Автор Тема: Горн з боковим дуттям на кам'яному вугіллі  (Прочитано 1395 раз)

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Киев
Доброго всім дня.
Підкажіть, будь ласка, чи взагалі робочий такий варіант - бокове дуття і кам'яне вугілля\антрацит\кокс ?
Підбираю бюджетний варіант, хобійно поплющити залізяки в щось подібне до поковок клинків. Варити дамаск і т.д. - не планую.
Основний критерій - недорого і мобільно, поки що є тільки варіант розміститись у знайомих в гаражі, відповідно, кувати буду на вулиці, заносити\виносити кожного разу.
Значних фінансових вкладень також дозволити собі не можу.
Але тема дуже захопила, тому хотілося б знайти якийсь бюджетний варіант - і тут горн бокового дуття в перших рядах - пару відер глини і кілька цеглин та пару годин роботи.
Невеликий досвід є з таким горном але на деревному вугіллі і на дровах.
Основне, що бентежить - це шлак, бо при такій конструкції йому нікуди діватись, і, наскільки я розумію, треба буде досить часто чистити горн, кілька разів за день?
І другий момент - на піддув для деревного вугілля з запасом вистачало радянського фену, а для кам'яного, напевне, не тільки фену буде замало, але й пічки від ВАЗ?

Оффлайн dimakole

• Старожил
  • Расположение: смт. Софіївка
Re: Горн з боковим дуттям на кам'яному вугіллі
« Ответ #1 : 03 Апрель 2018, 13:25:43 »
о прослідкую за темою, теж хочу. Хотів спитати чи будівельний фен підійде? Я хочу робити піддув трубою з прорізом болгаркою вздовж.
Слава Україні

Оффлайн Воля

• Эксперт
  • Расположение: Глухів
« Ответ #2 : 03 Апрель 2018, 14:41:19 »
Чому вибір припав на горно з кам*яним\деревним вугіллям? Чому не газове? Ні шлаку, не кіптя,

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: ukraine,chervonograd
« Ответ #3 : 03 Апрель 2018, 15:29:26 »
Якщо би мені зараз дали вибір я би вибрав газове горно. В мене зараз з шпгт+ вата мкрв200 якщо неварити дамаск то розхід газу дуже малий.

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
« Ответ #4 : 03 Апрель 2018, 15:34:53 »
Чому вибір припав на горно з кам*яним\деревним вугіллям?

Бюджет, місце для установки, час та інструменти для виготовлення.
Власної території в Києві не маю, і в перспективі мати не буду довгі роки.
Знайомі знайомих дозволили притулитись у них в гаражі, але працювати можна буде десь раз в тиждень, і виключно на вулиці, бо самі вони займаються роботами по дереву, вогонь в приміщенні виключається.
Тобто горн повинен бути мобільним, і без напрягу переноситись в одну мою не кінську силу :-).
Щось дороге в таких умовах немає сенсу робити - шанс, що мене, зрештою, попросять геть - ну, не нульовий.
Також виготовляти горн можна буде тільки на місці установки, бо більше ніде. Зварки немає, болгарку або купити, або позичити.
Машини немає, тобто поїздки на металобрухт\металобази за матеріалом - тільки громадським транспортом або пішки  {))}.
Самі гаражі далекувато, для виготовлення горна можна будет їздити тільки по вихідним (після роботи не встигну), і, мабуть, один день в тиждень, щоб не дуже набридати господарям - тобто, виготовлення в таких умовах затягнеться на довгі місяці, в кращому випадку.
Без машини купити балон скрапленого газу - це капєц, в плані привезти його на заправку і назад. Мережевого газу там немає (ну, і я б не ризикнув в таких умовах).
Ну, і я сумніваюсь, що мені дозволять зберігати балон з газом у майстерні для дерева  :(

Загалом, якщо я колись доживу до таких можливостей - то буде газ. Але не до 2020 року, це точно  {))}
Деревне вугілля купувати дорого, тому думаю про кам'яне. В селі-то я сам випалюю, але ж не в Києві  :D

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
« Ответ #5 : 03 Апрель 2018, 15:36:28 »
Якщо би мені зараз дали вибір я би вибрав газове горно.

А я повністю згоден з вами, вище описав, чому не зможу поки що реалізувати такий варіант.

Оффлайн Воля

• Эксперт
« Ответ #6 : 03 Апрель 2018, 15:37:59 »
А де кам*яне вугілля плануєте брати?

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
« Ответ #7 : 03 Апрель 2018, 16:00:47 »
А де кам*яне вугілля плануєте брати?

В Києві є ряд контор, що продають антрацит в роздріб, мішками по 50кг. Десь біля 360-380 грн за мішок.
Щоправда, і деревне вугілля є в деяких конторах, але за якимись підозрілими цінами, дешевше антрациту. Я заінтригований :)

Оффлайн novak

• Будемо жити!
  • Местный
  • Расположение: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
« Ответ #8 : 03 Апрель 2018, 21:08:59 »
Без машини купити балон скрапленого газу - це капєц, в плані привезти його на заправку і назад.
Є 5, 8 та 12 літрові балони для газу, цілком мобільні.
« Последнее редактирование: 03 Апрель 2018, 21:16:38 от novak »
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
« Ответ #9 : 04 Апрель 2018, 15:59:53 »
Є 5, 8 та 12 літрові балони для газу, цілком мобільні.

А чи надовго вистачить балона на 8 літрів? Години три покувати? Ну, для якогось невеличкого горна, з камерою 100х100х250мм, з ШПГТ-450, наприклад.

Оффлайн Воля

• Эксперт
« Ответ #10 : 04 Апрель 2018, 16:08:37 »
Залежить від горна, пальника, наявності піддуву. Якщо плануєте кувати клинки, то  8 літрового балону  для горна 300*100*100 з головою ( ШПТГ або вата) повинно вистачити на 5-6 год безперервної ковки. Можна зробити міні горно на один клинок з труби і керамічної вати. Використовувати пальник для газового балончика ( не п*єзи). Буде економічно і мобільно.

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
« Ответ #11 : 04 Апрель 2018, 16:50:27 »
8 літрового балону  для горна 300*100*100 з головою ( ШПТГ або вата) повинно вистачити на 5-6 год безперервної ковки.
Дуже дякую, 5-6 годин виглядає втішно.

Використовувати пальник для газового балончика ( не п*єзи)
Пальник для мене - найнезрозуміліша тема в газових горнах. Ви могли б дати посилання на будь-який більш\менш підходящий, щоб я хоч зрозумів, про що йде мова?

Оффлайн Воля

• Эксперт

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
« Ответ #13 : 04 Апрель 2018, 18:33:47 »
Дякую, тепер дійшло  :) .

Отже, якщо я візьму 8л пропановий балон як джерело енергії, пальник, як по вашому посиланню, камеру зроблю циліндричну 50мм х 250 мм, футеровку з трьох шарів фетру МКРФ-100 (він 15 мм), задню частину закрию таким же шаром фетру, зроблю часткове перекриття на передній частині (умовні дверцята), все це вкладу в корпус з 2мм сталі, пальник розміщу посередині довжини (зверху та збоку), додам трошки шлангів, редуктор - то матиму горн, який дозволить кувати годин 6 з однієї заправки, і гріти нержавійку 95х18 під гартування - так?

Просто виглядає якось занадто приємно  {))} .

Оффлайн was56

• Активный участник
  • Расположение: Львів
« Ответ #14 : 04 Апрель 2018, 19:21:39 »
В горні гріти клинки під гартування (особливо 95х18) буде трохи проблемно. Це краще робити в муфельній печі з контролем температури.

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
« Ответ #15 : 04 Апрель 2018, 19:38:16 »
Згоден з вами. Але нормальну піч для гартування я 100% не потягну, а для хобійних задач якось і з горном можна жити. При цьому завжди ж можна особливо відповідальні клинки загартувати у шановних форумчан, благо, хороших термістів тут таки є  {))} .
А там або попустить, або доживу і до муфельної  ))) .
Тут хоч би з горном вирішити - жоден форумчанин ідею бокового дуття і кам'яного вугілля не підтримав, а, значить, вона досить погана.
Якщо ж підтвердяться мої припущення по маленькому газовому горну, які я написав вище - то піду слізно просити господарів гаража, щоб таки дозволили поставити балон газу у них  :)

Оффлайн BigWolf

• Участник
  • *
  • Расположение: Харьков
« Ответ #16 : 04 Сентябрь 2018, 10:43:03 »
День добрый!

Тема несколько месяцев не обсуждалась, но вставлю свои 5 копеек как пользователь угольного горна.
Работать на угле можно, но весьма неудобно и некомфортно.
1. Процесс розжига и прогрева угольного горна - 20 - 30 минут плясок с бубном и контролем процесса. (закинули щепок, подожгли, положили мелкие дрова сверху. Дрова разгорелись, включили поддув - положили более крупные дрова. Ждем когда дрова наполовину прогорят и начнут образовываться угли. Сыплем уголь, кочергой его смешиваем с дедогоревшими дровами, смотрим что бы уголь начал гореть (регулируем поддув). Примерно через 30 минут имеем заженный каменный уголь. Плдсыпаем еще угля, ждем минут 5-10 пока все это дело хорошо не разгорится).
2. Разогрев под ковку - хорошо протопленный горн на каменном угле хорошо прогревает поковку. Из недостатков - тяжело добиться равномерного прогрева крупной поковки, постоянно образуется шлак забивающий колосник, в результате чего очаг горения или смещается или затухает. Приходится постоянно шуровать кочергой разгребая шлак на колоснике. Неравномерный прогрев заготовки может привести к перегреву или пережогу более тонкой части поковки. Пытался варить дамасск - нифига не выходит. Атмосфера окислительная, и сколько буры не сыпь - все равно где то вылазит непровар. Более менее комфорно горит на протяжении 2-х часов. Потом зашлаковывается колосник, и начинаются танцы с бубном. Частичное решение - использование вместо антрацита пламенный уголь. Он не дает столько шлака, но быстро прогорает и воняет сильнее чем антрацит.
3. Окончание работы. Система очень инертная - долго греется - долго остывает. Если горн хранится в гараже, то по окончании работы надо будет посидеть возле него как минимум минут 40 - час, что бы можно было его затащить в гараж. Сразу затаскивать - пожароопасно.

Резюме - угольный горн может использоваться для ковки, но использование его не комфортно.
Сейчас собираю материалы и средства для постройки газового горна. Высказал свое ИМХО.  {sm}
Боишься - не делай. Делаешь - не бойся

Оффлайн tehnicsan

• Местный
  • Расположение: Кривой Рог
« Ответ #17 : 04 Сентябрь 2018, 21:07:57 »
Спробуйте кокс. Розпалюєцся швидше ніж антраціт і кіптяви майже нема (відносно курного). Зварювання не пробував, але кажуть, що можна.

Оффлайн BigWolf

• Участник
  • *
« Ответ #18 : 05 Сентябрь 2018, 08:49:44 »
Спробуйте кокс.

У нас у місті, хоч і є коксовий завод, але придбати кокс майже неожливо. Звернення до заводу з пропозицією придбати 500 - 1000 кг коксу - ніхто не сприймає. Там поставка йде від вагону та більше. А у вільному продажу або на руках коксу в Харкові я не бачив, хоча і дивився на різних ресурсах.

Оффлайн tehnicsan

• Местный
« Ответ #19 : 05 Сентябрь 2018, 22:39:40 »
Пробийте по дрібних вугольних/будівельних складах та інших подібних шарашках. Сам так шукав хоч і є в місті свій коксохім

Онлайн break

• Старожил
  • Расположение: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
« Ответ #20 : 05 Сентябрь 2018, 23:07:53 »
Тільки що пошукав.
вугілля -
Мешок 40кг. - 250грн
і треба шукати
пропан -
Газ пропан сжиженный в баллонах 50л (21кг) 670 грн.
і всюду є
Газ дорожче звісно. Тільки плюсів мабудь не менше. Та й росхід треба прикидати. От з газом - 8 літрів написали на 6 годин. Значить 50 близько 40.
А мішка вугілля на скільки вистачить?
Це тільки про економічну складову.
А от зручностей в газу більше в 100500.

Оффлайн tehnicsan

• Местный
« Ответ #21 : 07 Сентябрь 2018, 22:35:02 »
Так що до газу ви праві стовідсотково, але постукати молотком мені припадає врядигоди , по чайній ложці бо у родичів "в приймах". Тож кокс ...

Оффлайн геннадий(николаев)

• Wo russische Besatzer tragen sollte Kugel? In seinem Kopf.
  • Активный участник
  • Расположение: Николаев
« Ответ #22 : 09 Сентябрь 2018, 12:25:08 »
Если еще интересен предмет разговора, скажу как бывший пользователь горна на каменном угле с боковым дутьем. Сейчас на газе кую, но угольным пользовался лет 10 наверно, если не больше.
  Горн с боковым дутьем работает на антраците. И варить даже можно, к стати свой первый дамаск я сварил именно на таком горне. До этого был горн с нижним дутьем, колосник был 300Х400 мм, горело сразу пол-ведра угля, жар такой что не подступиться и т.д. Такой хорош для художественной ковки, завитушки греть и прочие листья, чем я тогда и занимался.  Боковое дутье идеально для древесного угля, оно для него и создавалось, но каменный тоже горит. Там есть пара нюансов, сопло фурмы нельзя делать вровень с дном горновой чаши, а 3-5 см выше.  Тогда жидкий шлак не сразу залепляет сопло, а сначала стекает вниз пока не дойдет до уровня сопла.  Сопло лучше всего из толстостенной нержавеющей трубы, дольше служит, и делать его удобным для замены.  У меня сгорало за месяц-полтора.  Ну и теплоизоляция самой чаши горна. Их иногда делают из тормозных барабанов машин, и прочих металлических посудин. Такой горн горит пока работает дутье. Только выключил - быстро остывает и тухнет. А если шамотной глиной обмазать хотя бы, то другое дело.  В общем и целом - можно делать, работать будет. Как работать, это уже от конструкции зависит.
   Пр поводу этого горна есть толковая статья Богдана Попова в журнале " Ковальська майстерня". Очень доходчиво и правильно рассказано, аж я понял))
[URL[/URL]
По моему вот этот номер.
« Последнее редактирование: 09 Сентябрь 2018, 12:45:10 от геннадий(николаев) »

Оффлайн BigWolf

• Участник
  • *
« Ответ #23 : 10 Сентябрь 2018, 12:41:06 »
Сейчас собираю материалы для газового горна. Но руки до его изготовления дойдут только по зиме. А сейчас приходится пользоваться тем что есть - а именно твердотопливным горном.
Искал вот уголь, и нашел тему угольных брикетов (прессованная пыль антрацита).
В теории - должно быть что то вроде исходного антрацита (состав 80% угольная пыль и 20% связка). Из плюсов - одинаковый размер брикета, что является плюсом, т.к. разгоревшись - будет более равномерно прогревать поковку.
Сам вот думаю взять несколько мешков на пробу. Но если не будет как следует греть, будет обидно.
Есть ли у кого то опыт использования угольных брикетов вместо антрацита? Буду признателен за информацию