Автор Тема: Мачете VS сокирка  (Прочитано 30812 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #50 : 14 Вересня 2010, 20:57:12 »
давай за 100 баксів  зроблю... Ще й руків"я під руку.
Ресори ще не перевелись.  :D

та за такі гроші і х12мф можна долучити до справи, там всього то треба 460 мм приблизно  :D

Мова – душа народу

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #51 : 14 Вересня 2010, 20:58:45 »
давай за 100 баксів  зроблю... Ще й руків"я під руку.
Ресори ще не перевелись.  :D

та за такі гроші і х12мф можна долучити до справи, там всього то треба 460 мм приблизно  :D
{_21} шо ти контору палиш.  ))) тут бабала міг рубануть.  (__8) (__3)

Offline SASHA

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4844
  • Розташування: Киев
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #52 : 14 Вересня 2010, 20:59:31 »
Я бі радив придбати ось таку Трамонтину й трохи переробити спуски - http://tramontina.com.ua/otdyih-ryibalka-ohota/machete-tramontina-41-sm-8
або ось таку - http://tramontina.com.ua/otdyih-ryibalka-ohota/machete-tramontina-51-sm

Не повірю, що ти не знайдеш 50 гривень на таку іграшку  :D (тут взагалі 40 з копійками, просто фото погані - http://posuddeluxe.ua/shop_7328.htm     ))) )

В мене є обидві (ще й третя, найбільша, але її не раджу брати - заважка). Перша більш міцна й менше гнеться. Друга більш пружна, після удару трохи вібрує з приємним таким металевим лязкітом. Але обидві потребують переточки на лінзу, тут нічого складного нема навіть для початківця - краса й рівність ліній відходять на другий план, тож навіть якщо щось не так зробиш, то це не критично. Зручніше всього це робити на стрічковій шліфмашині. Часу потрібно близько п"яти..семи хвилин. Ну ще хвилин 40..50 в тебе піде на шиття простеньких піхов (я для своїх мачете виготовив піхви з старих джинсів, а вкладиш зробив із порізаних пластикових пляшок зкріплених звичайним канцелярським степлером). Якщо дуже треба - можу показати фото, виглядає відносно непогано  {_09}

І ще одне - якщо в тебе рука велика, то першою мачете тобі буде не дуже зручно користуватись, руків"я маленьке. В другої - трохи більше.

Цитувати
Прорубування через молодняк або підйом в гору напряму, мав в карпатах місяць назад таку забаву, 60град догори, і метрів 500 через погнивші пітораметрові ялинки. Голок буде рубати ці гілки так само легко по енергозатратах як і трамонтіна?
Якщо лезо буде коротким, то ти руки в кров позбиваєш об голки й гілля. Я це на власній шкурі відчув нещодавно  {beat} Мій вибір - друга мачете, але нею батонити дрова мабуть не дуже зручно буде. Тож для твоїх задач більше мабуть перша мачете підійде. Тільки не бери модель з клинком 35..38 см - вони занадто короткі й легкі.

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #53 : 14 Вересня 2010, 21:33:35 »
неа, спасибо, у меня голок уже есть, китайский, уже и не помню по чем брал )))
зато из нержавейки, сало на него переводить не надо -)

SniperPak

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #54 : 14 Вересня 2010, 21:49:53 »
2SASHA Спасибо за конкретный ответ с личным тестом! Наверное так и сделаю!
А сколько стоит тот красавец Голок я просто не ориентировался :) Не подумайте ничего такого :) Думаю поиграюсь с Трамонтиной, а потом закажу индивидуальное изготовление, думаю мастера тут есть :) За то что хочется и сотки не жалко! Кста, а сделать переменную толщину обуха возможно в такие бюджеты, как на Мартиндейле?  {:(!)=}

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #55 : 14 Вересня 2010, 21:57:24 »
кстати да, если клин будет утоньшаться от рукояти (5-6 мм) к острию (~2 мм), вот можно было бы задуматься, даже о леуке, не говоря уже о голоке 8-)

Offline SASHA

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4844
  • Розташування: Киев
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #56 : 14 Вересня 2010, 22:00:13 »
Не за что. Забыл сказать - подобные елочки что трамонтиной, что голоком будешь валить с одного удара после небольшой тренировки  8-) Очень важен угол под которым мачете входит в древесину (сильно зависит от угла заточки, лично я этим фактом был удивлен  8-) ).

У меня этого личного теста целый месяц был и как минимум пару гектаров кустарника  :D

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #57 : 14 Вересня 2010, 22:02:20 »
ага, я про линзу забыл сказать 8-)

Offline SASHA

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4844
  • Розташування: Киев
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #58 : 14 Вересня 2010, 22:15:29 »
ага, я про линзу забыл сказать 8-)
На леукку как раз финские спуски рулят, он толстый и за счет этого откалывает щепу в сторону. Мачете наоборот - тонкое.

Demon-net

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #59 : 19 Вересня 2010, 23:39:59 »
Сегодня на пикнике сравнивал маленький топорик от КолдСтила(фронтер хавк), трамантину 45 см. и псевдо гурх от "колдстила"...
Всё в одной весовой категории - около 500 гр.
Победил топорик, несмотря на скользкую рукоять, гладкая она, по сушняку и полешки колоть хорошо.
Мачета как всегда хорошо, кроме сушняка среднего и крупного.
Псевдо гурх только по сырому, в сравнении вообще не рубит.

Дмитрий

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #60 : 20 Вересня 2010, 00:23:43 »
Месяц тому ходили в поход в Карпатах, на недельку в горы, у нас с тяжолого снаряжения только мачете и пила Фискарс. У приятелей большой и маленький топоры.
В итоге пользовались только пилой и мачете, и што самое главное вес. Намного легче нести мачете и хорошую пилу, чем тащить топор.
 

Дмитрий

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #61 : 20 Вересня 2010, 00:33:31 »
Спробую пояснити що я мав на увазі запитанням. Голок 26см та тяжкий. Прорубування через молодняк або підйом в гору напряму, мав в карпатах місяць назад таку забаву, 60град догори, і метрів 500 через погнивші пітораметрові ялинки. Голок буде рубати ці гілки так само легко по енергозатратах як і трамонтіна? Чи компенсується коротке лезо його вагою в рубці? Бо ІМХО по всіх інших параметрах голок на висоті. Хтось із шановних прорубувався голоком через хащі? Ваші враження? Дякую :)
Я себе вообще не представляю как можно подниматься в гору при всем снаряжении минимум 60 килограммов, где нету тропы и исче рубить ветки перед собой  {not}. Бери мачете, легкая нести..и дешевая выбросить не жалко.
 

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #62 : 20 Вересня 2010, 21:45:20 »
...Я себе вообще не представляю как можно подниматься в гору при всем снаряжении минимум 60 килограммов...
А я не понимаю, где вы находите такой вес? Зачем? В то время, когда я ходил в горы, рюкзак весил 35-40 кг максимум (зачастую - меньше), и это при всем при том, что снаряга была не под стать нынешней ни по весу, ни по качеству.... И альп.снаряжение - сравнить его вес тогда и вес сейчас?  )))
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline SASHA

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4844
  • Розташування: Киев
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #63 : 20 Вересня 2010, 22:41:06 »
Да тут вроде про подъем в 60 градусов было, но уж никак не про 60 кг снаряжения  ((

Дмитрий

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #64 : 21 Вересня 2010, 00:54:47 »
Завтра едем в Карпаты в поход на дней пять. На фото только мои вещи у меня в каптерке, у приятеля кунг в "L-200" почти весь загружен. Правда обещали што на гору нас повезут на телеге, но мне штото  смутно верится што там вообще есть хоть какие то тропы.
приеду скину фото отдыха.

Дмитрий

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #65 : 21 Вересня 2010, 01:01:50 »
Отдых в Карпатах месяц тому. Швейцарский рюкзак который в стороне мой. Высота горы 1300м над уровнем моря.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #66 : 21 Вересня 2010, 01:06:59 »
Абалаковский рюкзак (с которыми мы ходили - кстати, ссылки в Гугле на именно его не нашел) весил сам по себе около 2,5 кг, палатка - перкалевая, по блату - 2 кг, про примус "Шмель" с канистрами бензина рассказывать?  :D
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #67 : 21 Вересня 2010, 11:46:17 »
Так окрім того, що він важив (2,5 - гадаю шановний Fes дещо зменьшив), так він же абсолютним колобком був, та ще на ганчірних лямках. Усі застібки - ременці з пряжками та напівкільця, яки нічого не тримали і регулюванню не підлягали.
Намет з перкалі - круто, в мене такого не було, ходив з двомісною брезентухою - 7 кг без стійок та кілків + 2 шматки плівки, бо на вологе не поставиш - промокає дно, а після дощу дах довго сушити...
А одяг? "Штармовкі" з тіку пам'ятаєте, що промокали і не сохли, а після декількох прань їх комарі прокусували?
А спальники пам'ятаєте, на ватіні, а потім індійськи - з чимось синтетичним, які і гріли не дуже, і місця займали "нє по дєцкі", а не дай боже промокнуть.
А що ми використовували замість кариматів, яких не було за визначеням...
А взуття? Хто чеські "вібрами" носив, той розуміє про що я, це вже не кажучі про радянські кросівки й кеди.
Та зараз - просто райське, ізобільне життя, як для туризму, що гірського, що водного, що вело.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #68 : 21 Вересня 2010, 12:03:40 »
...Усі застібки - ременці з пряжками та напівкільця, яки нічого не тримали і регулюванню не підлягали...
Ні, не так - там були спецальні "абалаковські" затикувачі, які як раз тримали й регулювалися. Це був єдиний рюкзак, який мав подібне. (На жаль в Гуглі нічого на цю тему немає...)
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #69 : 21 Вересня 2010, 12:18:19 »
Мабуть, шановний Fes , Вам пощастило, бо в мене було два таких рюкзаки і обидва з пряжками  ((
А напівкільця, дійсно - я наплутав, були на іньших рюкзаках.
Втім, тип застібок абсолютно не впливав на форму рюкзака, був він колобок-колобком  :)

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #70 : 21 Вересня 2010, 12:29:37 »
Мабуть, шановний Fes , Вам пощастило, бо в мене було два таких рюкзаки і обидва з пряжками  ((
Значить то були не абалаковські. Кажу впевнено, бо у трьох альплагерях вони всі були однакові і саме з затискувачами. Та й не колобок він був....

Дивно, але жодного фото абалака знайти не можу. Те, що називають "классический абалак" немає ніякого відношення до рукзаку конструкції В.Абалакова.
Але форму його знайшов -

Був саме такий - за формою

ЗІ - доречі - у вільному продажу та пунктах прокату "абалаків" не було - тільки в альплагерях.
« Останнє редагування: 21 Вересня 2010, 12:38:49 від Fes »
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Дмитрий

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #71 : 26 Вересня 2010, 14:13:26 »
Нужные вещи в горах  )))

Привал по дороге

Подъём в горы
URL=http://www.radikal.ru][/URL]

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #72 : 26 Вересня 2010, 16:55:42 »
а мачете где?

Offline huge_toha

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 62
  • Розташування: Нововолинськ
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #73 : 26 Березня 2014, 23:27:43 »
"Начали за здравие, закончили за упокой"  {))}
« Останнє редагування: 26 Березня 2014, 23:33:02 від huge_toha »

Offline huge_toha

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 62
  • Розташування: Нововолинськ
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #74 : 26 Березня 2014, 23:32:06 »
А щодо мачете і сокири, то вони призначені для різних цілей і конкурувати не можуть. Найбільш ефективні вони тільки в парі