Автор Тема: Каталітичні бензинові грілки Zippo, Kovea, тощо...  (Прочитано 2048 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Хоч я вже років з сім дуже нечастий рибак, але мабуть саме в рибаків треба і питати ...
Хоч тема не лише рибалки стосується, а і мисливства, і копу, та і просто обігріву.

Восени, коли приморозки, на копі руки таки мерзнуть. Одягатись можна (і потрібно) тепло, взуття також можна тепле взути. А от рукавиці, або товсті печатки не вдягнеш - чутливість пальців втрачається. А вона таки потрібна, щоб не пропустити найменший фрагментик, бо на поселеннях ЧК та КР таки частенько трапляється дрібна металопластика, по кілька міліметрів розміром, яку гріх було б пропустити. І хоч маю толкового пінпойнтера, але чутливих пальців він не замінить. Та і просто в товстих перчатках не зручно. Ну, я по собі суджу. {sm}
Тому особисто я копаю в тоненьких перчатках з нітритовим (може не так зветься, на гуму схоже) покриттям на пальцях та долонях і час від часу засовую руки в кишені та відігріваю їх.
А оце мене торкнула думка щодо каталітичної бензинової грілки, найвідоміші у нас Zippo, Kovea.




Ніколи не користувався такою.

Звичайно я читав відгуки по ним, і хвалебні, і лайливі... Але однозначного висновку для себе не зробив. Купувати для "спробувати" якось  f.g , бо коштує фірмова грілка таки не двадцять гривень, а приблизно 1000, а то і побільше. А не фірмову купувати не варто, бо головне в ній то каталізатор, який у дешевих підробках може спрацювати пару раз і все.

Може хто має досвід, панове?  (_24)
А саме:
- чи правда, що засунута в кишеню грілка тухне?
- наскільки є від неї сенс, якщо знаходиться у внутрішній кишені куртки? Чи підходить лише для зігрівання рук?
- наскільки зручно нею користуватись?
- взагалі толкова то штука, чи варто купити?
- що краще із двох названих мною, Zippo чи Kovea? Чи може інший виробник?
Буду вельми вдячний за розгорнуту відповідь. (_3)
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
 Про хвірмові не знаю. В мене колись були совдепівські. Класна шука. Але!. Який би бензин не був, він всеїдно пахне. У грілки принцип- чим їй тепліше, тим більше тепла вона виробляє. Тобто, на морозі, в рукавиці, в зовнішній кишені, та ще й гріти нею холодні руки, то вона взагалі погасне. А повторно, на морозі, її розкочегарити може й неможливо. Її в теплі розганяють. Найефектніше їх, одразу пару, запхати під одяг на білизну в район нирок.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline влад-ч

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3782
  • Розташування: Чернигов
  • 063 71-68-263
В продаже сейчас полно перчаток, стелек, курток, одеял и прочей утвари с электроподогревом.
Может это более удачный вариант?

Offline Mentor

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3593
  • Розташування: г. Калуш
Я тебе так скажу, по опыту отогревания в полях Лугандона,- если хочется автономной обогревайки, тогда только химические грелки. Одноразовые порошковые были хороши, даже украинского производства - от 3 до 5 часов тепла. Только нужно следить за сроком годности и герметичностью упаковки, а то слеживаются и каменеют. Есть еще солевые/жидкостные, те многоразовые. Прокипятил пару минут и опять готовы к работе.
Кому я понадоблюсь - ищите на Фейсбуке

Offline Grab

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 170
  • Розташування: Київ
Туристичні та рибальські магазини - Грілка для рук Lifesystems Reusable Hand Warmer. Грілки для рук і ніг Зігрівайка 2 x 25 г. Термопакет для тіла Зігрівайка 100 г.
Лучше гор могут быть только горы, на которых никто не бывал!

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
 Зате, каталітична гріє  до доби на одній заправці.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Ну я ж питаю саме про каталітичну грілку, а не про щось інше... **
В продаже сейчас полно перчаток, стелек, курток, одеял и прочей утвари с электроподогревом.
Одеваться я умею и без электроподогрева.
Интересует в первую очередь быстрый и комфортный отогрев кистей рук!
Хотя теплая фигня во внутреннем кармане куртки аж никак не лишняя в поле на ветру.

Хімічні термопакети мене якось не вражають - 3-5 годин в порівнянні з 12-20 годинами роботи каталітичної грілки... {kh} 
каталітична гріє  до доби.
Во!  {_13} Доби мені не потрібно, але світовий день, тобто 10-12 годин, я буває, проводжу на копі...

Та і наскільки я зрозумів, вони (хімічні грілки) одноразові - погрів і на смітник.
Есть еще солевые/жидкостные, те многоразовые
Этого не знал ((
Но в любом случае интересует именно каталитическая бензиновая грелка, а не что-то другое.

Висновок на даний момент: лише пан Лука мав досвід використання каталітичної грілки. Досвід позитивний - дякую за інформацію! {tnx}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Mentor

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3593
  • Розташування: г. Калуш
Аааа, я думав питання саме в обігріві. Мені смердюча металева шайба в кишені якось не зайшла. А хімічка - красота. Хош в кишеню, хош у взуття чи на поперек. Діло твоє =)
Кому я понадоблюсь - ищите на Фейсбуке

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Запах, від роботи каталітичної, досить несильний, терпимий. Я заправляв "Калошою" Вона, набагато летючиша ніж Б70. Той гріє слабкіше. Але, якщо контактуватиме з наживкою чи приманкою, то про смаки риби не здогадуюсь. Може сучасні спец. бензини аеровані чи з парфюмами.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Мені запах бензину пофіг - я прикурюю постійно від Zippo і його зовсім не відчуваю, звик.
Zippo заправляю саме бензином Калоша, бо фірмовий вельми по гаманцю б'є. Звичайно для цього годиться не всяка "калоша", але я методом спроб на помилок знайшов оптимального виробника:

Zippo працює ні на крихту не гірше ніж на фірмовому. Заправляю приблизно раз на тиждень.

Читав, що каталітичну грілку Zippo можна заправляти медичним 96% спиртом. Наскільки правда - не знаю ((. В цьому випадку взагалі ні про який запах бензину і мови не буде.  {))}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
   Каталітична, виділяє не запах бензину, а запах того, що каталізувалось. Він не значний.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Паганель

  • Андрій
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3228
  • Розташування: Кременчук
 У мене ще одна є. Раніше часто використовував на рибалці і полюванні. Найду - викладу фото. Років три, мабуть, не користувався. Для моїх потреб вистачало. Заливав бензин для запальничок, правда інколи лив і "калошу", але рідко. Перша була мабуть совдепівська, бо купив її десь у 85 році минулого століття.  :)  А другу придбав десь у 2000 +, точно не пам'ятаю. Перша працювала вірою і правдою років 12-13 без нарікань, поки комусь не впала в око. Друга зразу трохи капризувала, але пройшло. Обидві продавались у мішечках. Як тканина називається не знаю, щось типу "байки". Запах вихлопу мене не бентежить, не такий він і противний. Штука хороша, на зимній рибалці в ті роки на морозі виручала добре.
In me omnis spes mihi est

Offline vobler

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7360
  • Розташування: г Сумы
  • Время создает нас
Химические  грелки-дешево и сердито .  {_11}

Offline Паганель

  • Андрій
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3228
  • Розташування: Кременчук
In me omnis spes mihi est

Offline VSk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6911
  • Розташування: Киев
Есть у меня такая советская грелка, давно уже не пользуюсь. Заправлял при СССРе обычным 95-м. Руки согреть нормально получалось. Запах бензина был только в начале, запустил зажигалкой пять минут и все. Нормальная штука.
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
Для каталитички главное это катализатор- сам корпус четвертьстепенен.
 Второе- топливо- хорош хорошо очищенный бензин, чем чище тем менее вонюч выхлоп. Кроме того автомобильный бенз имеет в себе кучу присадок которые при разложении вредны как для здоровья обогреваемого так и для здоровья катализатора- автобенз может просто "убить" катализатор так что его потом и прокаливанием не восстановишь. Нормальная грелка вполне работает и на этиловом спирте- но! У спирта по сравнению с бензом меньшая испаряемость- то есть меньшая мощность на выходе. Кроме этого в спирте 4% воды, и по мере испарения спирта этот процент в грелке только увеличивается. На спирте грелка хуже запускается на холоде (то есть когда она именно нужна) и гораздо больше нестабильно работает и больше склонна к затуханию. При работе издаёт запах перегара что может быть критично для владельца авто. Кроме этого у спирта просто ниже калорийность. Короче- бенз лучше.
Третее- нужен правильный чехол для грелки. Он должен быть с одной стороны достаточно "тёплым" чтобы не давать корпусу грелки сильно охлаждаться (чтобы не прекратилось испарение бенза) , и одновременно предохранять обогреваемого от ожёга от раскалённого корпуса так как грелка может очень сильно раскочегариться и обжеться до волдырей можно легко и просто. Но при этом он не должен быть сделан из плотной ткани- он должен пропускать через себя воздух необходимый для поддержания "горения" топлива. Как вариант при слишком плотном чехле- на том месте где работает катализатор и есть отверстия в крышке грелки делаем в ткани свои отверстия для "проветривания" или просечкой или просто раскалённым гвоздём. Можно и самому сшить энтот мешочек из подходящей ткани.
По катализатору- продавался/продаётся на ОЛХ одним товарищем самодельный катализатор на основе стекловаты. У меня сотрудник его брал для себя и я пробовал- не дорого и работает отлично и продолжительно (не одноразовый по ресурсу- на года использования). Одной порции хватало на 2-3 катализатора- этот товарищь на вату не скупился. Поэтому хороший вариант взять наидешёвейшую китайскую грелку и поменять катализатор самостоятельно- это совершенно не сложно.
Грелка эта- вещь в себе, надо самому пробовать чтобы понять надо или не надо так как есть нюансы и некоторые неудобства при использовании. Запуск при морозе- без проблем. Налили бенза, потом/или заранее нагрели корпус/бенз с использованием тепла своего тела (в карман внутренний просто положили) и раскочегариваем нагревая сетку с катализатором газовой турбозажигалкой. Пять секунд- и процесс пошёл. Вложили в чехол, а потом или на шею под одежду повесить или в карман ( но карман должен быть открытым- без доступа достаточного количества воздуха грелка потухнет). Можно в руках держать. Запускать лучше именно газовой турбой- прогревает катализатор быстро и без ненужной копоти.

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
   Каталітична, виділяє не запах бензину, а запах того, що каталізувалось. Він не значний.
- Тут такой момент есть что бензин в такой грелке не весь катализируется- а только тот что проходит через катализатор. А вот те пары бенза что прошли мимо катализатора через щели и прочие неплотности (а их хватает) пахнут именно парами бенза. В общем набивать картридж ватой с катализатором надо так чтобы пары бенза шли именно через вату а не абы как. Заправлять кстати удобно шприцом одноразовым- быстро и не проливаешь/разбрызгиваешь. Хранить для дозаправки на выходе можно в нём же- через иголку бенз особо не улетучивается.

Offline Mentor

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3593
  • Розташування: г. Калуш
Читая все это ( и испробовав на себе),.....как можно испытывать желание ее использовать {gig} {gig} {sm} Бензины, шприцы, катализаторы, чехлы, в идеале нужно 2 штуки (а значит вся эта кухня помноженная на два () ) При том, что есть химические и солевые грелки {dr} {23} Мне искренне не понятно
Кому я понадоблюсь - ищите на Фейсбуке

Offline Паганель

  • Андрій
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3228
  • Розташування: Кременчук
 У 80-90-2000-ні ще не було хімічних і інших компактних грілок. Або були, але  менш доступні.
 Шприци і бензин з собою на рибалку чи полювання варто брати, якщо їдеш не на один день. А так заправив дома, прибув на місце запустив і 10 годин вона гріє (навіть довше).
In me omnis spes mihi est

Offline Saros

  • Новичок
  • Повідомлень: 13
  • Розташування: Київ
Якщо дозволите, розкажу власній досвід. Пробував китайські, зараз користуюсь маленькою грілкою Zippo на вечірніх прогулянках або у вихідний день по місту пізньої осені і зимою. Однієї повної заправки вистачає годин на 12. Грілку тримаю у зовнішній кишені під рукавицею, як вже тут писали чим їй тепліше тим їй краще. На вулиці у руках швидко остиває, але у кишені відігрівається. Користуюсь виключно оригінальним пальним, або якісними замінниками. Такою калошею користувався, недоліки для мене: смердить, менше часу тримає, важче запускається грілка, а запальничка взагалі не захотіла працювати. Спирт не раджу, працює не довго, а смердить перегаром метри на три, люди озиралися. Запускаю зазвичай у приміщенні за допомогою бутанового інсерту Зіпи. Хоч і не радять турбозапальнички використовувати, але за два роки користування і близько ста запусків каталізатору нічого не було, працює й далі. Зимою на вулиці важко розпалювати, доводилося прогрівати запальничкою корпус і лише потім можна було запустити. Корпус каталітичної грілки таки має значення, китайські пахли сильніше і працювали годин 8, хоча чув, що у когось тримали до 20 годин, можливо то мені такі попадалися. ГК-1 не використовував, про неї нічого сказати не можу. Є ще вугільні грілки вони тепліші і на морозі краще тримаються і розпалюються, але сильно пахнуть через добавки, щоб вугільний брусок тлів при малому доступі кисню.