Автор Тема: Давайте зробимо опитування  (Прочитано 30600 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

kd78

  • Гість
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #25 : 29 Вересня 2012, 14:30:04 »
Додам дещо нестандартний приклад. Мій кум (доходи відчутно вищі за вказані) в темі не розбирається (вірніше щось там тямить з моїх розповідей), але без питань купив собі ножа за 180 грн. і, після огляду мого Чарджа, мультитул за 100 доларів. В тему опитування  я зним не спілкувався, але загалом з розмов ситуація така: людина не проти придбати собі хороший дорогий ніжвартістю до 1000-1500 грн., але не буде цього робити особисто, а лише коли порадиться із кимось "в темі". Щоправда, варто зауважити, що кум турист і рибалка - тут ножі потрібні частіше, ніж у буденному житті пересічних громадян.

З іншого боку - моє особисте зацікавлення ножами пішло якраз з молодості і туристичних походів у Карпати. Проте, оскільки у середині 90-х більшість товаришів для таких виїздів брали щось страшно-велике, то й моя орієнтація стосовно вимог до ножа була класичною: "великий, страшний, понтовий і шоб усе різав". Перший ніж, який я придбав був Бак найтхоук - заплатив за нього у Німеччині 180 марок (90 доларів) - при тому, що в грошах були величезні обмеження. І у той період сказати, що я хоч більш-менш розбирався у ножовій тематиці - аж ніяк не можна.

Тобто питання хто скільки згоден заплатити залежить, як на мене, особисто від людини, її життєвих уподобань і актуальності питання "купити ніж"...
« Останнє редагування: 29 Вересня 2012, 14:38:01 від kd78 »

Offline Oliver

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4514
  • Розташування: Буковина. Вижниця
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #26 : 29 Вересня 2012, 19:13:57 »
Зі всіх моїх знайомих тільки двоє замовили у мене ножі.(Доходи в обох вищі за 3000). Ці двоє якраз і розуміють і з розумінням ставляться до того, що якісний хендмейд не може коштувати навіть 1000 - 1500 грн., не говорячи вже про 500-600. У всіх інших або очі лізуть на лоба, або знову ж таки купують кетайця за 50грн. і тим щасливі (незалежно від рівня доходів). Недавно закінчив "Кабана", декілька чоловік заради цікавості заходили подивитись і звісно ж питали "а скільки такий ніж коштує?". Коли отримували відповідь за скільки клієнт замовив цього ножа, то одні впадали в ступор, інші дико ржали і крутили пальцем біля скроні.  {_08}
Отака культура ножова. ((
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Offline Partizan

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 472
  • Розташування: Ялта
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #27 : 29 Вересня 2012, 19:47:22 »
Среди моих знакомых с разными уровнями доходов заплатить адекватную сумму сумму за адекватный нож согласились многие, при условии, что этот конкретный нож будет им необходим .

Offline angler1265

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 379
  • Розташування: Киев
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #28 : 29 Вересня 2012, 19:56:49 »
Сейчас закидают шапками, но выскажусь. Вот скажите к примеру зачем мне покупать  хендмейд за 1500-3000грн, если можно купить фабричный нож из той же стали за 800грн и использовать его по прямому назначению. Что за 3000грн будет сам резать или точиться?. Если поставить на полку и понтоваться перед друзьями то тогда понятно. Вот к примеру, многие из простых людей (даже имеющие приличные доходы) приобретут монитор BON Electronics BXM-32L3G за 5000$ ? Думаю один из 100000, потому как вещь для профессионального использования и дома нафик не нужна. Коллекционеров понять можно - это страсть, но простому человеку в повседневной жизни достаточно ножа за 25-50$. Все высказанное ИМХО.
Демократия бывает гладкоствольная и нарезная.

Offline Oliver

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4514
  • Розташування: Буковина. Вижниця
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #29 : 29 Вересня 2012, 20:02:28 »
А зачем некоторые люди заказывают костюм у хорошего мастера, а некоторые покупают хороший дорогой готовый костюм? Думаю потому, что хотят иметь вещь, которой нет больше ни у кого.
Ну и за 25-50 баксов фабричный нож из хорошей порошковой стали и рукоятью из хорошего дерева не купишь. Также не стоит забывать, что и фабричные ножи бывают очень дорогими, посмотрите хотя бы дорогую линейку Фалкнивена.
« Останнє редагування: 29 Вересня 2012, 20:06:31 від Oliver »
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #30 : 29 Вересня 2012, 20:09:06 »
посмотрите хотя бы дорогую линейку Фалкнивена
Или на самую дешевую Рокстеда  ;)
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline angler1265

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 379
  • Розташування: Киев
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #31 : 29 Вересня 2012, 20:09:52 »
Насколько я понял тут речь идет о людях с достатком 3000грн. А с костюмом аналогия не совсем корректная, т.к. костюм заказывают в первую очередь для того, что бы он был пошит по индивидуальной фигуре.
Демократия бывает гладкоствольная и нарезная.

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #32 : 29 Вересня 2012, 20:10:53 »
  З моїх знайомих скалолазів, альпіністів, дайверів ніхто, майже, не дасть за ножа більше ніж за карабін. Це десь 100-150гр.  Думав байка.,Але почув на власні вуха. {))} Розказував мені абориген в глибоких кущах на поліссі.В нього є, подарований при совку ніж, з болта космічного корабля (_22). Болта викрутив гебіст. (_22) Ніж точиться раз в три роки. Ріже неймовірно. Тільки, як погнеться, то молотком вирівнюється. Показати навідріз відмовився. На мого травленого, з підшипника дивились дуже зневажливо. Навіть, що бриє не підняло ціну. Піхви, правда, дуже сподобались.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

kd78

  • Гість
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #33 : 29 Вересня 2012, 20:15:04 »
Я б сказав простіше - чим більш актуальною для пересічної людини буде потреба в хорошому ножі, тим більш ймовірно, що вона зверне свою увагу на більш якісний і дорогий продукт. Щоправда, необхідно ще зробити поправку на активність пошуку саме хорошого ножа, а не орієнтацію (а це доволі часто зустрічається) на "базар".

Також погоджуюсь із вищесказаним зауваженням стосовно різниці між вартістю хендмейда і якісних фірмових виробів. Насправді, на мою думку, вони повинні бути принаймні співвідносними між собою по ціні та якості. Тоді буде більша можливість адекватного вибору між тими й іншими. Щоправда, численні зауваження майстрів-ножовиків даний принцип співвідносності трохи спростовують. Хоча... За великим рахунком і хендмейд буває за різною ціною і є можливість підібрати щось непогане за не надто значну суму.

Offline Alexdo

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 875
  • Розташування: Днепр
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #34 : 29 Вересня 2012, 20:35:21 »
Добрый вечер. Я на ресурсе кажись с апреля. Так вот, начал показывать друзьям (рыбакам, охотникам) ножи с форума и по ссылкам, ну и характеристики сталей (выносливость, прочность, резучесть, функционал) и отношение начало меняться. В глазах начал появляться блеск. Созревают. Теперь ножом за 1000 грн я их не удивлю. От форумчан зависит отношение к ножу и ценообразованию. Как говорили раньше "культуру в массы". Зарплаты почти у всех до "трехи". Некоторые стали регулярно читать этот ресурс. Теперь все понимают какими пластилиновыми поделками владеют, под названием нож. Паутина их уже опутала. =)

Offline Oliver

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4514
  • Розташування: Буковина. Вижниця
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #35 : 29 Вересня 2012, 20:41:27 »
Честно говоря сомневаюсь, чтобы человек с месячным доходом 1000 -1500грн. покупал  нож за 2 - 3 тыс., разве что уж очень большой фанат.  Такие ножики покупают в основном люди достаточно обеспеченные.
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Offline маньяк

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3598
  • Розташування: г.Киев
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #36 : 29 Вересня 2012, 20:43:06 »
Сейчас закидают шапками, но выскажусь.
Да, ни боже-ж мой.
Отвечу по еврейски: А зачем люди заказывают спининг род-билдеру?
Да потому-что их не устраивает "шир-потреб", или хотят "такой, только с перламутровыми пуговицами".
А готовность заплатить во многом зависит от того, насколько человек "в теме".
 =)
З повагою!

Offline Leo Lexx

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 4102
  • Розташування: Київ
  • Ми,українці, народ роботячий...
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #37 : 29 Вересня 2012, 20:48:30 »
покупают в основном люди достаточно обеспеченные.
+1 И не всегда могут объяснить на х. они им :D

Offline angler1265

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 379
  • Розташування: Киев
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #38 : 29 Вересня 2012, 21:26:56 »
Приведу пример. У меня кум компьюторщик и зарабатывает гораздо больше ,,пересічного громадянина". Он частенько режет и зачищает провода и т.п., все это делалось каким то огрызком ножа с раскладки за 10грн. Подключал он мне новый роутер и достал это огрызок, я не выдержал и отдал (за 10 копеек) свой Byrd Catbyrd (лежал без дела долго). Нож ему понравился. Через пару дней он мне позвонил и сказал, что я ,,больной на голову" раз покупаю ножи за 350грн (увидел в интернете). Он даже хотел мне его вернуть :D. Зато он покупает водяное охлаждение для процессора в компе за 1000грн (чтоб комп не шумел) {_07} и считает это нормой. Все дело в том, что кто на чем заморочен.
Демократия бывает гладкоствольная и нарезная.

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #39 : 29 Вересня 2012, 21:35:57 »
2 angler1265: от остання фраза в Вашому останньому пості якраз в точку. Якщо Вас абсолютно влаштовує серійний ніж, то дорожчий хендмейд Вам дійсно нах. То вже для гурманів. Причому вони різні. Один гурман витягнути ножа з піхов і щоб всі ахнули, інший хоче щоб різав дуже довго й агресивно, іншому ще щось потрібне. В Вас шапкою якраз і немає за що кидати. Нервують інші люди: дай хендмейд, але дешевий і головне якісний!
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline маньяк

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3598
  • Розташування: г.Киев
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #40 : 29 Вересня 2012, 21:40:50 »
Все дело в том, что кто на чем заморочен.

+ много!
И даже не всегда: доходы служат ограничением. Я на свой первый толковый спининг копил не один месяц.
 =)
З повагою!

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #41 : 29 Вересня 2012, 21:43:37 »
и никогда не было, и, ИМХО, никогда не будет....
Я, конечно, циник... но не декадент. {_17}
Какая-то культура была... Какая-то будет...

Какая именно - увы, в значительной мере определяют власть предержащие...  :(


Поэтому мой вариант - страшенно дорогущий нож для тех, кто тыщу баков за деньги не считает. Да и собственно нож им по фигу, понты - это в масть.
По этому поводу могу только опять процитировать: "Дорогой нож купит тот, кому он дешевый." © ЛБА

Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline angler1265

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 379
  • Розташування: Киев
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #42 : 29 Вересня 2012, 21:44:59 »
     leoyas   Дешево и качественно все хотят :)
Демократия бывает гладкоствольная и нарезная.

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #43 : 29 Вересня 2012, 22:30:37 »
Але не всі розуміють, що не завжди так буває {sm}
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #44 : 29 Вересня 2012, 22:35:47 »
Скоріше - не буває ніколи.
Дешево й якісно - значить крадене  :D
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Yzef

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 578
  • Розташування: Львів
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #45 : 29 Вересня 2012, 22:47:20 »
Не завжди купляється сам інструмент. Сам процес придбання, очікування, милування безцінний. Позитивні емоції вартують грошей. Деколи вони дають поштовх рухатись далі.

vook

  • Гість
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #46 : 29 Вересня 2012, 22:48:05 »
У моих знакомых доходы больше 3000 и я показывая им нож, который вожу в машине стесняюсь сказать, что он стоит 200 у.е, потому, что не соображают.... типа нах он нужен .... (это о ножевой культуре)  :). Ну а вообще и при этом доходе можно купить достойный нож ИМХО.

Offline Ches

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2279
  • Розташування: Славутич-Киев, сейчас Чернигов
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #47 : 29 Вересня 2012, 22:57:11 »
Большинство знакомых с доходом от 8 до 20 тыс.грн Туристы-рыбаки готовы выложить от 300 до 600 грн за нож. На нож за 2000грн смотрят как на неадекват, но с уважением к красивым бзикам))))Я также смотрю на случай с покупкой велика за 3000$.
Я самый добрый человек на свете. Если найдется кто-то добрее, я убью его и опять стану самым добрым!

vSpica

  • Гість
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #48 : 29 Вересня 2012, 22:58:51 »
Нужен или не нужен определяет тот кто пользуется. Мой знакомый очень нормальных доходов вдруг понял что салями отрезать дома нечем. Поехал в ближайший большой супермаркет и купил набор за ~500 грн. Естественно хвастается. А хвастаться там нечем. Подводы одни по 0,7, не говорю про спуски. Ну так чтоб его не обидеть я подбил его купить трамонтину мастер овощной за 35 грн (копейки!). Человек в шоке что бывают такие хорошие ножи! И таких как он большинство, даже нет, подавляющее большинство. Люди просто не знают что они пользуются гов не тем чем нужно. Информации по ножам в массах - ноль. Так чего рассуждать про хенд-мейд, цену, если у человека нет даже мысли что нож - это изделие.

vook

  • Гість
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #49 : 29 Вересня 2012, 23:02:54 »
Так чего рассуждать про хенд-мейд, цену, если у человека нет даже мысли что нож - это изделие.
+100  8-)