal Pup" NEW  (Прочитано 9127 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Vadym

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 638
  • Розташування: Львів
SOG "Seal Pup" NEW
« : 21 Березня 2012, 12:31:44 »
Сьогодні отримав я довгоочікуваний SOG "Seal Pup" M37-N.
Придбав на на прохання однокласника цей ніж. А так, як він вчора поїхав на тиждень у Голандію, то я не втримався щоб його не потримати у руках.
Отже, його технічні характеристики:
Загальна довжина, мм 229
Довжина клинка, мм 121
Вага, г 153
Марка сталі AUS 8
Тип заточки: combo
Матеріал руків'я ножа: Zytel
Ножни: Nylon

Фото:












Тепер щодо особистих вражень...
Перед самою покупкою у мене виникали сумніви щодо оригінальності цього ножа. Поясню чому... Якщо Ви уважно придивитесь, то помітите що лезо на ножі справді як на звичайному SOG Seal Pup (без зазубрень зверху), а руків'я як на SOG seal pup elite (яке було удосконалене оскільки на старих SOG Seal Pup воно було не зручним). Ось знайшов фото де їх порівнюють:

Але перелопативши після цього інтернет, знайшов каталоги виробництва SOG з 1988 по 2012 роки (якщо комусь потрібно можу надіслати на електронну скриньку). І накінець-ТО у каталозі 2012 року знайшов саме такий як продається SOG Seal Pup! Після цього відразу було прийняте рішення його придбати.
Ніж виявився досить легким. Я розраховував, що він буде важчим... Також мої сподівання щодо розміру ножа не підтвердились, я думав що він буде трохи більшим (я читав на форумі що один користувач, коли замовляє ніж не потримавши його в руках, малює його проекцію на картоні, вирізає, бере в руку і вже тоді вирішує що підходить ніж по габаритах. Мабуть що так колись і буду робити). Проте розмір виявився досить зручним - не мачете чи "РЕМБОїд", робочий ніж середніх розмірів.
Лезо ножа має на собі покриття, котре на перший погляд не так вже й легко пошкодити. Гострий!!! Плейновою частиною леза легко "бриється" передпліччя, серейтерною - трохи гірше, але також бриється!
Лезо біля руків'я досить товсте, до кінчика звужується і справляє дуже міцного.
Руків'я зручно лягло в руку, тримати як прямим так і оберненим хватом комфортно. Коли береш ніж для
"тичкового", проникаючого удару вказівний і великий пальці надійно впираються в гарду і якщо міцніше затиснеш руків'я в долоні, то прослизуваня руки не буде. Є отвір під темляк, і якщо уважно подивитись у середину, то побачиш що сам клинок проходить через увесь ніж.
Ножни. Як вже писали на цьому форумі - ужаснахтактичні. Вибачте за вислів. Досить тонкі, і якби не було кишеньки для мультитулу/точильного каменя/чи ще там чогось то ніж можна було б спокійно носити під одягом. Ножни можна носити у горизонтальному і вертикальному положеннях чого й слід було очікувати від такого SEAL-івського ножа. Сподобалось те що на застібці, яка притримує ніж (хоча й пробував незастебнутому стані витрясти ніж з ножон - не вдалось), окрім заклепки є ще й липучка. Це абсолютно мінімізує можливість випадання ножа донизу лезом.

ВИСНОВОК, який для себе я зробив - SOG "Seal Pup" M37-N дуже зручний, надійний, легкий і гострий середньорозмірний робочий ніж!!!

Тепер залишилась одна делема... Якщо я ще тиждень покручу його в руках і він почне мені подобатися ще більше, що мені сказати однокласнику після його повернення?

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7351
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: SOG "Seal Pup" NEW
« Reply #1 : 11 Січня 2020, 14:44:41 »
Маю такого SOGа. {y}
Можна було б написати окремий огляд, але тут описано все непогано, тому я обмежусь особистими враженнями.
Донедавна він у мене лежав, "щоб був"... Тобто з собою я його не ношу, зрідка в машині вожу.
Але на Новий рік їздив до батьків і ми з батьком зарізали там козла. Козел не старий, 1,5 роки всьго.
Починав я роботу саме цим Seal Pup.
Перерізати горлянку - саме те. {_11} В цій справі зручний та ухватистий. Серейтор додає додаткової зручності при цьому.
А от стійкість РК на ньому мені вкрай не сподобалась {kh}
Встиг лише обдерти дві задні ноги, як заточка сіла і ніж нормально білувати вже не міг.
Підправляти не став, бо поряд лежала кизнярівська Гюрза-2, якою я в основному і користуюсь при обдиранні шкур та розбиранні батькових мекаючих мешканців.
От Гюрза справилась з цим на порядок краще, підправити довелося лише в самому кінці, при обдиранні голови.
З розбирання туші Seal Pup справився краще, все в нормі. В руці зручний, після підправки м'ясо та сухожилля різав нормально. По кістках я не розбираю ножем.
Але "осадок лишився"©...
Обидва ножі були перед роботою загострені до стану бриття волосся.
__________________________________
Висновок: SOG Seal Pup доволі зручний, ухватистий та мобільний ніж, але сталь на ньому "середненька". Я розчарований. :(
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Мутний

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 521
  • Розташування: Переяслав
Re: SOG "Seal Pup" NEW
« Reply #2 : 12 Січня 2020, 09:15:28 »
СОГ взагалі дивна контора, за весь час мав лиш 2 хотілки по фіксах і жодної - по складнях.
Та сталося так, що фіксів так і не обзавівся, ні Пентагон, ні Seal Puр, не спокусили остаточно, хоча за весь час ціни дуже різні були. А виявилося там ще й сталь тактична, тобто різати в неї не головна задача. Хоча дизайни в них досить чіпляють, фотогігієнічні, та в руці якість вже бачиш і вибір робиш не на користь контори. От фікс від Бака, під 110 складень їх, я б ще може й взяв, хоча там й 420 сталь, але цілком робоча нержа.

А от Сог Архітек в карбоні з ламінатом вг10 мені сподобався і довелося купити, благо б/в :) Тут і сталь мені сподобалася, рама вся, больстери, спейсер, кліпса - титан, дуже легкий і при тому не малий ніж. Але таки продав в гонці чогось нового купити ще.

Offline tericon

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 928
  • Розташування: Чернівці
Re: SOG "Seal Pup" NEW
« Reply #3 : 12 Січня 2020, 14:45:04 »
Дякую за огляд. Прикольний ніж, наскільки я розумію треба в мисливський вписувати. Да аус-8 гуляла, але попадались цілком робочі екземпляри. Я от щось останнім часом заглядуюсь на кинжал B?ker Applegate i на Gerber Yari



[вложение устарело и удалено администратором]

Offline Aleks

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 382
  • Розташування: Киев
Re: SOG "Seal Pup" NEW
« Reply #4 : 17 Січня 2020, 15:17:17 »
Одно время пользовался таким. Сейчас лежит в тумбочке. Сталька слабовата. Если по мясу еще нормально ,то по лагерно-полевым работам (с тем же деревом) садится быстрее, чем более простая АУС6 на его японском собрате, и как по мне больше мылит.
Из того что не особо понравилось - сильно задранный вверх кончик, как у "пиратской сабли" из старых мультиков. Для снятия шкур с добычи это удобно, но в остальном - такое себе. В свое время было устойчивое желание переделать клинок, спустив острие больше к осевой, сформировав что-то на подобии Рэндалла, но потом, учитывая то как проявила себя сталь на нем, забил на эту идею.

Пы.Сы. Кстати есть два варианта "ребрендинга" этого ножа: обычный и Элит. Элит отличается обухом с "зубчиками" и более толстым лезвием (насколько помню, 5,5 мм против 4,5 у обычного).

Offline VSk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6911
  • Розташування: Киев
Re: SOG "Seal Pup" NEW
« Reply #5 : 17 Січня 2020, 17:29:34 »
Сог вообще не понятная контора, у меня был СОГ Рейнджер, на охоту взял один раз, впечатления  (( пролежал в ящике 10 лет, отдал Юре в окопы, без всякого сожаления, ему место только там, даже не стал забирать когда предложили вернуть. Может сталюку для американского рынка делают другую, не знаю - туфта.
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

Offline Aleks

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 382
  • Розташування: Киев
Re: SOG "Seal Pup" NEW
« Reply #6 : 20 Січня 2020, 01:18:50 »
Просто калят походу на силовые работы скорее а не на рез. Чтоб в случае чего замялся а не выломался кусок/отломался кончик. В этом плане отличные ножи. Прочные и надежные. В условиях где больше важна прочность и нержавеемость, чем долгий устойчивый рез они будут очень хороши. Мне поскольку на природе часто нужно работать и по обустройству лагеря и по порезке всякого я предпочту что-то более резучее + топорик.

Offline VSk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6911
  • Розташування: Киев
Re: SOG "Seal Pup" NEW
« Reply #7 : 20 Січня 2020, 12:41:55 »
Ну, да. Классный окопный нож.
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

Offline Aleks

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 382
  • Розташування: Киев
Re: SOG "Seal Pup" NEW
« Reply #8 : 21 Січня 2020, 02:21:52 »
Ну как раз для именно окопника я бы ему таки спустил острие ближе к осевой линии клинка - удобней и практичней лезвие бы стало. Но при этом ушло бы до 10 мм длины клинка что не особо хорошо на такой и без того небольшой длине.