Автор Тема: Fox Zero від Anso  (Прочитано 2871 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Fox Zero від Anso
« : 09 Січня 2016, 14:39:07 »


Давно хотілося ніж від дизайнера Йенса Eнсо (Jens Ans?). Захоплююся його роботами, мабуть один з кращих світових ножових дизайнерів. Звісно купівлю його авторських ножів я не розглядаю через високі ціни. Cтояв вибір між Spyderco та B?ker.

Тому дуже зрадів новій колоборації Jens Ans? з Fox Knives. Без довгих роздумів купив цей ніж як тільки його побачив в асортименті онлайн-магазину. Це доречі не єдина модель від Йенса під італійським брендом Фокс Найвс з Маньяго.

Для ознайомлення з стилем Енсо подаю кілька фото різних ножів його авторства, серед яких і прототип Zero у авторському виконанні. Дизайнер має свій впізнаваний стиль.









Кілька слів про ножового дизайнера. Йенс Енсо народився 1973 року. Здобув професійну дизайнерську освіту в Орхуській Школі Архітектури. Живе і працює в тому ж таки Орхусі, Данія. Виробляє кастоми і EDC-аксесуари під власною маркою Ans? Knives. Співпрацює з брендами Spyderco, B?ker та Fox.



Код: [Select]
Fox FX-305
ZERO by Ans? design

Нержавіюча сталь N690Co
Твердість HRC 58?60.
Довжина леза 7 см
Загальна довжина 16,5 см
Товщина леза 3 мм
Вага 60 г
Руків'я: пластик FRN
Фіксатор леза Backlock
Кліпса зі сталі







Ніж Fox Knives - Zero (FX-305 G) яскравий приклад сучасної європейськї ножової індустрії. Дацький дизайн, італійське виробництво з австрійської сталі. Євросоюз в дії, так би мовити.

Fox Zero можна однозначно трактувати як EDC, повсякденний різачок для міського жителя. Я б навіть додав жителя Європи. Ніяких там шпеньків, плавників-фліперів, асистів, вейвів. Спокійно витягнути з кишені відкрити двома руками, приємно клацнути коромислом беклоку. Ніякого тактичного нальоту, елегантно і красиво розрізати яблуко, протерти і сховати назад.

Лезо має прямі спуски на три четвертих від висоти. Клинок доволі високий як на такі габарити, тому товщина в 3 мм нівелюється і ніж чудово ріже. Добре виражене пузико леза дозволяє добре нарізати, наприклад продукти. Переконався нарізаючи до чаю лимон, це одне задоволення, він просто топиться в цитрині. З корозієстійкою N690Co за виникнення іржі можна не переживати, але поки ніж новий, пішов сполоснув водою і протер, бережу. Заводська заточка на хорошому рівні.

Ручка ножа зроблена з недорогого пластику FRN. Фактурна поверхня додає цікавості простому матеріалу і невеликий рельєф гарно виглядає при боковому освітленні. Литво якісне без жодних деформацій, акуратно виглядає навіть з внутрішнього боку. Ніяких додаткових лайнерів в руків'ї немає і мабуть вони б були зайві в таких габаритах. На силову роботу ніж очевидно не розрахований. На такому дрібному ножі гармонійно виглядають головки гвинтів з торксами. Всі гвинти включно з осьовим  одного розміру. Це і красиво в даному випадку, і практично.  Блискучі болтики, коромисло замка і бонка працюють в тандемі з лезом. Кліпса акуратна, в міру жорстка. Беклок виконаний якісно, люфтів немає зовсім. Підгонка деталь гарна.

В моїй руці ніж утримується чотирма пальцями а мізинцем ніби підпирається, але це не завдає жодного дискомфорту. Особливо зручно брати в хваті а-ля фехтувальний. Долоня відразу ловить вигин рукоятки і пальці природно розташовуються. Варто пам'ятати, що ніж дуже малий і деякі утримування просто не для нього.

Я окремо звертаю увагу на те як виглядає складний ніж в відкритому і закритому стані. Завжди приємно побачити, що дизайнер обігрує пластику форм в двох станах. Складений ніж утворює єдину обтічну форму без гострих граней чи гачкоподібних виступів як це часто буває на складних ножах.

Підсумовуючи хочу сказати, що ніж викликає в мене захоплення. Ним хочеться користуватися. Разом з чудовим дизайном він дарує відмінну якість. Цей ніж також цікавий своєю рідкістю на нашому ринку. На фоні засилля ринку американськими брендами і їхніми китайськими підробками, Fox сприймається як екзотичний ексклюзивний.   Zero — добротний європейський серійний продукт, в «демократичному» виконанні.

Варто додати, що цей ніж випускається під маркою Boker Plus Italy, Jens Anso Zero. Виготовляє мабуть цей же завод просто для іншого ринку. Відмінність полягає в інших надписах на лезі, до вибору інші кольору рукоятки  і краща коробка.

Галерея з фото мого ножа на Flickr https://www.flickr.com/photos/139336189@N03/albums/72157663204802391

Offline Frederico

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2347
  • Розташування: Львів
Re: Fox Zero від Anso
« Reply #1 : 09 Січня 2016, 19:30:46 »
Цікавий огляд {_11}.
Саме цей ніж сподобався плавністю ліній в закритому стані (в робочому "не мої форми" {sm}). Взагалі продукція Fox мені чомусь подобається дизайном 8-).

Offline StefcoG

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 362
  • Розташування: Львів - Illinois
Re: Fox Zero від Anso
« Reply #2 : 09 Січня 2016, 19:54:55 »
Щось знайоме по формі, крутиться в голові , є серед океанічного світу.. Не то касатка, не то .. Дуже сподобався дизайн саме цього ножа . 7 см клинка - фе..
"As iron sharpens iron, so one person sharpens another."

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Fox Zero від Anso
« Reply #3 : 09 Січня 2016, 21:01:27 »
7 см клинка - фе..
Так, не ахті :/ але це більше на сантиметр якщо порівнювати з поширеними моделями Victorinox. А саме з ними чомусь хочеться порівнювати цей ножичок.

Offline Maynard

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2323
  • Розташування: г.Хмельницкий
Re: Fox Zero від Anso
« Reply #4 : 09 Січня 2016, 21:23:24 »
Хороший нож  {_11}
И обзор хороший.
Поздравляю!
"Баби на час, форева онлі рок'н'ролл!"
(с) Брати Гадюкіни

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Fox Zero від Anso
« Reply #5 : 10 Січня 2016, 01:05:04 »
Гарний огляд. {_11}
І ніж нічого так, за формою клинка нагадую мій улюблений Кершав Собакен {y}, тільки менший в півтора рази.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline StefcoG

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 362
  • Розташування: Львів - Illinois
Re: Fox Zero від Anso
« Reply #6 : 10 Січня 2016, 02:18:12 »
Вікторінокс на 6 см ? Ні , не бачили))

"As iron sharpens iron, so one person sharpens another."