Автор Тема: Вакуумна установка  (Прочитано 939 раз)

Оффлайн KRG Roman

• Бывалый
  • Расположение: Украина, г. Кривой Рог
Вакуумна установка
« : 15 Январь 2018, 00:43:52 »
Все почалося з купівлі насоса на чіпмейкері 2НВР5Д. Насос довго стояв в гаражі, аж поки я не спробував його запустити. Виявилося, що він побував до мене в руках у вандалів. З насоса текло масло з розірваних ущільнювачів. Я відновив цей насос. Зробив вакуумну камеру з пропанового балону. Насос вмикається з частотника.
Почав по троху єксперементувати зі стабілізацією.

Фото піршого гібріду:

Оффлайн os

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Львів
Re: Вакуумна установка
« Ответ #1 : 15 Январь 2018, 00:52:15 »
Потужний підхід. {_11}
Успіхів і натхнeння!

Оффлайн Nehai

• Это Вам не это...
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • Расположение: Київ - Бровари - Шостка
« Ответ #2 : 15 Январь 2018, 10:56:38 »
Нормально.  {y}
Рекомендую ще поставити фільтр у вакуумну магісталь (червона трубка) - вакуумне масло не буде насичуватись парами стаброзчину.
Надо понимать всю глубину наших глубин... © прапорщик Казаков,"ДМБ"
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Оффлайн KRG Roman

• Бывалый
« Ответ #3 : 15 Январь 2018, 11:20:39 »
Сергій, можна трохи докладніше про фільтр ? Якось пропустив цей момент.

Оффлайн Nehai

• Это Вам не это...
  • Global Moderator
  • Эксперт
« Ответ #4 : 15 Январь 2018, 12:30:34 »
Ось фото моєї вакуумної устновки 1,5-річной давнини з теми Моя вакуумная установка. Зараз вона трохи не така, дещо перероблено та додано.

Жовтою стрілкою я позначив фільтр, у мене це звичайний паливний ВАЗівський.
До речі, сантехнічний зворотній клапан у вакуумній магістралі то краще ніж нічого, але не те. Потрібен нормально-закритий пневмоклапан з електроприводом, зав'язаним на відключення насосу - насос виключився і моментально перекрився клапан запобігаючи висмоктуванню масла з насосу у магістраль. В мене пару разів таке було. В першій версії своєї установки я також думав обійтись сантехнічним зворотнім клапаном, пару разів він не встиг спрацювати - і в ваккумну магістраль, і в фільтр всмоктало грамів з 150-200 масла. З магістралі то масло злив і все, а от фільтр доводилось викидати. Після того я поставив електричний пневмоклапан.
Я дуже довго продавав такий клапан тут:

Спеціально підібраний під мою ваккумну установку, з одної строни різьба 3/4", з другої штуцер під шланг 12 мм, котушка на 220 В, я купляв собі 2 штуки, один "про запас"... Так він нікому і не потрібним виявився  {sm}. Лежить у мене в гаражі новусенький.
Зараз у мене стоїть пневморозподільник, на фото червоною стрілкою виділений.
Nehai's stabwood&bone

Оффлайн Nehai

• Это Вам не это...
  • Global Moderator
  • Эксперт
« Ответ #5 : 17 Январь 2018, 10:20:34 »
Я грубку поки так і не зробив  (_23), хоч всі деталі готові, тільки зварити до купи - день роботи. Але димохід не зробив, а покрівлю розкривати зараз  {_18}. У мене в гаражі пару градусів "мінусу", приходжу, включаю електрообігрівач - доганяє до пари градусів "плюсу". Вакуумний насос та компресор поки включаются без натуги, стабілізацію то робити можна (роблю), а от шліфувати холодно. У мене вже пів ящика стабілізованих та нешліфованих брусків/накладок зібралось.
В наслідок зниження температури поки припиняю досліди в майстерні (промерза пропановий балон). Поки займусь стабілізацією дерев'ях.
Дивіться, якщо насос тяжко пускатиметься (масло захололо), то не гвалтуйте його, або лишіть до тепла, або прогрівайте феном. Прогрівати треба не двигун, а сам насос, і "с чувством", щоб не перегріти прокладки, вони у Вас, Ви казали, не паронітові.
Nehai's stabwood&bone

Оффлайн KRG Roman

• Бывалый
« Ответ #6 : 17 Январь 2018, 11:43:27 »
Сергій - дякую. Знав що так буде , тому перетягнув В.У. додому. Фото - то мій підвал під балконом . В мене перший поверх.

Оффлайн Николай45

• Участник
  • *
  • Расположение: Чернигов
« Ответ #7 : 18 Январь 2018, 23:51:01 »
На первом фото , справа пробка ( для заливки масла)  - там должно быть сообщение с атмосферой , иначе будет продавливать маслом сальники и прокладки . Обычно там стоит резиновое уплотнительное кольцо , которое является только транспортировочным , перед эксплуатацией его снимают ( и , или , выбрасывают ) , тогда пробка вкручивается не до конца и через боковые отверстия в ней ( что были закрыты уплотнением ) появляется сообщение с атмосферой , сальники и прокладки не выдавливает . Возможно была течь масла из-за того , что запускали с закрученой той пробкой без сообщения с атмосферой .

Оффлайн KRG Roman

• Бывалый
« Ответ #8 : 19 Январь 2018, 09:52:47 »
Ні - протікало бо хтось намагався розібрати насос, вбиваючи між насосом і центральною стійкою зубило. () не відкрутивши гайки з боку двигуна . корпус погнули , паранітова прокладка в куски. Я його не запускав тоді , лише спробував залити масло.
Потим важко відновлював.