Автор Тема: Плагіат чи просто здалося?  (Прочитано 8576 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Vedymak

  • Новичок
  • Повідомлень: 13
  • Розташування: г. Житомир
Плагіат чи просто здалося?
« : 13 Січня 2016, 14:20:12 »
Доброго дня Всім! Хотів підняти ось яку тему: ніхто ніколи не наштовхувався на мм.. плагіат в сфері ножів? Ні, я не про китайців, які тупо і безпардонно копіюють все підряд,  не про створення ножа «по мотивам» або виготовлення якоїсь своєї версії етнічного приміром ножа. А про спіонерені форми начебто і відомими ножовими майстрами-дизайнерами у конкурентів.  Я також якось раніше не дуже задумувався над цим, допоки не купив собі ножик Kershaw Cryo. Скажу зразу, ніж мені дуже подобається, зачепив він мене ще по картинкам, коли його презентували на Blade Shaw 2012 (він там навіть в якійсь номінації виграв). Такий собі маленький танк, зручний компактний, потужний + від дууже відомого майстра Ріка Хіндерера. Дизайн майстра вгадується одразу. Вгадується, то вгадується, але.. поки дивився я на фотки і відео обзори, непокидало мене відчуття, що на щось він мені ну дуже схожий. На що він схожий я зрозумів лише коли, взяв ножа в руки (придбав я його недавно, раніше все якось перебивало). Мляха-буха, так це ж мій перший фірмовий  ножик (Victorinox не рахую ;)), просто трошки стиснутий Boker Plus Hyper від Чада Лос Баноса до якого доліпили фліпер. Спробую показати на фото (фото з інтернету, я сам нормально не вмію сфотографувати).
Ось Boker Hyper

Ось Kershaw Cryo

А ось невеличка трансформація з розтягуванням фотки Cryo, яку можна виконати в будь-якому фоторедакторі.

Окрім оцього «зтиснення»  з нового в дизайні лише означений плавник-фліпер, легкий вигин руків’я, а ну і шайба-стопор фірмова Хіндерерівська. А все інше – один в один. Навіть насічки на клинку і руків’ї для надійного утримання в руці в тих самих місцях(Схожі елементи обвів однаковим кольором). Кліпса, тієї самой форми і типу кріплення, шпеньки і то однакові (все з оглядкою на масштаб «стиснення»). Більш того, навіть бонки, (за які доречі дуже хвалили Cryo, типу ніж низької цінової катугорії і тут такий «ізиск» - фігурні бонки), та й ті злизані з Hyper (вдалих фоток не знайшов (().
Скажіть, може я неправий, необ’єктивний (все ж перший ніж,- перша любов :)) чи мені ввижається? А може і Ви стикалися з випадками такої підозрілої схожості, цікаво було б почути\побачити?

Фото перезалив.
Вчимося.
{aaa}
« Останнє редагування: 19 Січня 2016, 09:20:43 від Nehai »

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #1 : 13 Січня 2016, 14:23:48 »
Все у світі ножів плагіат. Ну або все не плагіат, на вибір. ;)
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #2 : 13 Січня 2016, 14:37:36 »
Точно  {y}. Створити щось кардинально нове дуууже важко (хіба якусь художню інсталяцію)

Offline Navigator

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 598
  • Розташування: Odessa
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #3 : 13 Січня 2016, 14:40:05 »
Про плагиат в сфере ножеделания (ножестроения) говорить нельзя, разве что клейма (эмблемы). Все (ИМЕННО ВСЕ) уже было в дизайне по много много раз. За редчайшим исключением.... хотя нет, и это тоже было.
NO KNIFE, NO LIFE

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #4 : 13 Січня 2016, 14:53:16 »
При желании, на любой нож можно найти похожий. Насечки - да они на многих ножах есть похожие. Клипсы - вот тут (модель 22) такие может купить кто угодно. А шпеньки для однорукого открывания и подавно. А на именно этих двух ножах они вроде не похожи. Вот один , вот второй

Offline Vedymak

  • Новичок
  • Повідомлень: 13
  • Розташування: г. Житомир
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #5 : 13 Січня 2016, 15:04:56 »
Ну кліпса, бонки, насічки, це я вже додатково назвав, а основне - клинок (це ж ніж :)), він же один-в-один.
Тільки помітив, що фото Кріо не дуже вдале, там не видно фальш на обухі, але він там є і точно такий як в Гіпера.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #6 : 13 Січня 2016, 17:17:42 »
Фото не вижу! (_23)
Заглянул в тэги - конечно, длинная трёхэтажная ссылка, сколько уже об этом писали-говорили!  {_18}
Тут описано как такая фигня происходит, и как её не допускать: ТЫЦЬ
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #7 : 14 Січня 2016, 17:23:19 »
В общем так: чтобы заподозрить в данном конкретном случае плагиат - надо либо обладать незаурядной фантазией, либо представлять интересы одного из производителей, никаких иных вариантов попросту не вижу. {))} И повторю, плагиат в ножеделании - это что-то из сакральной области, как Китеж, Шамбала, Земля Санникова и т.п, кто-то свято верит, что он есть, но большинство знает, что его нет, кроме случаев тупого копирования вплоть до клейма. ;)
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline Metrolog

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7838
  • Розташування: Odessa
  • http://2knife.com/users/metrolog
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #8 : 14 Січня 2016, 19:12:28 »
...може і Ви стикалися з випадками такої підозрілої схожості, цікаво було б почути\побачити?
Нет, с такой схожестью никогда не сталкивался. Ну, может быть как собака похожа на коня (четыре ноги и хвост)...  ((
с уважением. Metrolog.

Offline Vedymak

  • Новичок
  • Повідомлень: 13
  • Розташування: г. Житомир
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #9 : 14 Січня 2016, 20:52:49 »
to сержант: Я правда вже і не знаю, теми перечитав, по всякому спробував фотки вставляти (_23)
 
В общем так: чтобы заподозрить в данном конкретном случае плагиат - надо либо обладать незаурядной фантазией, либо представлять интересы одного из производителей, никаких иных вариантов попросту не вижу
Я не знайомий ні з Хіндерером, ні зБаносом, на жаль, честно ))) Певно все ж фантазія, але вони мені ну капєц які схожі, ось в руках тримаю обох - одне лице :)

to Metrolog: Та я вже зрозумів, що в назві теми потрібно підкреслити "ввижається" і все таки.. :)
« Останнє редагування: 14 Січня 2016, 20:59:31 від Vedymak »

Offline Vedymak

  • Новичок
  • Повідомлень: 13
  • Розташування: г. Житомир
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #10 : 16 Січня 2016, 11:39:41 »
Панове, я вибачаюсь, але щось не так у мене з розміщенням фоток, попросив про допомогу модератора, чекаю на відповідь.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #11 : 18 Січня 2016, 11:57:53 »
Таке враження, що або посилання "биті", або самі фото знаходяться в альбомі, доступ до якого закритий, тобто фото не опубліковані. {dr}
Подробиці в ЛС. =)

Фото залив сам, тему почистив.
2 Vedymak
Далі вже вчиться самі...
Що незрозуміло - питайте.

« Останнє редагування: 19 Січня 2016, 09:24:29 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Vedymak

  • Новичок
  • Повідомлень: 13
  • Розташування: г. Житомир
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #12 : 18 Січня 2016, 20:11:06 »
Дякую.

Offline Flin

  • Новичок
  • Повідомлень: 26
  • Розташування: Станіславів
Re: Плагіат чи просто здалося?
« Reply #13 : 11 Березня 2016, 11:58:43 »
Що тоді говорити про ножі від китайських виробників  {wh}