Автор Тема: Мачете VS сокирка  (Прочитано 30802 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Thorwald

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2379
  • Розташування: Київ
    • http://povstanets.kiev.ua
Мачете VS сокирка
« : 26 Лютого 2007, 14:57:43 »
купив собі невелику трамонтіну. здається 12"(30см). тому що схотілося :D

традиційно для трамонтіновських мачете з дерев"яною ручкою спинка виступала на 2 мм над хвостовиком. цю всю справу я прибрав. зашкурив, але не полірував - воно там непотрібно. РК виведена, але не наточена зовсім - десь 0.5 мм кромка. прийшлося трохи заточити.
після того спробував рубку на патиках топінамбуру, на тичках і т.д.

ось випала нагода її потестувати.
знадобилися мені ліщинові гілляки. щоб тестування було цікавіше у доповнення взяв невелику сокирку радянського виробництва.
чесно кажучи фотати було ліньки, але спробую сфотати. :(

гілки були 5-6см діаметром. мачете справлялося на рівні з сокирою. зрубував і сокиркою і мачете. сокирка вигравала там, де не можна було зробити замах за рахунок більшої ваги.
коли обрубував верхушку мачете було на рівні і по швидкості, і по енергозатратах.

коли прийшов додому зважив щоправда кантером
- мачете біля 300гр
- сокирка біля 800-900гр.

мій висновок такий: при незначному програші у рубці мачете виграло вцілому. програш компенсувався вдвічі меншою вагою.

SEPO

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #1 : 26 Лютого 2007, 14:59:37 »
Походна штучка

Max

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #2 : 26 Лютого 2007, 15:43:06 »
Але якщо рубати щось товщиною сантиметрів 10, то сокира на мій погляд краща.
Thorwald, а може не треба було її підточувати? РК ціліша буде, чи зовсім тупа?

Offline Kyrax

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 612
  • Розташування: м. Ужгород
Мачете VS сокирка
« Reply #3 : 26 Лютого 2007, 16:18:40 »
Мах правий, у наших лісах краще хороша сокира (знаю з власного досвіду).  Тоненьку ліщину воно рубає. АЛЕ... Спробуй нарубати дров з сухого бука... На моєму мачете, чесно кажучи, живого місця не лишилося...

Offline Thorwald

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2379
  • Розташування: Київ
    • http://povstanets.kiev.ua
Мачете VS сокирка
« Reply #4 : 26 Лютого 2007, 16:25:59 »
Мах я ж кажу було зовсім тупе. пам площадочка була десь до 1мм. таким не нарубаєш

ну 5см ліщину тоненькою не назвеш. а щодо нарубати дрів з колод від 10см - згоден

Max

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #5 : 26 Лютого 2007, 16:25:59 »
Окрім того нарубати нарубали, а колоти? Колоти краще сокирою.

Offline Kyrax

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 612
  • Розташування: м. Ужгород
Мачете VS сокирка
« Reply #6 : 26 Лютого 2007, 16:36:15 »
:)

Offline Thorwald

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2379
  • Розташування: Київ
    • http://povstanets.kiev.ua
Мачете VS сокирка
« Reply #7 : 26 Лютого 2007, 16:54:06 »
а от колкою дров у похідних умовах не займаюся. беру завше дрова, які можу перерубати - до 10см. і тонше. потім сортую. вночі закидаю кілька потовще, щоб біля вогню спати можна було

MYR

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #8 : 26 Лютого 2007, 16:55:46 »
Цитата: "Thorwald"
а от колкою дров у похідних умовах не займаюся. беру завже дрова, які можу перерубати до 10см. і тонше. потім сортую. вночі закидаю кілька потовще, щоб біля вогню спати можна було


Зачем рубить дважды?  :D  :D
Два бревна по 40-50 см и кайфуешь пару суток....  :D  :D  :D

Offline Kyrax

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 612
  • Розташування: м. Ужгород
Мачете VS сокирка
« Reply #9 : 26 Лютого 2007, 16:58:23 »
Це правильно!!!! На мілкоту час втрачати не треба. :)

Offline Thorwald

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2379
  • Розташування: Київ
    • http://povstanets.kiev.ua
Мачете VS сокирка
« Reply #10 : 26 Лютого 2007, 16:59:53 »
Цитувати
Зачем рубить дважды?

ти мав на увазі 1раз рубати + 1раз колоти?
так і я про те.

а 40-50см можливо. але від них вогню менше, а я люблю щоб вогонь був - я на нього довго можу дивитися.

MYR

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #11 : 26 Лютого 2007, 17:13:47 »
Цитата: "Thorwald"
ти мав на увазі 1раз рубати + 1раз колоти?
так і я про те.


Нет, я именно про 40-50 см.
Первая фотка со вспышкой, вторая -  без.
Огня хватает.  :D



Offline Thorwald

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2379
  • Розташування: Київ
    • http://povstanets.kiev.ua
Мачете VS сокирка
« Reply #12 : 26 Лютого 2007, 17:19:43 »
та це не вогонь. це так для тепла.
а для душі інше потрібно
 десь так


Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Мачете VS сокирка
« Reply #13 : 26 Лютого 2007, 17:20:05 »
Цитата: "Thorwald"
а я люблю щоб вогонь був - я на нього довго можу дивитися

Угу. А ще - як тече вода, як рахують гроші і як працює інша людина. Ідеал - пожежа в банку :-D
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Lan

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2352
  • Розташування: Івано-Франківськ
Мачете VS сокирка
« Reply #14 : 26 Лютого 2007, 17:24:54 »
мачете, мачете...
тьфу!
звичайна військова саперна лопатка, з однією наточеною боковиною.
рубає СУХІ дерева діаметром до 10-12 см аж гай шумить.
неодноразово перевірено .

з.і.
колоти НІЯК. легше нарубати більше тонких.

з.з.і
а лопатка в багажнику - ДУЖЕ корисна штука.
накосити очерету,  палатку обкопати , багаття облаштувати , викопати вигрібну яму, накопати черв"яків :-)
Війна - справа не тільки армії, це доля всієї нації.
Карл Густав Маннергейм

Offline Thorwald

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2379
  • Розташування: Київ
    • http://povstanets.kiev.ua
Мачете VS сокирка
« Reply #15 : 26 Лютого 2007, 17:27:32 »
entp
+1
і так приходилося. на фото там і лопатка стримить

MYR

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #16 : 26 Лютого 2007, 17:28:37 »
Цитата: "entp"
а лопатка в багажнику - ДУЖЕ корисна штука.


Вот с этого и надо было начинать  :D
А еще в багажнике хорош электрогенератор японский... свет дает однако  :D
А еще... ну много чего..  :D

Offline Lan

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2352
  • Розташування: Івано-Франківськ
Мачете VS сокирка
« Reply #17 : 26 Лютого 2007, 17:37:08 »
Цитата: "MYR"
Цитата: "entp"
а лопатка в багажнику - ДУЖЕ корисна штука.


Вот с этого и надо было начинать  :D
А еще в багажнике хорош электрогенератор японский... свет дает однако  :D
А еще... ну много чего..  :D


:-)

якщо нема багажника - я обираю сокирку.(топірець)
Війна - справа не тільки армії, це доля всієї нації.
Карл Густав Маннергейм

Offline Thorwald

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2379
  • Розташування: Київ
    • http://povstanets.kiev.ua
Мачете VS сокирка
« Reply #18 : 26 Лютого 2007, 17:41:59 »
Цитувати
я обираю сокирку.(топірець)

бартка???

Neptun

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #19 : 26 Лютого 2007, 17:47:31 »
Цитата: "MYR"
Однако..  
Какие странные охотничьи ружья...  

 Партизаны :-D
 Предпочитаю костер как у Thorwald на фото. Когда собираюсь спать ложиться, подкидываю какое-нибудь бревнышко побольше, чтоб горело неспеша. Утром в золе угли остаются, дров подкинул, через 5 мин можно котелок ставить.
 Колоть дрова в походе - моветон. В крайнем случае это можно сделать ножом.

Offline Lan

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2352
  • Розташування: Івано-Франківськ
Мачете VS сокирка
« Reply #20 : 26 Лютого 2007, 17:54:44 »
Цитата: "Thorwald"
Цитувати
я обираю сокирку.(топірець)

бартка???

бартка передбачає довге топорище, бо виконує функцію і опори при хотьбі.
незручно з довгим.
Війна - справа не тільки армії, це доля всієї нації.
Карл Густав Маннергейм

Egor

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #21 : 27 Лютого 2007, 09:56:08 »
Чего-то вы плавно соскочили на огнестрел :D
Как по мне, в Карпатах лучше мачетина. Токо не легковесы с толщиной 2,7 а полновесные тесаки с клинком в 6-8мм. Такое мачете будет не легче топора, конечно, но универсальность выше.
Где-то на http://www.karpaty.com.ua читал репортаж о зимней ночевке в колыбе на склонах Смотрычя (какой именно не помню, а искать облом).
О! НАШЕЛ! (дальше фрагменты)
..................
Колиба, де ми зупинилися, досить велика. Прямо перед входом починається коридор. Ближні двері наліво – жиле приміщення. Дальні наліво – спальня, тільки ліжко чомусь засипане снігом. Навпроти входу – тамбур з дровами. Направо – велике приміщення, призначення якого явно пов’язане із виробництвом кисломолочної продукції, з цієї кімнати можна потрапити у головне приміщення – тут палять ватру. Навкруги лежать усілякі гачки, совочки та інші предмети гордості середньовічної інквізиції.
Хата затарена дровами на кілька днів інтенсивного спалювання. На стінах видно залишки електропроводки. Колись такі господарства інтенсивно розвивалися, мабуть, тоді і світло тут було.
На підвіконні лежить блокнот із малюнками: в основному, інопланетяни та міські пейзажі. Мабуть, комусь було дуже важко і він хотів додому.
14-10. Ейфорія від огляду нашого притулку потрошки проходить. З’являється відчуття невпевненості у чомусь. Спочатку дуже ефемерне, але з часом усе матеріальніше, і раптом: СОКИРА!!! Ми не взяли сокиру, бо розраховували користуватися виключно примусом. М-да, йоксель-моксель, це те саме, що сидіти на скрині з діамантами і не могти їх дістати. Дров гора, а ми не можемо їх розпалити. Непогані ножі, які ми узяли з собою, годяться хіба що на вистругування трісочок, проте жару від їхнього спалювання буде явно недостатньо для поліняк, які добряче відсиріли. Спроба полити це добро бензином викликає радість, яка згорає разом з ним за дві хвилини.
Десь глибоко усередині жевріє надія: а мо’, сокиру десь заховали? Заглядаємо у кожну щілину, світимо у кожен закуток, Сергій досліджує стрих. Там можна знайти багато чого, але сокири там, нажаль, немає. Ех...
Плюємо на це багатство і повертаємося до свого примуса. У міських умовах він проявив себе непогано, але як буде тут? Від’їзджає заправник, дано старт – працює! Та ще й як! Стає трошки легше. Значить голодувати явно не будемо. Ще невідомо, скільки часу триватиме завірюха, тому потрібно підготуватися якомога краще.
17-20. А, біс із нею, із сокирою. Пробуємо випити горілки і закусити салом. Ну це ж треба: ніякого задоволення! Горілка п’ється, наче холодна вода. Плюємо через ліве плече, може якось допоможе. Гаплик – пороблено! А от підігрітий „Вінок Дунаю” справді гріє, запах несе кудись далеко у літо... Хтіли брати по літрові на брата. Каюсь, то я сказав, шо забагато. Присягаю наступного разу мовчати. А от сокиру відполірую до дзеркального блиску і візьму, навіть якщо кожен матиме свою. Знову сокира. Ми ще багато разів згадаємо про неї, дивлячись на купи дров.
Ніч. За вікнами – кошмарний жах. Вітер, мабуть, вже накрив тридцятку, бо стіни просто двигтять. Щось завиває, стукає по старому дереву, соває усім, чим тільки може. Дим від невдалої спроби розпалити пічку розігнало по усіх шпаринах. Температура у хаті практично рівна забортній. Пробую витягти руку зі спальника і з овечої рукавиці – ого! Шкода, у нас не було чим виміряти температуру та швидкість вітру, але і так зрозуміло, що значення їхні були далекими від комфортних.
Проходить година адаптації, але ми усе одно спимо неспокійно: дуже вже підозріло щось скрипить на горищі і лопотить церата, вставлена у вікна. Дай Боже, аби витримала, бо інакше під ранок доведеться відкопуватися зі спальників.
...............
10-30. Повертаюся, назад, заходжу до кімнати і хряць! То моя щелепа упала на підлогу, проломила її і застрягла десь глибоко у мерзлому ґрунті. У кімнаті було троє! Крім Сергія там перебували ще двоє. З якої вони планети, одразу визначити було не мош. Вони були обвітрені, мокрі і розмовляли нашою та Russian мовами.
Прибульці, виявилося, з Києва. Зараз навчаються у Вижниці у коледжі художніх промислів. Ідея „сходити” у гори у них визріла за десять хвилин. Ще через двадцять вони були в дорозі.
Відігріваємо їх чаєм. У них є величенький тесак. Віталик та Ваня колють ним дрова, наче сокирою, і палять ватру. Вогонь горить, разом з тим топить сніг на даху та на горищі. Невдовзі у колибі починає йти дощ. Навколо дим – натуральна коптильня.
..............
Взято здесь http://www.karpaty.com.ua/?chapter=17&item=311

Max

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #22 : 27 Лютого 2007, 10:18:11 »
Так мачетина как правило тонкая, это кукря может быть в сантиметр толщиной.

Egor

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #23 : 27 Лютого 2007, 10:34:17 »
Ну пусть не мачетина, они действительно тонкие, так как для тропической растительности, а там хоть бананы, хоть бамбук - все трава. Я пожалуй не правильно выразился
Цитата: "Egor"
Как по мне, в Карпатах лучше мачетина.

не мачете, а кукря или лучше тесак (вроде того, что на тестировании был), короче клинковое изделие с тяжелым, толстым клинком.

Dmitry K19

  • Гість
Мачете VS сокирка
« Reply #24 : 27 Лютого 2007, 10:35:13 »
Не-е,мачете-это тростник рубить  :grin:
Имхо, топор для наших мест гораздо универсальней (я обхожусь вполне 800 грамм, если не меньше даже, запамятовал уже :( ). Кстати, доводилось попадать в такие места, где тонких сухих дров ну просто нетути.  Топор очень выручал. Сейчас ещё выручает цепная пила :)