Автор Тема: Тестування клинків зі сталей М390, CPM10V, ЕА-115, ДИ90МП, ЕА-213, 95Х18, VR-1.  (Прочитано 7821 раз)

Оффлайн СТЕРХ

• Эксперт
  • Расположение: Киев
  • Евгений 098-861-59-70
нет, спасибо, ставить царапины на ножах не собираюсь, тут с них пылинки сдуваешь и в перчатачках к отправке готовишь...
мне рез каната для рекламы не нужен, я знаю что у меня вполне качественная термичка, потому мой интерес сугубо спортивный и для этого нужен соответствующий клинок, а не готовый нож
"Hавеpняка не пpилетит к нам добpый чаpодей.
Самим нам нужно сохpанить планету для людей!"

галерея работ: http://sterkh.io.ua/album

Оффлайн Воля

• Эксперт
  • Расположение: м.Глухів Сумська область Україна
  • Слава Україні
0994586512

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Расположение: Іршанськ
  • Героям Слава
Не чіпайте людину. Нехай спокійно готується. Почекаємо.
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Оффлайн Oliver

• Эксперт
  • Расположение: Буковина. Вижниця
Поржав  {))} Приїзжає такий Стерх у Париж на виставку, напахавшись пів року, виводячі ідеальні дрібнесенькі сатини, забашлявши за все по кругу під двушку зелені і каже французам: пардон мадам і месьє, я тут ножі подерті привіз на виставку, бо доказував Ярошевському що в мене хороша термічка  {))} {_08}
« Последнее редактирование: 02 Август 2018, 16:20:27 от Oliver »
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Оффлайн YVM

• Эксперт
Поржать дійсно є з чого.
https://www.youtube.com/watch?v=5N9xt7v1IZA
Ну нічого, почекаємо.

Оффлайн Dima_atopol

• Местный
  • Расположение: Украина, Киев
  • Ножи НЕ делаю.
О! Яка цікава та холіварна тема....
Саме головне, що не має до користування ножем аж ніякого відношення.
Самі тести. Ну протестували, попиляли канат. Перечитав геть усі 9-й сторінок.
Склалося (ні, навіть не так - підтвердилося) враження, що більшість ножоробів, як мінімум у заточці (я не кажу про термічку, геометрію) геть нічого не розуміють.
Відрив у більшості ножоробів і користувачів як прірва. На сусідньому сайті є розділ - тести, там реально з цифрами, викладками усе розписано. А тут на рівні аматорства.
Що вважати гострим ножем? Бриє? Більше канату "пиляє"?
Бриє з відскоком, папір не ріже геть?
Просто ліньки усе коментувати...
P.S. Думав щось нове вичитаю, ан ні...

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
Та, ага... Амотори ці задовбали вже...  Прілічнаму чєлавеку прісєсть нєгдє. Дмитро, ми наприкінці серпня, своім аматорським колективом будемо затєвать  вотетовотвсе вотетувот русафобію. Не хочеш майстер-клас влаштувати? Назвемо: заточька для чайнікаф. А то все якесь унилає гавно, то термічка, то канат. Хуйняякась одним словом.
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: ukraine,chervonograd
Краще приїхати і майстер клас показати, ніж потім трендіти типу невірю брехунам.

Оффлайн Dima_atopol

• Местный
  • Ножи НЕ делаю.
Льоня, не утріруй. Ти ж розумієш, про що я написав.  {_14}, принаймні для себе.  8-)
uniteks715, я Вас геть не знаю і тому прошу не фамільярнічати, для мене Ви поки що ніхто і звати Вас ніяк.

Оффлайн MAP

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Кропивницкий
Ого яка дискусія розвернулася! Головне, що таки про тест для "невіруючих" корифеї наче договорились  {wh}. Цікаво буде побачити результат.
Льоня, шкода що ти вліпив цьому чудіку "ізбу читальню"
А мені ні! Покарання було справедливе і заслужене. Пане Oliver, прошу вибачити.  =) Понесло {sw2}
хотілося б все таки вияснити, нахера він постив цілу цитату з продажем клинка і що він нею хотів сказати в темі про переваги і недоліки різних марок сталі. Цікаво все таки вивчати хід думок таких високоінтелектуальних індивідуумів  {))}
Високоінтелектуальний індивідуум тими цитатами хотів відповісти на
Поки що ні Андрій ні Льоньчик тут не відписались  :)
тобто сказати, що Льоньчик (гадаю, що Ви мали на увазі Л. Ясинецького) вже раніше в іншій темі привселюдно описав можливості сталі 213 і Ви ту тему читали.
Все мною сказанное - есть сугубо мое личное мнение и может не иметь никакого отношения к действительной реальности.

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: ukraine,chervonograd
Dima_atopol  Приїзджайте на тести познайомимся :)

Оффлайн MAP

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Кропивницкий
Перечитав геть усі 9-й сторінок.
Склалося (ні, навіть не так - підтвердилося) враження, що більшість ножоробів, як мінімум у заточці...геть нічого не розуміють...
Що вважати гострим ножем?
Усі 9 сторінок? Ви терпелива людина! Я теж їх усі 9 перечитав і не один раз (в мене був час  {gig}), але ніде не побачив, щоб тестили заточку.
І шо то за сусідній форум з цифрами?
Все мною сказанное - есть сугубо мое личное мнение и может не иметь никакого отношения к действительной реальности.

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
Ти ж розумієш, про що я написав.  {_14}, принаймні для себе.  8-)
Ні, не розумію. Чесне слово, не розумію нічого від слова "ніхуя".
Розумію тільки те, що після першої хвилі під назвою "не вірю" накотилася друга під назвою "заточка". Цей ланцюг безкінечний. Тому я й пропоную парі. Є питання? Приходь, спробуємо вирішити. Якщо питань немає, значить все зрослося, все пучком. На тому й станемо.

Оффлайн Fes

• Администратор
  • Эксперт
  • Расположение: Дніпро
    • НОЖиК
Эт вряд ли - он даже на одной из выставок не подошел ко мне познакомиться (хотя здесь договаривались), ибо много народу было, панимаишь... ((
Нельзя принимать на веру ни одного положения не проверив его с помощью разума (П.Абеляр)

Оффлайн Василий 10

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Харьков
Камрад, Вы в своем сообщении высказываете противоречивые утверждения: 

Склалося (ні, навіть не так - підтвердилося) враження, що більшість ножоробів, як мінімум у заточці (я не кажу про термічку, геометрію) геть нічого не розуміють.

В связи с этим, я вынужден признать вас манипулятором.
 Если не поясните свою точку зрения, то вынужден буду призвать еще и пиздуном.

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
uniteks715, я Вас геть не знаю і тому прошу не фамільярнічати, для мене Ви поки що ніхто і звати Вас ніяк.
Це явище тимчасове. Всі колись були "ніхто" і "ніяк", але цього хлопчину скоро знатиме вся Україна. Дуже скоро ім'я Андрій Дацко гримітиме і дуже голосно, повір мені.

Оффлайн Oliver

• Эксперт
  • Расположение: Буковина. Вижниця
Льоня,якщо він буде пхатись сам в розмови старших і незнайомих людей, притому максимально настирно і поводити себе досить нахабно - то гримітиме хіба що як настирного молодого нахаби. Поки що в мене склалось тільки таке враження.
"Скромнєє надо бить" (с).  {))}
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Оффлайн Dima_atopol

• Местный
  • Ножи НЕ делаю.
2013-й год.
1) 19-й тест:
"Заточка у всех стандарт: ДМТ до зеленого + ГОИ, 30градусов + фаска на 40/
Итак: М390, спуски – флет, сведен в 0,38мм, ХЗ роквеллов. Термичка ***
120резов - газету не режет, 200 - бумагу не режет. Всего 450 резов и больше 5и движений.
Замины легкие. Особенности – не мылит, даже тупая дает сцепление, просто уже сумасшедшее усилие.
Я изменил свое мнение о М390 к лучшему." (С)
2) Выводы из 18-го теста:
"Общий вывод – в авторских термичках сталь по краям часто деградирует. Делайте приличный припуск и убирайте при слесарке.
К390 таки да – огонь. Точится легко.
Старая фабричная гвардия – умела термичить. Это прослеживается уже на котором ноже!"
Инфа старая, но актуальная, ещё если поискать есть тесты по сталям, по заточке..., но оно ведь никому не надо..., проще привселюдно чего-то там ляпнуть?
Типа:
Камрад, Вы в своем сообщении высказываете противоречивые утверждения: 

В связи с этим, я вынужден признать вас манипулятором.
 Если не поясните свою точку зрения, то вынужден буду призвать еще и пиздуном.
или:
Эт вряд ли - он даже на одной из выставок не подошел ко мне познакомиться (хотя здесь договаривались), ибо много народу было, панимаишь... ((
Это тот один единственный раз, когда ты и я могли пересечься на выставке, о которой сейчас запрещено говорить под угрозой бана?
Таки не смог, извини, зачем из сундука этот факт достал?
Це явище тимчасове. Всі колись були "ніхто" і "ніяк", але цього хлопчину скоро знатиме вся Україна. Дуже скоро ім'я Андрій Дацко гримітиме і дуже голосно, повір мені.
Краще ніж в попередньому пості Oliver`а я відповісти не зможу, вибачай.

Оффлайн KRG Roman

• Местный
  • Расположение: Украина, г. Кривой Рог
Передивляюсь цю тему, вибачьте ,але це мало конструктивний срач.  {kh} І найнеприємніше - Ви почали переходити на особистості. З ким знайомий - поважаю , як людей і майстрів , инших просто як майстрів. Шкода бачити, коли такі люди,  так поводять себе. {fp}
Давайте поважати один одного.

Оффлайн Fes

• Администратор
  • Эксперт
  • Расположение: Дніпро
    • НОЖиК
Таки не смог
Ты там был {_26-}
И я там был.
"Не смог" - не удивительно ли звучит?  ;)
Тем более, что о встрече мы договаривались заранее, долго и конкретно.
 Были в одном месте в одно время, но ты "не смог"
Странновато - не находишь?
зачем из сундука этот факт достал?
Для портрета. После того "сундука" была масса возможностей встретиться вживую, но увы - спеца по ножевой тематике Dima_atopolа никто даже из киевлян не знает. Во всяком случае на ряде встреч форумчан я таковых не упомню.
А вообще - это был коммент на этот пост
Приїзджайте на тести познайомимся
Т.е. - не фиг ждать, что ты куда-то приедешь и с кем-то познакомишься.
Где-то так...

Нельзя принимать на веру ни одного положения не проверив его с помощью разума (П.Абеляр)

Оффлайн leoyas

• Слава Україні
  • Эксперт
  • Героям Слава
Инфа старая, но актуальная, ещё если поискать есть тесты по сталям, по заточке..., но оно ведь никому не надо...,
Дмитре, щось комусь потрібне тоді, коли з цього "щось" можна зробити висновок. Я робив висновки з тестів Ігора, принаймні намагався, але він припинив тестування, тому довелося продовжувати далі вже своїми руками. Я тобі скажу, що з тих часів багато що змінилося. Якщо в 2012 році ми починали з результату 0,5-0,7 еталонного ножа, то наразі вже маємо 1,6. Кореляція результатів тестів - це не тьфу, а помилка в кореляції може нехило підкосити репутацію. Саме головне: з усього, що відбувається зробити правильний висновок.

Оффлайн YVM

• Эксперт
.....Це явище тимчасове. Всі колись були "ніхто" і "ніяк", .....
Леня! Закон сохранения массы, с появлением звезды во лбу, теряется память.

Оффлайн Integer

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: г.Одесса
Прошел год, а пари и сравнительные тесты не состоялись, судя по тишине в теме. И думаю не из-за отсутствия инициативы ТС и тех кто проводил тесты с ним, предлагая открытое соревнование, а из-за нежелания оппонентов, а жаль-было бы интересно. Ведь по сути 9 страниц эмоциональной темы вызвано не столько тестами , сколько фактом того, что м390 была последней в данных тестах, после чего и было предложено сравнить максимально правильную м390 со сталями из темы. Не срослось. А м390 таки бывает разная, говноэмка в том числе, потому что сталь bohler M390 производства концерна  bohler-uddeholm -это одно,это та сталь которую А. Гаврик в своем посте 134 на стр.6 называет м390 высшего сорта, а есть сталь, которая по марочнику и хим.составу м390, но к бохлер-уддехольм не имеет никакого отношения, вот она разная, по прокату, себестоимости и по качеству в 1,5-2 раза дешевле и хуже, потому что хим.состав это буква А в производстве стали, а конечная термообработка это буква Я.  Между ними весь процесс производства стали. А производственный цикл как и оборудование-очень разные, это и производственные  мощности, разное давление и температурный режим,какой прокатный стан и т.д. Даже разница горячекатанной листовой стали и холоднокатанной огромна и не только м390. А будучи последние годы самой раскрученной,модной, популярной и недешевой именно м390 лидирует в левом производстве, а оригинальная бохлер м390 была и остается высшего сорта. Но чемпионской в резе даже она никогда не была,как бохлер к390 или бохлер S390.

Оффлайн Мутний

• Активный участник
  • Расположение: Переяслав
Особисто знайомий з Dima atopol, правильний ножеман - з хорошим смаком і цікавими ножиками, а думки й погляди це нормально, що не у всіх однакові.

Саме заточка на тестах впливає на результат космічно, якщо звісно косяків з ТМО немає і сталь таки можна нормально загострити.
Під кожний клинок треба підбирати свій ідеальний варіант камнів, кутів, мікропідвод й т.д., для максимального результату, а якщо точити все однаково, тоді максимум не побачити. А відповідно якщо гострити все по різному, щоб найкраща стійкість була РК, тоді порівняти результати складно з іншими екземплярами. Зате одного ножа можна самого з собою на різних абразивах тестити. Разів в 2-10 результати мінятися можуть, в будь-який бік.

Балувався колись тестами канатними, надсилав іншій людині, яка теж таким балувалася, канат один і той самий, абразив теж, ДМТ алмази були. Результати завжди різні були)

Хоча звісно користь з канатних тестів є, але лише тестери її розуміють, як на мене.