Автор Тема: перекатывание латунного прутка: как делать правильно?  (Прочитано 20486 раз)

Оффлайн novak

• Будемо жити!
  • Местный
  • Расположение: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Cynic, придется мне вам школу напомнить, хотя и не хочется, потому, что не понимаю причин этих ваших вопросов-уточнений.
http://www.calc.ru/627.html
Длина (размер) - это одна из основных физических величин. Единица измерения - метр.
При деформации изменяется форма, а измерить эти изменения мы можем в единицах длины.
Характер деформации я выделил отдельно в моем предложении, используя запятую и связующие слова "а кроме", т.е. кроме измерения деформации, визуально проверяется ее характер (сминание, или выкрашивание).
Что-то не так?
Также я упомянул о том, что для проверки величины деформации можно использовать тест резки бумаги (приблизительный, без определения величины деформации). Если рез бумаги на весу до и после теста удовлетворяет определению "легкий", "без зацепов", то можно считать тест пройденным, а величину деформации - приемлемой.
« Последнее редактирование: 31 Январь 2013, 20:32:25 от novak »
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Оффлайн FRITZ

• Старожил
  • Расположение: Киев
  • состав+структура=свойства
Что-то не так?

измерения деформации, визуально проверяется ее характер (сминание, или выкрашивание).

При чём тут выкрошивание к характеру деформации???

Деформация бывает либо упругая либо остаточная (пластическая)...

Выкрошивание - относится к разрушению металла, к хрупкому разрушению металла...
« Последнее редактирование: 31 Январь 2013, 20:49:58 от FRITZ »

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Расположение: Іршанськ
  • Героям Слава
измерения деформации, визуально проверяется ее характер (сминание, или выкрашивание).
Что-то не так?
І так на протязі всієї теми: "маячня + питання "що не так?" або "ні?"". Ти йому в очі сці, а він: "Так це ж Божа роса. Ні?". Хлопці припиняйте пояснювати, Вас один хєр не зрозуміють (_4) (_4) (_4).
Маргарин непереможний (_23) (_23) (_23)
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Оффлайн Курінний

• Старожил
  • Расположение: м.новомосковськ дніпропетровської області
  • національність-козак
+мільйон {))}
спочатку нас не помічають,потім з нами борються,а потім ми  перемагаємо!

Оффлайн novak

• Будемо жити!
  • Местный
Зминання - це пластична деформація
При перевищенні межі міцності металу пластична деформація переходить у руйнування (викришування).
І зминання і викришування РК можна виміряти, або оцінити з допомогою приблизних тестів (типу різання паперу).
 Для чого якісь зачіпки шукаєте, шановні?  :D
Ті, хто хотіли пояснити - вже дали відповіді, ви це розумієте?
Я ці відповіді почув і запам"ятав і вдячний тим, хто відповів по суті.
А тим, хто бажає перетворити тему у флудильню - я не помічник.
Це ви якось самі з собою товчіться, гаразд?
 =)

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
При перевищенні межі міцності металу пластична деформація переходить у руйнування (викришування).
Каковос? Інженер-механік дає дрозда. Сподіваюся зараз реанімація більш помітна?

Бля-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а {_18} {_18} {_18} {_18} {_18} {_18}

« Последнее редактирование: 31 Январь 2013, 21:40:41 от leoyas »
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

Оффлайн Cynic

• Global Moderator
  • Эксперт
  • Расположение: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Длина (размер) - это одна из основных физических величин. Единица измерения - метр.
O'K
Какое из физических свойств материала клинка измеряется в метрах?  (_3)
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Оффлайн пгупгу

• Шах и мат.
  • Эксперт
  • Расположение: Рівне
Я реально нічого не можу зрозуміти, що ви намагаєтесь одне одному доказати? Ні, от мені цікаво, що з цим тестом не так настільки, що його краще користувачеві не робити? А якщо я людині продаю зібраного мною ножа, то мені можна такий тест провести і за його результатами попросити постачальника повернути гроші або переробити клинка?
Голова носорога придает ножу художественный образ, а лезвие, зоб и сквозная удочка гарантируют оптимальное распределение веса

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
Можна, Гєна, можна. Тобі, як збиральнику до клиночника можна. Але, якщо клиночник теж робить такий тест, то він задасть тобі багато питань у відповідь. Почитай уважно пости Циніка, а він все чітко розклав і головний месидж такий: а чи кожен спроможний, враховуючи всі змінні параметри, правильно інтерпретувати результат тесту? Будь-які зміни в структурному стані латуні можуть ввести в оману, технічно неправильно проведений тест -омана, а про інтерпретацію навіть проваленого тесту й говорити годі, адже є моменти, коли провалений тест можна назвати успішним, при певних умовах. Це цілі джунглі і якщо в них не орінтуватися, то легко заблукати, але ж деяким суперменам всі перепони - пох, а нюанси - нах.

А якщо ти споживач, то тоді навіть і не знаю, що сказати... Я б запропонував тоді споживачеві провести цей тест в моїй присутності, або провести особисто в його присутності.
« Последнее редактирование: 31 Январь 2013, 22:15:52 от leoyas »

Оффлайн Cynic

• Global Moderator
  • Эксперт
можна такий тест провести і за його результатами попросити постачальника повернути гроші або переробити клинка?
Проводить - можно (кто запрещает?)
Просить - тоже можно. ()
"По Вашей просьбе обязательно будет принято решение. Или положительное, или отрицательное." ©

С учётом доп. условия "с углом 30 град и сведением около 0.5 мм" и + если изготовителем явно не было указано, что клинок этого может не пройти... возможны варианты:

Основные:
1. Если кто-либо способен продемонстрировать успешное прохождение теста, то никакие "а я не смог" веса не имеют и => "издержки за счёт истца".
   1.1 Альтернатива: money back + попадание в блэклист продавца по статье: "чукчам гармошки не продаём".
2. Если изготовитель не способен продемонстрировать успешное прохождение теста - констатируется факт: "брак" и => "издержки за счёт ответчика".

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
1. Если кто-либо способен продемонстрировать успешное прохождение теста, то никакие "а я не смог" веса не имеют и => "издержки за счёт истца".
   1.1 Альтернатива: money back + попадание в блэклист продавца по статье: "чукчам гармошки не продаём".
2. Если изготовитель не способен продемонстрировать успешное прохождение теста - констатируется факт: "брак" и => "издержки за счёт ответчика".
Вова, ти красава {_11}

Оффлайн novak

• Будемо жити!
  • Местный
[Каковос? Інженер-механік дає дрозда.
Бля-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а {_18} {_18} {_18} {_18} {_18} {_18}
:D
можу поцікавитися вашою освітою?
для вас не заскладно буде прочитати оце?
http://www.modificator.ru/terms/deformation.html
там якраз чорним по білому написано про перехід пластичної деформації у руйнування.  8-)
Може то там автори "дають дрозда"?  {gig}

А може (навіть лякаюсь такої думки) ви маєте можливість прослідкувати точний характер і послідовність змін металу РК в процесі перекатування прутка?  {_07}
1. маємо гостру РК (в формі трикутника із кутом при вершині 30 градусів).
2. почали катати. що відбувається іх металом на вершині, пане професоре? Він зминається? зминається і зразу ж відривається (викришується)?
3. заокруглена РК в кінці тесту - це результат якої послідосності змін?
зминання->викришування->зминання->викришування->...
ні?
то може розкажете?
...
Якщо чесно, то не знаю, сміятися, чи просто махнути рукою на ці ваші чіпляння?
Вам часу не жаль, шановні?

Мова йшла про оцінку кінцевих змін, які відбулися із РК клинка після тесту "перекатування прутка" і про те як правильно проводити цей тест.

Може краще було пару слів про це сказати?
...
Цинік, я втретє вам відповідаю: мова йде про зміни, які відбуваються з РК клинка, а саме:
1. зминання
2. викришування
ці зміни можна оцінити візуально, а можна і перевірити різанням паперу.
Ні про які вимірювання фізичних властивостей металу мова не йшла, це вже ви самі собі щось надумали.  Вибачайте. {sm}

Споживачу НЕ ПОТРІБНО влазити в нюанси (чому, як веде себе метал і т.д.), йому важливо швидко перевірити в загальних рисах стан клинка, щоб оцінити його перспективу (в роботу, в сміття, переточити і на поличку і т.д.)
Чи не для цього показують споживачеві цей тест майстри, які продають клинки?
Що каже їх реклама? "Дивіться: я перекатую латунний пруток і після цього легко ріжу папір - клинок ДОБРИЙ".

Я, як споживач подивився і повірив майстру. Погано зробив?
А потім вирішив так само перевірити ті клинки (ножі), які не проходили цей тест, але, з огляду на викоритання ножа (туризм), бажано було б перевірити. Про всяк випадок.
Задав шановному товариству запитання: "Панове, порадьте як правильно проводити отой тест?"
І що?
Панове виявилися двох сортів.
Одні почали обурюватися "хто ти такий, нащо тобі?; ти хоч знаєш, яка то велика штука - ці знання?; сховайся де був!"
Інші спокійно дали відповідь, без зайвого шуму, як друзі.

Будьмо всі, як друзі. Гаразд?
 {tnx} =)
« Последнее редактирование: 31 Январь 2013, 23:05:35 от novak »

Оффлайн FRITZ

• Старожил
  • Расположение: Киев
  • состав+структура=свойства
там якраз чорним по білому написано про перехід пластичної деформації у руйнування. 

Отделив "котлеты от мух", нужно чётко себе представлять, что разница между вязким разрушением и хрупким разрушением как бэ есть и она весьма значительная...  Хрупкое разрушение наступает (практически или полностью) без пластической деформации, вследствие этого работа разрушения при хрупком разрушении гораздо меньше чем при вязком разрушении, которое сопровождается (всегда) пластической деформацией...

Надеюсь это понятно...

Оффлайн Cynic

• Global Moderator
  • Эксперт
Цинік, я втретє вам відповідаю: мова йде про зміни, які відбуваються з РК клинка, а саме:

Я ничего не спрашивал об изменениях. (Они не есть параметры, они есть функция параметров.)
Я спрашивал о свойствах. (Повторить или перефразировать (если они непонятны) вопросы, ответов на которые я не вижу?)

Споживачу НЕ ПОТРІБНО влазити в нюанси (чому, як веде себе метал і т.д.), йому важливо швидко перевірити в загальних рисах стан клинка, щоб оцінити його перспективу (в роботу, в сміття, переточити і на поличку і т.д.)
А как вы ходите каковы шансы на правильность оценки перспектив?

Чи не для цього показують споживачеві цей тест майстри, які продають клинки?
Демонстрация/декларация мастером прохождения определённых тестов - аргументация постулата о хорошести своих клинков.
При этом потребитель получает альтернативы:
1. Смотреть на результаты тестов и делать выводы.
2. Верить мастеру и не вдаваться в описания и интерпретацию тестов.
3. Предоставить информацию от мастера независимому эксперту и положиться на его заключение.
[...]

Панове виявилися двох сортів.
Одні почали обурюватися "хто ти такий, нащо тобі?; ти хоч знаєш, яка то велика штука - ці знання?; сховайся де був!"
Інші спокійно дали відповідь, без зайвого шуму, як друзі.
Наверное, я третьего сорта? ({gig}) Ни возмущаться не начал, ни частного ответа не дал, а начал задавать встречные вопросы...

Будьмо всі, як друзі. Гаразд?
Я искренне благодарен за эту тему.  {y}
(Вероятно, она перерастёт в другую, более общую: "О пользовательском тестировании ножей.")

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
можу поцікавитися вашою освітою?
В розділі "Трёп", є тема "Кто есть кто", там можна прочитати.

там якраз чорним по білому написано про перехід пластичної деформації у руйнування.  8-)
Може то там автори "дають дрозда"?  {gig}
Прочитай ще раз, тільки тепер уважно, а потім візьми підручник, по котрому можливо в інституті ти й вивчав матеріалознавство, під редакцією А.П. Гуляєва і там почитай ще уважніше. От там і пізнаєш різницю між механізмами крихкого і пластичного руйнування і між деформуванням при розтягненні, стисканні та загибі.

Все, для мене пацієнт помер. "Я іссяк" {_18}

Оффлайн novak

• Будемо жити!
  • Местный
Я ничего не спрашивал об изменениях.
Я спрашивал о свойствах.
Саме тут ми і не порозумілися.
Мене цікавили зміни стану РК, як кінцевий результат тесту і не цікавили "чому так, які властивості металу, чи його обробки призвели до такого результату". Останнє - це сфера майстра, а не споживача.

А как вы ходите каковы шансы на правильность оценки перспектив?
Залежить від споживача. Для себе я оцінюю ці шанси, як високі. Зрештою - є практика, як критерій істини. Вона вносить поправки.

Демонстрация/декларация мастером прохождения определённых тестов - аргументация постулата о хорошести своих клинков.
При этом потребитель получает альтернативы:
1. Смотреть на результаты тестов и делать выводы.
2. Верить мастеру и не вдаваться в описания и интерпретацию тестов.
3. Предоставить информацию от мастера независимому эксперту и положиться на его заключение.
[...]
4. Бути достатньо обізнаним  (самовпевненим - якщо хочете), щоб наважитися поровести цю перевірку вдома, без претензій на звання тестера-експерта, а задля власного інтересу.

Наверное, я третьего сорта? ({gig}) Ни возмущаться не начал, ни частного ответа не дал, а начал задавать встречные вопросы...
саме так  {y}

Я искренне благодарен за эту тему.  {y}
(Вероятно, она перерастёт в другую, более общую: "О пользовательском тестировании ножей.")
І я вам дякую.
Якщо б тема про правильне проведення самостійних тестів (найпростіших) справді з"явилася - думаю, що це було б добре.
В цих питаннях є багато темних плям. Найбільш ясним з точки зору методики є тест різання манільського канату, але цей тест дещо дорогий і заморочний (канат, вага...)
Зрештою підхід Кузнецова в цих питаннях мені подобається (тест міцності клинка, тест міцності кінчика, тест рубання рогу і тест різання маніли). Я просто сподівався, що перекатування латунного прутка хоч якоюсь мірою може дати ті ж уявлення про стійкість РК, які дає різка маніли. Наголошую - хоч якоюсь мірою!
Якщо це не так - що ж, буду йти по повному циклу тестування "по Кузнецову".
Тим більш, що ножі, які я маю на увазі (турист із кутом 30 і зведенням .5 мм) навряд чи зробить багато різів по манілі, тобто витрати будуть невеликі.
« Последнее редактирование: 01 Февраль 2013, 12:14:33 от novak »

Оффлайн Alex-sk

• Бывалый
  • Расположение: Киев.
Я просто сподівався, що перекатування латунного прутка хоч якоюсь мірою може дати ті ж уявлення про стійкість РК, які дає різка маніли.
Откуда это предположение? Как испытание  прочности может дать представление об износостойкости???
Манила агрессивней пеньки, но это таки тест на износ, хоть и жесткий.

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
Маніла жорсткіша за пеньку, а пенька абразивніша за манілу.
« Последнее редактирование: 01 Февраль 2013, 14:37:49 от leoyas »

Оффлайн Alex-sk

• Бывалый
  • Расположение: Киев.
Хай буде так, я не наполягаю про абразивність.
Адже будь-який канат це тест зносостійкості в першу чергу. Можливо, на суперкрихкій сталі з кутом 25-30 градусів кромка і посиплеться, але ж ми не про такі випадки. З прутком нема чого порівнювати.

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
Все правильно, тест на канаті - тест на зносостійкість РК, латунь до зносостійкості не має жодного відношення.

Оффлайн Cynic

• Global Moderator
  • Эксперт
не порозумілися.
Не "не порозумілися", а просто я не вижу ответов на свои вопросы. :(

Мене цікавили зміни стану РК, як кінцевий результат тесту і не цікавили "чому так
Тогда пользы от этого теста ~0.

4. Бути достатньо обізнаним (самовпевненим - якщо хочете)
Для осведомлённости нужны знания. Для самоуверенности - ничего не нужно.
Только самоуверенность, не подкреплённая знаниями - прямой путь к "обломам".

Найбільш ясним з точки зору методики є тест різання манільського канату
"Если работа кажется слишком простой..." © Кто-то

Зрештою підхід Кузнецова в цих питаннях мені подобається
Но всё, что он делает не руками... ({gig})
« Последнее редактирование: 01 Февраль 2013, 16:23:24 от Cynic »