Автор Тема: Питання по зарядному пристрою акумуляторів для ліхтариків  (Прочитано 1218 раз)

Онлайн Frederico

• Старожил
  • Расположение: Львів
1. В користуванні все більше і більше з’являється обладнання на акумуляторах типу 16340 (3.7V) і 18650 (3.7V), тому хочу придбати зарядний пристрій. Я в цьому «темний», тому прошу поради. Вибираю між Liitokala Lii-100 і Opus BT-C100. Чи дійсно варто брати другий варіант (питання не у вартості)?
Для прикладу:
Liitokala Lii-100
Opus BT-C100
2. Для ліхтарика ZebraLight SC30 хочу купити додатковий акумулятор («їсть» 16340 (3.7V) і RCR123 (3V)). Який (якого виробника) порадите? Практично краще брати з захистом чи без?
Дякую.

Оффлайн Leo Lexx

• Moderator
  • Эксперт
  • Расположение: Киев
  • Мы, бояре, народ роботячий...
я бы брал на 4 гнезда под АА/ААА  =)

Оффлайн mick

• Эксперт
  • Расположение: Одесса
  • Accipe ratum!
Бери что нравится внешне и подешевле. Все лампочки и цифирки на этих устройствах нам до лампады - их функция в основном декоративная.
Пользуюсь на 4 элемента оригинальным Энерджайзер. Он хорош. Но за эту цену, что он стоит, никогда бы не купил. Просто подарили. Лучше элементов в запасе поболее иметь.
По поводу защиты, то руководствуйся правилом, если в приборы дорогостоящие, то с защитой, если в фонарь, то ну ее эту защиту.
"Ад пуст! Все бесы здесь!" (Шекспир, Буря)

Онлайн Frederico

• Старожил
2 Leo Lexx - =)
АА/ААА другий мною наведений варіант теж "бере" (перший не знаю, ще не вичитав). На 4 гнізда мені багато.
2 mick - =)
У мене теж є Енерджайзер ще на NiMH (не "бере" літій) - непогана штука, але вже застаріла.
« Последнее редактирование: 11 Январь 2018, 19:51:43 от Frederico »

Оффлайн Fes

• Администратор
  • Эксперт
  • Расположение: Дніпро
  • Анализируй!
    • НОЖиК
В мене от такий вже майже рік.
Я б не сказав, що там все "до лампади" - досить інформативний дисплей, 3 варіанта зарядки (в т.ч. заряд-розряд-заряд, що досить важливо для нікелевих акумів) трьома різними токами.
Заряджає майже всі розміри, які існують (окрім "Крони").
Видно кількість закачаних мА/г
Відкрив мені очі на китайські "3000"  ))) і т.п.
Не бреше - принаймні той екземпляр, що в мене (ганяв/перевіряв тижнів зо три)
Брав в Україні - ціна на копійки більша, але чекати півтора місяця не потрібно

Я з ранку випив самогону, бо в світі справедливості нема..(Борщ)
Кто понял жизнь - тот не спешит

Оффлайн reger

• Местный
Когда плотно занимался копом, то использовал такую  зарядку, лучше что пробовал.

IMAX B6 праравда  нужно доработать для
Для АА и ААА

Были :
https://betery.com.ua/p17517246-zaryadnoe-ustrojstvo-mastak.html

Gp bank

"Позови меня степь позови меня поле, позови меня лес и крутой бережок, я рожден чтобы жить словно птица на воле"

Оффлайн Fes

• Администратор
  • Эксперт
  • Анализируй!
    • НОЖиК
ЗІ - ту, про яку я писав вище, можна ще використовувати як повер-банк.

Оффлайн Adik

• Местный
  • Расположение: Каменское
Невеличикий "плюс" в огород "Опуса" - на ньому можна виставити мінімальний струм заряду 200 мА. "Литокалла" - найменший струм заряду 500 мА. Це може бути важливим при заряджанні аккумуляторів невеликої ємності (деякі виробники пропонують заряджати струмом 10% від ємності), тобто батарею 2000 мА*год пропонується заряджати струмом 200 мА.
На "Литокалла" такого струму не виставиш. Тут починають страхати: "при заряджанні великим струмом перегрівається, псується, скоріше виходить з ладу..."
Але - чи варто переплачувати в двоє (більше) за таку можливість?
Ну більший струм, ну війде з ладу. Так все колись вийде з ладу.
Ну і екранчик на Опусі - показує струм заряджання, ємність, яку взяв аккум, напругу - телевізор одним словом.

По другому питанню - виробник - тут як повезе. Є і Соні - лайно, а буває і Самсунг - працює і працює.
Захист - то непогана штука, якщо Ви можете "забути" підзарядити своєчасно аккумулятор. Від від'єднае аккум, і не дасть розрядитись до "смерті". Якщо Ви просто приймете за звичку періодично (своєчасно) підзаряжати батареї - то захист начеб-то і не потрібен.

Оффлайн маньяк

• Старожил
  • Расположение: г.Киев
По аках ТС питав до Зебри.
У Зебри є всі необхідні захисти.
З повагою!

Оффлайн Fes

• Администратор
  • Эксперт
  • Анализируй!
    • НОЖиК
"Литокалла" - найменший струм заряду 500 мА
Не правда - 300 (тільки що подивився)
Ну і екранчик на Опусі - показує струм заряджання, ємність, яку взяв аккум, напругу - телевізор одним словом.
В Літокалла ще й час заряду, А час заряду - одна з характеристик "свіжості" акума..
« Последнее редактирование: 11 Январь 2018, 20:57:43 от Fes »

Оффлайн gandelf

• Бывалый
  • Расположение: г.Кривой Рог
Брав в Україні - ціна на копійки більша, але чекати півтора місяця не потрібно
https://www.olx.ua/obyavlenie/zaryadniy-pristry-liitokala-lii-500-orignal-z-blokom-zhivlennya-IDroHVM.html#1f0da2b784
Не очень и дороже...и ждать не надо и в морду дать глаза посмотреть, если что можно...
Прошу оставить объективный отзыв http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=18802.0

Оффлайн Fes

• Администратор
  • Эксперт
  • Анализируй!
    • НОЖиК
Оно не дороже, а реально дешевле, ибо 20 долларов - уже почти 580 гривен...

Оффлайн John

• Старожил
  • Расположение: Заставки Красилів Хмельницький
  • люблю любити
 Всі батерії заряджаю IMAX B6 міні  {_11}. Навіть шрубокрута на 14вольт, що був кадмієвий, воскресив чотирма літійками. + - підключається до компа, балансування по літію +всі функції вище описаних пристроїв. https://ru.aliexpress.com/item/Original-SKYRC-iMAX-B6-Genuine-Mini-Balance-Charger-For-RC-Helicopter-NiMH-NiCd-Rechargeable-Battery-Support/32784479550.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10151_10065_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10613_10615_10307_10614_10059_10314_10534_100031_10604_10103_10142_10125,searchweb201603_1,ppcSwitch_5&algo_expid=82d5e073-5674-46c8-9955-d669373c5d2e-3&algo_pvid=82d5e073-5674-46c8-9955-d669373c5d2e&priceBeautifyAB=0
Не потрібно побоюватися кінця свого життя, потрібно боятися того, що воно так ніколи і не почнеться.

Онлайн Frederico

• Старожил
ВСІМ дякую за поради {tnx}, тепер хоч починаю розуміти, на які функції "дивитись".
Перший мій варіант відпав. Тепер зупинився на "екранних".
Я на Аліекспрес дав просто посилання для прикладу. Думаю, що у нас на радіоринку ціни +/- такі ж, та ще й "пощупати вживу" можна.
Відкрив мені очі на китайські "3000"   і т.п.
Григорович, а що це значить? Мені ще відкрий {_09}.
В Літокалла ще й час заряду, А час заряду - одна з характеристик "свіжості" акума..
В Опусі теж є - вичитав.
У Зебри є всі необхідні захисти.
Тобто, якщо я поставлю в Зебру незахищений акумулятор, сам ліхтар не дасть розрядитись в смертельний нуль?
А по виробникам не порадите? Зараз стоїть keeppower 16340 такий. Потрібно запасний хороший (на виходах на кілька днів одного акума не вистачає).

Оффлайн Fes

• Администратор
  • Эксперт
  • Анализируй!
    • НОЖиК
Григорович, а що це значить?
Пояснюю - на акумі написано, наприклад, 2000 мА/г
Прибор в програмі заряд-розряд-заряд показує, що в акум влізло не 2000, а всього 750 (знов приклад)
Що написано? Брехня.
На китайцях в мене найбільший збіг був при написаному 1000, залитому - біля 400. А як правило - в 10 (в ДЕСЯТЬ!) разів менше. Жодного разу не бачив, коли написано тисячі, а залилось хоча б половина.
Зі США прийшли акуми 18650 -  6000 mAch{_26-}. Це найкращі мої китайці - реально тримають 1500-1600  :)
На фірмових - розбіжність значно менша (на 1000 - 800 -900, хоча далеко не завжди)

Оффлайн reger

• Местный
Лучшие что пользовал аккумуляторы это

Sanyo Eneloop XX 2500mAh
"Позови меня степь позови меня поле, позови меня лес и крутой бережок, я рожден чтобы жить словно птица на воле"

Оффлайн Fes

• Администратор
  • Эксперт
  • Анализируй!
    • НОЖиК
Энелопы рулят, согласен

Оффлайн Василий 10

• Участник
  • *
  • Расположение: Харьков
Прибор в програмі заряд-розряд-заряд показує, що в акум влізло не 2000, а всього 750 (знов приклад)
Що написано? Брехня.
Или Вы используете акки дешёвые или зарядка брешет. 

Оффлайн Fes

• Администратор
  • Эксперт
  • Анализируй!
    • НОЖиК
Как правило - дешевые, и в этом признаюсь.
Потрудитесь прочесть последнюю фразу в том моем посте

ЗЫ - Вы имеете зарядку более точную? Ну так поделитесь опытом, а не критикуйте чужой  ;)

Оффлайн Adik

• Местный
Не правда - 300 (тільки що подивився)
З тих, що привів ТС (за посиланням) - Литокалла може або 500 мА, або 1000 мА.
В Опусі теж є - вичитав.
Так точно.  8-)
Всі батерії заряджаю IMAX B6 міні
А балансір самі робили, чи був у комплекті? Правда, його там робити - тьху, але всеж-таки...
« Последнее редактирование: 12 Январь 2018, 09:52:41 от Adik »

Оффлайн Геннадій Григорович

• Участник
  • *
  • Расположение: м. Чернігів
Стосовно аккумуляторів. Купував на ОЛХ майже мертву батарею від ноутбука за 100 грн., розбирав, в результаті 2 шт.-2200 mA/h, 2 шт.-1500 mA/h, 2 шт.-400 mA/h. Ємність міряв оригінальним IMAX та саморобним пристроєм.

Оффлайн John

• Старожил
  • Расположение: Заставки Красилів Хмельницький
  • люблю любити
 До  Adik -Балансир йде у комплекті (дивитись опис комплектації), потрібно ще докупити копійчані холдери (утримувачі батерій).
 Я користувався багатьма пристроями,  IMAX B6 міні мені найзручніший. Є шмацько відео по ньому.
Не потрібно побоюватися кінця свого життя, потрібно боятися того, що воно так ніколи і не почнеться.

Оффлайн Adik

• Местный
Сам дивився у бік IMAX B6. Можливість заряджати декілька батарей одночасно з врахуванням "примхів" кожної батареї - то дуже добре!  {_11}
А холдери - то такє, люди самі (під свій смак) такі лялькі роблять - кращі за заводські.
Свого часу сам користувався такою маленькою платкою з Али (за 10 грн), 5 вольт витягував з БП компа і заряджав. Щось виходило  {gig}

Онлайн Frederico

• Старожил
1. Eneloop випускає акуми формату 16340 (RCR123A)? Нагуглив тільки АА/ААА
2. Хтось з форумчан порадить з особистого досвіду модель акумулятора 16340?
3. В зарядці, на 2/4 гнізда можна заряджати 1-ну батарею?

Оффлайн маньяк

• Старожил
  • Расположение: г.Киев
1. Энелуп = никель-кадмий. Не випускає!
3. Можна.

2. Доволі рідкісний формат( у нас, популярний в Штатах). Спробуйте  RCR123.
Батарейки мають бути витриваліші, але загалом...

Пи.Си. Не дуже вдалий у Вас вибір, під наші умови.
З АА-14500 було б простіше...
« Последнее редактирование: 12 Январь 2018, 11:32:34 от маньяк »
З повагою!