Автор Тема: Бормашинка своїми руками і чужими головами :)  (Прочитано 2325 раз)

Оффлайн DrDima

• skype DrDima77 +39 3774417720 (Viber&WhatApp)
  • Участник
  • *
  • Расположение: Italia, Napoli - Вінницька обл. м. Калинівка
як говорить мій знайомий майстер "Вітаю Вельмишановне Товариство"

надумав я ось це- зробити надійного помічника для мілких робіт - саморобну бормашинку
і хоча являюсь власником китайського аналогу "дрімеля", хочеться чогось надійнішого і більш потужнього

розпочну з вводних данних того, що є в наявності
- прямі руки, які ростуть звідки треба
-голова аби міркувати та прислухатися до слушних порад
-необхідність у високонадійній бормашинці широкого спектру застосування, здебільшого по ножевій тематиці, а також для "всякого різного", де без неї не обійтися

з матеріалів маю
1 асинхронний 3 фазний двигун 3 000 обертів
1 УШМ з робочим двигуном, але з мертвими шестернями
купу всякого різного електроінструменту з можливістью виковиряти багато різного, що може знадобитися
частотні перетворювачі на будь який смак
китайський аналог дрімеля з гнучким рукавом
гнучкий рукав від стоматологічної бормашини радянського зразка з прямими та кутовими наконечниками та деяку кількість борів до них

на даний момент увага зупинилася на моделі ось такого плану

хоча і не виключаю можливості прямого приводу від ротора "болгарки" (доречі які там оберти?)

буду радий порадам, фото та зауваженням
фото не встиг зробити, так що завтра по дню перефоткаю те, що маю
« Последнее редактирование: 15 Ноябрь 2015, 22:49:52 от Leo Lexx »

Оффлайн ukt

• Старожил
  • Расположение: днепр
хоча і не виключаю можливості прямого приводу від ротора "болгарки" (доречі які там оберти?)
11500*3=34500 об/мин.

Оффлайн DrDima

• Участник
  • *
11500*3=34500 об/мин.
ось з цього моменту біль детально якщо можна

і ще, цікавить чи можна приладнати кноку від електродрелі на колектроний мотор від болгарки

Оффлайн apreldoor

• Активный участник
  • **
  • Расположение: Житомир
 Пересчитать на обороты ротора, нужно посчитать зубы на шестернях, кол-во зубов на большой шестерёнке поделить на кол-во зубов на маленькой. Получим например 3,4. Взять паспортное кол-во оборотов болгарки умножить на 3,4 это и будут обороты ротора. Думаю так.

Оффлайн Amos

• Бывалый
  • Расположение: Киев
DrDima я думаю планировал не через ротор а напрямую снимать обороты с вала движка болгарки. Да, и регулятор оборотов никто не отменял, вроде симистора.

Оффлайн DMITNIK

• Активный участник
  • **
  • Расположение: Запорожье
  • 0661189885
 А ротор не заканчивается валом движка болгарки?  ;)

Оффлайн Amos

• Бывалый
  • Расположение: Киев
Пардон, редуктор имел ввиду откинуть,  (_23)

Оффлайн DrDima

• Участник
  • *
Доброго вечору усім зацікавленим

почнемо з обіцяних фото

мотори

№1  перший і головний претиндент в якості донора
по шильді видно 0.1кВт мало але є можливість використання частотника і гадаю для стоматологічних борів вистачить

№2 "жінка болгара" з виваляними шестернями тому відбір потужності планується відбирати саме з ротора двигуна до тогож придеться познущатися над самим корпусом редуктора аби долізти до ротора

№3 4 5 та 6
ще невеличка колекція двигунів але думаю не заслуговують на увагу по цілому ряду причин
окремо варто відмітити останній  - то вже готова бормашина але відновлення самого двигуна гадаю принесе більше мороки аніж зробити щось з нових компонентів
(може хтось хоче погратися  :) ) десь була темка в когось відірвалася різьбова частина на подібній бормашині якщо цікаво то можемо домовитися

Гнучкі вали

хотілосяб використовувати обидва з валів кожен під свої цілі кожен зі своїм інструментом
хоча більше зараз саме потрібен стоматологічний, а другий можна використовувати з оригінальним приводом, хоча його потужності дуже не вистачає

поки чекаю на відповіді пішов запускати частотник з мотором №1 подивлюся який у нього момент на валу

більше фото в альбомі
https://plus.google.com/u/0/photos/115488101389261606752/albums/6217795121813273569

у якості реклами- може хтось на фото помічає щось цікаве або щось конченеобхідне для себе - пишіть домовимося готовий мінятися

Оффлайн DrDima

• Участник
  • *
на скору руку підєднав моторчик до одного з частотників
перепрограмував трішки частоти
запустив
100 Гц політ нормальний
все більше і більше схиляюся до прямого приводу від валу ротора даного 3 фазного двигуна
те що 100 Ватт але яких
реально побоявся за вал братися руками прикладені до валу інструменти аби затомозити відлітають у різні боки  :) здається у наждака китайця 1000 ватника слабший двигун

пішов міряти та робити "конструкторську документацію" та шукати матеріал на перехідник для зєднання з рукавом

Оффлайн ukt

• Старожил
  • Расположение: днепр
11500*3=34500 об/мин.
ось з цього моменту біль детально якщо можна
-Не вопрос,передаточное соотношение редуктора мелких болгарок (тех что видел) 1/3 с понижением,далее как писалось-перемножаем и получаем результат.Зубья считать не обязательно,для этого разбирать надо.Делаем так-на крыльчатку охлаждения ставим метку к примеру маркером (чтобы была видна точка отсчёта),затем крутим выходной вал (даже круг снимать не надо) на один оборот и считаем сколько раз пройдёт по кругу эта метка,при необходимости меток можно поставить несколько-через каждую четверть оборота к примеру (если надо конечно).Кнопку поставить-а почему бы и нет?Лиш бы не перегружалась по мощьности.По движку-2700 об/мин -негусто,даже если на 100 герц разогнать негусто.Разве что привод ременной намутить с траковыми ремешками как на электрорубанках и прочих струментах,но тут 100 ватт ограничивают.

Оффлайн vano

• Учень
  • Местный
  • Расположение: Івано-Франківськ
  • Не стріляйте в піаніста - грає як може.
Якщо маєте доступ до б\у техніки, можете придивитись до віброшліфмашинок. Я колись теж хотів переробити на бормашинку (від ідеї не відмовився, але часу нема), там оберти здається до 25 000, плавно регулюються, потужності для бормашинки вистачить, єдину задачу яку потрібно вирішити - відбір потужності на гнучкий вал.
0950282785, звертайтесь до мене на ти.

Оффлайн DrDima

• Участник
  • *
Re: Бормашинка своїми руками і чужими головами :)
« Ответ #11 : 02 Декабрь 2015, 19:51:33 »
Доброго вечору усім
вибачаюсь що давно не писав у темі, то часу небуло, то інтернету  :)
ну в цілому зробив я те що задумовував і хочу чи то показати чи похвастатись
ось фото, прошу  критикувати

АЛЬБОМ
Ось так получилося
відео при нагоді зніму аби довести що 100 ватт то зооооовсім не мало, тим більше для такого інструменту а щодо обертів то пробував працювати на 100 Гц, для мене досить задовільна швидкість, мені вистачає та подобається

Оффлайн Михайло

• Активный участник
  • **
  • Расположение: м.Чортків Тернопільська обл
« Ответ #12 : 03 Декабрь 2015, 00:06:41 »
 Гарна робота {_11} !Китайські  підвисні бормашинки  можуть сховатись  .  Ціну проекте невкажете ? Я також  хотів зроти  бормашинку із  старого  стоматологічного мотора, та  так і недоробив. Жаль що Ваша тема    непотрапила швидше на очі. На ОЛХ  прикупив стоматологічний БЭТСГ-03 (250 Вт.) із регулятором оборотів, залишилося  ще  наконечники до рукава....

Оффлайн novak

• Будемо жити!
  • Активный участник
  • **
  • Расположение: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
« Ответ #13 : 03 Декабрь 2015, 10:08:26 »
Робота гарна, але... я не думаю, що можна вважати повноцінною бормашинку з обертами 3-6 тис/хв. 100Вт - це добре, але толку з них на маленькому борі, який обертається так повільно і який хоче 20-30 тис об/хв? На малих обертах він буде шкрябати, а не різати.
Такий варіант добрий для насадок з великим діаметром робочої частини, десь від 10-12 мм, а краще від 20 мм, тобто - відрізних дисків, шліфувальних насадок, полірувальних. Значить і гнучкий вал потрібен інший.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Оффлайн Барбарис

• Участник
  • *
  • Расположение: Ладыжин
« Ответ #14 : 19 Октябрь 2016, 17:45:51 »
Теж думаю забабахати саморобну бормашину. Лежить без діла в майстерні двигун від старого пилососа. Обертів повинно вистачити (приблизно10-15тис). Одіти в корпус, виточити перехідник на гнучкий вал (китайця бу найти)... За одне переживаю -ч и не буде перегріватися мотор, обдува як на пилососі вже не буде...

Оффлайн Soxatyi

• Эксперт
  • Расположение: Запорожье
« Ответ #15 : 19 Октябрь 2016, 18:29:31 »
За обдув ничего не скажу, но шума буде-ет ...   {gig}

Оффлайн vobler

• Эксперт
  • Расположение: г Сумы
  • Время создает нас
« Ответ #16 : 19 Октябрь 2016, 19:17:44 »
Бомба, можно работать боковыми борами. Но для некоторых работ нужны большие обороты, а это принципиально.

Оффлайн Igor-ok

• Бывалый
  • Расположение: Киевская область.
« Ответ #17 : 20 Октябрь 2016, 00:49:18 »
Интересная идея, тоже стоматологический мотор лежит от старой бормашины. А большая мощность при относительно низких оборотах- можно мощный патрон поставить и для деревянной скульптуры вполне. имхо.
http://www.hobbithouseinc.com/personal/woodpics/
галерея пород древесины.

Оффлайн Барбарис

• Участник
  • *
  • Расположение: Ладыжин
« Ответ #18 : 20 Октябрь 2016, 11:58:29 »
За обдув ничего не скажу, но шума буде-ет ...
Включал моторчик, без вентилятора, вполне сносно (не критично) жужжит, а в корпусе...