Автор Тема: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB  (Прочитано 1618 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« : 10 Жовтня 2019, 12:39:28 »
Ще з місяць тому я і не думав замінювати свою стрічкову пилку Metabo BAS 260 WNB на щось інше.

Вона мене цілком влаштовувала.
Так, є деякі косячки:
- виносить могзи верхній стрічкоприжимний вузол - ну відпускаються, млят... зажимні гайки, якщо їх затягувати лише рукою... І внаслідок лінія розрізу повзе вбік... Призвичаївся затягувати їх тонкогубцями;
- не влазить все, що по товщині більше 100 мм, хоч абсолютно всі "однокласники" не мають навіть 100 мм висоти пропилу, а 80-90 мм. Деколи це мене діставало: є шматок дерева товщиною 120 мм і не влазить... Доводилось ланцюговою пилкою розпилювати з втратою 10-20 мм деревини. Сам ланцюг пропил близько сантиметра робить, і ще ж не відріжеш ланцюговкою рівно... Прикро втрачати 20 мм красивенного капу. :(
- для дерева - супер! А от кістку мамонта тяжко бере. І бивень стабілізований. Тяжко не в плані, що пилці "тяжко", а тому що вснаслідок великих обертів (800 м/хв) після кількох різів доводиться переточувати стрічку - на великих обертах підгорають зуби на такому матеріалі.
Але в загальному плані все хєрня  {don} - правильна настройка "спасает отца русской демократии" ©, після неї 260-та ріже чудово, важка, гарний чавунний стіл, висота пропилу достатня. За 7,5 тис.грн, скільки вона зараз нова коштує, кращу не купиш. І за трошки дорожче не купиш...
__________________________________________
Це була преамбула. :)
Почалось все з того, що побачив я на початку вересня цього року в продажі Метабо 318 на фейсбуці в одного мого друга, і купляє у мене час від часу стабдерево, бивень та зуб, і замовляє... Чому він надумав продавати - не важливо. Питали про ціну у нього багато. Пилка у нього була майже нова, купив минулою зимою, тому справедливо і просив за неї всього на 2500 тисячі менше, ніж коштує нова... Шара не покатувала, тому покупці потенціальні швиденько ішлим лісом... У мене таких "вільних" коштів не було на той час, але планувався "прихід" на кінець вересня, тому я домовися  що як у нього не заберуть до цього часу, то заберу я.
Кінець вересня настав, коштів я нашкріб, але тютька-в-тютьку зовсім без запасу. Цимес ще і в тому, що кошти треба було нашкрібати не чіпаючи сімейного бюджету та не урізаючи заплановані трати, а вони у мене не малі...
Зв'язався я з другом, торгуюсь... Чесно, був готовий віддати і ту суму, що він просив, але ж потогуватись можна. {))} А він передумав продавати. {^shock}
А у мене ж вже слиновиділення на нову пилку пішло... Хочу, шо пипець...  {_01} "...а коли хочеться то гірше ніж болить"  {))}
Почав я прикидати, що я можу купити із своїми 11,5 т.грн. в цьому класі... Ніх... толкового. Та і думаю собі: "Пилку куплятиму не на один рік, ну його жлобиться. Буду дивитись "по максимуму".
Почав моніторити форуми, відгуки і т.д. по однокласниках в діапазоні від 10 до 20 тис.грн.
Що нарив:
UTOOL UBS-12 - найдешевша, близько 10,5 т. грн. - 750 Вт, дві швидкості, висота пропилу 160 мм, вага 75 кг. Але чому вона така дешева?  {23} Відгуків нема. Зовсім... Під цією маркою випускають свій інтрумент американці Wilton, але щось мене сумніви сіпають, що пилка не має "чисто китайских" коренів і американці про неї не знають зовсім. Потім нарив пару відгуків, що лають її - слабі ролики, слабкий двигун, конструктив "не дуже"... Коротше -  #8
Holzstar HBS 321-2 - ціна 16 т.грн. Але 500 Вт  (_19) при 165 мм висоти пропилу і 51 кг ваги... Нехай нею китайці користуються.
Scheppach HBS-300 - 12,5 т.грн. 750 Вт, дві швидкості, висота пропилу 175 мм, вага 68 кг... наче нічого, але трошки слабувата по потужності.
Proma PP-312 - 22,5 т.грн. 800 Вт, дві швидкості, висота пропилу 160 мм, вага 73 кг... Звичайно, не Чехія, як вказують, а Китай, але то не важливо. Маю свердлильний станок Прома - все там чьотко! Але ж дорога, зараза, і пропил 160 мм. {dr}
JET JBS-12 - 22-23 т. грн - 800 Вт, дві швидкості, висота пропилу 180 мм  {_26-}, вага 60 кг (чомусь вказується без ваги станини). Джет виробляє дуже надійне та витривале обладнання професійногго класу, незважаючи на "посередність" у побутовому класі. Але ж, блін, дорого! (_19)
Metabo BAS 318 Precision WNB - 14 т.грн - 900 Вт, дві швидкості, висота пропилу 170 мм, вага 79 кг...
Makita LB1200F - 20 т.грн. - також 900 Вт,  дві швидкості, висота пропилу 165 мм, вага 81 кг...
DeWALT, Zenitech, FDB Maschinen, Festool навіть не дивився  {no} - не по моїй кишені.

Цілився на Макіту. І друзі радили "Бери Макіту 1200, вона краща Метабо... і один знайомий Метабо продав і купив Макіту, і ще один..."
А варто просто в питання вникнути.
Метабо 316 и 317 таки були гірші Макіти 1200... А 318-та Метабо - один в один ця Макіта і є  8-). Макіта 1200 - 20 т.грн, а Метабо 318 - 14 т.грн. У Макіти в комплекті 3 хороших полотна, а у Метабо одне паганеньке, але ІМХО 3 полотна 6 тисяч не варті.
Тут порівняння обох пил, перегляд якого для мене і став вирішальним:  Metabo BAS 318 против Makita LB1200F. В чем отличия?
_____________________________________________________
Отож замовив я собі нову Metabo BAS 318.
Вчора їздив забирати з Розетки на Петровку. У мою Шкоду без проблем удвох з менеджером Розетки всунули.
Приїхав у гараж, давай витягувати... А хрін там!!! (_23) навіть підняти коробку на кромку багажника не можу - няких "вушей", петель, виступів для рук на ній нема.
Довелось розпаковувати прямо у багажнику та по одній-кілька деталей тягати в майстерню.
Зроблено все добротно і надійнійше ніж у 260-ї:

Варто лише глянути на кутовий та паралельний упори - все алюмінєве, пластмаси там мінімум. Чорні деталі то анодований алюміній. От лише наче паралельний упор орієнтований на другу сторону у порівнянні з 260-ю. Доведеться перевчатись.
Один стіл 550x400 мм кілограмів 15 важить, не менше.
Щось не бачив у комплекті полотна {dr}, може поки не знайшов, може перестали класти, або спиз...дили розетківці. Та зараз вже претензій не пред'явиш, дивився ж при покупці.
Розвантажив по максимуму, коє як витяг коробку з самою пилкою з багажника та перкантував у майстерню:

Висота мені по низ грудей, це ще без ніг та колес - монументальна річ!  {_11}
Поки так і стоїть, сил моїх вчора починати збирання вже не було. Я ще і хворий трохи, простуду жінка з роботи принесла...

Зберу - спробую та буду тут враження викладати.  8-)
Буде мабуть не ранійше, ніж через пару тиижнів, бо стрічки Lennatrz я замовив одночасно з пилкою, але готові вони будуть лише на наступному тижні. А без хороших стрічок враження будуть далеко не ті.

PS. Забув написати, що на JET JBS-12 я теж оком накидав. Додав.
« Останнє редагування: 10 Жовтня 2019, 13:39:59 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline os

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 270
  • Розташування: Львів
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #1 : 10 Жовтня 2019, 13:00:52 »
Вітаю із придбанням! Хай довго і приємно служить.
Тут тільки від першого огляду слина тече.
Чекаємо на продовження.

Offline Maynard

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2323
  • Розташування: г.Хмельницкий
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #2 : 10 Жовтня 2019, 13:18:30 »
Серж, поздравляю с приобретением! Пусть служит долго!
Хотя, зная твое отношение к инструменту, я в этом не сомневаюсь.
Крутая штука!  {_11}
"Баби на час, форева онлі рок'н'ролл!"
(с) Брати Гадюкіни

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #3 : 10 Жовтня 2019, 13:27:54 »
Спасибо, ребята! {tnx}
"Сам нихачу" © чтобы служила не долго... {))}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #4 : 10 Жовтня 2019, 13:28:55 »
Сергію, давай розбирайся що до чого, потім буду тебе просити роздуплити мене по налаштуванні направляючих. Мені в користування таку ж саму привезли  {))}

Вітаю з придбанням - штука справді гуд  {_11}

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #5 : 10 Жовтня 2019, 13:35:02 »
Не зовсім зрозумів про які направляючи ти говориш... {dr} Про ролики у нижньому та верхному вузлах?
Там повинно бути все простійше, ніз з сухарями 260-ї...
Розберемось. Дай пару-трійку днів. {y}
Телефони мої маєш - зізвонимось.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #6 : 10 Жовтня 2019, 14:02:53 »
Ну так, ролики/підшипники. Дякую  (__3)

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #7 : 10 Жовтня 2019, 14:37:45 »
Metabo BAS 318 Precision WNB - 14 т.грн - 900 Вт, дві швидкості, висота пропилу 170 мм, вага 79 кг...
Makita LB1200F - 20 т.грн. - також 900 Вт,  дві швидкості, висота пропилу 165 мм, вага 81 кг...

Взагалі-то різниця в цінах всього 1.5-2 тис (якраз ті три пильних полотна, які є в комплекті до Макіти), навіть на Розетці Макіта коштує 17 тис, а можна знайти і за 15.5 тис.
А так, в цілому, дійсно, майже близнюки.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline darkness75

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 258
  • Розташування: Киев
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #8 : 10 Жовтня 2019, 15:35:06 »
Вітаю з придбанням! Сам на таку цілюсь, та поки що не в змозі...

2 seraotz
роздуплити мене по налаштуванні направляючих
так, ролики/підшипники
Так само як і сухарі - через папір по боках і 0,5-1мм на задній ролик.
Доречі це мабуть єдиний недолік - не сухарі на направляючих а підшипники. На твердих породах все добре, а от на смолистих накатують на полотно бруду, на відміну від сухарів які його якби зчищають.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #9 : 10 Жовтня 2019, 15:37:20 »
 {sm}
Я давав ціни на оффсайтах. Бо сам намагаюсь купити інтрумент та обладнання, які коштують немалих грошей та беруться не на один рік, у місцях вартих довіри. Щоб у випадку "а раптом" було кому претензії заявити.
Ну, якщо можливість є. У мене така можливість була. {y}
навіть на Розетці Макіта коштує 17 тис
На сайті Розетки гарантія на Макіту вказана 12 місяців, а на офф.сайті Макіти 3 роки. Судячи з усього Розетка не надає фірмений макітовський гарантійний талон. Гарантія від виробника, чи від магазину різниця є?
До того ж на Розетці не зазначено, що з пилкою ідуть додаткові три полотна. От і виходить - 17 т.грн - гарантія рік, без додаткових полотен; 20 т.грн - гарантія 3 роки, 3 додаткоих полотна.
а можна знайти і за 15.5 тис.
За 15,5 тис. мабуть також можна знайти. І вірогіднійше всього без додаткових "плюшок" у вигляді полотен та поширеної гарантії. І десь не в Киеві => переплата гривень 600 (це мінімум, може і більше) за доставку на наложений платіж, бо без наложки я б брати не став. А так я поїхав на своїй машині і забрав сам.
Фактично вибір був у мене між Макітою та Метабо. Лише ці дві пилки мають двигуни по 900 Вт. І інші, або набагато дорожчі, або набагато слабші.
Я не шукав дешевшу Макіту, бо все одно дорожче за те саме, тільки іншого кольору та в трохи іншому "обвісі". Не бачив смислу. Для мене 1500-2000 грн не малі гроші.
Вибрав Метабо з 3-річною гарантією за 14 тисяч.

А так, в цілому, дійсно, майже близнюки.
Саме так і є. Це прекрасно показано на відео, посилання на яке я виклав.

не сухарі на направляючих а підшипники. На твердих породах все добре, а от на смолистих накатують на полотно бруду,
Для мене це не суттєво. Я із смолистими породами майже не працюю. Дуже-дуже рідко, хіба що.
на відміну від сухарів які його якби зчищають.
Сухарі не дуже то смолу і зчищають {kh}... Скорійше розмазують по стрічці. Я з сухарями з 2015 працюю. {y}
PS. Є одна хирість, що дозволяє ну не зовсім уникнути налипання смоли на стрічку, але суттєво його зменшити.  {_21} Треба натерти стрічку господарським милом. Не пильнути мило, а саме натерти,  з обох боків. Тримається не довго, натирання доводиться часто повторювати, тому доволі геморно.
Мені це один червонодеревщик підказав. Я перевірив - дійсно працює. Тільки мило треба брати саме господарське, коричневе, туалетне та господарське біле зі всякими добавками/відбілювачами чомусь того ефекту не дає... ((
« Останнє редагування: 10 Жовтня 2019, 15:56:28 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #10 : 10 Жовтня 2019, 22:10:26 »
Сєрий, а ти знав, шо на цю пилку ще й шліфувальні стрічки є, і приблуда типу упорний столик, як на гріндер?  {))}

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #11 : 11 Жовтня 2019, 11:10:08 »
Так, знаю. 8-)
На неї ще і приблуда типу циркуля є, за допомогою якої можна різати чітко по колу.
_______________________________________
По комплектному метабовському полотні... Перерив всю коробку, всі пакунки - нема. В паспорті комплектація зовсім не прописується  (_19). Вирішив вже, що свиснули його :(, бо не може бути, щоб не поклали... Розпакувою пилку повністю - а полотно стоїть у пилці. 260-та мені приходила без надітого полотна, воно окремо було, тому я цього і не очікував.
Вчора поставив пилку "на ноги":

Просто балдєю від її монументальності... {_09}
Поряд стоїть на ребрі столик.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #12 : 11 Жовтня 2019, 11:40:12 »
Колеса не чіпляв? За них і ручку збоку зручно їздити по майстерні. На ребро пилку, де колеса, і вже як кравчучкою нею ганяєш ))

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #13 : 11 Жовтня 2019, 12:25:44 »
Почіплю. {y} Вчора не встиг, у мене ж всього пара годин після роботи у майтерні... {sm}
Я спочатку ручки хочу поставити, а потім, дивлячись на них, прикину з якого боку колеса прикріпити, там можна їх або збоку, або ззаду поставити.
« Останнє редагування: 11 Жовтня 2019, 17:12:15 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline fluid

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 204
  • Розташування: Киев
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #14 : 11 Жовтня 2019, 16:55:07 »
Вітаю з покупкою.
Шикарна річ, мріяв про таку приблизно. Але ціна, і вага, і ставити ніде.
Випадково пощастило взяти б\у "італійського" китайця FOX f28-186A. Пилка на 250 колесах, з движком 420 Вт, висота пропилу 120 мм - і вклались у вагу до 30 кг (без ніг). Досить акуратно все виконано - на тому й зупинився. Старий Einhell навіть вмикати не хочеться тепер - і викинути шкода, і продати муторно  {))} .

А BAS 318 - це вже реально інший клас, просто купа можливостей додається.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Моя Metabo BAS 318 Precision WNB
« Reply #15 : 30 Жовтня 2019, 11:11:42 »
Отже пилка вже більше тижня в роботі.
Поділюся враженнями.
Без доробки напилком не обійшлося, правда дрібниця.
Лінійку (позначена червоною стрілкою) неможливо виставити "в нуль" при незатягнутих гвинтах (жовті стрілки). Тобто паралельний упор (блакитна стрілка) неможливо поставити так, щоб його мітка показувала на 0 лінійки не вигинаючи стрічку пилки. Найменший показник - 3 мм. Причина - пази на лінійці під гвинти мають ширину 6,5 мм, а гвинти М6.

Довелось розпилювати пази Форедомом з фрезою. Можна було б і напилком, але Форедомом швидше. Після доробки все нормально - лінійка при незатягнутих гвинтах "гуляє" та виставляється у 0.
Самі затажні гвинти лінійки менш зручні, ніж на 260-й - у 318-ї круглі ребристі маховички десь 25 мм діаметром, а у 260-ї маховички типу "двопелюстковий маховик вентиля" приблизно 50 мм довжиною.
Стіл просто величезний у порівнянні із 260-ю!  8-) Дуже зручно. Мене "плющило", що при роботі з перепендикулярним упором доводиться знімати паралельний упор, бо мало місця. Тут паралельний упор можна просто зсунути до колони, місяця достатньо.
Сам перепендикулярний упор також набагато зручнійший, ніж у 260-ї - повністю алюмінїєвий і має додаткову розширюючу планку, що дозволяє різати короткі дерев'яшки. У 260-ї при різці брусків впоперек, якщо брусок коротший приблизно міліметрів 80, доводилось прикладати додаткову планку до упору.
Дуже зручно, що є підсвітка робочої зони. Слабувата і нерегулюєма, але у 260-ї підсвітки нема зовсім.
Також дуже зручно, що для натягування полотна є своя шкала в залежності від ширини. І великий плюс, що знімати натяг полотна можна простим поворотом ручки: повернув проти годинникової стрілки - полотно натягнуте в робоче положення; повернув ручку назад, за годинниковою стрілкою - натяжку знято.
По роботі - моща! {_11}
Все чотко і добре. Пиляв лише комплектним полотном, леннарцівські ще навіть і не ставив. На моє здивування навіть з ним різ цілком пристойний, без "пральної дошки" на лінії різу. Чи з 318-ю у комплекті іде краще полотно, ніж із 260-ю, чи сама пилка така, що навіть "гівняним" пиляє добре  (( При роботі вібрація трошки є. По досвіду - то вина не зовсім якісного зварювання полотна. Поставлю толкові полотна, вібрації не буде.
Поки працював лише на другій швидкості 800 м/хв. Першу 400 м/хв ще не пробував, бо працював лише по дереву.
Цілком задоволений - фантастична пилка! {!!!}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook