Автор Тема: Cold Steel – Tuff Lite  (Прочитано 8032 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Cold Steel – Tuff Lite
« : 30 Вересня 2016, 13:04:11 »
Tuff Lite відразу впав в око. Маленький хижий ножичок, та ще й у виконанні з сірейтором. Додатковим козирем є те, що це фірмовий ніж за привабливою ціною. Замовив і став чекати коли він і ще кілька ножиків приїдуть в Україну. Чекав довго, з пригодами, але воно того було варто.

Цього малюка можна віднести до групи макетних ножів, такий собі складний інструмент з прямим лезом. Мені взагалі подобаються ножі з формою леза ворнкліф (wharncliffe), зручно для різного роду робіт. В лезі є продовгастий закруглений отвір для відкривання ножа. Форма отвору логічно повторюється у отворі для темляка. Це ще раз підкреслює продуманість і гармонійність дизайну. Лезо логічно переходить в ручку і виглядає одним цілісним об’єктом, однією опуклою дугою, наче аеродинамічна конструкція, ножу притаманне щось автомобільне.



Дуже приємна ергономіка ножа, не лише руків'я а власне всього ножа. Адже весь ніж невеликого розміру і спроектований він так, що тримати його потрібно не лише за пластиковове руківя, але і за лезо. Великим пальцем впираючись в виямки на обусі ножа. Так дуже зручно розрізати різні матеріали, наприклад картон чи лінолеум. Підпальцеві виямки гарантують мертву хватку, пальці нікуди не зісковзнуть. Tuff Lite доволі товстенький - 12мм, завдяки цьому він добре заповнює долоню.

Ніж легко відкривається однією рукою. А міцна кліпса надійно втримує його за кишеню. Мала вага, ще один козир Tuff Lite. Про замок Tri-Ad® lock можна зайвий раз не розповідати, міць і простота фірмова риса більшості складних Cold Steel.

Що до самого матеріалу з якого зроблене руківя, то це недорогий але дуже міцний пластик. Якісне лиття пластику підкреслює "фірмовість" речі. Щось більш дорожче з матеріалів для цього ножа буде надлишком. Пластик саме то.



Нержавіюча сталь AUS-8
Твердість HRC 57-59
Довжина леза 5,2 см
Загальна довжина 15,5 см
Товщина леза 2,75 мм
Вага 72 г
Руків’я: пластик Grivory
Фіксатор леза Tri-Ad® Lock
Кліпса зі сталі

Вскриття коробок, розрізання пакувальних жгутів, стяжок перерізання тросів. Що я тільки не робив. Я так захопився використанням цього малюка. Що і не помітив як почав робити ножем непритаманні йому речі. Розрізав численні мідні багатожильні дроти і кабелі, все йшло на ура. Допоки не вирішив перерізати кабель «польовку», з якою раніше ніколи не мав справи. Про те, що в цій злощасній польовці окрім міді три стальні закалені дротики я дізнався надто пізно і на жаль емпіричним шляхом.

Телефонний кабель П-268, він же Польовка, Cold Steel Tuff Lite звісно перерізав, але надто дорогою ціною! Сірейтер просто посипався об калену сталь. Ніж втратив багато зубів, а через малий розмір це по суті третина довжини леза.

Цей досвід заставив мене трохи схаменутися і задуматися як я використовую свої робочі ножі. Вони такого не заслуговують.



Цей ніж самий простий робочий інструмент, що може знадобитися будівельнику, майстру, чи такелажнику. Його законне місце в домашній скринці з інструментами. Він завжди був зі мною під час ремонту квартири як допоміжний інструмент.

Резюмуючи скажу, що я точно придбаю собі другий екземпляр, з яким буду поводитися чемніше. Цей постраждалий Tuff Lite я б залюбки віддав на переточку в досвідчені руки. То ж звертайтеся хто хоче допомогти.

Чи можу порадити придбати Tuff Lite? Однозначно так!

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7351
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Cold Steel – Tuff Lite
« Reply #1 : 30 Вересня 2016, 14:22:40 »
Гарний огляд, душевний. {_11}
І жаль малюка, але щож Ви хотіли - сталеву проволку різати... {kh}
Ліки - ІМХО тільки переточити на плейн, серейтор навряд чи відновленню підлягає.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Cold Steel – Tuff Lite
« Reply #2 : 30 Вересня 2016, 18:47:48 »
ІМХО тільки переточити на плейн, серейтор навряд чи відновленню підлягає
Однозначно сірейтер втрачений :) Якби хтось відгукнувся на переточку, не за дякую звісно ;)

Offline papa_pinguin

  • Новичок
  • Повідомлень: 3
  • Розташування: Wuppertal, Deutschland - Lemberg, Ukraine
Re: Cold Steel – Tuff Lite
« Reply #3 : 20 Жовтня 2018, 16:25:05 »
Маю плейнову версію цього ножа, однозначний різак! В мого, правда, замок дещо туго працює, може з часом розійдеться.