Автор Тема: Який клеєвий пістолет купити?  (Прочитано 1572 раз)

Оффлайн Frederico

• Старожил
  • Расположение: Львів
Який клеєвий пістолет купити?
« : 26 Январь 2016, 20:13:48 »
 Так як ніколи клеєвим пістолетом не користувався прошу поради щодо його вибору.
Взагалі це донька хоче для різних творчих робіт але, я так думаю, і я б інколи використовував. Великі на потрібні, кілограмами клей валити не збираюсь.
 Вибір впав на такі моделі:
Dremel Glue Gun 910 (однорежимний на 165 °C) або Dremel Glue Gun 930 (двохрежимний на 105/165 °C). Ще дивився на моделі Stanley DualTemp, але відгуки на них гірші ніж на Dremel
Так як не хочеться переплачувати за непотрібні функції - питання:
1. Чи потрібні два температурні режими?
2. Чи достатньо пістолета на стержень 7мм?
3. Чи підходять стержні інших виробників до цих пістолетів?
Якщо є хтось з форумчан, які користувались саме цими моделями і розкаже більше інформації – буду вдячний.

Оффлайн Юрий

• Эксперт
  • Расположение: Мариуполь
Re: Який клеєвий пістолет купити?
« Ответ #1 : 26 Январь 2016, 20:31:55 »
А я читаю тему: "Какой клёвый пистолет купить?".  ))) Открываю тему, а там опять про клей. :D

Оффлайн vano

• Учень
  • Местный
  • Расположение: Івано-Франківськ
  • Не стріляйте в піаніста - грає як може.
« Ответ #2 : 26 Январь 2016, 20:45:39 »
Я час від часу користуюсь пістолетом, і діти користуються. Мав два. Спочатку мав великий на товсту палицю, щось там закусувало викинув і купив китайський "Блек енд декер". Однорежимний, стержень 7мм, 15 Ватт. Задовольняє повністю для моїх потреб. Можливо є щось краще з якимось супер точним дозуванням. Цей момент може бути важливіший за наявність двох режимів. Якщо донька хоче майструвати якісь  мініатюрні фєнічки - брошки, а при надавлюванні буде вилазити фасолина клею, то не буде гуд.
0950282785, звертайтесь до мене на ти.

Оффлайн Amos

• Бывалый
  • Расположение: Киев
« Ответ #3 : 26 Январь 2016, 21:02:02 »
Старенький обзор клеевых пистолетов ВОТ может пригодится для принятия решения.

Оффлайн novak

• Будемо жити!
  • Активный участник
  • **
  • Расположение: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
« Ответ #4 : 26 Январь 2016, 21:17:28 »
По клеєєвих пістолетах і фенах рулить фірма Steinel. Вона робить їх і для Боша і для Метабо. Я би дивився цю фірму і брав би з більшим стержнем (11мм, якщо не помиляюся)
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Оффлайн Frederico

• Старожил
« Ответ #5 : 26 Январь 2016, 21:55:59 »
А чому саме на товстий (11-ти міліметровий) стержень? Які недоліки 7-ми міліметрового? =)

Оффлайн novak

• Будемо жити!
  • Активный участник
  • **
  • Расположение: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
« Ответ #6 : 26 Январь 2016, 22:12:57 »
Frederico, пістолет на 11 мм стержень потужніший і якщо раптом буде потреба витиснути більше клею, то в нього вийде краще, ніж у 7мм. Все таки різниця в площі перерізу в 2.4 рази.
А якщо треба буде ще більше, то тут вже фен рулить: беремо стержень, фен і "паяємо" (я так приклеював 50мм пластковий патрубок до саморобного циклона). Тобто - все залежить від задач. Усякі дрібні поробки, там, де клею потрібні крапельки - вистачить і 7 мм стержня.
.....
Забув додати по стержнях: фірмові досить сильно відрізняються від ноунейму. Навіть китай, але з назвою (той же Модеко) кращий від ноунейму. Хоча і тут слід враховувати задачі: якщо квіточки клеїти, всяких метеликів і жучків на листочки то можна і звичайним обійтися.
« Последнее редактирование: 26 Январь 2016, 22:19:58 от novak »
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Оффлайн pam999

• Бывалый
  • Расположение: чернігів
« Ответ #7 : 26 Январь 2016, 22:57:09 »
З 11-мм. можна вичавити маленьку цяточку, а от з 7-мм. велику (широку) не завжди вийде, хоча для дуже делікатних робіт може 11-мм. і забагато. Стержні універсальні, різниця тількі в діаметрі, ну може в міцності склейки (виробник), кількість ватт впливає тількі на швидкість розігріву. Є в користанні звичайний 11-мм. китаєць без жодних режимів, для моїх потреб вистачає.

Оффлайн Nehai

• Это Вам не это...
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • Расположение: Киев - Бровары - Шостка
« Ответ #8 : 27 Январь 2016, 11:06:06 »
Пару років назад купляв собі.
Дуже ретельно підійшов до вибору  {_09}, промоніторив безліч сайтів, прочитав безліч відгуків...
Беріть тільки для стержнів 11 мм.
В 7-міліметрових пістолетах слабенький нагрівач і розраховані вони на маленький розхід клею. Основне їх призначення - наклеювання різних декоративних "фінтіфлюшок" на папір, чи матерію, тобто декоративна аплікація. З товщого стержня завжди можна видати маленький "розхід" клею, а от із 7-міліметрового шидко видати багато клею неможливо. А термоклей чим швидше нанесеш, тим краще він "схватиться".  8-) Якщо буде потрібно проклеїти площу пару квадратних дециметрів малюк із 7-мм виявиться безсилим, бо поки ви нанесете клей на всю площу початкові порціїї вже застигнуть.
Фірмові пістолети відрізняються від ноунейму швидкістю розігріва, відсутністю протікання клею в стані спокою (не дуже приємно, коли форсунка постійно підтікає) і головне {_26-} - якістю гумової ущільнюючої манжети на форсунці. В дешевих гума швиденько втрачає еластичність (температура все ж більше 100 градусів), тріскається, починає пропускати клей, а то і зовсім репає. А купити нову манжету для ноунейму проблематично, тільки з новим пістолетом. Ну а манжету у "фірмі" купляти не доведеться дуже довго.
ІМХО найкращі клееві пістолети робить Steinel, як вже зазначили вище. 8-) Власне ця фірма і була родоначальником виробництва клеевих пістолетів.
Я собі також купив їхній - Steinel Gluematic 3002:

Його і тобі, Frederico, порекомендую. {_11} Користуюсь роки з два, правда не часто. Всім в ньому вдоволений. До нього можна придбати і змінні жиклекри на більші-менші діаметри, довжиною з пару сантиметрів (зручно клеїти в глибоких шпаринах), навіть плоскі для "широкополосного" нанесення клею. Я собі не купляв, мені вистачає і стандартної насадки.
Ну і пропоную глянути на Bosch PKP 18 E:

та Metabo KE 3000:

Як кажуть, знайдіть три відмінності  ;) - все аблосютно аналогічне, крім кольору, та деяких відмінностей в корпусі у Метабо. Тільки і Метабо і Бош в півтора рази (а то і більше) дорожчі за Штейнел.

Да, про фірмові клееєві стержні вище сказано абсолютно справедливо, я впевнився. Дешеві ноунеймовські і тримають погано, пливуть на сонці, та тріскаються на морозі. Я зараз користуюсь фірмовими стержнями Steinel. Так, дорожчі за всякі Штурм/Форте, про ноунейм взагалі можна не казати, але клеевий шов від них позбавлений недоліків, згаданих мною.

Додам по питання з стартового поста.
1. Чи потрібні два температурні режими?
Мені ні. -)
2. Чи достатньо пістолета на стержень 7мм?
Написав на початку свого поста.
3. Чи підходять стержні інших виробників до цих пістолетів?
Так підходять. {y} Тільки у деяких виробників заявлений діаметр не відповідає дійсності. Я читав, що бувають і 10, і 12 мм, при заявлених 11 мм. В основному цим "грішать" стрежні ноунейм, але буває і в інших кЕтайців.
Я сам в Ашані бачив Бригадир діаметром 11,8 мм. Просто тоді зайшов в Ашан зі своїм штангелем - підбирав фітінги для дечого. Спокусився на ціну - були дешеві, переміряв -  #8. Не знаю, може і не застрягне в пістолеті {sm}, але мої стержні Шнейнел мають чітко 11 мм в діаметрі.

PS. Друже, не бери пістолет Дремель  -), там більше понтів, ніж функціональності.
« Последнее редактирование: 27 Январь 2016, 11:31:47 от Nehai »
Надо понимать всю глубину наших глубин... © прапорщик Казаков,"ДМБ"
...А сегодня в завтрашний день не все могут смотреть. Вернее, смотреть могут не только лишь все, мало кто может это делать...© (_24) Виталий Кличко

Оффлайн Vitaly

• Активный участник
  • **
  • Расположение: Киев
« Ответ #9 : 27 Январь 2016, 17:53:56 »
Приєднусь стосовно 7-міліметрових.
Маю 7-мм Proxxon. Був куплений в Німеччині в 2010-м. Майже не користувався, бо - непотріб, як виявилося. Погано подає клей. Не брати, ні в якому разі. {no} Стержні рідні фірмові в комплекті, але йому це не допомогло.

Оффлайн vobler

• Эксперт
  • Расположение: г Сумы
  • Время создает нас
« Ответ #10 : 27 Январь 2016, 18:19:38 »
У меня Тоpex  работает отлично, и брату такой же взял  .

Оффлайн yurello

• Новичок
  • Расположение: м.Київ
« Ответ #11 : 06 Февраль 2016, 19:45:25 »
Коли заморочувався цим же питанням, також дійшов до Steinel 3002. Працює більше року. Без питань.

Оффлайн Frederico

• Старожил
« Ответ #12 : 22 Февраль 2016, 10:38:06 »
Дякую всім за поради {tnx}.
Пішов у творчу майстерню, попробував в роботі Deemel 930, далі по кількох магазинах ще протестував моделі інших виробників і вирішилось все набагато простіше – пістолети на 11 мм за розміром для дитини великі. А тут ще приємна ціна на набір Dremel  930 + Dremel Engraver 290 і в результаті донька має клеєвий пістолет, а я ще додатково гравер.

Для себе зробив висновок, що для чоловічої домашньої майстерні все ж потрібно мати пістолет на стержень 11 мм + бажано мати тонку насадку-носик (Steinel це має).
Ще раз дякую за допомогу {con}.

Оффлайн Nehai

• Это Вам не это...
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • Расположение: Киев - Бровары - Шостка
« Ответ #13 : 23 Февраль 2016, 09:48:41 »
Ну то нехай доці служить довго.   (_22)
Я, чесно кажучи "проклепав", що в стартовому посту написано:
донька хоче для різних творчих робіт
Якщо захочеш для себе, то бачу ти правильний висновок зробив:
для чоловічої домашньої майстерні все ж потрібно мати пістолет на стержень 11 мм
(__3)
Надо понимать всю глубину наших глубин... © прапорщик Казаков,"ДМБ"
...А сегодня в завтрашний день не все могут смотреть. Вернее, смотреть могут не только лишь все, мало кто может это делать...© (_24) Виталий Кличко