Автор Тема: Питання, термообробка металів?  (Прочитано 8978 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: Питання, термообробка металів?
« Reply #25 : 09 Лютого 2012, 22:46:39 »
після ковки повине бути (відпал), потім мех обробка (не до кінця), а потім термообробка.
Все залежить від того, що хочеш отримати на виході. Дуже уважно читай пости Cynicа, він все пише правильно і з великим розумінням {_11}
Особливо це сподобалося:
До ковки - постановка задачи получения определённых свойств... И построение схемы ТМО как единого целого.(Иногда ковка может быть первой и последней операцией: до - холодный пруток "в состоянии поставки", а после - только слесарка.)...а после всего перечисленного - тестирование "продукта" и размышление о результатах сравнения задуманного с полученным.


Ковка - відпал - чорнова слюсарка під гартування - нормалізація перед гартуванням - зартування - відпуск - чистова слюсарка.

Я, якщо взявся за цю спрву, то вже буду пробувать.
Якось не дуже в'яжеться з цим:

На скільки я зрозумів, ніж з р18 - це прогаяний час і марні зусилля, а калить всеодно буду пробувать

Ай-ай-ай.
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline Роман В В

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 320
  • Розташування: Фастівський рн. Київська обл.
Re: Питання, термообробка металів?
« Reply #26 : 09 Лютого 2012, 23:54:11 »
Дуже уважно читай пости Cynicа,
Читаю, велике Дякую, спеціальної освіти я не маю, тому дещо відразу зрозуміти важко.
Особливо прошу вибачити leoyas ящо щось не те сказав  {tnx} Дякую за підтримку, підказки, і терпіння.  =)

З повагою.

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: Питання, термообробка металів?
« Reply #27 : 10 Лютого 2012, 00:32:33 »
пластилін точно не вийде
Вийде. У мене шість разів виходив, поки ватримку не дав.
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Питання, термообробка металів?
« Reply #28 : 10 Лютого 2012, 11:46:16 »
  (_22)  Ну зовсім ця тема про ТМО Р18 не нагальна. І навіть стара. Авторитетно заявляю (_22). Бо маю клинок з Р18 від пана Леоніда.Клинок досить живучий на різ. По наказу коваля я його добряче помучив ще до шліфовки. В шліфовці він мабудь ще живучіший. Для порівняння -  шліфував я його паралельно з Х12Мф з кріогенною ТМО.  (_23). Може ще хтось хоче стати власником раритетного ножа з Р18, то замовте його у пана Ясінецького. Бонусом від нього буде повний словник ненормативної української лексики, в кількох екземплярах )))
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: Питання, термообробка металів?
« Reply #29 : 10 Лютого 2012, 15:55:11 »
Бонусом від нього буде повний словник ненормативної української лексики, в кількох екземплярах )))
То побічний ефект {))}
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

frank

  • Гість
Re: Питання, термообробка металів?
« Reply #30 : 11 Жовтня 2015, 15:36:30 »
Шановні майстри і учасники.На форумі я недавно.Хотів подивитися для себе коментарі і поради по темрічній обробці ножів з різніх марок сталі.Та на жаль крім туманних пояснень по Р18 нічого більше не знайшов.Прошу на мене не ображатись,та якщо хто може дати конкретні рекомендації( не з довідників) а з свого досвіду, буду вдячний.Я думаю ця тема буде цікава не тільки для мене,адже ТО є чи найголовнішим питанням для отримання якісного клинка, піся марки сталі.Цікавлять сталі Х12МФ,95Х18,З6м5,ХВГ та інші розповсюджені сталі.
З повагою.

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Re: Питання, термообробка металів?
« Reply #31 : 11 Жовтня 2015, 16:22:27 »
От так...сходу...не читаючи правил форуму?