Автор Тема: Ніж № 002 "Стрімкий"  (Прочитано 531 раз)

Оффлайн Grab

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Київ
Ніж № 002 "Стрімкий"
« : 18 Май 2020, 14:50:23 »
   Моя друга ножова робота - ніж № 002 "Стрімкий", проба пера... так би мовити. Ніж збирав виключно для себе, як виклик - а чи зможу.

Задача перша: не запороти гібрид на руків'я від пана Nehai. Задача друга: зібрати щось схоже на ніж. Майстерня - то табуретка посеред кімнати, а з електро інструментів лише шуруповерт та старий дриль для шліфування.
   Вперше робив таке руків'я - самостійно свердлив отвір під хвостовик, робив больстер, проставки. Підганяв та компонував то все. Клеїв за допомогою епоксидки та струбцини (її теж зробив сам). Придавав форму руків'ю. Ескіз на папері був, але надто умовний, брак досвіду. Руків'я правив рази чотири, поки воно не почало більш-менш гармонійно виглядати та поки не сіло у руку. До речі, ніж сидить у руці дуже комфортно.
   Вперше використав інструмент для шкіри - канавкоріз та кромкоріз. Вперше робив чохол такого типу.
   Ніж заточений самостійно, кут 40°.
   Про косяки ножа знаю. Брак досвіду, але ж і ніж лише другий. Буду вчитись.
   Колеги, усім дякую за фото\відео Ваших робіт - на них і вчусь! Окремо {tnx} пану Nehai - руків'я вийшло неймовірне {_11} Тильник руків'я взагалі космос!!! Фото не передає всієї тієї краси.

Ніж № 002 "Стрімкий"
Клинок - 113х30х4 мм, сталь ШХ15, рельєфні сліди ковки, фініш - сатин, твердість 61-62 НРС (І. Кононов)

Руків'я - 120 мм, больстер неіржавка, проставки, гібрид: стабілізовані шматочки корони капу Arizona Desert Ironwood + полімери: чорний перламутр, золотий перламутр та сніжний білий, яким в т.ч. закрито ходи молюска-деревоточця (С. "Nehai" Одіяненко).

Чохол - шкіра рослинного дублення товщиною 3 мм, плетена вощена нитка, гідроформінг, фарбування, вощення, фініш для шкіри, підвіс на ремінь.

Лучше гор могут быть только горы, на которых никто не бывал!

Оффлайн dimakole

• Старожил
  • Расположение: смт. Софіївка
Re: Ніж № 002 "Стрімкий"
« Ответ #1 : 18 Май 2020, 15:15:33 »
Вітаю, гарний ніж  {_11} Клин трохи задраний,  і ШХ протравить не завадить  =)
Слава Україні

Оффлайн seraotzt

• Moderator
  • Эксперт
  • Расположение: Одесса
« Ответ #2 : 18 Май 2020, 17:01:29 »
Ніж, як для другого, дуже гуд. Мій другий був не такий  {))}. Є, звичайно, трошки дитячих хвороб, але то таке. Лікується  {con}.
 Піхви, як для перших - супер  {_11}

Оффлайн VSk

• Эксперт
  • Расположение: Киев
« Ответ #3 : 18 Май 2020, 17:49:31 »
Линии очень даже приличные.
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

Оффлайн вованчеГГ

• Старожил
  • Расположение: київська область
  • esse quam videri
« Ответ #4 : 18 Май 2020, 22:15:47 »
як для другого, то дуже й дуже непогано {_11} {_11}
"І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви.."

Оффлайн maxduc

• Бывалый
  • Расположение: Киев
« Ответ #5 : 20 Май 2020, 16:58:29 »
Если названием хотелось подчеркнуть форму, то по моему представлению стрімкий выглядит не так. Это ровный, прямой нож, но не стремительный.

Оффлайн Grab

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: Київ
« Ответ #6 : 20 Май 2020, 18:10:14 »
Это ровный, прямой
- усе вірно {tnx} Як пише Академічний тлумачний словник української мови (1970—1980), одне із значень слова "стрімкий" - 3. // Рівний, високий (про дерево, його стовбур і т. ін.). // Який звужується, загострюється на кінці або вгорі (ніж прямолінійний зі звуженим до тильника руків'ям, останнє фото). Ну не лізе у мою голову інша назва {o-o}
Лучше гор могут быть только горы, на которых никто не бывал!