Автор Тема: Тестування клинків зі сталей М390, CPM10V, ЕА-115, ДИ90МП, ЕА-213, 95Х18, VR-1.  (Прочитано 9306 раз)

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: ukraine,chervonograd
Ну я навіть незнаю що й казати. От мені теж треба але я навіть неуявляю про яку тему йдеться, а розжувати у вас нема бажання тести проводити теж, але говорите що це показуха. Я незнаю що скажуть " заінтерісовані ліца" але я можу запропонувати свою х12мф відправити до вас, але раз така двіжуха пішла, то моя умова розпаковувати перед тестами на відео. Як моя ідея?

Оффлайн MAP

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Кропивницкий
Дивно?  {))} Читаємо уважно: М390 з ТО Гаврика. Нахуа Гаврику "піднімати" М390 ? Краще свою "афтарську" піарити  :) Він особа зацікавлена...

Мені здається, що такі камради, як Гаврик та Ясинецький, подібною муйнею не будуть страждати. Банально, репутація дорожче та й час все розставить на свої місця.
Інше діло, що тест не зовсім репрезентативний, бо клинки всі різні. От якби той самий тест повторити на клинках з однаковою геометрією, зведенням та заточкою, то це буде об'єктивно. А з приводу емки, сам здивований але не вірю, що Андрій свідомо її "опустив".
Все мною сказанное - есть сугубо мое личное мнение и может не иметь никакого отношения к действительной реальности.

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
Бачите, я теж в це невірю. Але тут деякі хлопці це говорять але  нікому нічого нехочуть доказувати бо виросли вже. Навіщо тоді говорити?

Оффлайн Oliver

• Эксперт
  • Расположение: Буковина. Вижниця
Говорити для того, щоб деякі хлопці не розвішували вуха і не сприймали всю інфу за чисту монету, а включали мозги і старались хоть трохи думати критично, співставляючи як мінімум хімсклади залізяк а також думали кому що вигідно :) Тут не фейсбук з тисячами лопухів, тут ще деколи тусується народ, котрий шось в своєму житті бачив і зробив.  {))}
Я пальці постираю об клаву, якщо почну кожному  щось доказувати. Вже проходили це, багато років тому. :) Батли тягнулись місяцями, з матами, прокльонами, погрозами, банами і т.п. двіжухами. тепер і згадувати смішно  {))}
« Последнее редактирование: 27 Июль 2018, 18:33:01 от Oliver »
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
То як тоді нарахунок отримати мою х12мф або 95х18 можу попробувати і 40х13 зробити  і порівняєте хімсклад з м390? І покажете хлопцям чи вам вже цього непотрібно?

Оффлайн MAP

• Осваиваюсь
  • **
Говорити для того, щоб деякі хлопці не розвішували вуха і не сприймали всю інфу за чисту монету, а включали мозги...
Слова та дії мають різну вагу та доказову цінність. Ви вважаєте, що емку цілеспрямовано зпаскудили, так зробіть клинок з М390 з правильною ТО, та відправте хлопцям на тест або киньте їм виклик, мов в мене є клинок, шліть/везіть свої, я проведу тест. Головне, шоб параметри клинків були однакові, а то знову холівар почнеться
Все мною сказанное - есть сугубо мое личное мнение и может не иметь никакого отношения к действительной реальности.

Оффлайн Oliver

• Эксперт
То uniteks715.  Дякую, непотрібно  -) Мені нецікаві ці сталі. Навіть після всіх можливих "танців з бубном".
Хочете дати комусь свої клинки на тести? Якщо хочете, можу дати пораду. Віддайте  на тести людям, котрі не мають жодного стосунку ні до ковальства і термічки зокрема ні до ножоробства взагалі. М"яснику - різнику - мисливцю дайте. Такому, котрий не має ніяких знайомств з виробниками, навіть інтернетних знайомств.  Результатів швидких не буде, людина мусить довший час попрацювати кожним з ножів. Це буде правдиве тестування.
А всі ці "порєзушки" під пивко самими ножоробами своїх і чужих залізяк - не більше ніж реклама свого продукту  :)

То МАР, я вище писав, це все вже пройдені етапи, пройдені давно, роки тому  :) Тільки комусь давно набридло комусь щось доказувати, а комусь ні  {))} Перманентний холівар теж тягнеться такі самі роки, він як хронічна хвороба нікуди не подівся, тільки деколи розгорається, а деколи затихає. Хто в темі - знає про що я  {))}
« Последнее редактирование: 27 Июль 2018, 19:00:15 от Oliver »
З повагою, Олег.

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
Я дуже зрадів побачивши відео як моя х12мф і 95х18 обходить м390. Ви говорите що це фальш, раз почали це то покажіть мені м390 з правильним ТО.  Ви можете нічого недоказувати, але виглядає воно так що говорите одне а коли я запропонував це перевірити вам вже непотрібно. Тіпа обісрався(вибачте) чи що я просто нерозумію.

Оффлайн Oliver

• Эксперт
А де можна подивитись відео, на якому Ваша х12мф і 95х18 обходить М390? і хто ту М390 термічив?

Я Вам українською мовою написав, тестити Ваші клинки мені нецікаво. Ні самі, ні в порівнянні з іншими. Для себе я зробив висновки і розставив пріоритети вже давно. Іншими словами, як говорить наша гуцульська приказка "я вже давно висрав те, що ти зараз їш" :)

« Последнее редактирование: 27 Июль 2018, 19:15:41 от Oliver »
З повагою, Олег.

Оффлайн космос

• Все будет хорошо!
  • Эксперт
  • Расположение: Украина, Донецкая обл.
як моя х12мф і 95х18 обходить м390
Эти клинки готовились под канат или это самые обычные клинки, так сказать поточные, которые отдаются рядовому пользователю? И какая там точная твердость?

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
Х12мф 60-61 хрц готувалася як для мисливців а з 95х18 58хрц мудрилося щоб трохи розкрити її.

Оффлайн MAP

• Осваиваюсь
  • **
Oliver, Ваша позиція аж ніяк не є конструктивною. Вам пропонують чесний тест, а Ви у відповідь видаєте щось на кшталт "Це все дитячі забавки. Я таке давно переріс". Не влаштовують результати тесту, не вірите? Доведіть свою думку на ділі! Опоненти ж не проти.
P.S. Друзі, це лише дискусія про ножі. Воно того не варте щоб переходити на особистості та хаяти один одного.

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
 До Oliver.
 Для себе висновки щодо Вас я зробив. Навіщо щось доказувати це ж нецікаво вам, вам цікаво обмовляти в навмисному опусканню порошка. Моя 95х18 тестувалася в цих тестах а в попередніх тестувалася х12мф.
Якщо очі піською позаростали я особисто дам ссилку.

Оффлайн космос

• Все будет хорошо!
  • Эксперт
а з 95х18 58хрц мудрилося щоб трохи розкрити її
ради интересу, помудрите хорошо с М390, или спм20св.

Оффлайн Oliver

• Эксперт
Я вище відписав що є чесний тест. Так, це дитячі забавки, або якщо хочете, забавки для тих, хто займається ножоробством недавно і которому все цікаво перевірити особисто. От і перевіряйте, я до цього і закликав. Не вірите? перечитайте мої попередні пости, де говорилось про те, що треба включати критичне мислення а не кидатись на першу ліпшу інфу.  :)
Опоненти не проти? Поки що ні Андрій ні Льоньчик тут не відписались  :) Доводити їм? Навіщо? Ми знайомі сто років, пили горівку на брудершафт і давно знаєм "шо по чём"  {))}

То uniteks715, хлопче, не груби, замалий ще. Є відео - дай посилання. Якщо х12мф і 95х18 там перерізала там еМку - то це означає, що ту еМку термічив або повний дилетант, або навмисно термічили хреново, щоб обісрати в очах таких новачків як ти і тобі подібні.
« Последнее редактирование: 27 Июль 2018, 19:39:31 от Oliver »
З повагою, Олег.

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
Все ніби правильно. Але я НЕЗГІДНИЙ з виразом "навмисно опустили м390" раз сказав за слова треба відповідати, і не говорити потім що це вам нецікаво. На цьому я бажаю закінчити обсери між собою.
 Що стосовно поексперементувати з порошками то я за, але згодом треба перше з зеленого новачка, стати більш досвітченим щоб братися за порошки.

Оффлайн tericon

• Местный
  • Расположение: Чернівці
Ну не варто геть сваритись. Всі ж за якість. Просто мова про те, що в м390 мало би бути більше закладено, ніж з неї витиснули

Оффлайн Шельма Хорс

• Новичок
  • Расположение: Скадовск
Віддайте  на тести людям, котрі не мають жодного стосунку ні до ковальства і термічки зокрема ні до ножоробства взагалі. М"яснику - різнику - мисливцю дайте. Такому, котрий не має ніяких знайомств з виробниками, навіть інтернетних знайомств.  Результатів швидких не буде, людина мусить довший час попрацювати кожним з ножів. Це буде правдиве тестування.
А всі ці "порєзушки" під пивко самими ножоробами своїх і чужих залізяк - не більше ніж реклама свого продукту  :)
Брат ты даже не представляешь насколько меня удивил.Я думал что только я так как ты написал думаю,оказывается не все в этой стране настолько непрошибаемые.Мастера,тестирующие ножи,мягко говоря особы предвзятые по умолчанию,так что любой тест человека,изготавливающего или имеющего даже неявный интерес к изготовлению ножей,будет некорректным для остальных пользователей конечной продукции. По теме.Есть у меня М 390я от Андрюхи Анзара.Так вот она явно сильно уступает по твёрдости и удержанию РК...китайской 8hr13Mov.И нет у меня к Андрюхе никаких претензий,просто со временем начинаю понимать что все эти новомодные сталюки-порошки не более как очередная пиаракция по вытаскиванию денег у пипла.Сильно удивила 95я,давно известная и тем не менее явно лично мной недооцененная сталька.

Оффлайн космос

• Все будет хорошо!
  • Эксперт
.Так вот она явно сильно уступает по твёрдости и удержанию РК...китайской 8hr13Mov
бывает, но так быть недолжно
у нее и состав и структура крайне хороши, я не знаю что там у вас, но у меня явно такого добра нету, у меня 2 своих ножа из м390 и два из 20cv, термичка разная и поведение тоже, но чтоб сравнить ее с китайской восимхромтринадцать, это нонсенс. (_19)
что то у вас там явно г..о.
а любимец нож из спм 10 и булата, но то отдельная тема.
п.с всякие *95х18 с бубном*, тоже не раз проходили через руки, были и очень хорошие, были и так себе.
Х12мф- категорически не люблю, хотя и пробовал много раз. -)
Авторскую 213- жду, ничего по ней четкого пока сказать не могу, но интерес имею.
« Последнее редактирование: 27 Июль 2018, 20:34:13 от космос »

Оффлайн MAP

• Осваиваюсь
  • **
Oliver, цього достатньо?
Продам клинок  из запасов авторской стали Леонида Ясинецкого.
Размеры: 117х25х3.7
Твердость 61.

И немного о стали со слов производителя.

Вуглець - не менше 1,8%, хром 13%. Карбідна фаза глобулярна, основна маса
 розміром до 1мкм, біля 10% карбідної фази крупніша, але не перевищує 3мкм і це дуже важливо, бо це цеметит та комплексний карбід, легований хромом. Ніяких карбідів ванадія, котрі монструють
 сталь при обробці та заточці. Цей клинок легко і дуже гостро точиться звичайним абразивом, ріже агресивніше за М390, зносостійкість вище аніж у М390, корозійна стійкість на рівні М390. Правиться механічно і дуже легко до стану "знову бриє", Андрій може підтвердити і на відео є цей момент. Я трішки поскромничав на тесті, там можна було ще різати, але канату було небагато і було головне зробити висновок для себе. Я його зробив.

received_1614750768624181" border="0 received_1614751061957485" border="0 received_1614751261957465" border="0 received_1614750548624203" border="0 received_1614751515290773" border="0 received_1614751385290786" border="0
MAP, сталь вже випущена в маси. Робоча твердість при зведенні в нуль може доходити до 62 у "сталі 213" та до 65 у "сталі 115", хоча найкраще робити 60 для "213" і 62-63 для "115". Це буде найкраще.

Оффлайн Шельма Хорс

• Новичок
  • Расположение: Скадовск
Хз,надфиль китайский клин Энлана,купленный лет 10 назад у нас в херсоне в оружейном не берёт,как по стеклу.А вот М-ку аж ненапряжно как-то.Моя любимая сейчас это RWL-34я,ну очень понравилась,что удержание кромки,что заточка,что прочность и пластичность сталюки...Да ещё и явная а не условно-нержавеющая нержака,не сталь а песня. :)

Оффлайн tericon

• Местный
  • Расположение: Чернівці
Шельма це не смішно. У енлана відверта гавносталь. Анзар - відповідальний і толковий мужик. У нього найбільш об'ємна і стабільна ТО в Україні, на мою думку

Оффлайн космос

• Все будет хорошо!
  • Эксперт
тут еще вопрос, вы сталь покупали и нож собирали , из той М390 -лично? Или куплено с рук- за недорого?
я почему спросил, уже как то говорил, один мой знакомый, как то мне говорит- элмакс унылое г...о, не режет и зараза ржавеет, я удивился, а когда он фото прислал мне, долго смеялся, у него на левом боку набито Элмакс, а на правом М390, причем лазером жгли, по-богатому  {))}, шо там по факту- х.з, в лучшем случае х12мф, и денег говорит недорого, баксов 70 отдал всего  {gig}
« Последнее редактирование: 27 Июль 2018, 20:49:09 от космос »

Оффлайн VV-Lviv

• Активный участник
  • Расположение: м. Львів
  • ми самі не знаємо на що ми здатні...
Нічогеньку таку дискусію розвели :D цікаво почитати. Шкода шо Леонід нічого не відписує, було б добре почути і його думку.
Трохи поділюсь своїми міркуваннями про "звичайні" (тобто різні Х12, 95Х18, 440с) та "технологічні" (тобто порошки типу М390, CPM S125V):
- щодо чудової зносостійкості, легкості в заточуванні, пружності, і т. д. "звичайних" сталей, після "складної обробки" в порівнянні з "техтологічними": запитання - а чому тоді настільки сильно розвиваються різноманітні сплави, приділяється стільки уваги лігатурі і рівномірній структурі??? Мабуть усі розробники/виробники сталей просто ідіоти, бо потрібно насправді розвивати складні способи обробки сталі (різні складні режими ТО, та "хитру" ковку), і все, вуаля, маємо супер властивості, нафіга купувати дорогущі ванадії, ніобії, вольфрами, та інше.
- щодо тестування: хочете обєктивних тестів, тоді тестувати потрібно в сліпу, і заміри та різи повинна робити людина не знає ані марки сталі, ані автора ТО, клинки повинні мати таку геометрію (зокрема зведення), яку зазвичай отримає клієнт (без усілякої підготовки до канатних чи інших тестів). Перед початком тестування обовязково міряти початкове зусилля різу. Все, далі збили результати у таблиці і аналізуємо.
- бачу є люди в яких Х12МФ чи 95Х18 має кращі властивості аніж М390. Як ви це можете логічно пояснити (тільки от давайте без різних секретних технологій, а так щоб було зрозуміло)?
- як щодо повторюваності і стабільності чудових результатів з "звичайними" сталями, котрі перевершують "технологічні", я б очікував як мінімум якісь незалежні тести причому як з України, так і з інших країн, але чомусь їх немає. Чому наприклад, я не бачив жоного серйозного відео, чи теми на закордонних форумах, де б якийсь британець, чи американець показував, як його 440С чи O1 "взуває" якийсь там "порошок" від Крусібла?
- особисті враження по сталях: М390/20CV хороша сталь (вона гарно обробляється, досить добре ріже, пластична), але сильно "розпіарена", її люблять майстри, бо з одного боку можна отримати стабільний і хороший результат, з іншого боку її не важко обробляти, і при цьому всьому завдяки широкій рекламі ножі з неї продаються швидко і дорого (навіть боюсь уявити скільки може "гуляти" ножів з надписом М390 на "пластиліновому" клинку, бо популярні товари завжди підробляють); K190 - одна з моїх улюблених, по хімскладу мені більше імпонує ніж "емка", добра зносостійкість, достатня пластичність на високих твердостях. Досить важко обробляється, адекватна ціна, мабуть тому, що не "розпіарена"; 10V/K390 - важко оброблябються, ржавіють, дуже добра зносостійкість, для розкриття потенціалу потребують ТО на високі твердості (тому це цікавий варіант для делікатних робіт - там де немає критичних навантажень, такі ножі будуть добре і довго різати); ДІ90 - просто класна сталька, і мені дуже приємно що її змогли розробити в Україні, насправді вона здатна "взути" бато заморських порошків "початкового" та "середнього" класу; Я не згадав жодної "звичайної" бо вже трохи натестувався їх і для себе вирішив, що різниця в ціні не перекриває різницю в характеристиках. Це як поїздити на добрій машині, чи на нормальному велосипеді, відразу відчуваєш різницю.
- щодо "авторських" сталей, булатів, дамасків та ін: а чому б і ні ? якщо людині цікаво цим займатись, то будь - ласка, рано чи пізно буде (а може вже є) добрий результат.
Тут інше важливо - об'єктивна оцінка таких результатів. Також потрібно розуміти, що "авторські" сталі ніяк не зможуть конкурувати "технологічними", бо по-перше рівень не той (порівняйте можливості металургічного заводу з обладнанням і багатомільйонним бюджетом і можливості талановитого майстра), по-друге на всіх не хватить, один - два майстра ринок на наситять, а по - третє навколо чогось рідкісного завжди починають зявлятись різні легенди (зазвичай неправдиві), а люди в такі штуки охоче вірять, та ще й свого придумують.

« Последнее редактирование: 27 Июль 2018, 22:32:22 от VV-Lviv »

Оффлайн Oliver

• Эксперт
Oliver, цього достатньо?
Не зрозумів? Що мені мало б бути достатньо? Ну оголошення, де Макс продає клинок з Льоньчикової сталі. Я бачив це оголошення в "барахолці" І що?  {sm}
З повагою, Олег.