Автор Тема: Утончение хвостовика  (Прочитано 48081 раз)

Оффлайн YVM

• Эксперт
  • Расположение: Киев
Утончение хвостовика
« : 28 Март 2012, 18:00:58 »
Желающим повысить свое мастерство и уровень исполнения изделий, дарю процесс утончения хвостовика при накладном монтаже. Свести плоскость по всей длине и ширине, не получив «пропеллер», «яйцо» или "лодочку" достаточно не просто. Но не все так страшно, если шлифовать не всю плоскость, а только контур. Что будет под накладками, не важно.
И так, имеем клинок под накладной монтаж, т. н. «линейку», сверлим отверстия под штифты, пины и темлячную трубку (места выбираем в соответствии с разработанным дизайном ножа), при сверлении на сведенном можем получить перекос, что не желательно.

Для облегчения клинка насверливаем дополнительно отверстий (по желанию). Далее берем «болгарку», изношенный шлифовальный круг не большого диаметра и «роем» на плоскости углубление, до края не доходим 2-3 мм.

Затем шлифуем контур на ЛШМ или гриндере, процесс «рытья» углубления можно повторить (для толстых бланков).

В результате имеем утонченный «хвост» - 2 мм на «хвосте» и 4 мм у рикассо, вес 75 гр.

«Сводить» хвостовик желательно до формирования спусков, что бы, не дай бог, случайно не повредить
Удачи!
 =)

« Последнее редактирование: 28 Март 2012, 22:15:02 от ja)d. »

Оффлайн Bazknives

• Бывалый
  • Расположение: СASTELLON
Re: Утончение хвостовика
« Ответ #1 : 28 Март 2012, 18:18:45 »
Так що повишати по цих фото,нічого не зрозуміло,як тримати клинок?чим тримати клинок працюючи на ЛШМ?сам процес інтересує,наскільки є знаю важливим є не завалити зитончення в один бік,і ще декілька нюансів.
І чому до рікасо зтончуєте,і чому 2мм,дуже багато запитань виникає.
Наскільки пам"ятаю у Вас є практика зйомки відео,не моглиб Ви часом зняти таке відео,впевнений що не відмовите,і наперед  дякую! =)
« Последнее редактирование: 28 Март 2012, 18:22:34 от Bazknives »

Оффлайн Timyr

• Старожил
  • Расположение: Черноморское.
« Ответ #2 : 28 Март 2012, 18:37:44 »
Мне очень нравятся фултанги, но от утоньшения хвостовика пока воздерживаюсь. Причина в том что я не знаю откуда правильнее начинать съём металла но мне кажется совсем не от спусков. Кстати интересно можно ли делать такое до закалки, и как себя при этом поведёт заготовка при закаливании. Кто может поделиться такой инфой, или ссылками буду признателен. =)
« Последнее редактирование: 28 Март 2012, 18:41:34 от Timyr »
Мои работы: http://www.knife.com.ua/forum/index.php?board=740.0
Здесь можно оставить отзыв обо мне: http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=36055.0

Оффлайн Mongol

• Старожил
« Ответ #3 : 28 Март 2012, 20:52:02 »
Что-то мне подсказывает что клиночек должон быть некаленый.
Но как облегчение для достижения результата думаю способ приемлем. 8-)
С уважением Mongol!

Оффлайн СТЕРХ

• Эксперт
  • Евгений 098-861-59-70
« Ответ #4 : 28 Март 2012, 20:54:00 »
деякі сталі сильно може досить сильно крутити 8-), то ж хвіст зводити повністю по сирому небезпечно 8-).
"Hавеpняка не пpилетит к нам добpый чаpодей.
Самим нам нужно сохpанить планету для людей!"

галерея работ: http://sterkh.io.ua/album

Оффлайн Mongol

• Старожил
« Ответ #5 : 28 Март 2012, 20:57:40 »
Так калені теж крутить непогано :), алеж це якщо обробляти суцільну площину,
а в даному випадку присутня виборка на руків"ї.
С уважением Mongol!

Оффлайн Bazknives

• Бывалый
« Ответ #6 : 28 Март 2012, 21:04:13 »
 Женя,почекай що скаже автор майстеркласу,а то вийде що ти даєш майстерклас :)

Оффлайн boris376

• Бывалый
  • Расположение: г. Донецк
  • Ненавижу наци!
« Ответ #7 : 28 Март 2012, 21:06:55 »
YVM Без понтов и по делу!  =)
Обращайтесь ко мне на любом языке - я постараюсь, Вас понять!

AKS

• Гость
« Ответ #8 : 28 Март 2012, 21:35:27 »
деякі сталі сильно може досить сильно крутити
Думаю, что с рукоятью, длинной 120мм и переменной толщиной с 4мм до 2мм, при закалке ни чего не произойдет. 

Оффлайн Воля

• Эксперт
  • Расположение: м.Глухів Сумська область Україна
  • Слава Україні
« Ответ #9 : 28 Март 2012, 21:43:57 »
При зонному гартуванні ризик мінімальний 8-)
0994586512

Оффлайн Metrolog

• Эксперт
  • Расположение: Odessa
  • http://2knife.com/users/metrolog
« Ответ #10 : 28 Март 2012, 21:53:31 »
Не понимаю, что здесь не понятного! Очень рациональный способ!  {_11}
с уважением. Metrolog.

Оффлайн Bazknives

• Бывалый
« Ответ #11 : 28 Март 2012, 22:13:46 »
Що по ділу? що понятно?чи ви так щоб коріча підтримати.
Хтось з тих кому поділу,і понятно хоть раз в житті зтончував хвостовик ?
Стерх Вам добре написав,а Ви навіть уяви немаєте коли іменно  крутить ,от спортите по такій технології пару полосок порошкової сталі,тоді буде понятно,а спортите стовідсотково.

« Последнее редактирование: 28 Март 2012, 22:18:17 от Bazknives »

Оффлайн YVM

• Эксперт
« Ответ #12 : 28 Март 2012, 23:35:56 »
Женя,почекай що скаже автор майстеркласу,а то вийде що ти даєш майстерклас :)
Я, ніби то не давав майстерклас, не маю такого хисту. Я поділився з людьми методом, а приймати до уваги, чи ні, їх право, ні кому не навязується. І я не казав, що тільки  так правильно.
Так що повишати по цих фото,нічого не зрозуміло,..

Де кому я розповідав по телефону і мене зрозуміли.
наскільки є знаю важливим є не завалити зитончення в один бік,і ще декілька нюансів.
"У нас так глаз пристрелявши" ("Левша").
....як тримати клинок?чим тримати клинок працюючи на ЛШМ?

Тримаю обережно, руками. Яким боком стою до ЛШМ або до гріндера не потрібно показати?
.....чому до рікасо зтончуєте,і чому 2мм,

Мені так подобається. Може хтось встановив як саме треба? Чи в провідних європейських майстрів це не показник рівня?
Наскільки пам"ятаю у Вас є практика зйомки відео,не моглиб Ви часом зняти таке відео
Погана пам'ять, не знімав і не збираюсь, не моє хобі.
Коріча, не підтримуйте мене, Ви ж ні разу не стончували хвостовик і взагалі ні про що ніякої уяви не маєте. Дякую, але я сам справлюсь.

До речі, хтось збирався зі мною більше не пересікатись (повідомлення в ЛС від 05.12.2011), нагадати?  Я, між іншим, дотримуюсь вимоги не заходити в ваші теми. Чи щось змінилось, чи я комусь на щось наступив?

Клинок не гартований, про гартування буде інша тема.

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Расположение: Іршанськ
  • Героям Слава
« Ответ #13 : 29 Март 2012, 00:04:37 »
Василь, для чого ти завів цю бучу? Михалич показав, як зтончити хвостовика. Показав свій спосіб. Дієвий спосіб. Доземний йому уклін за те що інфою ділиться (__3) (__3) (__3). Що не так? Яка різниця як зроблено? Головне результат. Він є. Що ще потрібно?
Знаєш кращий спосіб? Розкажи, якщо маєш бажання, а кидатися екскрементами, аби так, не личить такому майстру.
Стань вчителем і тобі ноги цілуватимуть, а від повчителя тільки відвертаються...
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Оффлайн Bazknives

• Бывалый
« Ответ #14 : 29 Март 2012, 00:14:58 »
YVM
Просто я не побачив в цьому методі нічого нового,а наоборот устарівша технологія,плюс немає показано технологічного процесу.Якщо Ви будете тримати пальцями,думаю вони будуть постійно обдертими.Зв"яжіться з циркачом,я показував йому цей процес більш як  три роки тому,він Вам підкаже чим тримати клинок щоб не травмувати руки.
Є дуже багато літератури і відео де  процес зтоншення хвостовика показаний більш детальніше.Що стосується гартування,то це тут ніпричому,якщо навіть  робити по Вашій технології на некаленій порошковій сталі,я гарантую що Ви спотите заготовку.
Вліз я в цю тему,тому що мені жалко тих людей,які таким способом почнуть зтончувати порошкові сталі.
Що стосується листа в лічку,то він був давно,а пару тижнів тому ви спорили про виходи на спусках,чи знову не пам"ятаєте?так само як знімали на СГ для мене відео з клиночком де показували що Ви "нє хуже"
leoyas
Як можна показувати те,що сам не робиш,і не маєш певного досвіду,це всерівно щоб я розказував я робиться ковка,яж пробував і не раз,навіть був час частенько.
Спробуй сам цей спосіб на порошку,і побачиш,особливо на тонкому не каленому

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Расположение: Іршанськ
  • Героям Слава
« Ответ #15 : 29 Март 2012, 00:34:16 »
Вася, ну звідки я знаю робить Михалич те зтончення чи ні, він показав фотки і описав, як він то зробив, потім показав кінцевий результат, котрий відповідає заявленому на старті теми. Все на своїх місцях. Наскільки там все якісно зроблено неважливо, то вже інший аспект. От якби ти вказав на недоліки цього методу, підказав, як їх уникнути, це було б по темі й до лиця такому майстру, а так.... "Знаю, але не скажу". Звичайно в кожній вправі є свої маленькі моментики, дрібнички, котрі й роблять майстра майстром і, звичайно, ніхто ні від кого не вимагає розкривати свої таємниці,  то ж своє, кровне, а загальні моменти, то тільки на користь усім.

Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Оффлайн Bazknives

• Бывалый
« Ответ #16 : 29 Март 2012, 03:28:46 »
Я в свій час вже наговорився,за що подякували,і до сьогодні дякують на одному з форумів,так що тепер я тільки спостерігаю,і вже якщо дуже сильно людей заводять в блуд,не витримую,і реагую,інколи можливо занадто ,за що вибачаюсь.

Оффлайн YVM

• Эксперт
« Ответ #17 : 29 Март 2012, 09:18:42 »
Я в свій час вже наговорився,........
Це точно.
........і вже якщо дуже сильно людей заводять в блуд,....
Про що мова? (( Який блуд?  (_23)Я хоч слово сказав про термообробку? Я що дав пораду так робити на загартованому, чи не загартованому клинку? Початківцю зрозуміло, що при термооброці повністю зведеного клинка виникають певні ризики. Чи на загартованому це не можливо.
Коли Сержант показав клинка із Ст.3, чомусь про заведення в блуд мови не йшло, його взагалі загартувати не можливо. Клинок мій і що я з ним роблю це моя справа.
Щось з очима, чи хворобливою уявою? Абсолютно здорових людей не існує, є недообстежені. Я вже давав пораду звернутись до лікаря.
не витримую,і реагую,інколи можливо занадто
Дуже занадто, стриманіше треба бути.
.......за що вибачаюсь.
Тут: http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=26355.msg373909#msg373909 досі не отримав хоч якихось пояснень.

Оффлайн YVM

• Эксперт
« Ответ #18 : 29 Март 2012, 09:51:12 »
Зв"яжіться з циркачом,я показував йому цей процес більш як  три роки тому,
І про магніт знаю, і ще багато чого знаю.
так само як знімали на СГ для мене відео з клиночком де показували що Ви "нє хуже"
Не я знімав, звертатись треба до оператора.
.........як можна показувати те,що сам не робиш,.....
Взагалі 3,14здєц (_23) (_23), маленьке звірятко робило, а потім заверне у фольгу.

Оффлайн Bazknives

• Бывалый
« Ответ #19 : 29 Март 2012, 10:02:52 »
Не знаю чому,але в мене не працює функція цитата,спробую обійтись без неї.
Як не дивно, жодних ризиків при гартуванні повністю зведенного клинка  не виникає,ризик при самому зтонченні порошкової сталі таким методом,і це дійсно знає кожен початківець який спілкується з деякими людьми.
З очима і уявою в мене добре,подивіться на мої ножі з стонченими хвостовиками і все стане на своє місце,а от Ваших я з таким елементом не бачив.

Оффлайн Bazknives

• Бывалый
« Ответ #20 : 29 Март 2012, 10:07:31 »
От вам і порядність.Працювати з магнітом я навчився в Італії,так не працює ніхто,принаймі я не зустрічав,в свій час поділився секретом з Циркачом,і як бачимо це стало достоянием республіки,слава Богу пргорес іде,і на зміну старих технологій приходять нові :D.

Оффлайн Metrolog

• Эксперт
« Ответ #21 : 29 Март 2012, 11:02:20 »
...чи ви так щоб коріча підтримати...
Коріч, может быть у тебя, в среде уголовников есть, и не один, не знаю... А у меня таких нет.  С YVM я знаком, несколько раз виделись и беседовали. Он очень приятный в беседе человек, никого не оскорбляет, "по фене не ботает", все, что рассказывает понятно. Если ты лично чего-то не понимаешь, или понимаешь по-своему, это вовсе не повод пытаться унизить других. Постарайся понять, что этим ты унижаешь только себя. Если постараешься, у тебя получится, должно получиться.
Працювати з магнітом я навчився в Італії,так не працює ніхто,принаймі я не зустрічав
Магнитные держатели использовались еще до того, как ты родился. Я, правда не знаю точно о чем именно речь, но, вроде, понял, что о магнитном держателе для фиксации заготовки. Кстати электромагнитный держатель еще лучше.
с уважением. Metrolog.

Оффлайн YVM

• Эксперт
« Ответ #22 : 29 Март 2012, 12:07:08 »
От вам і порядність................................... свій час поділився секретом з Циркачом,і як бачимо це стало достоянием республіки,.....................
Чи не секрет! (00) До чого тут порядність! Циркач підтвердив те що я давно знав (Метролог вже відповів), потужний супер магніт коштував не дешево, робити електромагніт для декількох клинків не доцільно.
Хвіст спускається за тими ж принципами що і прямі спуски, яка різниця шо спускати хвіст чи клинок, клинок мабуть на порядок складніше, особливо коли т.н. "потрійний клин", але ж роблю і люди роблять. О.Лещук тільки такі клинки і робить, я в ньго вчився. А в де кого не бачив, може пропустив?  І причому тут порошкові сталі?
.........так не працює ніхто,принаймі я не зустрічав,
Ховрашка не видно, але він є.
Інтересно (_24) в кого я поцупив цю ідею з магітом: http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=25407.msg362329#msg362329 , признавайтесь, з мене поляна. (__3)

Оффлайн Chuwee

• Местный
  • тыц-тыц-аууууу
« Ответ #23 : 29 Март 2012, 12:19:24 »
Извиняюсь что влезаю не по теме, но вот это насмешило:
,і це дійсно знає кожен початківець який спілкується з деякими людьми.
этот тип манипуляции я уже и не знаю на кого действует. На школьников?
Из этой же оперы:
Всем известно, что...
Даже ребенок знает, что...
Любой образованный человек знает/делает... и т.д.

Оффлайн Metrolog

• Эксперт
« Ответ #24 : 29 Март 2012, 12:38:58 »
деякі сталі сильно може досить сильно крутити 8-), то ж хвіст зводити повністю по сирому небезпечно 8-).
Может быть я ошибаюсь (опыта в этом нет совсем), но мне кажется, что если середина хвоста на фултанге выбрана (как то, что показал YVM), то съем металла (утончение) идет только по контуру хвоста (порядка 2 мм от края), и скорее всего крутить не должно. Я, вообще-то, никогда не работал с некаленым металлом, потому не знаю как оно себя ведет...
с уважением. Metrolog.