Автор Тема: Бархат амурський - розпил на бруски  (Прочитано 1137 раз)

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Киев
Доброго всім дня.

вороне раз кусок лисицы
послал какой-то добрый бог
и басня стала и короче
и справедливее в разы

Випадково дісталось кілька сирих полін бархата амурського, 10-15 см діаметром, довжиною ~27-30 см (3 шт), і одне коротше.
Не те, щоб це була якась надзвичайно чудова деревина, але дещо екзотична, більш-менш приємного коричневого кольору (після деякої витримки на повітрі, свіжий спил просто світлий) і безкоштовна, тому викинути шкода.
Але розпиляти на бруски ніде.
Зараз лежить загорнута в газети і в полієтиленові пакети.

Звідси питання - можливо, хтось в Києві може розпиляти на бруски ножових розмірів? Половину матеріалу - виконавцю, і, якщо потрібно, то можу якусь розумну доплату зробити.
По метро підвезу, куди домовимося.

P.S.
У мене просто ірраціональна любов до екзотики, яка валяється під ногами - бузок, карагана, бересклет, жимолость, ірга, бузина, а бархату лише тонка гілочка, нєпарядок, гг.

Оффлайн Nutty

• Эксперт
  • Расположение: Маріуполь
  • 098-59-39-183
Re: Бархат амурський - розпил на бруски
« Ответ #1 : 25 Апрель 2018, 14:53:59 »
Фото б деревини побачити {23}
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но сойдет и так

Оффлайн Nehai

• Это Вам не это...
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • Расположение: Київ - Бровари - Шостка
« Ответ #2 : 25 Апрель 2018, 16:02:35 »
Я можу розпиляти - стрічкова пилка є.
Але бере вона лише 100 мм, так що частину роботи доведеться виконувати ланцюговою пилкою. При цьому деяка втрата матеріалу, бо ланцюгова пилка дає ширину пропилу 6-8 мм.
Якщо влаштовую - прошу в приват. =)
Подивився б заодно на цей далекосхідний екзот - ні разу його не бачив...
Надо понимать всю глубину наших глубин... © прапорщик Казаков,"ДМБ"
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
« Ответ #3 : 25 Апрель 2018, 16:28:37 »
Фото б деревини побачити

Нажаль, в imgur чергове покращення, і не можу нормально з превью викласти фото - тому просто посилання на нього: https://imgur.com/a/sIvr7IY  . Такого кольору набуває при витримці на повітрі, і, можливо, додатково на сонці.
Сира деревина абсолютно не схожа: https://imgur.com/a/QLCEebs

Якщо влаштовую - прошу в приват.

Дякую, зараз напишу.

Оффлайн Nutty

• Эксперт
  • Расположение: Маріуполь
  • 098-59-39-183
« Ответ #4 : 25 Апрель 2018, 16:34:03 »
Поки зрозуміло, шо деревина коричнева :) Попиляєте - покажіть, якшо буде шось а-ля чорний горіх, то взяв би
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но сойдет и так

Оффлайн KRG Roman

• Бывалый
  • Расположение: Украина, г. Кривой Рог
« Ответ #5 : 25 Апрель 2018, 22:19:23 »
Наскільки зрозумів - воно сире. Тоді пиляти не треба. Спочатку треба висушити. Торці вже рве. {_07}

Оффлайн fluid

• Осваиваюсь
  • **
« Ответ #6 : 26 Апрель 2018, 11:59:12 »
Попиляєте - покажіть, якшо буде шось а-ля чорний горіх, то взяв би

Фото покажу, звичайно, але там нічого продавати. Ну, якщо висохне нормально - можу просто подарувати брусок, бо дров у мене на порядок більше, ніж сил на виготовлення ножів. Тільки нагадайте літом, як просохне достатньо для пересилки.
Подивимось, що вийде - в інеті є кілька прикладів ножів з бархатом амурським, нічого особливого, хоча і не погано. Але я бачив кубометр дров бархату (нажаль, не було змоги взяти), товсті поліна, 30-40 см. Вони пролежали мінімум пару тижнів на свіжому повітрі, і були вологими (ну, так можна прикинути, як буде виглядати під данішем) - колір був як у темного шоколаду. Досі жалію, що не зміг хоч кіл 20 взяти, гг.
А тонкі гілки (в мене є) - абсолютно невиразні, і не дуже потемніли навіть. Таке щось, сірувато-зеленувате.
Можливо, колір залежить від віку деревини, не знаю. Від витримки на повітрі\сонці точно залежить, по фото видно.

Наскільки зрозумів - воно сире

Так, сире. На фото просто залишки, їх не брав.

Але висушити в пакетах\газетах бруски в мене виходило краще, ніж цілі поліна. Як мінімум, розпиляти вздовж через центр - і вже рве набагато менше. Власне, навіть бузок, розпиляний навпіл вздовж - тріскається досить гуманно, не кожне поліно. Принаймі той, що я тут роздавав восени. А цілі поліна порвало вхлам.
Те ж було і з акацією - бруски або цілі, або з неглибокими тріщинами, поліна - порвало сильно і глибоко. А сушив однаково, газетно-пакетним способом.
На woodtools, здається, був дуже хороший коментар, де описувався механізм висихання деревини, і виникнення напруг в її масиві. Короткий висновок - поліно тріскається сильніше.
Я прочитав, і спробував попиляти - і просто-таки був вражений. До того сушив полінами, а потім намагався різати на бруски. Тріщало сильно. Порізане навпіл вздовж (або на 4 частини, якщо потрібно) - покрутило сильно, але майже не потріскалось.
Звичайно, це спостереження максимум на півсотні невеликих дровиняк, мізерна вибірка. Але рухатись буду в цю сторону.
Уточню, що все це про висушування в квартирі, газетно-пакетним способом. В інших умовах, можливо, оптимальним буде інша методика.

Оффлайн Dmitriy.K

• Активный участник
  • Расположение: Васильків, Україна
« Ответ #7 : 28 Апрель 2018, 18:36:53 »
Древесина по фактуре напоминает дубовую, но более лёгкая и плотная. Хорошо полируется.  Может быть светло коричневая, но видел бруски с желто - красно - зелёными годовыми кольцами. Делал рукоять ножа  из изгиба ветки, что дало тигровые полосы поперёк волокон - деревяха в работе понравилась. Кору обязательно нужно удалить перед сушкой.