Автор Тема: Козар  (Прочитано 6004 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

mk

  • Гість
Козар
« : 09 Січня 2013, 12:15:13 »
Доброго дня! З Новим Роком всіх і Різдвом! Всіх гараздів, творчих наснаг і два відра здоров'я :)
Нарешті "дойшли" руки до публікації, хоч самі ножики вже були зроблені давно. А то все читаю і читаю...
Отож.

Ніж "Козар"

        Загальна довж.     185 мм
        Клинок сталь            інструментальна легована (залишки рамної пили; думаю 9ХС, 9ХФ)
                    довжина     90 мм
                    товщина     2,4 мм
                    ширина       20 мм
                    обробка     оксидований (лимонна кислота)
                    твердість   ~60HRc (надфіль не бере)
                    кут РК        50 гр
        Руків'я                   горіх, береза
                    монтаж       всадний на 1/3 з обжимним кільцем
        Піхви     шкіра

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Ніж розроблявся як невеликий робочий загального призначення: на гриби, в гори, овочі почистити і т.п. Хоча з "порубати дрова" теж справляється (в межах свого розміру звісно :), тобто розпустити "поліно" на нів-, чверть поліна).
Перші два - руків'я з горіха, два інших - береза. Як видно, спочатку перші (горіхові) були нетоновані. Потім - переробив.
Піхви першого - під шульгу. Нижній на останніх фото - був не заточений. Зараз гострий, гіби бритва  {))}
Перші два клинки - вузькіші (клинюватіші) до вістря.
Дизайн, мех. обробка, термообробка, складання, пошиття - моє.

Ось такі от "Козарики" :)
« Останнє редагування: 09 Січня 2013, 12:18:57 від mk »

Offline пгупгу

  • Шах и мат.
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2962
  • Розташування: Рівне
Re: Козар
« Reply #1 : 09 Січня 2013, 12:26:14 »
Сподобався, тільки от фотки не дуже.
Голова носорога придает ножу художественный образ, а лезвие, зоб и сквозная удочка гарантируют оптимальное распределение веса

mk

  • Гість
Re: Козар
« Reply #2 : 09 Січня 2013, 12:31:29 »
Фотки... Що саме? Замала роздільна здатність чи якість JPEG? Бо вони стискалися.

Offline пгупгу

  • Шах и мат.
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2962
  • Розташування: Рівне
Re: Козар
« Reply #3 : 09 Січня 2013, 12:32:40 »
Можливо ви їх дуже перетиснули, але це не страшно. Ножики гарні, простенькі, але гарні.
Голова носорога придает ножу художественный образ, а лезвие, зоб и сквозная удочка гарантируют оптимальное распределение веса

mk

  • Гість
Re: Козар
« Reply #4 : 09 Січня 2013, 12:40:43 »
Дякую на доброму слові. :)
Старався, щоб фото поменше місця займали. Та й, до речі, по горизонталі в них всіх розмір різний, а Гугл видає в своїй Пікасі однаковий розмір, а реальний - вже коли збільшення включається (а це вже через Flash)

Offline Oliver

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4514
  • Розташування: Буковина. Вижниця
Re: Козар
« Reply #5 : 09 Січня 2013, 13:06:54 »
Страшненькі, неакуратненькі, недошліфовані, форми примітивні, дизайну, як такого, вибачте, але я тут не бачу. ((  але працювати будуть  8-)
« Останнє редагування: 09 Січня 2013, 13:10:48 від Oliver »
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Offline Thunderfury

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 209
  • Розташування: Украина. г.Херсон
  • Леонид.
Re: Козар
« Reply #6 : 09 Січня 2013, 13:35:02 »
Недостатков ,,,,, есть. Но.. в просто те сила... брат. Зато работяга и в руке лежит.

Offline Nutty

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2582
  • Розташування: Маріуполь
  • 098-59-39-183
Re: Козар
« Reply #7 : 09 Січня 2013, 14:00:34 »
Страшненькі, неакуратненькі, недошліфовані, форми примітивні, дизайну, як такого
Что нисколько не мешает Морам, к примеру :) Ножи-то для работы, потому и без выпендрежу.
Только при длине рукояти в 95мм хвостовик 1/3 = 30мм - "маловато будет"©, надо минимум 60мм, ИМХО
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но сойдет и так

Offline vobler

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7360
  • Розташування: г Сумы
  • Время создает нас
Re: Козар
« Reply #8 : 09 Січня 2013, 14:04:36 »
Простота залог успаха  {_11}

Offline Oliver

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4514
  • Розташування: Буковина. Вижниця
Re: Козар
« Reply #9 : 09 Січня 2013, 14:10:47 »

Что нисколько не мешает Морам, к примеру :) Ножи-то для работы, потому и без выпендрежу.

Разницу в неаккуратности исполнения и негармоничности форм этих ножей и простотой Моры вы не видите? Тогда извините, мне нечего Вам доказывать. ((
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Offline gandelf

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1475
  • Розташування: г.Кривой Рог
Re: Козар
« Reply #10 : 09 Січня 2013, 14:13:07 »
Ножи рабочие, практичные. Огрехи в отделке понятны (особенно если первый-второй ножи), но здесь целая серия... а где рост, профессиональная динамика так сказать?
Пожелание топикстартеру: возьмите за прототип нож кого-нибудь из мастеров сайта и попытайтесь сделать не хуже... Надо двигаться вперед  8-)
Прошу оставить объективный отзыв http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=18802.0

mk

  • Гість
Re: Козар
« Reply #11 : 09 Січня 2013, 14:42:27 »
2Oliver Критику сприймаю. Аргументовану. :)
>Страшненькі...
  Та ні, зовсім не страшненькі. Чому страшненькі?
>неакуратненькі...
  Згідний. Є деякі ляпи. Але це ж "роботяга". А що саме неакуратно бачите?
>недошліфовані...
  Що мали на увазі?
>форми примітивні, дизайн...
  Так, примітивні, згідно мого дизайну. Це ж не погано. А критеії "такого" дизайну, то - які? :D
>негармоничности форм
  А що є гармонія? 0 1 1 2 3 5 8 13 24...?  (1+sqr(5))/2? Подобається, не подобається?
  Гармонія в кожного своя. Хтось баче так, хтось інакше :)

2Freeeeeee Man
  ..."30мм - "маловато будет"   Не буде. Теж так думав спочатку. Мав ніж з таким кріпленням (по суті перший, таких розмірів, але клинок інший) - 4 роки ним робилося все, "вбивав" як міг: різалося продукти, дроти, деревяхи, риба, мясо, лід довбався. Сила прикладалася до спинки руків'я, або в торець. Бокові дуже сильні навантаження не давав. Але він не вмер :D. Тупився, так. Але кріплення на місці. Про такий тип кріплення вичитав в журналі "Клинок". Автор статті розказував, що, при приблизних параметрах (товщина 2,4 мм і розмір кільця), ніж забитий по саме руків'я і навантажений вздовж клинка, витримує його вагу (~80 кг) - він висів на ньому.
Ну і ще. Таке кріплення через раціональне використання наявного металу: з заданої заготовки можна було зробити або 1-2 ножа з повним хвостовиком, або 2-3 з даним кріплення. А так як основне призначення даного ножа не важка робота, в основному різати, то і відповідний монтаж.

2gandelf
   Ножі робилися давно. Фото пільки зараз виставляю. Є ще 3 інші ножі відфоткані. Але то потім.
   >> возьмите за прототип нож кого-нибудь из мастеров сайта и попытайтесь сделать не хуже
   Тоді це вже буде не повністю мій ніж
   >>где рост, профессиональная динамика так сказать?
   Є і буде. Але не так швидко, бо майже все вручну робиться

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Re: Козар
« Reply #12 : 09 Січня 2013, 15:05:02 »
На фото №1 більш-менш непогано виглядає 8-). Щось є нього від ножів, які я часто в своєму селі бачив {23}
« Останнє редагування: 09 Січня 2013, 15:07:27 від Воля »

Offline Oliver

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4514
  • Розташування: Буковина. Вижниця
Re: Козар
« Reply #13 : 09 Січня 2013, 15:19:10 »
Та Ви не ображайтесь. {con} (__3) Зазвичай , коли мені якісь з виставлених робіт не подобаються, я просто прохожу "мимо"  :). Тут чомусь вставив свої п"ять копійок. :D Можливо тому, що майже земляки.
Якщо конкретно: руків"я недошліфовані, при тонуванні в подряпинах від грубого абразиву морилка зробила темніші полоси. Посадка оковок до деревини нещільна, тобто Ви не приділили роботі належної акуратності. Лінії ножів не плавні, а ломані. Руків"я  відшліфувати наждачками від грубшого зерна до дрібнішого неважко, це буде коштувати гривень 5-7 на наждачки і пів години часу. Закінчити шліфовку на руків"ї робочого ножа можна і на 800 гріт, але так, щоб шкрябанці від попередніх номерів не залишались.
По примітивності і негармонійності форм: Форма може бути надпростою, але гармонійною вона мусить бути (подивіться хоча б ту саму Мору). Мені важко пояснити, яка форма гармонійна, а яка ні. Тут і індивідуальне сприйняття тесь важить досить багато, але є певні правила технічного конструювання (той самий "золотий переріз") згідно яких будуються форми всіх без виключення предметів. На цю тему дуже гарно вміє розповісти Cуnic, якщо він зайде в тему і дасть деякі пояснення - то це буде взагалі прекрасно. Подякуєте йому.
« Останнє редагування: 09 Січня 2013, 15:24:45 від Oliver »
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Offline serg_if

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6778
  • Розташування: Станіславів
    • мої роботи
Re: Козар
« Reply #14 : 09 Січня 2013, 16:56:10 »
О, ще земляки підтягуються! Вітаю Вас у нашій "пісочниці"  {gig}
"Мы рождаемся со вдохом, на выдохе - умираем. Остальное - дело техники... Нет! Вдох - и мы приходим в этот свет голыми, выдох - и мы уходим ни с чем. А все что между - это творчество!"  из х/ф "Буча в Гуче"

mk

  • Гість
Re: Козар
« Reply #15 : 10 Січня 2013, 02:54:13 »
2Oliver Я не ображаюсь :D  {con}  (__3). Я люблю конструктив: конкретно - що? де? чому?
> ..руків"я недошліфовані, при тонуванні в подряпинах від грубого абразиву морилка зробила темніші полоси.
> ..не приділили роботі належної акуратності
  Згідний, є таке. Хоча після наждачки 600 були гладенькі та й після пропитки, сушіння, полірування гладкі.
  Після того як перші два ножі були готові, я зняв полімеризоване покриття, щоб затонувати (не сподобався колір; якого кольору були видно на фото 1-14). В деяких місцях знімав поперек волокон і десь на міні рівні попередня наждачка мабуть таки в'їлася глибше. А морилка все показала, ніц від неї не сховаєш. :D
Згадав ще один нюанс. До переробки, руків'я були відполіровані вручну до блиску. Думав замало, давай полірну на саморобному полірувальному крузі (навіть не кругу, а кружку скоріше) і ... вся поліровка коту під хвіст. Якщо полірувати поперек волокон, то такий блиск як вручну не виходить. Якщо вздовж - то теж не виходить. Але отримав цікавий ефект - проступає рельєфна текстура дерева: м'якші шари продавлюються. Мабуть тут роль грала швидкість обертання круга і його твердість.
Це думаю в майбутньому можна буде використати при оформленні руків'я.

>Лінії ножів не плавні, а ломані
Якщо про лінію в районі кільця (клинок-кільце-руків'я; 2-й ніж зверху ф.15 найкраще видно), то таки є. Є особливості монтажу. Ще не так багато зробив ножів, то ж рука не набита... Але то наживне. :)

>Форма може бути надпростою, але гармонійною вона мусить бути (подивіться хоча б ту саму Мору).
Тут не згідний. "Козар" досить гармонійний.
Мабуть конкретна гармонічніть - це більш субєктивно та індивідуально :).
Стосовно Мори.

Як на мене - ніякої гармонії. Особливо 2, 3 і 5-й. Але ж зручні зарази :). 1-м і 2-м користувався.

Получається така собі "палка о двух концах": гармонічність - зручність.
Але за критику вдячний {_11}
PS: Можна на "ти".

Землякам доброго здоров'я!!! {_14} {con} {mem}

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: Козар
« Reply #16 : 10 Січня 2013, 03:10:11 »
 (__6)   ((

Offline d-mork

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1211
  • Розташування: Киев
  • Каждому своё. Всем за всё.
Re: Козар
« Reply #17 : 10 Січня 2013, 08:39:21 »
Головне при шліфовці як деревини так і металу - це повністю убирати риски від попередньої наждачки і все буле добре, а форми приходять з досвідом.

ВованКрымский

  • Гість
Re: Козар
« Reply #18 : 10 Січня 2013, 09:01:10 »
Ножи напомнили точно такие же на прилавках рыночников за 40-50грн.
Вопрос больше коммерческий - вы планируете их продавать, если да, то как планируете конкурировать с такими же, которых горы? Ценой?

maximus

  • Гість
Re: Козар
« Reply #19 : 10 Січня 2013, 12:50:15 »
Ножи  простые но для работы  как раз что надо.

Offline Олег Миловидов

  • МОВ
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1489
  • Розташування: Николаев. Парк имени Культуры)))
    • Кузнец Олег
Re: Козар
« Reply #20 : 10 Січня 2013, 14:01:27 »
Мне ножи понравились. Без всяких фенечек и прочей лишней нагрузки. В руку взял и пошел работать.
 
Ножи напомнили точно такие же на прилавках рыночников за 40-50грн.
За 40-50 гривен только пластилин купить можно, и то нож может ненароком развалится от маленького воздействия.
А вообще первые ножи mk свидетельствуют о прямоте рук и хоть простой, но продуманной конструкции ножа.
Все это мое ИМХО.
http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=20057.0 - обо мне
066 999 69 11
oleh-milovidov@rambler.ru

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Козар
« Reply #21 : 10 Січня 2013, 20:30:33 »
Это даже не простота... Это - вульгарно-утилитарный примитивизм. Работа, достойная сельского кузнеца эпохи позднего средневековья.
Просится на стенд:



Тут не згідний. "Козар" досить гармонійний.
Тут не згідний. "Козар" досить практичний. Але не довершений, тому - не гармонійний. {no}
Руків'я - наче зламок оглоблі. {kh}

Глянем, для сравнения, на изделие от VN:

Модель навскидку не помню, но в обзорах он есть. (Прототип by Bob Dozier?)

Мабуть конкретна гармонічніть - це більш субєктивно та індивідуально :).
...
Он учит: красота - не прихоть полубога,
А хищный глазомер простого столяра.
...                                                              © О. Мандельштамм
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline lenpeh

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2309
  • Розташування: г.Сумы
Re: Козар
« Reply #22 : 10 Січня 2013, 23:50:33 »
+ много (насчет практичности и гармоничности согласен полностью).
С практичностью согласен полностью, но сами ножи не понравились, хотя имеют право на жизнь. Вопрос - для чего столько практически одинаковых (и по форме, и по качеству исполнения)?

ВованКрымский

  • Гість
Re: Козар
« Reply #23 : 11 Січня 2013, 06:55:10 »
Вопрос - для чего столько практически одинаковых (и по форме, и по качеству исполнения)?

Ответ, по моему, очевиден : это серия ножей, которая будет продолжаться набитой рукой в очень больших количествах.
А поэтому у меня прежний вопрос, как думаете конкурировать с заводскими производителями - качество на их уровне, а цена у вас явно будет намного выше?
Хотя может я не прав и эти образцы - это единственная, ограниченная серия?

SP

  • Гість
Re: Козар
« Reply #24 : 11 Січня 2013, 08:23:13 »
 {23} Что-то в них есть {y}