Автор Тема: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)  (Прочитано 4165 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

SckarJK

  • Гість
Це мій перший більш-менш повноцінний ніж, до цього були тільки "гаражники".
В початковому задумі мав отримати назву "Полосатик": полоси на руків’ї мали повторюватися й на лезі. Але оскільки ніж робився на замовлення товариша, довелося врахувати його побажання й притримати творчий понос.
Лезо зроблене із ножа електрорубанка made in USSR. Початкова товщина — 3 мм. Що там зараз залишилося не міряв. Але потоншав він точно, бо ж дер його від іржі з усієї сили. Загальна довжина 250 мм, ширина 25 мм.

 

Накладки склеєні із берези різних відтінків з метою полосатості   {g}. З ними вийшов перший провтик. Більш-менш рівномірна полосатість при обточуванні руків’я стала не однаковою. З одного боку так і залишилася чіткою, а іншого шматки деревини ніби злилися по тонам. До того ж харківська епоксидка, як у неї часто буває, випустила маслянисту рідину після застигання. Деревина тепер ніби мокра на вигляд біля штифтів.
Якщо говорити й далі про недоліки, то, як на мене, руків’я закоротке. Але то побажання замовника, як і загальна форма. Буду сподіватися, що він знав чого просив.
РК виведена в 0,5, але не точена (теж побажання замовника). Шліфовку леза закінчив на 1500 гріт (полірувати все одно немає чим  {_09} ). Не дуже вийшло зі шліфовкою переходів від спусків до рікасо (в загальному вигляд не псують, але коли знаєш куди дивитися, то трохи погляд чіпляють при гарному освітленні).



Сталь досить міцна. Скло царапає впевнено. Але як чоловік буде нею користуватися на кухні без будь-якого покриття —  {sm} .

   
« Останнє редагування: 06 Листопада 2011, 20:49:25 від iurii soldatko »

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #1 : 06 Листопада 2011, 20:50:53 »
а для каких работ предназначен?

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #2 : 06 Листопада 2011, 21:14:54 »
Як для  першого  більш-менш,  доволі непогано :)


SckarJK

  • Гість
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #3 : 06 Листопада 2011, 21:17:02 »
а для каких работ предназначен?

Каже, що йому потрібен ніж для м’яса, щоб гарно заточку тримав і т.д.

Offline serg_if

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6778
  • Розташування: Станіславів
    • мої роботи
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #4 : 07 Листопада 2011, 09:58:36 »
Як для першого (більш-менш повноцінного) - взагалі чудово!
На чому робились спуски?
"Мы рождаемся со вдохом, на выдохе - умираем. Остальное - дело техники... Нет! Вдох - и мы приходим в этот свет голыми, выдох - и мы уходим ни с чем. А все что между - это творчество!"  из х/ф "Буча в Гуче"

Offline Бойко

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5326
  • Розташування: м. Суми
  • Я український націоналіст і пишаюсь цим
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #5 : 07 Листопада 2011, 10:27:11 »
Під такі накладки підложка типу фібри в якості арматури аж проситься. Спуски бачу від обуха і в 0,2-0,3. Трохи він, як по мені, "невнятний"  ((
З щитом, або на щиті.

SckarJK

  • Гість
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #6 : 07 Листопада 2011, 20:46:59 »
Спуски робилися на звичайному точилі. Як зробити на ньому спуски від обуха навіть не знаю. Якщо можете підкажіть де конкретно почитати, а то я щось трохи в інформації на форумах загубився. Читати не перечитати...
До цього ножами якось мало цікавився, а це, здається, зачепило. Вже й гриндер робити зібрався. Люблю, знаєте, помайструвати :).
До речі, плитка, на фоні якої ніж фотографував, теж саморобна (не забудьте похвалити  {_09} )
А щодо фібри... в руках не тримав і досить слабко уявляю яка вона вживу. Ніж робився з того що було: лезо рубанка, обрізки березової дошки і півтора штепселя 220V.  Може колись і доросту до фібри, карнауби та інших красивих слів :)...

Offline Zahha

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1649
  • Розташування: Івано-Франківськ
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #7 : 07 Листопада 2011, 21:07:05 »
Ось є тема з відео пана Василя, він там не тільки розказує, а і показує (про спуски).
http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=20482.0
Нормальний кухонничок вийшов  {_11}
Місяць спалахнув -
полум"ям холодним
на сталевім лезі.

SckarJK

  • Гість
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #8 : 07 Листопада 2011, 21:21:36 »
Ви навіть не уявляєте межі моєї вдячності  (_3) . Я відео цього чоловіка вчора пізно увечері надибав на Ютубі так дружина ледве спати загнала :).

AKS

  • Гість
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #9 : 07 Листопада 2011, 21:38:31 »
Как для первого и на точиле - вполне прилично! Только для кухонников спуски в 0.5мм толстовато, желательно в 0.1-0.2 максимум.  Рез будет лучше.
А как выводить спуски на точиле посмотри вот тут: http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=18300.0

Offline Alex-sk

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1387
  • Розташування: Киев.
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #10 : 08 Листопада 2011, 09:46:24 »
Для мяса и грубых работ по рыбам достаточный  8-)
Для остальных  -  остро желательны спуски от обуха и сведение, как уже подсказали 0.1-0.2.

В двух словах про плитку интересно бы услышать - материал, технология?

Offline Мутний

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 521
  • Розташування: Переяслав
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #11 : 08 Листопада 2011, 14:31:32 »
виглядає чудовим роботягою і чистити продукти геометрія має добре така, та й довжина правильна, але зовнішній вигляд дуже схожий на китайців з ринку, занадто часто їх бачу, от і виникають такі асоціації від геометрії спусків і строю всього ножика :D

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #12 : 09 Листопада 2011, 14:27:39 »
как уже подсказали 0.1-0.2.
Для клинка из рубанка - да, можно 0.1.


Формы (как и строй клинка) без изысков - "ширпотребно-хозбытовские", но ведь аккуратно и без видимых косяков?

Кстати, что там возле заклёпок - не по трещинам ли эпоксидка пошла?

харківська епоксидка, як у неї часто буває, випустила маслянисту рідину після застигання.

А можно сюда фото этикетки этой "харьковской"? Чтобы все знали и боялись.

Эх... {dr} Хотелось бы, в плане возрождения национальных традиций и назидательных целях, поймать того, кто её такую бодяжит - раздеть догола, обмазать этой смолой, обвалять в перьях, вытолкать за ворота...
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline tehnicsan

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 812
  • Розташування: Кривой Рог
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #13 : 09 Листопада 2011, 16:16:44 »
нож - нормальный салорез {_11}. а эпоксидка - клей "ЭДП" . покупал месяц назад .пользовался. вспомнил весь непечатный словарный запас пока сохла . после застывания (около 2х недель) стала слегка пластичной будто в неё специально пластификат добавили. гуано вобщем.этикетки нет, но коробка была (сверху в низ) красное-белое-красное 

SckarJK

  • Гість
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #14 : 09 Листопада 2011, 21:01:25 »
Доброго вечора всім! Запитань, бачу, зібралося чимало, а часу обмаль. Тож пробіжусь по них  лиш швиденько, вибачайте.

Виводити спуски тонше побоявся. З одного боку спалити міг (3000 на точилі), з іншого — були сумніви в міцності тонкої РК на вігнутих спусках.

Форма, як я вже казав, — суто бажання замовника, він всі мої ідеї під корінь порубав.

Тепер про епоксу. Це та яка у відповідній  гілці форуму анонсована як "Харківська хороша". До речі,  я там свою репліку з рекомендацією вставив, але вона зникла з топіка  ((. Пізніше поновлю. Думаю комусь пригодиться, оскільки маю певний практичний досвід роботи з подібними речами.

Епокса біля штифтів і підмочила деревину, але тріщин там немає. Вона просто розійшлася вздовж волокон (точніше жирні кислоти, якими забруднений неякісний затверджувач). Фото зроблю... Навіть не знаю коли. Сьогодні ще прорва роботи, завтра п’янка {_09}, тобто святкування дня народження  (_23) .

Щодо плитки, днями відпишу в "лічку". Це все ж ножовий форум, навряд чи всім буде цікаво. Зазначу лиш, що певною мірою це моя авторська розробка (я не жадний готовий поділитися з усіма бажаючими), яка дозволила зробити плитку супербюджетною. В усякому разі на порядок дешевшою, ніж продають у магазині.
Хоча, можу й на цьому форумі інфу викласти. вкажіть лиш у якій гілці можна це зробити, щоб нікому не заважати і не накликати на свою голову гнів модерів.

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #15 : 09 Листопада 2011, 22:38:39 »
Виводити спуски тонше побоявся.
Знать "подводные камни" и не лезть "вперёд, на мины" - это - "+1" к репутации.

Опыт выведения тонких спусков - дело наживное. А какие именно - "компромиссная геометрия" - вообще отдельная тема! ( {cenz} - опять надо писать статью и забивать права (исторические  :D) на термин (_23) {_18})


Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

simulatio

  • Гість
Re: Перший більш-менш повноцінний (кухонний)
« Reply #16 : 14 Листопада 2011, 12:17:12 »
Приличный нож