Автор Тема: Аккумуляторы  (Прочитано 4252 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Аккумуляторы
« Reply #50 : 11 Жовтня 2017, 20:57:14 »
рекомендуют оставлять 50-60% заряда
Не верно -
Абсолютна більшість рекомендацій - розряд до 40-50%
Могу найти штук двадцать подтверждений именно этой тезе.
Понимаю, что разница вроде бы и не большая, но большинство "рекомендателей" советуют ее делать ближе к первой трети
Я исчитался всего этого до заворота мозгов, но реальных и точных выводов так и не смог сделать.
Остается одно - собственный опыт, хоть тресни (хотя хотелось бы учиться на опыте других)
В вышеприведенных аккумах с большим сроком жизни есть один нюанс - все они заряжались на собственных зарядных устройствах, идущих в комплекте к фотоаппаратам. Думаю, что это и есть тот самый момент важности - контроллер зарядного все регулирует сам, по идеальной, заложенной конструктором схеме.
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Adik

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 854
  • Розташування: Кам'янське
Re: Аккумуляторы
« Reply #51 : 11 Жовтня 2017, 21:25:00 »
Та не, искать не надо - я сам могу найти. И рекомендаций 40% - действительно, абсолютное большинство. Одна - две, где рекомендуют 50, а один есть даже рекомендует 60%.
А вот про оригинальные зарядные - тут наверное и есть корень истины. Правильные зарядные (от нормального производителя) не просто заряжают. Там алгоритм зарядки состоит из нескольких циклов/этапов, и каждый цикл запрограммирован по времени, температуре, разности напряжений до и после зарядки, величине тока зарядки и ещё чему-то там.
А вообще, скоро перейдем на литий-серные аккумуляторы.
Вот красота будет: разряда не боятся, хранятся вечно, экологичны  {_11}
 

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
Re: Аккумуляторы
« Reply #52 : 11 Жовтня 2017, 21:27:57 »
Після того, як на акумуляторі буде 4,2В він заряджається ще по методу - "стабільна напруга - падаючий струм". І набирає відсотків 30 енергії. Не памятаю точної цифри, та струм повинен впасти до щось коло 1/50...1/100 від ємності, тоді акум вважається зарядженим. Для цього треба таки години.
Про кількість енергії в акумі - міряти треба виключно при розряді. При заряді мало не третя частина тупо в тепло повинна піти.
 Тобто, якщо дивитись на це -
заявленная емкость 10000, закачать могу только 8700
віддасть акумулятор десь 6-6500мА/год. Якщо є змога поміряти - було б цікаво.
А ты break злой.  ;) Заставил аккум разбирать, фома неверующий.  :D
Добрий я  {_09} правда-правда. Просто я свого часу їх трохи в руках покрутив... Написав же - на вихідних. От на вихідних знайду 18650 десь з старих запасів і болгаркою вздовж спробую розпиляти. Пригадаю старі часи, подихаю фосгеном з фтороводнем  ()

п.с. Колись давно колупав літієві акумулятори. Та от - розгерметизований 18650, кинутий в відро з холодною водою, нагрівав її десь на 40 градусів (було 10-15 стало +50...60). Відро не повне, літрів 5. Запах при розгермитизації дуже цікавий. Вдихнеш і зразу розумієш, що здоров'я не добавилось.
« Останнє редагування: 11 Жовтня 2017, 21:35:53 від break »

Offline Adik

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 854
  • Розташування: Кам'янське
Re: Аккумуляторы
« Reply #53 : 11 Жовтня 2017, 21:42:34 »
Ну так звичайно: літій + вода = луга + водень. Бахнути не бахне, але
здоров'я не добавилось.
- це точно.
break, це Ви якось так, екстремально.

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
Re: Аккумуляторы
« Reply #54 : 11 Жовтня 2017, 21:51:58 »
Літію там нема. Там всяка гидота типу 1,2-диметоксиэтану і т.п і літій в вигляді гексафлюрофосфату. А він з водою дає фтороводень, пентафторид фосфору, фосфорну кислоту... А етери карбонових кислот (диметоксиэтан) з усім тим дають трохи фосгену і т.п.
З літій-полімерними простіше. Там електроліт не такий злий...
« Останнє редагування: 11 Жовтня 2017, 21:59:04 від break »

Offline Adik

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 854
  • Розташування: Кам'янське
Re: Аккумуляторы
« Reply #55 : 11 Жовтня 2017, 22:03:06 »
Точно так, металічний (нуль-валентний) літій відсутній (то йони літію бігають туди-сюди, як крісло-гойдалка)

Offline mick

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2862
  • Розташування: Одесса
  • Accipe ratum!
Re: Аккумуляторы
« Reply #56 : 11 Жовтня 2017, 22:05:33 »
Ранее литий в аккумах был металлический, сейчас более безопасен - в соединениях. Только все равно эти аккумуляторы в видеорегистраторы ставить не рекомендуется - нагрев на солнце-взрыв-пожар. Сейчас вроде в ВР конденсаторы стоят.
"Ад пуст! Все бесы здесь!" (Шекспир, Буря)

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Аккумуляторы
« Reply #57 : 11 Жовтня 2017, 22:07:00 »
Цитата: Fes от Сегодня в 11:43:30
заявленная емкость 10000, закачать могу только 8700
віддасть акумулятор десь 6-6500мА/год. Якщо є змога поміряти - було б цікаво.
А що там міряти - я ж писав вище
USAMS 10000, который реально 8700 держит - две зарядки с хвостиком на планшет выдает и хватит пока.
Акум планшета - 3450, от і рахуй  :_)
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
Re: Аккумуляторы
« Reply #58 : 11 Жовтня 2017, 22:31:44 »
Нє, то не правильно.Може планшет не був розряджений повністю. А може там батарея не зовсім тієї ємності. А може під час заряду планше диспеем світив і насправді там всі 12000мА/год пішло...
Просто ви так впевнено пишете, що влізло 8700... Є ж зарядки, які не тільки заряджати вміють, а й розряджати. І всякі розумні циферки при цьому показують. Я думав, що так можна.
А взагалі - можна не заморочуватись. Дві треті заявленого наче віддає? Віддає. От і добре.

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
Re: Аккумуляторы
« Reply #59 : 11 Жовтня 2017, 22:39:27 »
Ранее литий в аккумах был металлический

Не було. Кобальт був. Літію не було. Там з безпекою не зовсім літій винен. Всі діло в сеператорі між анодом і катодом. Раніше там могли проростали дендрити інтерметалічні. Потім КЗ, великий струм, нагрів, розгерметизація, загорання електроліту, бабах.
А зараз придумали сепаратори з порами і легкоплавкі. Дендрит в пору проростає, струм через нього йде, сепаратор нагрівається, плавиться і пору закриває. Ємність падає, а бабаху нема.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Аккумуляторы
« Reply #60 : 11 Жовтня 2017, 22:47:55 »
От і добре.
Нє, не добре - треба розібратися
планшет не був розряджений повністю
Був - навіть не вмикався
може там батарея не зовсім тієї ємності
Х/з чому вірити - але розбирав "нерозбірний" планшет і бачив - на ній написано 3450
може під час заряду планше диспеем світив
Нє, дисплей не світився
Є ж зарядки, які не тільки заряджати вміють, а й розряджати
Маю таку, але в мене вона тільки на круглі батерки, і я там такого дива надивився про 1800, 3200, тощо  {_18} Навіть про 800 (від того самого GTL, що серед іншого рекламувався вище в таблиці) повна брехня... (_23)
Але навіщо розряд/заряд новому повербанку, коли все, що з ним коїться, я написав вище?
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Аккумуляторы
« Reply #61 : 12 Жовтня 2017, 12:34:15 »
З мого досвіду: найдовше прослужили ті акумулятори, які входили в комплект дійсно фірмових пристроїв (тел. Сіменс і шурупокрут Бош) і які заряджалися невеликими струмами. Це десь біля 6 років при падінні ємкості приблизно на 30-40 відсотків за цей час.
Ті самі акумулятори для шурупокрута Бош, якщо їх заряджати швидкою зарядкою, судячи з відгуків на профільних форумах, служать набагато менше.
Всередині акумуляторів Бош були елементи Самсунг (INR18650). В мене є дві фірмові Бошевські зарядки для цих акумуляторів шурупокрута, одна швидка, а інша - повільна. Заряджаю, по можливості, повільною.
Впевнений, що проблема швидкого подихання акумуляторів сучасних планшетів/смартфонів пов"язана якраз з впровадженням швидких (високого струму) зарядок.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline monolit

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 114
  • Розташування: Східниця
    • gunforum.com.ua
Re: Аккумуляторы
« Reply #62 : 12 Жовтня 2017, 21:30:56 »

А вот про оригинальные зарядные - тут наверное и есть корень истины. Правильные зарядные (от нормального производителя) не просто заряжают. Там алгоритм зарядки состоит из нескольких циклов/этапов, и каждый цикл запрограммирован по времени, температуре, разности напряжений до и после зарядки, величине тока зарядки и ещё чему-то там.


Совершенно верно. Я пока не купил нормальную зарядку - выкинул не один комплект аккумов. Пользую XTAR VC2, "умную". Теперь вижу что зарядка подает разный ток и по амперажу и по вольтажу в разные моменти зарядки.


Offline mick

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2862
  • Розташування: Одесса
  • Accipe ratum!
Re: Аккумуляторы
« Reply #63 : 13 Жовтня 2017, 18:01:25 »
Ну и кому нужна такая детализация ? Масса просто не нужной информации.
Аккумулятор - расходный материал. А зарядка должна быть простой и незаметной. Включил и ушел. Должна только сама отключить заряд, если это нужно по конструкции аккумулятора.
"Ад пуст! Все бесы здесь!" (Шекспир, Буря)

Offline Adik

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 854
  • Розташування: Кам'янське
Re: Аккумуляторы
« Reply #64 : 13 Жовтня 2017, 18:26:10 »
Ну, может быть, для наглядности?
Видно, какое напряжение на каждом элементе (больше, меньше), какой ток берут.
Тогда можно и решение принимать: что не так - долой его (элемент этот).
Если "в темную", не заряжается - то почему (обрыв, к.з.?) - мало информации.
Картинка, может быть, слишком "мурзилка" - хватило бы просто циферок.