Автор Тема: Cold Steel Hold Out III  (Прочитано 2462 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Cold Steel Hold Out III
« : 22 Грудня 2016, 14:57:21 »
Мені дуже подобається коли ножові фірми використовують історичні чи етнічні мотиви в своїх моделях ножів. Власне не роблять ідентичні історичним зразкам а розвивають тему в новому ключі. В кожного провідного бренду є окрема серія таких ножів, Cold Steel не виняток. Модель Hold Out має історичні коріння в Шотландії на основі ножа скін ду, що є таким собі захалявним ножиком.



Скін ду (Skean Dhu, Sgian Dubh) перекладається як чорний ніж. Така назва можливо через чорне руків'я, а можливо через прихований тип носіння цього ножа. Він використовувався шотландськими воїнами як запасний, чи як модно тепер казати ніж останнього шансу. Носився в рукаві або в верхній частині панчіх. Звідси його тонка, плоска форма і мала вага. В Мережі можна знайти цікаві приклади історичних зразків, подаю деякі на мій вибір. Хоча Hold Out має не історичний а сучасний вигляд, дух і характерні риси успадковані точно на мою думку.

Cold Steel як завжди пропонує нам вибрати серед кількох розмірів: величезний (I), середній (II) і малий (III). Широкий вибір однозначно сильна сторона бренду. Кожен знайде собі ніж по своїй руці і потребам. Можна було б ризикнути і придбати «складний меч», але хотілося все ж такий з яким можна вийти на вулицю і не переживати, що через одяг проступатиме обрис величезного руків’я. Не кажучи вже про те щоб дістати його з кишені десь в людному місці попередньо не розлякавши людей.

Варто згадати, що Колд Стіл має і інші моделі ножів які базуються на ідеї скін ду. Це «шийники» Secret Edge (Таємничий край) і Brave Heart (Хоробре серце), обидва нескладні ножі. Secret Edge по дизайну дуже близький до Hold Out (Тримайся), можна сказати інтерпретація тієї ж ідеї але в «фіксі». Колись була також складна модель Caledonian Edge (Каледонський край), зараз знятий з виробництва.



Cold Steel Hold Out III

Нержавіюча сталь AUS-8
Твердість HRC 57-59
Довжина леза 7 см
Загальна довжина 17,4 см
Товщина леза 2,75 мм
Вага 68 г
Руків’я: G-10
Фіксатор леза Tri-Ad® Lock
Кліпса зі сталі

Лезо ножа характерної форми трійного клину. По силуету наче кинджал чи вістря спису, але загострене лише з одного боку, через це маємо високі спуски, що забезпечує чудовий ріжучий ефект.

В моєму випадку лезо з сірейтером. Форма зубців зокрема відрізняється від того ж таки Tuff Lite, про який писав раніше. Вони більш плавніші, дрібніші і мають більше ріжучі ніж пиляючі характеристики.



На обусі виразні заглиблення як на деяких історичних прототипах з фотографій у Мережі. Це забезпечує надійне утримання великим пальцем на обусі. Міцний хват і контроль.

Мій екземпляр із сталі AUS 8, ще старого випуску. Ця сталь тішить в першу чергу демократичною ціною. Чогось поганого про AUS 8 від Cold Steel ніколи не чув.

Руків'я на перший погляд дуже просте, без ергономічних впадин і виступів. Лаконічність форми і звуження до завершення руківя є характерною рисою цього ножа. Що справді робить це руків'я цікавим так це отвори по всій довжині. До речі чим більша модифікація цієї моделі ножа, тим більше отворів. Вони не лише красиво ритмічно повторюються але і мають утилітарну складову, зменшують вагу ножа і допомагають міцніше утримувати його.



В цілому Cold Steel Hold Out III  справляє враження ювелірної речі. Тонкі ідеально оброблені плашки G10. Акуратні насічки, дрібна текстура і Металеві гвинтики виблискують як намистини на фоні графітної текстури руків’я. У ножа точно є наліт специфічної тактичності.

В руків’ї відсутні лайнери і це позитивно впливає на вагу. Лише 68 грам гарний показник. Запас міцності є дуже великий і без лайнерів.

Кілька слів про незначні недоліки. Традиційно в Колд Стілів жорстка кліпса, в Hold Out III вона ще й коротка. Підважити її пальцем, це ціла екзекуція.  Одночасно можна зауважити, що завдяки такій кліпсі ніж ніколи не зісковзне з кишені. Тому як кажуть програмісти це не баг а така фіча. Адже точно така ж проблема взагалі з усіма Колд Стілами поголовно.

Я є прихильником Tri-Ad lock, але мушу визнати, на малому ножі з коротким коромислом натискати такий замок трохи важко. Треба прикласти велике зусилля. Наприклад повнорозмірний Recon скласти однією рукою значно легше.

Покористувавшись цим малюком, я зрозумів, що хочу мати і великий складний кинджал Hold Out I з плейновим лезом. Завдяки переходу на нову сталь Carpenters CTS-XHP, тепер Cold Steel коштує інші гроші. Кожен сам для себе визначиться добре це чи погано. Мені ж подобалася доступність ножів зі старої сталі. Тепер треба добре подумати який Cold Steel придбати наступним.

Більше фото в моєму блозі.

Offline ksandr_2007

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1216
  • Розташування: г. Винница
Re: Cold Steel Hold Out III
« Reply #1 : 22 Грудня 2016, 15:50:40 »
Дякую за огляд =) . Харизматичний ножик 8-)
...если посмотреть сверху, то снизу кажется, шо збоку ничего не видно...

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Cold Steel Hold Out III
« Reply #2 : 22 Грудня 2016, 16:37:25 »
Дякую за огляд

Дякую за коментар. А то пишеш огляд, робиш фотки, а потім і не знаєш чи це взагалі комусь цікаво.

Offline corsar_s

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 718
  • Розташування: Харків, Україна.
Re: Cold Steel Hold Out III
« Reply #3 : 22 Грудня 2016, 17:03:35 »
Взагалі то цікаво, але було б цікавіше читати огляди нових ножів.
С уважением, Сергей!

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Cold Steel Hold Out III
« Reply #4 : 22 Грудня 2016, 17:26:09 »
Взагалі то цікаво, але було б цікавіше читати огляди нових ножів.

Погоджуюся :) Не так часто маю можливість купляти щось нове і особливо з свіжих моделей.
Раніше писав про Fox Zero, відносно свіжа модель.