Автор Тема: Якуты....ну вот зачем?!!  (Прочитано 29624 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Mentor

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3593
  • Розташування: г. Калуш
Якуты....ну вот зачем?!!
« : 18 Жовтня 2019, 11:52:14 »
Это может и провокационный наброс, но....объясните мне популярно, нафига ЭТО изделие нужно сейчас, в средней полосе, в 21 веке? Я просто не понимаю.
Ко мне часто обращаются с заказом на заточку якутов, причем сразу после покупки. {_18}
Это мода на диковинку? ( у меня и к некоторым моделям японских ножей подобное отношение) Старая, примитивная, но возможно утилитарная (в свое время, в определенном месте, из-за дефицита информации и влияния более прогрессивных технологий) железяка, вдруг стала предметом с эдаким налетом загадочности, ее специфичность  обросла мифами о совершенно уникальных свойствах и т.п. Но, покрутив/поточив с десяток якутов, я просто не могу взять в толк, нахиба эта нелепость нужна?! Я не видел якутов на охоте, не слышал, чтоб кто-то ими активно работал на кухне, не видел их на войне ( а там такие ужоснахи встречаются, шо закачаешся) Так для кого вы их тут делаете-то? :D
Кому я понадоблюсь - ищите на Фейсбуке

Offline Lopar

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 587
  • Розташування: Киев
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #1 : 18 Жовтня 2019, 12:18:27 »
Відповім за себе.
Не роблю ножі на продаж, ножі з профілем клинка "якут" маю. Основне використання - на кухні дуже приємно нарізати морожене сало, виходять гарні шматочки, тонкі і зусиль не треба великих. Також дуже добре обстругувати кору з палок, саме такий профіль дозволяє легко контролювати товщину зрізу "від себе". Сподобалось рибу відділяти від хребта - якісно виходить.... і це ще не все, скажу просто - спробуйте. Єдине - не притримуйтесь "традиції" що до руків`я, це не обов`язково черенок.

Offline demetrid

  • Debes, ergo potes
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1320
  • Розташування: г.Вараш (Кузнецовск)
  • le mieux est l’ennemi du bien
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #2 : 18 Жовтня 2019, 12:24:31 »
Єдине виправдане застсування якутів, як на мене, то стругання дерева. Досить вдала для того форма. Та сама "Мора" гризе деревину гірше.
Сало мерзле якутом ще не різав :D
…ай, нож!
Синей стали. Кони встали вдоль клинка. Видно, в скачке подустали и застыли на века. Бликом возле острия отраженье: я? не я?! – и мерцают "я-не-я" те, далеко от рукояти. По изгибу ножевому режет солнце по-живому.©

Offline paskuch

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 49
  • Розташування: Київ
  • Si vis pacem, para bellum
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #3 : 18 Жовтня 2019, 12:34:56 »
Маю та особисто користуюсь ножем якутського типу.
Вцілому абсолютно нормальний інструмент , який має певну специфіку різу, яка в свою чергу є його плюсом та мінусом одночасно.
Ну і звичайно без "моди на диковинку" не обійшлось.

Offline bulat22

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 82
  • Розташування: Київ
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #4 : 18 Жовтня 2019, 12:47:40 »
Пару тижнів тому зібрав якута, до речі саме так, як радить камрад Lopar, не з черенком, а із більш утілітарним руків‘ям.
Особисто мені не сподобалась необхідність постійно контролювати та корегувати різ.
Але дружині ніж так припав до руки, що довелось віддати його на кухню. Щинкує ним овочі, нарізає копчену ковбасу та тверді сири.
Так шо на смак і колір...

Offline Mentor

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3593
  • Розташування: г. Калуш
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #5 : 18 Жовтня 2019, 13:02:34 »
зібрав якута, до речі саме так, як радить камрад Lopar, не з черенком, а із більш утілітарним руків‘ям.
А можна фото, щоб побачити якута з "утилітарним руків'ям"?
на кухні дуже приємно нарізати морожене сало
Я чекав цього коментаря, і просто не знаю що сказать, бо морожене сало я бачив тільки зимою 2014 на Сході {sm} Нахіба яйого стругать мороженим  - для мене загадка :D
добре обстругувати кору з палок
{23} {23} {dr} Нууу, нехай. Хоча, набіса спеціально для цього робить окремого ножа? Якщо ж постійно кору треба дерти, то струг мабуть буде доречнішим.
нарізає копчену ковбасу та тверді сири.
{dr} Ну, мабуть ці роботи ним і можна зробити. Ок, запишемо в плюс
Кому я понадоблюсь - ищите на Фейсбуке

Offline Reger

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1295
  • Розташування: Киев
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #6 : 18 Жовтня 2019, 13:49:32 »
Нахіба яйого стругать мороженим  -


Мороженое сало {_11}
Я обожаю мороженое сало - но режу финкой.

А якуты мне они просто не нравятся.
"Позови меня степь позови меня поле, позови меня лес и крутой бережок, я рожден чтобы жить словно птица на воле"

Offline Mentor

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3593
  • Розташування: г. Калуш
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #7 : 18 Жовтня 2019, 14:03:05 »
Я обожаю мороженое сало
{_07} т.е. я сейчас правильно понял - вы его замораживаете, потом строгаете и едите мороженым?!  (00) Ээээ, тогда пытань нема :D =)
Кому я понадоблюсь - ищите на Фейсбуке

Offline Reger

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1295
  • Розташування: Киев
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #8 : 18 Жовтня 2019, 14:05:38 »
Да всё верно. Делаю сало с разными перцами. Красный, черный, белый  +зелень. После заморозки все вкусы чувствуются чётче.
"Позови меня степь позови меня поле, позови меня лес и крутой бережок, я рожден чтобы жить словно птица на воле"

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #9 : 18 Жовтня 2019, 14:20:36 »
Все просто. Переваг у такого клинка практично немає, як і явних недоліків. Як на мене, то хіба що стругати деревину таким клинком легше за будь-які інші. Кажуть, що строганину добре робити. А хто її у нас робить масово? Ніж, як ніж. Специфічної форми, як і багато інших національних ножів. Дехто каже, що уводить при різі. Нічого там не уводить.
Хтось з моїх замовників навіть казав: « кращого ножа для полювання немає». Не знаю я що там може бути краще, чим він може бути кращим за ніж класичних форм, але подобається людині. Про смаки не сперечаються.
А почали робити ковалі через те, що просто виклик. Народу сподобалося. Комусь не подобається. Ну як завжди :)
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline Bezik

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5242
  • Розташування: ФРГ
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #10 : 18 Жовтня 2019, 14:49:16 »
.... Щинкує ним овочі, нарізає копчену ковбасу та тверді сири.
Так шо на смак і колір...

Вы правы, кто как хочет, тот так и , на кухне режет. Меня интересует один вопрос, какой именно твердый сыр вы режете якутом. Хорошо бы видео посмотреть. А то я прочитав ваш пост схватил якута и побежал на кухню резать испанский твердый сыр - должного результата не получилось.

Я как то тоже сделал себе пару якутов, попробовал их в разных видах резки , и по разным продуктам, и по дровам и веткам, в общем везде где только можно было что то порезать. Не знаю как он по строганине, её у меня нет, сало я не морожу, возможно  с веточек кору и удобно снимать, но мне это тоже не нужно, а вот щепу им колоть для разведения костра думаю в самый раз.
Якутских ножей существовало много видов по формам и строю. В своё время один из видов немного его облагородив раскрутили в росии приписав ему чуть ли не магические свойства. И пошёл  данный бренд  очень хорошо продаваться, потом и в Украине подхватили  и дораскрутили этот ножичек до максимума. 
Для меня этот нож просто никакой. Я конечно не эксперт по ножам и резки канатов, но уверяю Вас что в ножах соображаю не плохо. За свой век, а мне уже 64, в руках довелось подержать не мало разных ножей и поюзать их. Сам немножко балуюсь изготовлением ножей , плюс коллекционирую ножи, несколько лет профессионально  работал с ножом в руках. Вобщем опыт есть, а может я не правильного якута сделал для своих испытаний?



[вложение устарело и удалено администратором]

Offline paskuch

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 49
  • Розташування: Київ
  • Si vis pacem, para bellum
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #11 : 18 Жовтня 2019, 15:03:08 »
"Уводить" при різці твердих(морожених) продуктів, що і дозволяє нарізати тоненькі шматочки (можна і сала). З продуктами середньої твердості працює як будь який інший ніж

Offline Vorias

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 314
  • Розташування: Гостомель
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #12 : 18 Жовтня 2019, 15:47:22 »
Я обожаю мороженое сало
{_07} потом строгаете и едите мороженым?!  (00)
Приєднаюсь до пана reger, сам так роблю, виходить суперово. До того ж, нарізане (настругане) сало при кімнатній температурі відходить (розмерзається) дуже швидко, гризти його не доводиться, проте смачніше, ніж повністю розмерзле {_11}
По темі. За останній час довелося збирати один за одним 2 ЯН з клинками від різних майстрів, як на мене, дуже багато залежить від слюсарки (спробував на кухні обидва, враження різні ), а як наслідок позитивні чи негативні враження про сам ніж.


Offline космос

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 10947
  • Розташування: Украина, Донецкая обл.
  • Все будет хорошо!
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #13 : 18 Жовтня 2019, 16:27:31 »
бо морожене сало я бачив тільки зимою
я специально его морожу, и ем , мне так гораздо более нравится, макаю в свежесмолотый черный перец  {_11}
еще я люблю махан и хамон, прекрасно строгается якутом.
еще я им люблю разделать рыбину.
имеется один вопрос, можешь мне отписать в л.с, с какой стороны ты и как его точишь?
Именно за то , что он точится за 3 минуты, я всегда буду иметь такой в своем арсенале  8-)
Цитувати
Я не видел якутов на охоте, не слышал, чтоб кто-то ими активно работал на кухне
лично знаю таких людей, причем некоторым я сделал более 5 шт в одни руки.
мои работы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?board=561.0
канал
https://www.youtube.com/user/MsDtkbh/featured?disable_polymer=1
отзывы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=14606.0
Если вы не умеете радоваться  жизни, то вы старый пердун (с)

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #14 : 18 Жовтня 2019, 16:44:43 »
 У мене два якута. Один саморобний, з широким клинком і черенком 135мм. Другий з клинком Ясинецького =) , з рукояттю під себе. Ними зручно стругати дерево, грубо навиліт. Якщо клинок більший135мм зручно стругати а себе вома руками, як стружком. Клинок зручний, кои в нього фінчні пропорії по довжині ширині. Німці, побачивши, кажуть, що це дивна фінка 8-).
  Правші, ліворуким якутом має бути зручно дети шкіру і мездрувати. Мені ні зчого дерти. {gig}
Щоб роти щось з дерева треба мати під рукою право- і ліворукого. Фінка зручніша.
   Черенки-держаки появилися на якутах в гріндерну епоху. На музейних експонатах руковкі всі рузні, цивільні.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline lenpeh

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2309
  • Розташування: г.Сумы
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #15 : 18 Жовтня 2019, 17:03:30 »
     Я пробовал якута только личного изготовления поэтому субьективен. Мое ИМХО - нож который великолепно работает по твердым продуктам и дереву, причём работа по дереву, на мой дилетантский взгляд, удобнее чем финской. В обалденный плюс запишу ему скорость правки (заточки). А так - нож как нож. Да, забыл, ещё он великолепно разделывает тушку. Не лучше, но и не хуже других. Космос и Лука написали лучше меня.
ПС  Кстати, давно меня гложет мысль попробовать к якутообразному клинку рукоять в виде бочки или классическую финочную с грибком. До бочки не дорос я ещё, а вторую все нет времени.
ППС Про сало-то забыл. Мерзлоте и твердое режет акт бластер.
    Все сказанное -сугубая ИМХА
     

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #16 : 18 Жовтня 2019, 17:14:05 »
  Фінка з гибком, всеідно, спочатку має мати "діжку" 8-).
  Я, таки не зовсім зацєнтий українець. Але сало морожене, продукт сильно не корисний, м'яко кажучи. Хіба, мо, як закусь під горілку. Тут я не тямлю :)
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Lopar

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 587
  • Розташування: Киев
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #17 : 18 Жовтня 2019, 17:27:16 »
Прошу пробачення, але в чому некорисність мороженого сала?
Солоне сало, без заморозки, втрачає смак впродовж місяця, обвітрюється. А просолив, заморозив і є запас запашного смачного сала без зміни смаку.... (_22)

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #18 : 18 Жовтня 2019, 17:38:11 »
 Солоне сало, ліпше  з'істи протягом пів року. Воно й так не зіпсується. В пузі воно засвоюється довше всіх продуктів. А мезле, ще має й нагрітися. А то дуже шкідливо для шлунка. То стосується тільки дієтології. А якщо під горілку, то пох. Я от тільки нах її закуювати, якщо вона така мила? :D Де логіка.
  З-за шкідливості вживання холодних жирів, в цивілізованих країнах заборонена реклама морозива.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline космос

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 10947
  • Розташування: Украина, Донецкая обл.
  • Все будет хорошо!
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #19 : 18 Жовтня 2019, 17:56:40 »
не думаю, что сало мороженное, вреднее водки.
мои работы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?board=561.0
канал
https://www.youtube.com/user/MsDtkbh/featured?disable_polymer=1
отзывы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=14606.0
Если вы не умеете радоваться  жизни, то вы старый пердун (с)

Offline Bezik

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5242
  • Розташування: ФРГ
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #20 : 18 Жовтня 2019, 18:04:58 »
Те кто делал и делает клинки для якутов, а так же и сами ножи сотнями на продажу, врядли будут до конца  объективны в данной теме. Они зарабатываю на этих ножах себе на жизнь и не вправе его обхаивать. Мне довелось несколько лет назад пообщаться в личке с несколькими мастерами этих **чудо** ножей  и их мнение не совпадало с тем что они писали в открытых темах об этих ножах.  Короче, нож кацапское гавно.

Offline космос

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 10947
  • Розташування: Украина, Донецкая обл.
  • Все будет хорошо!
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #21 : 18 Жовтня 2019, 18:12:46 »
якуты и эвенки, имеют мало общего с кацапами, разве что те их колонизировали
Я хоть и делаю их на продажу, но скажу так- нож это отличный, если имеет правильный клинок и параметры при сборке соблюдены
 есть кузнецы, которые не понимают сути, лепят по картинке, мне попадался такой клин, вот с ним точно нож был бы  -гавно, я тот клинок просто выбросил в помойку.Еще несколько я отправлял назад, когда присылали на сборку клиенты.
Саша, я не вижу клейма, чей клинок на твоем ноже? Какой там спуск тоже не вижу.
Цитувати
Вобщем опыт есть, а может я не правильного якута сделал для своих испытаний?
Не ты сделал, возможно клин неверный, очень много зависит от кузнеца и его понимания, процентов этак 80.
мои работы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?board=561.0
канал
https://www.youtube.com/user/MsDtkbh/featured?disable_polymer=1
отзывы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=14606.0
Если вы не умеете радоваться  жизни, то вы старый пердун (с)

Offline Bezik

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5242
  • Розташування: ФРГ
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #22 : 18 Жовтня 2019, 18:20:59 »
Костя, так пришли мне правильный клинок, может я поменяю свое мнение, сделав правильный нож. А то я как то пытался заказать у Украинских мастеров -кузнецов, да так и не сраслось. То очередь год нужно ждать, то цена заоблочная, видимо как для жителя другой страны, то ответ в личке через пол года и т.д.. может ты оперативно и не дорого из своих запасов клиночек, мне правильный и заточенный по всем правилам  вышлешь.

Offline os

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 270
  • Розташування: Львів
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #23 : 18 Жовтня 2019, 18:24:24 »
Солоне сало, без заморозки, втрачає смак впродовж місяця, обвітрюється. А просолив, заморозив і є запас запашного смачного сала без зміни смаку..
Цілком погоджуюсь. Навіть як поріжеш заморожене - за хвилину воно вже розмерзлось і ніякого негативу шлунку не створює.

Стосовно якутів - ніж, як ніж, зі своїми плюсами та мінусами. Чого його парафінити? В народа фінок (Мори, Хулти . . ) на порядок більше і ніхто такі питання не піднімає. Крім того пчаки, серби і т.д.
Відносно виконання клинка - декілька таких готових клинків від коваля я пере-слюсарював, бо взагалі не різав.

Як кажуть: "на вкус и цвет все фломастери різні".

Offline космос

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 10947
  • Розташування: Украина, Донецкая обл.
  • Все будет хорошо!
Re: Якуты....ну вот зачем?!!
« Reply #24 : 18 Жовтня 2019, 18:24:48 »
Саша-могу выслать, я буду скоро отправлять железо на ковку Саше Яремченко, я с ним много якутов собрал, он понимает что и как,  я тебе потом цену напишу, решишь.
П.с...так чей у тебя был клин,? Шо то мне он не нравится, это не из 9хс с желтого форума случаем, от одного мастера с западной?
мои работы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?board=561.0
канал
https://www.youtube.com/user/MsDtkbh/featured?disable_polymer=1
отзывы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=14606.0
Если вы не умеете радоваться  жизни, то вы старый пердун (с)