Автор Тема: Вибір інверторного зварювальника. Порадьте!  (Прочитано 4675 раз)

Оффлайн Balu

• Местный
  • Расположение: Україна м.Чернівці
Вирішив придбати інверторний зварювальній апарат. До цієї пори варив звичайним трансформатором, та ось щось захотілось комфорту. Запланований бюджет – до 200 у.о. (бажано менше). Перелопатив  багато форумів і інформації з інших ресурсів на дану тему. Вроді як все зрозуміло, але хотілось би отримати поради від реальних користувачі цього чуда техніки  Питання моє просте – чи є на форумі власники (користувачі) інверторних зварювальних апаратів, якими моделями ви користуєтесь, які б мріяли придбати, а які б не взяли ні за що. І бажано з конкретними моделями.
 =)
Характер - це доля.
"Не бойтесь потерять тех, кто не побоялся потерять вас. Чем ярче горят мосты за спиной, тем светлее дорога впереди»
Омар Хайям

Оффлайн expertlviv

• Участник
  • *
  • Расположение: Україна Львів
Re: Вибір інверторного зварювальника. Порадьте!
« Ответ #1 : 09 Декабрь 2016, 20:00:30 »
Дістався за дякую. Загалом згорів... завезли на ремонт... 2 дні роботи знову труп. Друга поломка була через...рукожопство. Держак кинули під ноги, а електрод гарячий знайшов кабель живлення 220В. ну і в середині бах трапився. Після цього повезли на ремнот .... ціна ремонту не влаштувала власника ...  Загалом був відданий мені зі словами: на, зремонтуєш,  скажеш скіки винен тобі, а ні, то буш мати деталі.....   

2 вечора поступово підіймав схему роботи ... з перепровірками ... ціна ремонту виявилась 70 грн. Правильно встановив радіатори, а то після сервісу силова висіла практично в повітрі (аля вічний клієнт, як я кажу). Термопаста, та додатково встановлені 2 термодатчики, з заводу лише один між силовими трансформаторами.

Користуюсь вже ...ем біля 2 років. Довольний як слон. Тато в мене зварювальник все життя.  Також сказав  що апарат файний. Дугу запалює досисть гарно, пробиває іржу також на ура. Дуга стабільна. Тепер, встроений трансформатор в стіл, навіть не вмикається. З аргоном також файно йде, без нарікань. В спеку Тато дав йому на моє прохання "просратись" я тіки електроди подавав. Варили з ним буржуйку. Загалом 27 електродів (от що що не памятаю чи 3 чи 4мм) підряд без перерви.

Цей інвертор навіть гуглом не індексується нормально. Загалом при ремонті, коли шукав схему, було ідентифіковано як САИ-200. Звичайний китаєць. Але якісно зібраний. ШИМка  KA3525A

« Последнее редактирование: 09 Декабрь 2016, 20:07:40 от expertlviv »

Оффлайн Amos

• Бывалый
  • Расположение: Киев
« Ответ #2 : 09 Декабрь 2016, 20:07:05 »
Херсонский ИИСТ-140. Уже лет 7 трудится в гараже и на даче. 

Оффлайн break

• Бывалый
  • Расположение: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
« Ответ #3 : 09 Декабрь 2016, 20:25:54 »
Клони САИ200(ZX7) досить непогані апарати. В мене такий. Спалив пару десятків кг електродів, в тому числі пару пачок УОНІ13/55. З недоліків, які взнав ось нещодавно - на підвищеній напрузі в мережі, особливо коли вариш 2,0...2,5мм електродом, спрацьовує захист. Перемогти трабл не зміг. Тобто - в розетці якщо в діапазоні 190-220 питань нема, 230 - вибиває при струмі менше 50А, при 240 - постійно світить світлодіодом "перегрів" (аварія).
Зібраний на мосфетах, не на ігбт, тому ремонтопригодність 100%. Тільки таке щастя вже не дуже й знайдеш. А на ІГБТ - вартість ремонту часто вище ціни нового, на що, так думається, виробники і розраховують.
А так - навіть не знаю, що можна порекомендувати. На польових транзисторах, на мою думку, більш надійні і ремонтопригодні, але зняті з виробництва майже всіма, на ігбт менші габарити і більший ККД, коли щось горить - ціна не радує.
Взагалі, інвертор можна купити нормальний до 100 баксів. Єдине, що треба зробити відразу - рідні кабелі маси і на електрод разом з держаком викинути в кушері, купити 5 метрів нормального КГ, електродотримач не з невідомої фігні, а з латуні - і буде щастя. Для "дому-сім'ї" чесних 150А вистачає з головою, на таких апаратах звичайно пишуть "200" і більше.
« Последнее редактирование: 09 Декабрь 2016, 20:31:25 от break »

Оффлайн saks72

• Участник
  • *
  • Расположение: Украина Николаевская обл пгт Березнеговатое
« Ответ #4 : 09 Декабрь 2016, 20:30:40 »
У меня Дніпро М уже 4 года пашет без проблем электронное табло очень удобно регулировать ток хоть и китаец но вопросов не возникало когда брал был единственный аппарат в магазине на который давали гарантию
Жизнь надо прожить так что бы в аду тебе сказали:"Извините вам не сюда, тут культурные люди "

Оффлайн 1volusik

• Участник
  • *
  • Расположение: Снятин
« Ответ #5 : 09 Декабрь 2016, 20:57:22 »
Не так давно придбав собі АТОМ-160с,я зварювальник початківець))але мені подобається його робота,провода також для проводки зварював ним на 20 амперах струму,а так трійкою варив 110 ампер..наразі все гуд.
хто шукає той знаходить-тільки не завжди те що шукає

Оффлайн Nehai

• Это Вам не это...
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • Расположение: Киев - Бровары - Шостка
« Ответ #6 : 09 Декабрь 2016, 23:31:35 »
С января 2013-го:

Настоятельно рекомендую запорожский АТОМ! {_11}
Когда я себе выбирал, то стОящих, по моему мнению производителей намечал таких: запорожский Атом, запорожский Шмель, киевский Патон, херсонский ИИСТ, харьковский SSVA, запорожская Элсва, днепровский Днепровэлдинг. Сейчас может появился кто ещё...
Я себе выбрал Атом, ни грамма не жалею! :)
Надо понимать всю глубину наших глубин... © прапорщик Казаков,"ДМБ"
...А сегодня в завтрашний день не все могут смотреть. Вернее, смотреть могут не только лишь все, мало кто может это делать...© (_24) Виталий Кличко

Оффлайн Desmodeus

• Активный участник
  • **
  • Расположение: Украина Николаевская обл. г.Первомайск
« Ответ #7 : 10 Декабрь 2016, 02:12:25 »
Амити на роботе постоянно пашет лет6 .Николаевский вроде .

Оффлайн break

• Бывалый
« Ответ #8 : 10 Декабрь 2016, 02:32:42 »
київський, херсонський, запорожський, харківський....
Скажіть, а ті інвертори дійсно виготовлено в Україні? Чи максимум, що в нас роблять - гнуть дві залізяки для корпусу і фарбують?
Просто я думав завжди, що то все - китайські бренди. А у нас - ну може тільки корпус роблять.

Оффлайн Алекс

• Участник
  • *
  • Расположение: гор. Черкассы Украина
« Ответ #9 : 10 Декабрь 2016, 08:40:07 »
Пользуюсь 11 лет Minarc-150, немецкого производства.Эксплуатировал беспощадно,я профессиональный сварщик.Ни единого нарекания.Правда жутко дорогой.
"Арфы нет. Возьмите бубен."
Чтобы нож не ржавел - его нужно хранить в большом куске сала!

Оффлайн Геннадій Григорович

• Участник
  • *
  • Расположение: м. Чернігів
« Ответ #10 : 10 Декабрь 2016, 09:38:09 »
Користуюсь SSVA-mini «Самурай», до цього був Дніпро М. Самурай більш до вподоби. Плюс широке поле модифікації, на його основі можна отримати зварювальний напівавтомат, аргонодугове зварювання та зарядка автомобільних акумуляторів.

Оффлайн expertlviv

• Участник
  • *
  • Расположение: Україна Львів
« Ответ #11 : 10 Декабрь 2016, 11:04:06 »
київський, херсонський, запорожський, харківський....
Просто я думав завжди, що то все - китайські бренди
Так воно і є !!! Оскільки якщо набрати насипом всі комплектуючі по адекватним цінам і якщо гуртом навіть..... то в ціні навіть паритись над бляхою корпусноє неварто, ніякого заробітку небуде. Все виготовляється в китаї.... далі тіки зміни в корпусах та кольоровій гаммі. А скажем хребет майже єдиний. копійчана різниця в ціні зумовлена повною/спрощеною схемою по деталям.  В китаї такі товари йдуть як ноунейм. тобто безіменні. а далі ваша наліпка та назва.

Оффлайн wildss

• Местный
« Ответ #12 : 10 Декабрь 2016, 11:21:48 »
У меня Тесла мне нравится  {_11} посмотрите у них сейчас скидки http://teslaweld.com/

Оффлайн tacha79

• Активный участник
  • **
  • Расположение: Киев, Харьковский
« Ответ #13 : 10 Декабрь 2016, 11:52:14 »
Вчера только с отцом на эту тему разговаривали, хотим обменять полуавтомат на инвентор.
У отца обычный трансформаторник под  переменку.
Я в сварочниках не силён, поэтому порекомендуйте, нужен для работы с электродами от 1,5 мм до 5 мм, включая и нержавейку (марки АНО, УОНИ, ЦЛ-11), отсюда вопросы:
1. Какой диапазон тока для данных электродов (5 редко, но 4-ка частенько).
2. Возможно-ли применение переменки и постоянки по электродах в одном корпусе (без доп.примочок).
3. Какие должны быть защиты.
4. Реальный вес нормального аппарата, или это сейчас не показатель.

Оффлайн Каменчанин

• Новичок
  • Расположение: Кам"янець -Подільський
« Ответ #14 : 10 Декабрь 2016, 11:56:55 »
Человек,пост которого представляю(  http://forum.vinograd.info/showpost.php?p=1116663&postcount=1018  ) ,раньше имел свой магазин ел.инструмента.Так что предстаавление имеет о чем пишет.Ради интереса можно полистать этот раздел виноградного форума-есть интересные мнения

Оффлайн Андрон

• Участник
  • *
  • Расположение: Київ
« Ответ #15 : 10 Декабрь 2016, 14:33:33 »
 Маю SSVA-160-2. Уже 4 роки. Варить усіма електродами та  діаметрами від 2 до 5 мм . Кабеля, зажим маси та тримач електродів
високої якості.

Апаратом задоволений. Не підводив.

Оффлайн васильович

• Все Буде Добре
  • Участник
  • *
  • Расположение: Ужгород
  • Васильович
« Ответ #16 : 10 Декабрь 2016, 21:02:43 »
Був  у мене трансформатор китаєц. Від домашньої просаженої мережі даже 3 мм електрод не тягнув, тільки 2.5.
Виникла потреба в інверторі для роботи в парі з генератором в полі,  придбав  Патон  ВДИ-160P с дисплеем. То ним вдома 4мм електродом різати можна, дуже задоволений. Плюс куча налаштувань під конкретні умови зварювання. 5 мм електрод не пробував. Якщо дуже часто потрібно варити 4 мм то мабудь варто брати ВДИ-200P

Оффлайн Balu

• Местный
« Ответ #17 : 10 Декабрь 2016, 21:31:46 »
Всім велике дякую! Уважно читаю, аналізую.
 {tnx}
Характер - це доля.
"Не бойтесь потерять тех, кто не побоялся потерять вас. Чем ярче горят мосты за спиной, тем светлее дорога впереди»
Омар Хайям

Оффлайн Balu

• Местный
« Ответ #18 : 10 Декабрь 2016, 21:47:46 »
У меня Тесла мне нравится  {_11} посмотрите у них сейчас скидки http://teslaweld.com/
Як один з «п’яти» варіантів, розглядаю саме Теслу, але мене чомусь лякають такі «солодкі» умови на цьому сайті. Теслу  роблять чехи, чи я помиляюсь? 
Характер - це доля.
Омар Хайям

Оффлайн wildss

• Местный
« Ответ #19 : 10 Декабрь 2016, 23:00:38 »
 Покупал года полтора назад (я еще и маску заказал), тогда тоже были подобные акции  (по моему там все время акции)... Созвонился, прислали на н.п. пришла посылка, приехал распаковали включили жужжит, заплатил деньги, забрал...  {sm}
Теслу  роблять чехи, чи я помиляюсь?
Да.

Оффлайн Алекс

• Участник
  • *
« Ответ #20 : 10 Декабрь 2016, 23:21:29 »
Для электродов ф4 Ток примерно от 140 до180 А ,в зависимости от толщины металла.Все инверторы варят постоянным током, то есть варят и нержавейку на обратной полярности.Инверторы варят любыми типами электродов. Защита уже предусмотрена в самом аппарате.Никаких перемычек не требуется,на некоторые виды электродов требуется только поменять полярность,то есть поменять кабеля местами.

Оффлайн Алекс

• Участник
  • *
« Ответ #21 : 10 Декабрь 2016, 23:26:02 »
В Домашних условиях для сварки электродами 4мм и5мм требуется отдельная мощная подводка,обычная осветительная сеть сгорит.

Оффлайн break

• Бывалый
« Ответ #22 : 11 Декабрь 2016, 00:22:43 »
Ага.
Для 4мм треба близько 150А. Напруга на дузі близько 25 вольт. 150х25=3,75кВт. А 220 вольт на 16 ампер всього 3,52кВт. Ще добавити ККД і виходить, що вдома ті 150А з розетки аж ніяк. Не кажучи вже про 200 чи 250. Та всеж інвертори більш-менш нормальні близько півтори сотні ампер видають. Хоч і пишеться на них інша цифра.
Навіть якщо припустити, що умови ідеальні, дуга коротка, електроди сухі, протягів нема, то все одно - 18Вх150А/0,8ККД = 3,375кВт. "Лізе" впритул.
Не може апарат, до якого виробник прикрутив звичайну вилку, видавати 200А. Ніяк. Якщо видає - радуйтесь, вас обдурили, бо однофазні розетки існують тільки до 16А і три з половиною кіловатти.

Оффлайн tacha79

• Активный участник
  • **
  • Расположение: Киев, Харьковский
« Ответ #23 : 11 Декабрь 2016, 12:49:09 »
на некоторые виды электродов требуется только поменять полярность
Подскажите, для УОНИ "+" на держатель, для АНО не имеет значения, или есть ньюансы?

Оффлайн Алекс

• Участник
  • *
« Ответ #24 : 11 Декабрь 2016, 17:29:26 »
Для УОНИИ_обратная полярность,как и для н\ж, + на держателе.