Автор Тема: Міф чи реальність?  (Прочитано 33653 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Рома

  • У Р А
  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 435
  • Розташування: м.Львів
  • хохол
Міф чи реальність?
« : 01 Серпня 2010, 10:38:15 »
Згадалась історія з дитинства, розповідали що зека використовівали  ртуть залиту в клинок і запаяну таким чином щоб вона була в кінчику клинка, для керування ножа при метані. Хтось ще про таку технологію чув,що можете сказати в підтримку або спростувати дану інформацію. Модератори прохання, якщо пост не втемі перенесіть ввідповідний розділ. Дякую!

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #1 : 01 Серпня 2010, 10:44:28 »
У мене навіть був такий ніж, ІМХО він призначався для безоборотного метання, бо з оборотами в нього(чи в мене) були проблеми. А ще ним було зручно рубати гілки, в руку не віддавало...
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline Рома

  • У Р А
  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 435
  • Розташування: м.Львів
  • хохол
Re: Міф чи реальність?
« Reply #2 : 01 Серпня 2010, 10:48:29 »
А про технологію щось відомо, що та як?

Offline Лях

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2552
  • Розташування: Кропивницкий
  • Нет ничего невозможного, просто на невозможное тре

Offline Лях

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2552
  • Розташування: Кропивницкий
  • Нет ничего невозможного, просто на невозможное тре
Re: Міф чи реальність?
« Reply #4 : 01 Серпня 2010, 10:56:09 »

Offline Рома

  • У Р А
  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 435
  • Розташування: м.Львів
  • хохол

Offline koi

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 225
  • Розташування: Одесса
    • Цветы из ткани
Re: Міф чи реальність?
« Reply #6 : 01 Серпня 2010, 11:22:15 »
Да ну, бред. Пойдем от противного - такой нож есть. Вот только какова толщина клинка должна быть, что бы в нем высверлить "пазухи" для ртути, и сколько туда нужно ее влить?Ну это пол беды, а вот что бы эта ртуть свободно передвигалась в данном изделии, как я помню из физики нужно создать вакуум. Думаю дальше понятно что все это сказки. Если не прав убедите в обратном.

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #7 : 01 Серпня 2010, 11:49:14 »
что бы эта ртуть свободно передвигалась в данном изделии, как я помню из физики нужно создать вакуум.
Зачем вакуум? Если объём полости больше объёма ртути, то она и так будет там двигаться.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Міф чи реальність?
« Reply #8 : 01 Серпня 2010, 11:57:25 »
Тем  не менее ртутные молотки существовали в реальности (м.б. и сейчас есть)
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #9 : 01 Серпня 2010, 12:03:16 »
Тот нож (вернее клинок), что был у меня, имел прибл.:
Длина - 200 мм, ширина - 40 мм, толщина - 9-10 мм, по оси был высверлен канал д.5-6 мм глубиной 150-170 мм, куда было залито до половины объема ртути. Канал был закручен резьбовой заглушкой и запаян. Хвостовик был смещен от оси вверх. Я присобачил ему рукоять из груши. Несмотря на многочисленные мучительные попытки, мне не удалось достигнуть даже 5% эффективности по сравнению со штык-ножом от СВТ-38. В результате я распаял и выкрутил заглушку, ртуть вылил в гильзу от ДШК (и заткнул резиновой пробкой)." Обезртученый" нож стал метаться гораздо лучше, но потерял всякую ценность и был за ненадобностью кому-то отдан.
Любители математики могут посчитать вес ртути в указанном ноже.  :D
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #10 : 01 Серпня 2010, 12:04:16 »
Тем  не менее ртутные молотки существовали в реальности (м.б. и сейчас есть)
О чем и речь - сучья рубить ножом было весьма комфортно.  8-)
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #11 : 01 Серпня 2010, 12:04:46 »
ртуть залиту в клинок

Самое любопытное в этой истории то, что она уходит корнями примерно в XIII век и обязана своему рождению неточностями перевода и повышенному интересу к особенному оружию.

В оригинале фигурировал так называемый "меч правосудия", который всегда должен был поражать жертву с одного удара... В переводе - появился "клинок, который всегда попадает в цель"...

А в толстый и тяжелый клинок меча правосудия действительно иногда заливали ртуть...

Одно из последних упоминаний в широко известной литературе можно найти у Шолохова, в романе "Тихий Дон" (который читали многие из нас).
"Бакланов-атаман был, слыхал? Шашка у него была - на стоке ртуть залитая, поднимать тяжело ее, а рубанет - коня пополам. Вот!"

PS Ещё могли полдлить масла в огонь сведения о применениии ртути при изготовлении самого дорогого оружия. (При отсутствии знаний о том,  как/зачем она там применялась.)


ртутные молотки
"Безоткатными" молотками снабжали космонавтов/астронавтов...
И сведения о появлении таких (по крайней мере, в варианте с дробью) в открытой продаже проскакивали.
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Міф чи реальність?
« Reply #12 : 01 Серпня 2010, 12:06:16 »
[Просто розмірковуючи]

...Пойдем от противного - такой нож есть. Вот только какова толщина клинка должна быть, что бы в нем высверлить "пазухи" для ртути, и сколько туда нужно ее влить?Ну это пол беды, а вот что бы эта ртуть свободно передвигалась в данном изделии, как я помню из физики нужно создать вакуум. Думаю дальше понятно что все это сказки...

ммм... п'ять? міліметрів. Свердлиш 3 мм отвір, або навіть з розмірами у перетині 3 на 6 мм. Інша справа, що це може бути складно, хоча можливо і ні. А щодо вакууму - то це взагалі не проблема, сьогодні вакуум можна і вдома створити, а на виробництві - тим паче.

Мова – душа народу

Offline Lan

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2352
  • Розташування: Івано-Франківськ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #13 : 01 Серпня 2010, 12:21:45 »
[Просто розмірковуючи]

...Пойдем от противного - такой нож есть. Вот только какова толщина клинка должна быть, что бы в нем высверлить "пазухи" для ртути, и сколько туда нужно ее влить?Ну это пол беды, а вот что бы эта ртуть свободно передвигалась в данном изделии, как я помню из физики нужно создать вакуум. Думаю дальше понятно что все это сказки...

ммм... п'ять? міліметрів. Свердлиш 3 мм отвір, або навіть з розмірами у перетині 3 на 6 мм. Інша справа, що це може бути складно, хоча можливо і ні. А щодо вакууму - то це взагалі не проблема, сьогодні вакуум можна і вдома створити, а на виробництві - тим паче.

можна вздовж отвору фрезернути жолобок маленький.
ртуть туди не затече - не дозволить сила поверхневого натягу. а повітря спокійно переміститься.
Війна - справа не тільки армії, це доля всієї нації.
Карл Густав Маннергейм

Offline koi

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 225
  • Розташування: Одесса
    • Цветы из ткани
Re: Міф чи реальність?
« Reply #14 : 01 Серпня 2010, 15:40:04 »
Нож для метания, это всегда расходный материал, зачем так заморачиваться с ртутью, когда можно обойтись тупо сюрикенами(дешево и сердито)

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #15 : 02 Серпня 2010, 11:30:53 »
Як усі не одноразово чув про такі ножі, але жодного не бачив.
Мене ось що цікавить: яким чином рухомий цент ваги може сприяти стабільністі результатів?
Фізики є?
Поясніть будь ласка.
А вага ртуті у ножі шановного Ullisa, при щільності ртуті приблизно 13,5 була десь 32-33 грами  :)

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #16 : 02 Серпня 2010, 11:50:57 »
Справа не в вазі, а в зміщенні її центра. Теоретично. А практично - при метанні лише заважає, або я на той момент ще не доріс до безоборотного метання... (( )))
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #17 : 02 Серпня 2010, 14:42:51 »
От саме цього я і не розумію, з якого дива центр ваги, що постійно зміщується, стабілізує ніж?

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #18 : 02 Серпня 2010, 14:44:43 »
Поклади на стіл сире яйце, крутни - не крутиться. Поклади варене - крутиться. Той самий принцип - ніж не бажає робити оберти.  {_06}
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #19 : 02 Серпня 2010, 14:57:06 »
ага можно еще про гироскопы поговорить...
прочитал только одну толковую мысль - ртуть внутри благодаря инерции дает дополнительный импульс при всаживании ножа в цель. единственный плюс и реальное свойство этого мифа.

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #20 : 02 Серпня 2010, 15:08:24 »
Яйце гальмує ріднина, що інертніша (тому, що має більшу масу) за шкаралупу, і яка щільно заповнює шкарлупу (треться об неї).
Маса ртуті у ножі не значна, у порівнянні з масою ножа (тобто меньш інертна),  до тогож ртуть у замкненому каналі гальмується повітрям не залежно від діаметру каналу.
Тобто у комплексі:
рухомий центр ваги,
інертність,
центробіжні сили,
тертя,
як мені здається, спрогнозувати щось важко.
Як на мене, наочна модель ртутного ножа - сокира або молоток, цент ваги яких радикально зміщений до робочої частини.
І що ми бачимо кидаючи сокиру, чи молоток ( :)), ми бачимо шалені оберти легкого руків'я навкруги того самого центру мас.
Гадаю, міф про ртуть і ніж можна легко перевірити за допомогою трубки й шроту в тій трубці.
Стосовно додаткового імпульсу, шановний alex_rc, у мене питання: а звідки він береться?
Припустимо, Ви кинули звичайний ніж масою 0,2 кг з початковою швидкістю 40 м/с,
а я кинув ртутного ножа тієїж маси, з тієюж швидкістю.
І що, у мій ртутний ніж буде мати більшу енергію? І як що так, то звідки вона візметься?

kaball

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #21 : 02 Серпня 2010, 15:23:27 »
на ганзах уже обсуждали)) поищите

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #22 : 02 Серпня 2010, 15:27:54 »
Яйце гальмує ріднина, що інертніша (тому, що має більшу масу) за шкаралупу, і яка щільно заповнює шкарлупу (треться об неї).

Тому, що рідка... ))) {_08}
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #23 : 02 Серпня 2010, 15:49:48 »
І що, на ганзах є однозначна й обгрунтована відповідь  ((
Мені здається, що ртутный ніж - безсмертній міф на кшталт слонів та мишей, чи голки, яка сама заходить до судини і потрапляє у саме серце  :)

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #24 : 02 Серпня 2010, 22:09:33 »
Стосовно додаткового імпульсу, шановний alex_rc, у мене питання: а звідки він береться?
Припустимо, Ви кинули звичайний ніж масою 0,2 кг з початковою швидкістю 40 м/с,
а я кинув ртутного ножа тієїж маси, з тієюж швидкістю.
І що, у мій ртутний ніж буде мати більшу енергію? І як що так, то звідки вона візметься?
на пальцах - машина врезается в стенку пустая и та же машина врезается в стену, но с 50-ти литровом баллоном в багажнике, который очень так нехило сорвется со своего места и шандарахнет в салон.