Автор Тема: Криза жанру  (Прочитано 42149 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline shurap

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 906
  • Розташування: Сумы
    • Мой сайт
Re: Криза жанру
« Reply #150 : 03 Лютого 2018, 17:12:36 »
Я попробую сделать новый, отписался в той теме.

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Re: Криза жанру
« Reply #151 : 03 Лютого 2018, 17:17:35 »
 Дімич  {_11} {con}

Offline Николай-2

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4871
  • Розташування: г. Киев
Re: Криза жанру
« Reply #152 : 03 Лютого 2018, 19:03:16 »
По ссылке Grishka за № 11. Оригинальная реконструкция ножа. Долго вспоминал, где я такое мог видеть  {23} И таки вспомнил.....Где-то лежит у меня отвертка, то-ли 1870, то-ли 1860 годов, выкованная в Киеве именно так, как нож по ссылке. С точно такими-же деревянными накладками.
Я-бы сказал: "Почти ОН". А самое главное - он цельнокованый, а не вырезанный из полосы. Это вполне вписывается в возможности древних украинцев, в их технологию.
Если кто может такое повторить, с небольшими изменениями по форме лезвия - готов вести переговоры о покупке.
И накладки на рукоять должны быть стругаными, а не обточенными на станке. Я его даже пиарить буду в батальоне, как национальный украинский.

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Криза жанру
« Reply #153 : 03 Лютого 2018, 20:54:29 »
Топікстартер, а який вклад ви внесли в популяризацію українського ножа? Ви зробили хоча б один огляд українського ножа? Ви маєте український ніж?
Клаву розносити в хлам перед монітором у нас навчилися добре і вчити других життю теж. Дзеркало, хлопці, інколи корисніше буває, ага.

Відразу зауважу, цей майданчик і створений для обміну думками, розносити клави в хлам і піднімати часом не комфортні теми. В нормальній дискусії якраз і народжуються якісь ідеї і формується думка.
Я звичайно можу під кожним другим постом з новим ножем ставити {_11} і писати, що це не перевершено і це не буде брехнею. Тут зібралися чудові майстри.

Маю я «українські» ножі. Про вклад в ножовий контекст якось не хочеться сперечатися, час все розставить на свої місця.
Так, там де тема заробітку, грошей завжди не все так однозначно.
Це складне питання, от панове вам масштабні приклади: блокада Криму, блокада ОРДЛО, купівля продукції в ворогів, продавання продукції ворогам і тд.. Кожен має свою відповідь, там і там є свої недоліки і переваги.
Я точно ще з часів майдану бачу, що оцінки біле і чорне це юнацькі категорії. Відтінки сірого ближчі до реальності )))

P.S. Мені дуже подобаються такі цитати (не дослівно):

Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб.
Степан Бандера

Уінстону Черчилю в роки Другої світової війни запропонували урізати витрати на освіту і культуру, він відмовився зі словами: "А для чого тоді ми воюємо?.."

Потрібен, і хліб, і на хліб, але і для душі треба щось. не думаю, що окремі майстри сильно збідніють якщо зроблять щось для портфоліо і поексперементують. А замовник думаю знайдеться.
 

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Криза жанру
« Reply #154 : 03 Лютого 2018, 21:01:58 »
Чому "Український ніж" має бути обов"язково "під старовину" під "етностиль"?, зі слідами кованини, з примітивним монтажем, з дешевою дерев"яхою, з дешевою сталлю?
Чиста правда, це дуже вузький погляд на тему.
Справді культура це не щось застигле в часі а динамічний процес.
І не хочеться щоб потім дослідники художнього металу і ремесел писали, що в перші 50 років незалежності українські майстри були тінню російських і працювали в одному культурному полі не розвиваючись художньо і ідейно.

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Криза жанру
« Reply #155 : 03 Лютого 2018, 21:10:40 »
Хм, а всесвітня павутина тим часом пропонує своє бачення українського ножа  :)
Дуже примітивна таблиця, але дуже красномовна )))

...І чому Ваша турбота про «гігієну» творчості акцентована тільки на  НКВД і «якутах»? Знаю  людей, які «пачками» виготовляють грабендольхи і відправляють їх хлопцям на схід. А вони також заплямовані, тільки нацистами, чи японські катани, вакі не були на озброєнні японської армії?...
Я і не казав, що Grabendolch це добре.

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: Криза жанру
« Reply #156 : 03 Лютого 2018, 21:18:04 »
Я і не казав, що Grabendolch це добре
А чим це погано в нашому контексті?
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Криза жанру
« Reply #157 : 03 Лютого 2018, 21:56:40 »
leoyas, на мою думку Grabendolch не добре в першу чергу через те, що це не оригінальна розробка.
На багато краще б було якби це був пошук чогось нового.

Я так розумію під грабендольхами маються на увазі бойові ножі періоду Другої світової.
Це дуже весело тролити рускіх шанувальників «дєдовского оружия» зразками німецького озброєння.
Лише тривожними є нациківські настрої окремих бійців, це вже певна тенденція.
В бажанні протиставитися російській експансії інерційно обирають діаметрально протиставлену культуру.
А насправді це дві одинакові біди.
Тому і важливо пропонувати щось своє.

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: Криза жанру
« Reply #158 : 03 Лютого 2018, 21:57:29 »
Про вклад в ножовий контекст якось не хочеться сперечатися, час все розставить на свої місця.
В якому випадку? У Вашому чи в моєму?
В обох, в обох. Я в курсі ;)
Потрібен, і хліб, і на хліб, але і для душі треба щось. не думаю, що окремі майстри сильно збідніють якщо зроблять щось для портфоліо і поексперементують. А замовник думаю знайдеться.
Розумієте, коли "незбідніє" хтось, воно якось легше, це ж не самому брикати. А поради давати я теж некисло навчився. Вас, з огляду на Ваші пости,  чужі поради не надихають, Ви ж у нас не актор, а критик. Але я ж теж пістапол знатний, тому й Вам безкоштовна порада: перед тим, як розпочати боротьбу за сусіда, виграйте спершу боротьбу за себе, бо зачасту такого типу борцуни настільки альтруїсти, що виблискуючи голим задом навчають інших методам боротьби з голою дупою.
Не дякуйте, я з найальтруїстичнішими почуттями стараюся заради Вас. Я за все хороше і проти всього поганого, ага.
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Криза жанру
« Reply #159 : 03 Лютого 2018, 22:37:01 »
Розумієте, коли "незбідніє" хтось, воно якось легше, це ж не самому брикати...
Не хочу в ступати в цю полеміку, ви вже і так перейшли на хамство. Я на цьому форумі анонімно і ціную цю можливість, тому не буду вдаватися до додаткових аргументів.

Ви ж у нас не актор, а критик.
Так, я не ножороб, критик в даному випадку. Вас це турбує, не любите критику як явище, тоді просто не беріть до уваги. Мій допис ніяк не впливає на ваші заробітки. Можливо комусь іншому буде цікаво те що я пишу в цій спільноті витрачаючи на це свій час і зусилля.

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: Криза жанру
« Reply #160 : 03 Лютого 2018, 22:55:41 »
Критика і критики, вони такі різні... Критика Циніка цінна і цінується, бо вона професійна. А професійна вона тому, що він ніколи не зачіпає патріотизму, особистого, національного, гендерного, тощо. Цинік свій аргумент обгрунтовує так, що всі замовкають, бо вже "що  йому казати?"

Ваша "критика" грунтується на інших категоріях і допоки Ви ще не заробили авторитету, як критик, то мусите вислуховувати коменти в стилі "ти хто?". Цілком можливо, я просто не здатен оцінити Ваш рівень критика з першого погляду. Перепрошую. Тепер у Вас два шляхи: зупинитися або продовжити доводити свою компетентність. Якщо Ваша компетентність перестане викликати сумнів, чому б її не визнати? Я це  зроблю залюбки {y} . А поки Ви лише змогли розповісти, як непатріотично робити якутські клинкі та ножі, бо це якось непатріотично і потрібно щось шукати.
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Криза жанру
« Reply #161 : 04 Лютого 2018, 16:46:34 »
  Мрії вслух. Кованій напів інтеграл під накладний монтаж, то  круто. І етнічно, бо таки зустрічається.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Frederico

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2347
  • Розташування: Львів
Re: Криза жанру
« Reply #162 : 04 Лютого 2018, 17:58:49 »
2 woodman
  А давайте Ви прийдете на зустріч львів'ян-форумчан і розкажете своє конкретне бачення цього питання. Не в плані "так погано робити", а в плані "ось так потрібно практично зробити". Я думаю серед нас є практики саме виготовлення з більшим досвідом ніж у Вас (не ображайтесь). У Вас є іформація - давайте поділимось нею. Ось це буде конструктив.
  І прохання до всіх. Так як я більше працюю в ножовому напрямку по шкірі, мене цікавить якраз ця сторона питання українських ножів. Прошу посилань на "почитати-подивитись" на літературу в цьому напрямку {tnx}. Те що бачив до цього - це все реконструкція (або під неї). А хочеться на основі старого зробити нове і цікаве (тут з Олегом Oliver згоден на 100%). Як приклад: ніж Боуї. Я думаю, що всім помітні ті відмінності, які пройшли з часів його виникнення. Я дуже сумніваюсь, що якби такі майстри, як Nick Wheeler, Erin Burke, Lin Rhea і т.д (можна багато кого перераховувати) просто робили б реконструкцію з "автентичних" матеріалів, такого вигляду і тими способами ніж і піхви, то ми б про них знали.

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Криза жанру
« Reply #163 : 04 Лютого 2018, 22:09:05 »
А давайте Ви прийдете на зустріч львів'ян-форумчан і розкажете своє конкретне бачення цього питання. Не в плані "так погано робити", а в плані "ось так потрібно практично зробити".

Я ніколи не смів тут комусь вказувати як робити ножі. На форумі багато першокласних майстрів які володіють своєю справою. Є люди навіть з своїм творчим баченням. Все що я хотів зробити створюючи цю тему на форумі, підняти актуальне питання, що продукують майстри, культурну вартість цього, політичний вимір. Питання ідентичності ну і зрештою не буду знову повторюватися, можна прочитати вище по гілці в моїх коментарях.
І таки так, цей пост не про те що треба а про те що не варто. Вважаю така позиція також конструктивна.

Те що бачив до цього - це все реконструкція (або під неї). А хочеться на основі старого зробити нове і цікаве (тут з Олегом Oliver згоден на 100%).

Абсолютно підтримую!

P.S. У Львові відбуваються зустрічі форумчан?

Offline Костя кот

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 182
  • Розташування: Киевская область . Вишнёвое.
Re: Криза жанру
« Reply #164 : 04 Лютого 2018, 23:31:54 »
Сотни стран не имеют националього ножа. Используют ножи с характеристиками, присущими региону. Если делать много однотипных ножей с какой то особенностью, например с тризубом на тыльнике, то через пяток лет станет национальным. Если выбранный тип ножа будет иметь еще и какую то функциональную особенность, например угол сведения, при котором долго не будет тупиться о сало...он тоже станет национальным. Сало, это национальный продукт, такой же как строганина для якута и чукчи. Специальный нож для сала, чем не национальный нож? Только надо определить наилучшие формы для такого ножа.

Offline Frederico

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2347
  • Розташування: Львів
Re: Криза жанру
« Reply #165 : 04 Лютого 2018, 23:38:27 »
Я ніколи не смів тут комусь вказувати як робити ножі...
Так Ви й навряд чи вкажете без конструктиву. Я без підвоху Вам написав, прийдіть, поспілкуємось, Ви донесете якусь інформацію, щось (можливо) почерпнете самі.
І таки так, цей пост не про те що треба а про те що не варто.
Мабуть це проблема у нас у всіх галузях: замість того, щоб самим робити, ми розказуємо іншим, що не варто робити =).
P.S. У Львові відбуваються зустрічі форумчан?
Звичайно. При потребі - давайте поспілкуємось в ПП.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Криза жанру
« Reply #166 : 04 Лютого 2018, 23:52:22 »
Сотни стран не имеют националього ножа
Вообще-то всех стран на планете меньше двух сотен - о каких сотнях Вы пишете я лично не совсем понимаю  ((
Метафоры (если они к месту, конечно) вещь хорошая, но как-бы самая большая страна Европы (рашка не в счет - это не страна, а херпоймешьобразование) со многовековой историей, не имеющая национального ножа, выглядит несколько странно - не находите?
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Greg Verizhnikov

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 587
  • Розташування: Львов
Re: Криза жанру
« Reply #167 : 05 Лютого 2018, 00:49:34 »
Андрій, шкіра погано зберігається. Деталі піхов - Чернігівська область, я колись був на цих розкопках, дуже велике поселення 9-11ст.
та чиясь реконструкція

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Re: Криза жанру
« Reply #168 : 05 Лютого 2018, 08:14:02 »
Если делать много однотипных ножей с какой то особенностью, например с тризубом на тыльнике, то через пяток лет станет национальным. Если выбранный тип ножа будет иметь еще и какую то функциональную особенность, например угол сведения, при котором долго не будет тупиться о сало...он тоже станет национальным. Сало, это национальный продукт, такой же как строганина для якута и чукчи. Специальный нож для сала, чем не национальный нож? Только надо определить наилучшие формы для такого ножа.
Цього я саме більше і боюсь.

самая большая страна Европы (рашка не в счет - это не страна, а херпоймешьобразование) со многовековой историей, не имеющая национального ножа, выглядит несколько странно - не находите?
Ніж є. Тільки як і більше частина національного закинуте на саму дальню полку. Так склалося.

Offline Костя кот

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 182
  • Розташування: Киевская область . Вишнёвое.
Re: Криза жанру
« Reply #169 : 05 Лютого 2018, 19:35:27 »
Вообще-то всех стран на планете меньше двух сотен - о каких сотнях Вы пишете я лично не совсем понимаю 
О полутора сотнях приаерно столько не имеют национальных ножей из 197 стран

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Криза жанру
« Reply #170 : 05 Лютого 2018, 19:40:18 »
Съезд засчитан  {_11} {))}
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline mark

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 266
  • Розташування: Київ
Re: Криза жанру
« Reply #171 : 09 Квітня 2021, 21:36:47 »
Я раніше думав що фінка енкеведе так зветься, бо нею їх різали. А за володіння нею карають, бо енкеведісти дуже нєрвнічають як її бачать {gig}
0731235656 - Марк

Offline VSk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6911
  • Розташування: Киев
Re: Криза жанру
« Reply #172 : 09 Квітня 2021, 22:14:06 »
Самое интересное, что финки НКВД как бы и не существовало. В документах учета был "нож норвежского типа". Причем сколько я не разговаривал с ветеранами они его в упор не видели. К оружию он не относился. Финка НКВД - это раскрученный бренд для продажи за кордон, как Якутский нож. Это отдельная тема.
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

Offline Юрий

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8767
  • Розташування: Мариуполь
Re: Криза жанру
« Reply #173 : 10 Квітня 2021, 00:01:21 »
Подитожу. Ну вот просто можно ипануться! )))

Offline dimakole

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2142
  • Розташування: смт. Софіївка
Re: Криза жанру
« Reply #174 : 10 Квітня 2021, 00:08:12 »
Згадав, як в ФБ майстер жалівся, що йому набридли замовники " фінки ЛГБТ"  {_08}
Слава Україні