Автор Тема: Шашка (хочеться відновити клин)  (Прочитано 3808 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline tosi

  • Новичок
  • Повідомлень: 33
  • Розташування: Львів
Шашка (хочеться відновити клин)
« : 06 Жовтня 2013, 01:30:37 »
досить давно знайшов в діда під стріхою ось таку шаблюку

досить довго вона в мене поневірялась, то на балконі то в гаражі, і ось нарешті виникло бажання її відновити. Перш за все поміняти деревяшку ("новодєл") і найголовніше відновити клин, метал на ньому дуже живий (рубав кутник на воротах гаража, згинав своєю вагою ...) але присутні каверни і темні місця, так от саме питання чи варто братись за справу, щоб клинок заблищав :) ?, чи краще не рухати щоб був свого роду шарм. Якщо все таки відновлювати заводський блиск, який метод можете порадити?

Поправив фото.
Вчимося вставляти нормально фото з Радикалу.
{_17}
« Останнє редагування: 06 Жовтня 2013, 02:44:01 від Nehai »

Offline Nutty

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2582
  • Розташування: Маріуполь
  • 098-59-39-183
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #1 : 06 Жовтня 2013, 01:43:53 »
Клин драить не надо! Как и менять дерево (если оно, конечно, не убитое в хлам). Вообще надо оставить все детали родными - шашка Вам ведь не "для дела", значит надо оставить максимум истории в том виде, в котором она досталась. Вот. Максимум почистить от возможного сора в щелях (если есть) да прикрепить отваливающиеся детали (если есть), а так она вполне в отличном состоянии 8-) С учётом возраста  ;
....судя по звезде на рукояти, могу предложить, что она советского производства, или может переклеймена после революции. Поправьте меня, если не прав, ибо в шашках не бум-бум, а интересно {_09}
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но сойдет и так

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #2 : 06 Жовтня 2013, 03:01:00 »
Прислухайтесь до поради шановного Nutty.
Від себе скажу (я трохи розуміюсь на антикваріаті та його відновленні {wh}):
- і не здумайте робити щоб "клинок заблищав" - клинок "живий", не варто його турбувати взагалі. Хіба що можна обробити його розчином хлорного заліза аби подалі не іржавів;
- робити "новодєл" руків'я ні в якому разі не можна! Найкраще просочити деревину лляною олією;.
Якщо ще будете рубати шашкою метал  {_18}- можете зразу її здати в металобрухт.
Шашка призначена для враження живого тіла, а не металу!!! Метал треба рубати зубилом! (_23)
Якщо хочете мати достойний антикваниний предмет - пам'ять про діда, то краще віддайте шашку толковому реставратору, бо ризикуєте знищити предмет як антикварну збою. Лишиться тільки "вбита" колишня шашка.
Доречі, фото краще зробити з рулеткою, ато є підозра, що клин врізано... {wh}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline LOM

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 439
  • Розташування: киев
    • Мастерская Свадар
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #3 : 06 Жовтня 2013, 08:06:19 »
плюсую к предыдущим постам, от себя добавлю, обработать клин лучше антикором а законсервировать воском. есть специальный воск поискать на профильных форумах но подойдет и пчелиный.
а шашка скорее всего из дореволюционных  переклейменная, хотя надо смотреть вживую.
svadar.com.ua

Offline wildss

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1086
  • Розташування: Киев
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #4 : 06 Жовтня 2013, 09:48:47 »
Так там рукоять и есть новодел  8-) да еще, если не ошибаюсь, из текстолита.

Offline Frederico

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2347
  • Розташування: Львів
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #5 : 06 Жовтня 2013, 10:15:48 »
 Клинок не чіпати, максимум захист, як вже написали камради. Поритись в літературі - знайти, що за шаблюка і доробити такі ж частини руків'я, як в оригіналі (теперішній "новодєл" в топку). Це займе немало часу (в основному пошуки), але це цікаво, у Вас знання будуть про цю річ, і дійсно історія буде на руках. =)

Offline tosi

  • Новичок
  • Повідомлень: 33
  • Розташування: Львів
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #6 : 06 Жовтня 2013, 10:34:25 »
та деревяшка що зараз стоїть і є "новодєл" і вона мені дуже не подобається :) в оригіналі вона набагато приємніша по формі і борозди йдуть вздовж ручки.
Кутник на гаражі рубали типу щоб побачити якість металу  {_09} реально на шашці слідів не залишалось, а от кутник виглядав як після зубила :)

Offline tosi

  • Новичок
  • Повідомлень: 33
  • Розташування: Львів
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #7 : 06 Жовтня 2013, 10:41:02 »
Доречі, фото краще зробити з рулеткою, ато є підозра, що клин врізано... {wh}
якщо потрібно можу зробити з рулеткою, але тільки що поміряв довжину клина, складає 800мм, це він врізаний?

Offline Курінний

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1910
  • Розташування: м.новомосковськ дніпропетровської області
  • національність-козак
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #8 : 06 Жовтня 2013, 10:51:53 »
...рубав кутник..... (_4) (_4) (_4) (_4) {beat} {beat} {beat}    хоч не кажи більш нікому !!!! якщо вже так кортить перевірити метал , візьми надфіль і спробуй...
спочатку нас не помічають,потім з нами борються,а потім ми  перемагаємо!

Offline tosi

  • Новичок
  • Повідомлень: 33
  • Розташування: Львів
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #9 : 06 Жовтня 2013, 11:04:04 »
хлопці та мені тоді було 14 років  :) хизувався  {))} звісно зараз я нічого таким чином не перевіряю/перевіряв. Не знаю що за сталь на цих клинках, але ризикував і згинав клин таким чином, що довжина по прямій з 800мм скорочувалась до 740мм. По відчуттях можна було і ще гнути, але "чета я очкую..." (с)

Offline Nutty

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2582
  • Розташування: Маріуполь
  • 098-59-39-183
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #10 : 06 Жовтня 2013, 11:33:31 »
Деревяха, стоящая там, скорее всего не новодел, а последствие возможного ремонта. А вот если городить новую, то выйдет таки новодел, что уже будет не торт. Так что максимум, это либо сами лнянкой пропитайте, либо отнесите грамотному реставратору (предпочтительнее)
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но сойдет и так

Offline tosi

  • Новичок
  • Повідомлень: 33
  • Розташування: Львів
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #11 : 06 Жовтня 2013, 11:43:00 »
це "новодєл" столяра ПТУшника, рідну я добре памятаю, вона була але протрухлявила повністю, в руках розсипалась. Рідна не так вульгарно виступала за больстер і тильник, форма повторювала лінію з клинком і були повздовжні борозни по ній.

Offline Nutty

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2582
  • Розташування: Маріуполь
  • 098-59-39-183
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #12 : 06 Жовтня 2013, 11:49:35 »
Ааа, так это совсем уж новодел, ясно. Тогда да, есть смысл переделывать, но и то, делать это надо человеку знающему и умеющему. А то опять будет "радость ПТУшника".
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но сойдет и так

Offline strit

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1960
  • Розташування: Дніпро
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #13 : 06 Жовтня 2013, 21:05:33 »
Клин можно почистить стальной ватой, добавит чуть блеска, рукоять делается из берёзы, для придания старины обработать раствором марганцовки и пропитать льнянкой. Ножны легче сделать из ольхи, её легко обрабатывать, фурнитуру можно купить на виолити. Всё это можно сделать при определённом опыте и самому.

Offline tosi

  • Новичок
  • Повідомлень: 33
  • Розташування: Львів
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #14 : 06 Жовтня 2013, 22:24:15 »
Клин можно почистить стальной ватой, добавит чуть блеска,
ця стальна вата зніме залишки іржі? і після цього законсервувати воском?

Offline Jan

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 500
  • Розташування: Киев
  • Za wasz? wolno?? i nasz?
Re: Шашка (хочеться відновити клин)
« Reply #15 : 07 Жовтня 2013, 00:00:28 »
Для чистки и консервации лучше купите в оружейном магазине "брунокс"- это такая штука типа WD разбрызгаете по лезвию , подождете не много, а потом тряпочкой и так несколько раз .И металл почистите и законсервируете его одновременно.А также для консервации можно взять еще оружейное масло.
Как говорила моя бабушка, лучше выстрелить перезарядить и снова выстрелить, чем светить фонариком в темноту и спрашивать кто тут ?