Автор Тема: Spyderco "Рідний" Native  (Прочитано 7142 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Palych

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1421
  • Розташування: Черкаси
Spyderco "Рідний" Native
« : 25 Березня 2009, 12:45:35 »
З отриманням свого першого Spyderco виникло бажання написати маленький звіт. Хоча про Spyderco Native я навряд чи напишу щось нове – він ”прозвітований” вже стократно.

Власне, такі характеристики наведені на сайті продавця:

Blade Steel: CPMS30V
Blade length: 3 1/8”
Blade thickness: 1/8"
Diameter of blade hole: 15/32"
Length Overall: 7"
Clip: tip-up, black coated stainless steel
Weight: 2.4 oz.

Суб’єктивно. При першому розгляді ніж здався неочікувано маленьким. Прочитані попередньо відгуки про хижість дизайну і тактичну спрямованість моделі малювали загрозливий і кровожерливий образ, а фотографії свинячої грудинки, пошматованої разом із вдягненою на неї джинсою, вп'ялись у пам’ять як свого часу документальні докази звірств полпотівського режиму. (До речі, автори звітів завжди сором’язливо замовчують долю нещасних, понівечених тушок після завершення тестування). Вперто, попри оголошені виробником цілком ”законні” параметри, ніж вимальовувався здоровезним і важчезним… Фірмова коробка з ”павучком” була досить великою, аби вмістити такого монстра, проте, схоплена нетерплячою рукою в очікуванні приємної ваги, раптом здалася порожньою. Суб’єктивний фактор у момент передачі ”з рук в руки” посилив Arkanar (”Слухай, а твій ”Нейтів” маленький і легенький, а проти мого ”Тінейшеса” взагалі малюк…”).  Ну, малюк – не малюк, а в руку (не найменшу, до речі  :) ) ліг, як рідний. Не дивно, мабуть, адже  перше значення native – саме «рідний» {_24}, а вже потім йдуть «тубільний», «місцевий»., "чистий" і т.і.


Об’єктивно. Конструкція, незважаючи на легкість і зведену до мінімальної кількість металевих деталей, жорстка. Люфти – як подовжній, так і поперечний, – відсутні. Хід клинка достатньо м'який і рівний, при його фіксації в розкладеному положенні лунає чіткий металевий ”клац”. Об’єктивною наважуся оцінити дизайн ножа як ”хижий”, оскільки такий вердикт винесла більшість людей, які ніж бачили і тримали в руці. Крім того, сумніви щодо ”іграшковості” ножа відпадають одразу після того, як торкнутися РК – різ ножа агресивний, волоски на передпліччі відскакують хрумкаючи. 
Мінуси. ІМХО, нерозбірна конструкція, в якій понад усе дратує заклепка замість осьового гвинта. Вона нагадує мені совіцький ”дук-дук” за 22 коп. у відділі культтоварів. Ну, і зовсім вже ІМХО, не подобається утопленість ”спай-дірки” в руків’я. На зручність та оперативність розкладання це не впливає, але тактильні відчуття псує. Коли пучка великого пальця чіпляє край отвору, складається враження, ніби палець зістрибнув з невисокого обриву і не дуже м’яко ”приземлився”. Наприклад, у моделі Pika II від Benchmade отвір не стали ”топити”, в результаті цей ніж, незважаючи на досить тугий механізм, розкладати зручніше, та й виглядає він більш довершеним.

До того ж патентований отвір – це візитна картка Spyderco. Ну, і якщо вже про патентовані штучки, то й фірмовий ”павучок” на клинку не завадив би аж ніяк.
P.S. Темна ”цяточка”. Якщо не рахувати шаткування офісного паперу й газети, а також декількох епізодів нарізання хліба і сирокопченої ковбаси, ніж ”в роботі” не був: не стругав щепу, не копав черв'яків, не розрізав бляшанки ”Бичка в томаті”. Не падав у воду. В день ”приїзду” був скроплений горілкою, але помірковано (випито було більше). Тому здивувала поява піттиногвої корозії – рядка завдовжки в 1 см маленьких чорних цяточок на обуху біля вістря. Хоча й знялися вони легким тертям об наждачний папір, «осадок остался» (с), адже ІМХО, CPM S30V – не дешева китайська нєржа.
А ще виробникові можна було акуратніше обробити спинку.


Зрештою, на всі ці маленькі негаразди я закрив очі. Мій перший (сподіваюся, не останній!) Спай у мене прижився і став дійсно рідним.  :D 
Якщо затупилася сокира, і якщо лезо її не буде загострене,
то необхідно докладати зусиль; мудрість зарадить цьому. (10 Еккл. 10)

Offline АВА

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1375
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #1 : 25 Березня 2009, 12:50:33 »
                       ((())) {_24}


                                =)

Offline Jericho

  • Удалить
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 9899
  • Нагадил как вшивая шавка - в результате забанен
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #2 : 25 Березня 2009, 13:02:16 »
Спасибо за обзор.
Тоже себе хочу Native и еще много чего от Спая  {_10}

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #3 : 25 Березня 2009, 13:10:23 »
Чудовий огляд {_24} Здається, що найбільш об"єктивний 8-) Трохи засмучує "Люфти – як подовжній, так і поперечний, – відсутні" - бо всі Нативи, які я тримав в руках, ці люфти мали.
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline arkanar

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Черкассы
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #4 : 25 Березня 2009, 13:27:05 »
Ну наконец-то собрался обзор написать! ((()))
Ножу уже почти год!

В день ”приїзду” був скроплений горілкою, але помірковано (випито було більше).
Яб сказав - не просто "більше" а "набагато більше"!  (__3)

Offline Palych

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1421
  • Розташування: Черкаси
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #5 : 25 Березня 2009, 13:37:47 »
Ну наконец-то собрался обзор написать! ((()))
Ножу уже почти год!
На лікарняному я...
Якщо затупилася сокира, і якщо лезо її не буде загострене,
то необхідно докладати зусиль; мудрість зарадить цьому. (10 Еккл. 10)

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #6 : 25 Березня 2009, 13:51:46 »
питтинг вроде и ластиком оттирается
в крайнем случае, полировальной пастой, можно и на авторынке поискать какую-то
неразборные ножи удивляют, но этот люди разбирали, потом обратно заклепывали {_18}

ZeSS

  • Гість
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #7 : 26 Березня 2009, 01:18:32 »
 По поводу люфтов.. Уже больше года основной EDC у меня Native 3, VG10. Всегда со мной. Использую его "и в хвост и в гриву", так вот люфтов не было ни при покупке ни сейчас. Нож обалденный, очень им доволен! {_11}

Stiks

  • Гість
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #8 : 27 Березня 2009, 20:49:13 »
По поводу люфтов.. Уже больше года основной EDC у меня Native 3, VG10. Всегда со мной. Использую его "и в хвост и в гриву", так вот люфтов не было ни при покупке ни сейчас. Нож обалденный, очень им доволен! {_11}
+1. Натив 3 года 2 тягаю - нет люфтов

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #9 : 27 Березня 2009, 21:52:26 »
Не видел ни одного ножа с бек-локом (мидл локом) у которого бы не было люфтов. Пусть мизерные, но они есть всегда - такова конструкция замка. А тем более у ножа с пластиковыми плашками. А еще тем более - у Спайдерко (Ал-Мар, Фалкнивен etc имеют люфты). ИМХО - у нас разные понятия о люфтах.
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

goshawk

  • Гість
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #10 : 28 Березня 2009, 00:43:56 »
по поводу люфтов у нейтива - мне кажется найти можно :) или хоть минимальный горизонтальный, или хоть минимальный вертикальный, в этом плане согласен с коллегой Фес.

Палыч, обзор супер!
Я конечно дико извиняюсь за черный юмор, но первая фотка меня заставила чуть задуматься о том, что ожидает кошку в дальнейшие несколько минут :)

У меня было 2 таких нейтива: в общем, коллеги, перед покупкой желательно действительно покрутить. Нож реально компактный и легкий. Палыч 100%-тно подметил, меня тоже сперва легкость коробочки насторожила :) , когда я забрал ее с Автолюкса (спасибо коллеге Фес).
Но вот если рассматривать с позиций теории самообороны в городе (на что часто делают акцент некоторые любители нейтива в качестве ЕДЦ), то мне как раз веса не хватало чуть-чуть для лучшего ощущения в руке и неудобно быстро открывать (т.к. маловат).

С другой стороны - положил в карман (либо подвесил на клипсу) - и тяжесть не ощущаешь, что зачастую очень важно. А в нужный момент - вот он, "родной", под рукой. (гусары, молчать, имею в виду нейтив). :)

Offline Palych

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1421
  • Розташування: Черкаси
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #11 : 28 Березня 2009, 16:39:42 »
первая фотка меня заставила чуть задуматься о том, что ожидает кошку в дальнейшие несколько минут :)
"Сам ти - кішка!" - подумав кіт...

... если рассматривать с позиций теории самообороны в городе (на что часто делают акцент некоторые любители нейтива в качестве ЕДЦ), то мне как раз веса не хватало чуть-чуть для лучшего ощущения в руке и неудобно быстро открывать (т.к. маловат).

Дійсно, Нейтів легкий. Але ж не featherweight! А конструктивні особливості, як я відзначав, не впливають на швидкість розкладання. В екстремальній ситуації - в тому числі при необхідності викоритсати ніж для самозахисту - конструкція дозволить швидко приветси його "в бойову готовність". Можливо, не швидше за ножі з WAVE, але й не повільніше за більшість інших моделей. А для "понтів" Нейтів легко розкладається "лёгким движением руки" (с), звичайно, за наявності певних навичок (кілька годин тренувань). До речі, таким рухом ефектно розкладаються бек-локи Cara-Cara, Ka-Bar Dozier Folding Hunter, де вивільнення клинка не потребує відчутних зусиль, як, наприклад, у BM Pika i Buck 110. 

Якщо затупилася сокира, і якщо лезо її не буде загострене,
то необхідно докладати зусиль; мудрість зарадить цьому. (10 Еккл. 10)

ZeSS

  • Гість
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #12 : 28 Березня 2009, 20:31:09 »
 Собственно из-за веса я на нём и остановил свой выбор. Привыкнув к тому, что  не чувствую его на поясе и убедившись в надёжности клипсы я примастырил к нему плетёный  темляк и научился довольно шустро его вынимать. Рука у меня не большая и по этому прямым хватом он ложится гораздо удобнее чем обратным, хотя на кой ляд мне всё это не особо понимаю в особенности что касается "теории самообороны в городе", неужели кто-то реально резал супостатов ножом? (( Для меня этот нож именно то чем он и является - Every Day Carry — носимый каждый день, и исключительно для бытовых нужд.
 Да, признаю - бэк лок он и в Африке бэк лок - люфт как таковой имеет место быть, но действительно такой незначительный, что я на него просто не обращаю внимания, видел я и гооораздо более серьёзные неприятности, так что уважаемый Fes приношу свои извинения за неточность формулировок. {_06}

Анчутка

  • Гість
Re: Spyderco "Рідний" Native
« Reply #13 : 06 Травня 2009, 18:29:49 »
да уж, его вес меня самого приятно удивил. не ощущается ни в руке ни в кармане. Легкий, удобный. Чуток бы длиньше лезвие - былоб в самый раз. Режет замечательно, хотя особо его еще не напрягал, но бреет нормально, бумагу, пленку, баннерную, тентовую ткань режет на Ура...
люфт действительно есть, но мизерный. а так добавить к вышесказанному нечего.
надеюсь мне послужит. хотя уже из рук не выпускаю - забавная "грушка".