Автор Тема: Мачете VS сокирка  (Прочитано 30804 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline SASHA

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4844
  • Розташування: Киев
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #25 : 11 Липня 2010, 22:38:43 »
Гы-гы, рискую прослить некропостером, но все же  :D

Буквально вчера довелось серьезно помахать мачете/топором. Скажу сразу - для топора работы практически не было  8-) У меня были Трамонтина "сороковка", топорик "Джуко" 800 грамм и топор работы Пети Федоряки (примерно 1 кг) на топорище моего изготовления. Объекты рубки в порядке уменьшения количества - ива, береза, сосна/ель, камыш.

Ветки ивы толщиной до 5 см элементарно сносились одним ударом независимо от их расположения (заодно отработал удар обратным хватом  :D )
Максимум что я "завалил" - береза с толщиной ствола порядка 30..35 см. Времени потребовалось менее одной минуты  8-) Подрубил по классике с двух сторон ствол она и упала...

Мой личный "рекорд" - сосна диаметром 97 мм с одного удара  {_07} Сам не ожидал, но ухитрился ее перерубить с одного удара. Потом специально ходил в машину за рулеткой, чтобы диаметр ствола замерить  ;)

Топор постоянно был за поясом (Федоряки), ни разу не возникло желание им поработать... Второй топорик постоянно использовался для забивания кольев в землю, но не более того...

З.С. Работал порядка 5 часов, все окружающие интересовались, что ж это за инструмент такой, пришлось ликбез по маркам стали провести  {_08}
Недельки через две предстоит работать в таком же режиме пару дней подряд - планирую купить Трамонтину "шестидесятку"  8-)

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #26 : 11 Липня 2010, 23:04:11 »
Якось на каналі "Охота и рыбалка" проводили порівняння мачете і топора... ну і загальний висновок був, що мачете у нас ні на що не потрібна. Так з таким висновком я ні скільки не погоджуюся. Оскільки програму знімали в якомусь лісі, що за моїми мірками (а я все дитинство літні канікули проводив у селі матері, яке посеред лісу, дім розташований в 100 м від лісу) на ліс було схоже менше, ніж парк Партизанської слави в Києві. В справжньому лісі (якщо це не посадка, наприклад соснова чи грабова) завжди є щільний підлісок, от в такому місці мачете саме і знадобиться. Звісно товсті дрова і сухостої краще сокирою рубати. А ще ланцюгова пилка дуже хороша річ.
Втім, навіть якщо нема підліску, мачете не гірше сокири справляється з хмизом, який іноді більш доцільно нарубати для того щоб щось приготувати, ніж рубати цілий сухостій.

ІМНО.

Мова – душа народу

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #27 : 12 Липня 2010, 01:26:06 »
Что такое сороковка и шестидесятка?
Как мачете в сравнении с леукку?

Offline SASHA

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4844
  • Розташування: Киев
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #28 : 13 Липня 2010, 00:53:48 »
Что такое сороковка и шестидесятка?
Как мачете в сравнении с леукку?
Длина клинка 40 и 60 см соответственно. Леукку при работе по веткам акации еще в первый выезд показал свою неприменимость (клинок короткий - руки буквально за 5 минут в кровь исцарапал {_10} ). Леукку выигрывает в компактности и "ломовитости". Им можно в буквальном смысле колоть дрова  ))) С мачете этот фокус не проходит  -)

Offline MAXKON

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 284
  • Розташування: Киев
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #29 : 28 Серпня 2010, 18:16:26 »
А кто нибудь такое в руках держал? Можно ли заказать?


http://www.knifeworks.com/benchmadechopperosbornecompetitioncutter171-m4steel.aspx
"Я им все делаю: ем ножом, режу, ковыряю, смотрюсь в полировку. А то так просто на него смотрю и радуюсь или в кармане щупаю и щурюсь от удовольствия."
As(k) форум - www.knife.ru

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #30 : 29 Серпня 2010, 12:30:20 »
напомнило мне японский топорик ната? только удлиненный до размеров мачете
http://www.bladeforums.com/forums/showthread.php?t=636657





CPM-M4 - это вроде порошковый быстрорез? тоже неплохо бы посмотреть, как он при рубке будет себя вести (я правда не знаю, как у японцев, они тоже большую твердость любят)

а так и не знаю, вот прототип
http://www.youtube.com/watch?v=0SNc5QIKwFA
http://www.youtube.com/watch?v=1aW1lAmznZ8
мне кажется, с такой формой для таких целей лучше будет, а вот как мачете - уже прямая будет универсальнее

Offline MAXKON

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 284
  • Розташування: Киев
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #31 : 29 Серпня 2010, 14:50:35 »
Из описания, подобным резаком пользуються чемпионы http://www.bladesports.org/ и рубка там присутствует, причем разных материалов
"Я им все делаю: ем ножом, режу, ковыряю, смотрюсь в полировку. А то так просто на него смотрю и радуюсь или в кармане щупаю и щурюсь от удовольствия."
As(k) форум - www.knife.ru

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #32 : 29 Серпня 2010, 15:39:32 »
так я ж видео на те соревнования выложил

вот таким сержант конкурсы выигрывает:










он его делал именно для такого конкурса, а не как шанцевый инструмент - как он будет для хозбыта, мне не известно {sm}

потому два вопроса - для естественных нужд этот бенч подойдет или только для конкурса?
в цену заложено большое количество дорогой стали или что-то еще?

Offline arkanar

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Черкассы
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #33 : 30 Серпня 2010, 10:17:39 »
Ага, и у меня есть видео.
http://arkanar.io.ua/video17368

SniperPak

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #34 : 14 Вересня 2010, 19:26:40 »
Господа, скажите- на ваш выбор в рубке веток для прохода через ельник скажем или малинник - брать Трамонтину или Голок (тот который копия, с 26 см лезвием)? Потому как для рубки и батонинга дров ИМХО выигрывает Голок, хотя может я и неправ. Стою перед выбором покупки - оч хочется такой утилитарный инструмент, и в принципе то что голок дороже в  3 раза роли не играет, а вот разница в весе (300 против 600) немного напрягает. Посоветуйте плз.

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #35 : 14 Вересня 2010, 19:48:44 »
Траммонтіни теж різними бувають.
Я б лєуку взяв.  **

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #36 : 14 Вересня 2010, 20:05:15 »
Я б лєуку взяв.  **

а я б не взяв :) якщо щось таке брати, то вже краще ната, імхо, вона принаймні екзотично виглядає, але навіть ната не цікава штука, бо нею малинник розсікати не дуже :) імхо.

Щодо голок чи трамонтіна, то тут не знаю, думаю якщо сталь буде якісною і якісно загартована, то обидва чудові, а голок просто варіант мачете :)

Мені такий подобається:



Мова – душа народу

SniperPak

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #37 : 14 Вересня 2010, 20:06:43 »
Я читав про леуку. Тільки його бюджет далеко виходить за 50-60 долларів. Я вважаю що під перший утіліт у житті, який може і не сподобатись, вище бюджет не потрібен. А що ви мали на увазі про різні трамонтіни? Я в запитанні порівнював десь схожі по довжині мачете, +- 30-50 см. Є якісь інші по товщині ніж 2мм Трамонтінки?

SniperPak

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #38 : 14 Вересня 2010, 20:10:38 »
Спробую пояснити що я мав на увазі запитанням. Голок 26см та тяжкий. Прорубування через молодняк або підйом в гору напряму, мав в карпатах місяць назад таку забаву, 60град догори, і метрів 500 через погнивші пітораметрові ялинки. Голок буде рубати ці гілки так само легко по енергозатратах як і трамонтіна? Чи компенсується коротке лезо його вагою в рубці? Бо ІМХО по всіх інших параметрах голок на висоті. Хтось із шановних прорубувався голоком через хащі? Ваші враження? Дякую :)

SniperPak

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #39 : 14 Вересня 2010, 20:13:37 »
2ja)d Скільки коштує тут така краса? :)

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #40 : 14 Вересня 2010, 20:14:21 »
Думаю легша трамонтіна буде доречнішою, оскільки гілки і таке інше річ м'яка, то тут треба велика швидкість, щоб розрубати, а велика вага ролі грати не буде - вся енергія від ваги все одно піде у повітря, тому краще трамонтіна - легше рукам махати і швидкість більшу можна придати.



Мова – душа народу

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #41 : 14 Вересня 2010, 20:14:40 »
2ja)d Скільки коштує тут така краса? :)

Вона то краса :) але тяжка:
http://www.youtube.com/watch?v=iHvJtoMtzWM

Мова – душа народу

SniperPak

  • Гість
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #42 : 14 Вересня 2010, 20:24:31 »
Але ВЄЩЬ!!!!! :) Баксів 50 б дав би :) Може порадите якесь мачете, може трохі міцніше за трамонтіну, щоб був можливий батонінг?

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #43 : 14 Вересня 2010, 20:29:46 »
а я б не взяв :) якщо щось таке брати, то вже краще ната, імхо, вона принаймні екзотично виглядає,
лєука не екзотична... в кожного на поясі висить.  {_08} На мою думку тут не в екзотиці річ, а в функціоналі.
Але ВЄЩЬ!!!!! :) Баксів 50 б дав би :)
за 50 баксів  можна купити кусок ресори,  болгаркою сточити, руків"я з ізоленти

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #44 : 14 Вересня 2010, 20:35:52 »
щоб був можливий батонінг?

чим більш універсальний інструмент, тим менш якісно (комфортно) він виконує окрему функцію :) це правило не завжди працює, але здебільшого. Мачете - інструмент спеціалізований, тому колоти дрова краще чимось іншим. І ручну ланцюгову пилку добре мати :)




На мою думку тут не в екзотиці річ, а в функціоналі.

мені не сподобалося, як поліном рубаєш :)

Мова – душа народу

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #45 : 14 Вересня 2010, 20:36:50 »
мені не сподобалося, як поліном рубаєш :)
((

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #46 : 14 Вересня 2010, 20:38:13 »
мені не сподобалося, як поліном рубаєш :)
((

щоправда там спуски були низенькі - кут великий :(

Мова – душа народу

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #47 : 14 Вересня 2010, 20:42:52 »
Але ВЄЩЬ!!!!! :) Баксів 50 б дав би :)

коштує вона залежно від матеріалу руків'я в середньому 130 доларів, плюс доставка доларів тридцять, так що краще з ресори самому робити :)
« Останнє редагування: 14 Вересня 2010, 20:54:42 від ja)d. »

Мова – душа народу

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #48 : 14 Вересня 2010, 20:45:48 »
интересно, сколько стоит подобный голок, но не от барк ривера ((
сталь у них - обычная углеродка, микарта, имхо, слишком скользкий вариант как для мачете.
вот  только геометрия правильная {sm}
готов пренебреч именем и микартой или карбоном, лиш бы 130 баксов не платить 8-)

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: Мачете VS сокирка
« Reply #49 : 14 Вересня 2010, 20:49:57 »
интересно, сколько стоит подобный голок, но не от барк ривера ((
сталь у них - обычная углеродка, микарта, имхо, слишком скользкий вариант как для мачете.
вот  только геометрия правильная {sm}
готов пренебреч именем и микартой или карбоном, лиш бы 130 баксов не платить 8-)
давай за 100 баксів  зроблю... Ще й руків"я під руку.
Ресори ще не перевелись.  :D