Автор Тема: Тест на канатах  (Прочитано 41598 раз)

Оффлайн ja)d.

• Эксперт
  • Расположение: Kyiv
  • Забанен навсегда
Тест на канатах
« : 31 Июль 2012, 16:22:14 »
Отже, врахувавши попередній досвід, запланували провести перший із серії тестів на канатах. В суботу 11.08.2012, на території кузні Олега Лещука (Київ).

Канат буде пеньковий, 30 мм. Для порівняльного аналізу буде використана приспособа (аналог тої, що неї росіяни використовували), розрахована на п'яти-кілограмове зусилля перерізання контрольного шнуру із звуковим сигналом (можливо буде модифікована в кращу сторону). Дані будуть заноситися в таблицю і виводитися в якості статистики. Тести будуть час від часу проводитися, отож можна буде побачити свій прогрес, зробити висновки, внести зміни в техпроцеси.

До участі запрошуються ковалі і майстри-клиночники, але не присилайте все підряд :) або самі приїздіть і ріжте ))) До того ж, тестовий матеріал доведеться частково оплатити (сподіваюся, знайдуться небайдужі спонсори, що розділять з нами фінансовий тягар (про це нижче)), скільки конкретно - буде видно ближче до справи. Ідеально було б відібрати для тестів якісь усвідомлені вироби, щоб було зрозуміло, результат яких зусиль і техпроцесів тестується.
Для наочності і просто з інтересу мабуть буде використане щось серійне (ще не вибрали, можливо та ж мора :)), якщо знайдеться щось таке.

Звісно, що ми також очікуємо і розраховуємо на співчуваючих, для зазняти все на фото/відео, повболівати, випити пива, і, найголовніше, задіяти свої м'язи в тесті :D Записуйтеся в темі :)

Також вітається фінансова підтримка тестів (на купівлю тестового матеріалу) з боку всіх бажаючих і не бажаючих :) Про це пишіть мені в приват або в темі - як забажаєте.

Попередній регламент тестування:
1.   Тестування не носить змагального характеру.
2.   До тестування залучаються виключно авторські ножі, або клинки (далі вироби) з моносталей, дамаску, булату, промислові вироби до тестування не допускаються.
3.   До тестування допускається не більше 3-х виробів з клинками від одного виробника, кількість може бути збільшена в залежності від наявності учасників.
4.   Кожен виріб супроводжується технічними характеристиками (матеріал, довжина, ширина, товщина, вид спусків, кут загострення).
5.   Заточка від власника або виробника (вироби переточуватись не будуть).
6.   Заточка виробу повинна забезпечувати впевнений різ паперу, виріб, що не ріже папір до тестів не допускається.
7.   Тестування проводиться в присутності власника, виробника або їх представника, за згодою без їх участі.
8.   Тестування супроводжується безперервною відео фіксацією. Результати тестування заносяться у загальну таблицю
9.   Тестування виконується незалежними учасниками зустрічі (при наявності), або присутніми почергово, при чому власник, або виробник не тестує свій виріб.
10.   Власник, виробник або їх представник має право виконати контрольний різ на будь якому етапі тестування (в разі виникнення сумнівів у достовірності результату).
11.   Організатори мають право провести тестування еталонного промислового виробу (при наявності).
12.   Організатори мають право провести спеціалізоване дослідницьке тестування окремого виробу.

Попередні умови тестування:
Тестування проводиться наступній послідовності:
Перший етап:
Різ канату виконується за один цикл (вперед – назад, або навпаки), виріб, не здатний здійснити різ за один цикл вибуває з тестування.
Контрольний різ паперу здійснюється через 50, 100 відрізань, далі через 20 (може бути збільшено).
Контрольний різ 10-мм. поліпропіленового шнура, при навантаженні 5 кг. здійснюється через кожних 50 розрізань канату, перерізання здійснюється за один цикл, при перевищенні навантаження, або циклів, виріб вибуває з тестування.
Другий етап.
До другого етапу допускаються всі вироби що приймали участь у першому етапі.
На другомуетапі навантаження при розрізанні поліпропіленового шнура збільшується до 10 кг.
Другий етап тестування здійснюється в тому ж порядку, що і перший.
Третій етап (при наявності тестувального матеріалу та бажанні учасників).
До третього етапу допускаються всі вироби, що приймали участь у першому і другому етапі..
Третій етап здійснюється в тому ж порядку, що і перший і другий, за виключенням контрольного різу поліпропіленового шнура, та може продовжуватись до повної втрати ріжучих властивостей виробу. На третьому етапі може бути збільшена кількість циклів при перерізані канату, за домовленістю учасників.
Тестування може бути продовжене після відновлення ріжучих властивостей виробу за допомогою підручного неабразивного інструменту.
Відновлення ріжучих властивостей виконується власником, виробником, представником, або незалежним учасником зустрічі, за згодою перших.
Побажання та поради будуть розглянуті, раціональні будуть враховані.

Поки що все, пропозиції та побажання лишайте в темі або мені в приват.
« Последнее редактирование: 31 Июль 2012, 23:56:38 от ja)d. »

Мова – душа народу

Оффлайн Воля

• Эксперт
  • Расположение: Глухів
Re: Тест на канатах
« Ответ #1 : 31 Июль 2012, 16:34:50 »
Довжина ріжучої кромки не обмежується?

Оффлайн YVM

• Эксперт
  • Расположение: Киев
« Ответ #2 : 31 Июль 2012, 16:41:47 »
Дякую, не врахували, довжина буде обмежена, я думаю, десь 70 мм.  =)

Оффлайн VSk

• Эксперт
« Ответ #3 : 31 Июль 2012, 17:36:35 »
Вы что творите? Открытие ж на утку.
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

Оффлайн Воля

• Эксперт
  • Расположение: Глухів
« Ответ #4 : 31 Июль 2012, 18:05:46 »
Вы что творите? Открытие ж на утку.
І я про це ж 8-).

Оффлайн Лях

• Эксперт
  • Расположение: Кропивницкий
  • Нет ничего невозможного, просто на невозможное тре
« Ответ #5 : 31 Июль 2012, 18:07:38 »
Т.Е. выслать нож на тест можно? А то у меня тут проблема с покупкой каната - ну не хотят продавать на метры, только бухтой.

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Расположение: Іршанськ
  • Героям Слава
« Ответ #6 : 31 Июль 2012, 18:26:55 »
Присилай Олексій. Візати будемо "акуратно, але точно" :)
Що за клинок хоч?

Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
« Ответ #7 : 31 Июль 2012, 18:34:29 »
Хочу сказати всім, хто вагається, що це не чемпіонат по зважуванню яєць. Найголовніша мета цього міроприємства - АНАЛІЗ, вірніше їжа для цього аналізу. Перекручування результатів і фальсифікації будуть обрубуватися "при землі". Женемося лише за інформацією.

Тільки прошу, хлопці узгоджуйте свої дії з майстрами. Мається на увазі ситуація, коли відправляється ніж з не своїм клинком, то дуже хотілося б щоб ваші дії отримали благословіння клиночника. Зайві розмови не потрібні нікому. Я знаю, що вони будуть, але нехай їх буде менше :).
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

Оффлайн Лях

• Эксперт
« Ответ #8 : 31 Июль 2012, 19:02:06 »

Оффлайн Лях

• Эксперт
« Ответ #9 : 31 Июль 2012, 20:00:58 »
+ есть еще один клин из принципиально другого материала - если успею заточить, отправлю и его. а вообще в голове начали зреть совсем другие мысли.

А где находится место проведения мероприятия? Адрес?

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
« Ответ #10 : 31 Июль 2012, 20:18:26 »
О! Оті думки, що почали зріти, зріють правильно ;).
В кузні у Олега Лещука. "Як добратися" спосіб обговоримо {y}.

Оффлайн ja)d.

• Эксперт
  • Забанен навсегда
« Ответ #11 : 31 Июль 2012, 20:19:36 »
мдя... з полюванням таки промахнулися.....  (( але переносити і затягувати теж не хочеться...

А где находится место проведения мероприятия? Адрес?

Південна околиця Києва.

З приводу булатів - булати вони різні бувають, і думаю що є варіанти, які реально під канат добрі (усілякі леговані), а є варіанти, які канат може і не розкрити. Хоча все одно цікаво.

Мова – душа народу

Оффлайн космос

• Все будет хорошо!
  • Эксперт
  • Расположение: Украина, Донецкая обл.
« Ответ #12 : 31 Июль 2012, 20:21:31 »
Тільки прошу, хлопці узгоджуйте свої дії з майстрами
вот это очень дельно, иначе все банально перейдет в разбор ...что как и почему,а это неинтересно,мастер клинка просто обязан быть поставлен в известность, и происхождение клиньев необходимо указывать, хотя предпочтительней было б если б нож затачивал его производитель,кому как не ему знать своства своего железа
 и еще ,момент заточки клинка,  точить как можно лучше,чтоб опять таки не было такого...*та я його погано заточив,чи то не змiг заточити.* и т.д   и т.п
с интересом буду ждать рез-ов  {con}
« Последнее редактирование: 31 Июль 2012, 20:24:32 от космос »

Оффлайн YVM

• Эксперт
« Ответ #13 : 31 Июль 2012, 22:25:05 »
......чтоб опять таки не было такого...*та я його погано заточив,чи то не змiг заточити.* и т.д   и т.п
"Отсутствие отмазки, еще не повод для работы." )))
Условиями предусмотрено, что заточку обеспечиваает участник представляющий нож и только на его совести уровень заточки, ни какие претензии и оправдания не принимаются.
"Не уверен, не обгоняй!" {_3}
Для меня вообще (_24) загадка, как ножевщик, может не быть заточником? ((

Оффлайн ярослав

• Эксперт
  • Расположение: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
« Ответ #14 : 31 Июль 2012, 22:44:01 »
чтоб опять таки не было такого...*та я його погано заточив,чи то не змiг заточити.* и т.д   и т.п
ох тебе і давить жаба.  {))} А  уявляєш, що  булоб, якби  зміг заточити?   {gig}

YVM,  кому  ножа слати?  Як я можу бути впевнений,  що  на тести піде з оригінальною заточкою?  Хто відповідає за ножі?

Оффлайн YVM

• Эксперт
« Ответ #15 : 31 Июль 2012, 23:08:16 »
........Як я можу бути впевнений,  що  на тести піде з оригінальною заточкою?  Хто відповідає за ножі?
Ти сліпий?  (_23) Читай пункт №7 попереднього регламенту, передавай уповноваженій особі і хай весь час не випускає його з рук, власноруч ріже, контролює весь процес. Читай пунт №8, жоден ніж не покине поля зору камери, за весь час тестування. Їх буде декілька.
Є альтернатива, тестуй свій ніж власноруч на вищеозначених умовах, канат забезпечимо, під безперервне відео, результат, в студію, буде зараховано без заперечень.
Або приїзди власною персоною, чекаємо, чи слабо?.
Не намагайся когось зробити дурнями, тут тобі не Хантер.
..... А  уявляєш, що  булоб, якби  зміг заточити? ...  {gig}
Я взагалі не уявляю (( як такий ніж міг "вийти в люди" (_23) (_23)
« Последнее редактирование: 31 Июль 2012, 23:18:46 от YVM »

Оффлайн космос

• Все будет хорошо!
  • Эксперт
  • Расположение: Украина, Донецкая обл.
« Ответ #16 : 31 Июль 2012, 23:13:40 »
А  уявляєш, що  булоб, якби  зміг заточити?
если бы у бабушки был   ...   ,она бы была дедушкой.

Оффлайн ярослав

• Эксперт
  • Расположение: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
« Ответ #17 : 31 Июль 2012, 23:20:19 »

Не намагайся когось зробити дурнями, тут тобі не Хантер.
для чого така  бурна реакція, на прості запитання.
Для того щоб Костя космос не переживав, на заточку відправлю дуже гарному заточнику.  За те заплачу чималі гроші. Потрачу гроші на залізо, матеріали руків"я.  Певно що  тут переживаю за фінінсову сторону. На рахунок  цього  нічого не прописано.   
Нічого не прописано, хто організатор, хто старший,  з ким можна узгоджувати  поточні питання.  Проте якщо у Вас прості організаційні  запитання  викликають таку реакцію,  писати більше не буду.   {tnx}

Оффлайн ja)d.

• Эксперт
  • Забанен навсегда
« Ответ #18 : 31 Июль 2012, 23:52:36 »
Проте якщо у Вас прості організаційні  запитання  викликають таку реакцію

Таку реакцію викликають твої підозри в нечесності людей, які тут за це взялися. Конкретно - в нечесності моїй і YVM.

В якості організаторів виступаю я і YVM. З приводу поточних питань і т.д. можна писати будь-кому з нас, другий все одно буде в курсі. Відправляти найпростіше на мене - мені найближче до НП. Розпаковуватися відправлені ножі з НП будуть зразу на місці, отож пакуйте так, щоб доїхало якнайкраще.

Мова – душа народу

Оффлайн Циркач

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Винница
  • Предатель
« Ответ #19 : 01 Август 2012, 00:34:40 »
Постараюсь участвовать двумя ножами. Одним - уж точно.
В крайнем случае поучаствую как спонсор. Прошу назвать номер карточки для перевода денег и сумму.
Не знаю смогу ли приехать - свадьба. Но постараюсь.
Если не получится - передам ножик. Полностью доверяю организаторам!  (__3)

Оффлайн ja)d.

• Эксперт
  • Забанен навсегда
« Ответ #20 : 01 Август 2012, 10:40:36 »
По грошам для учасників (тобто оплата відпрацьованого канату) буде видно опісля тестів. Тариф теж (залежатиме від участі спонсорів).

Сам тест носить не змагальний, а дослідний характер - метою є оцінка властивостей і можливостей наших ножів, і, в подальшому, порівняльний аналіз змін як в рамках одного майстра, так і взагалі. Я розумію, що таке може не цікавити багатьох (а то і всіх) виробників, але мене, як користувача, цікавить. До того ж, думаю це в результаті призведе до підвищення рівня якості і властивостей клинків. Тому і сподіваюся на небайдужість і спонсорську підтримку користувачами :)

и сумму

думаю, що якщо чоловік з 20-30 підтримає гривень на 50-т від сили, то буде і майстрам не так накладно, і організатори не будуть перейматися, чи повернуться власні вкладені гроші :)

Мова – душа народу

Оффлайн YVM

• Эксперт
« Ответ #21 : 01 Август 2012, 10:50:34 »
2 ярослав
Більшість твоїх «простих» питань містить певну долю підтексту.
Щодо реакції, ja)d. в основному відповів, додам, підозрювати когось в нечесності можна тоді коли людина дала для цього привід, або коли сам здатен на такий вчинок. Ні я, ні ja)d., по моєму, приводу для підозр не давали.
На рахунок витрат не переживай, всі фінансові витрати по організації тестування (окрім кулінарного супроводу) взяли на себе п’ять чоловік. Орієнтовні витрати до 1000 грн., при згоді сума буде рівномірно розподілена між всіма учасниками. Фінансова підтримка з боку співчуваючих (як що буде) частково зніме це навантаження.
Я декілька раз радив тобі спочатку думати, потім писати.
Додається особлива умова регламенту:
«Представлені будь ким вироби Ярослава та Гошовського не тестуються без їх письмової згоди в темі із зазначенням довіреної особи та без присутності такої під час тестування. Всі етапи тестування таких виробів виконуються безпосередньо довіреною особою.»
Всі «розбори польотів», на рахунок хто, колись щось сказав припиняються і будуть видалятись, спілкування тільки по темі, підколки чекаю в приваті. 
На даний час узгоджені учасники:
- ja)d.
- YVM
- Циркач
- FRITZ,
- leoyas
- LOM
В подальшому бажаючі прийняти участь, копіюють останній абзац і додають себе, або звертаються до організаторів.

Оффлайн Alex-sk

• Бывалый
  • Расположение: Киев.
« Ответ #22 : 01 Август 2012, 11:02:55 »
Предлагаю по финансовой стороне простую схему - участие в тесте платное. 1 нож - 50 (..100...) грн, или сколько примерно получается на закупку каната.
Справедливо?

Далее. Наконец-то я хоть куда-то попадаю участвовать!!! 
Для начала выставляю на тест вот этот нож http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=23019.0.

По задействованию себя в поцессе: могу быть резчиком, могу частично отснять фото.  Но полноценный репортаж не потяну морально - только в субботу отснял свадьбу и обработка предвидится на пару-тройку недель, быстро не умею.

PS. Уже прозвучало
при згоді сума буде рівномірно розподілена між всіма учасниками.
может все ж сразу вынести в регламент?

Список:
- ja)d.
- YVM
- Циркач
- FRITZ,
- leoyas
- LOM
- Alex-sk

Оффлайн YVM

• Эксперт
« Ответ #23 : 01 Август 2012, 11:32:21 »
Предлагаю по финансовой стороне простую схему - участие в тесте платное. 1 нож - 50 (..100...) грн, или сколько примерно получается на закупку каната.
Справедливо?
...................................................................................
может все ж сразу вынести в регламент?
Вариантов может быть несколько, один из них это:
оплата использованного количества каната (1 м.=15грн.) плюс равная доля затрат на контрольные весы и диски для видео (вторая часть пока под вопросом).
Ближе к встрече прояснится, хватит ли закупленого каната, или надо докупать (куплено 50 м. уже в дороге, резать планирум очень экономно) и внесем в регламент.  

Оффлайн Alex-sk

• Бывалый
  • Расположение: Киев.
« Ответ #24 : 01 Август 2012, 13:06:45 »
У меня еще есть мысль по поводу одного фонового мероприятия.

Кухонники у нас, и не только у нас, находятся на задворках ремесленного ножестроения. Не преувеличу ни разу, если скажу что даже для  ножеманов отдельные аспекты строя клина для кухни остаются спорными или неочевидными.  Посему предлагаю воспользоваться встречей и провести знакомство с кухней - кто какую сможет принести. В свободном режиме, после теста просто порежет каждый заинтересованный  закусь, хлеб,  картошку или морковку (что найдем), сделает какие-то свои  выводы, поделимся ими. Просто и бессистемно,  для расширения личного  кругозора, дабы не плавать в собственном соку. Времени много не надо, будет как отдых от основного теста, организационно - пару кух. досок. и пару кг картошки. Ну, и закусь заодно порежем или салатов настрогаем. Участие - да просто приносим у кого что есть из ХОРОШЕЙ кухни. Мне очень интересны любые самоделы, серийные японцы и европейцы начиная где-то от звиллинга. Принести могу своих пару самоделов.

Идея кому-то интересна? Если да, делаем отд. тему чтоб не засорять тут.