Автор Тема: Тютюн для самокруток, сигарет та люльки.  (Прочитано 4486 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Вітаю, паньство! =)
Щось у нас давно в цьому плані ніхто нічого не розповідав...
Я все так же курю самокрутки, з фільтром. Вже майже два роки. Почуваю себе здоровіше, ніж "при сигаретах"  :D
З рік вже як міцні Хальцвари не курю, перейшов на середні. Та і "фабричні" Кемел та Вірджинії для мене зараз міцнуваті.
Ну і дорогувато - 150-170-200 грн за 30-40 грамів фабричного, чи 300 грн за 500 грамів "не фабричного" - різниця суттєва.
Зазвичай у мене 5-6 сортів. І кручу я їх одночасно, тобто в портсигарі по 3-5 цигарок кожного сорту.
Що останні місяці у мене в ходу:
- турецький Murad - світлий, м'якенький, але не слабкий, має ледве чутні нотки вишні, меду та якихось квітів. Не сподобався тим, що в масі має багато шматочків кореню та "палок" від середньої частини листа, які доводиться вибирати. Закінчується... Гарний. Буду брати ще, але пізніше.
- турецький Bursa - дуже схожий на попередній, в т.ч. наявністю "палок" та коренів  {))}, трошки інший за смаком, "тонший" чи що. Закінчується, поки докупати не планую.
- турецький Trabzon - м'якіший і вишуканійший за два попередні, трошки більше квітково-запашного аромату. Також повно "палок" з коренями. Закінчився.
Всі три турецькі купував у одного продавця, всі три з палками та коренями, тому не планую поки поповнювати їх.
- турецький Sherazi - класний тютюн, має вишуканий аромат, тонкий, з коньячними та цукерковими нотками. Пригощали (грам на 150), закінчився.
- турецький Izmir Orbas - найсвітлішій із всіх, чисто квіткой аромат. Слабкуватий для мене. Також пригощали.
- український Bolivian - аромат вишні, ледь чутний, може трошки кави. Гарний, поки ще у мене є, закінчиться, куплю ще.
- Герцеговина Флор, де вирощений не знаю - офігенний тютюн! Мені дуже сподобався, нотки квітів, меду, щось типу абрикоси... Майже добив 0,5 кг, купив ще.
- Virginia Cuba (походження не знаю) - хороший, темний, чуть міцніший за всі названі, має відчутні нотки кави та шоколаду. Чесно, мені сподобався не дуже, може того, що міцніший. Закінчується, поповнити не планую.
Ну і сьогоднішня моя посилка:


Кентуккі та Басму взяв на пробу, тому що з себе представляють поки не знаю.

Зберігаю частково в металевих банках з під чаю Hyson на 450 гр. Півкіло тютюну туди не влазить, та і банок таких у мене всього дві. Тому частково в банках, частково  в тих же пакетах, що присилають, але завжди проштрикую чертилкою 8-10 отворів з кожної сторони, щоб тютюн не прів.

А що курите ви, панове?  :)
Маю на увазі в самокрутках, самонабивних сигаретах, люльках...
« Останнє редагування: 01 Липня 2022, 15:13:15 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
О, для мене це тема!
Палив до війни Берклі, купував у Хмельницькому. Все було гуд, ще й знижки/подарунки невеличкі і т.п.
З березня фіг відправляють в наші края, тому почав шукати іншого продавця.
Шукав у Дніпрі - ну, щоб приїхати й забрати. Ага, де там - написано "Дніпро", а самі грець знає де реально.
Знайшов той самий Берклі в Кропивницькому. Перша посилка - сопливий пакуночок не до кінця зав'язаний, та ще й їхало тиждень - тютюн частково висох і став як порох. Набивати незручно, частково висипається.
Друге замовлення - запакували щільніше, але знов таки в звичайні продуктові пакети.
Не сподобалось, шукав далі.
З Дніпром знову облом (за виключенням одного придурка, який сам таки з Дніпра, і тютюн в Дніпрі, але тільки відправляє НП і приїхати забрати ніззя - ховається, чи шо? Така "секретність" і хамовитий тон мені не сподобались, викреслив)
Шукаю далі - Запоріжжя. Самий міцний прошу - кажуть Гавана. Що за Гавана - х/з, але замовляю кіло. Приїхало. Ну що сказати... Міцності нуль, онуча онучею, відправив назад, чи повернуть гроші - невідомо.
Далі знов Запоріжжя - Мальборо, міцний. По телефону підтверджують. Замовляю - запаковано чудово, смак - ну наче схожий, і міцність є. Але... Ну не вистачає мені тієї міцності, легенький. І нема смаку того Мальборо, яке було колись.
І ще цікаво - вага співпадає, але по об'єму відчутно менший того Берклі, і нарізка дуже мілка. Тобто поряд, але все ж не те.
Так от питання - може хто запропонує/порадить продавця з рельно міцним тютюном? Якби ще типу Партагас або Лігерос то взагалі було б супер.

Далі - зберігав спочатку в чайних банках, герметизував скотчем та ще й зволожував інколи. Не розумію - що значить "пріє"? Він же не роками там лежить.
Тепер перейшов на маленькі цеберки з-під їжі (салати, морква, майонез і т.д) - зручно, герметично, гігієнічно.

Буду вдячний за "наколку" що до міцного тютютна  {tnx}
« Останнє редагування: 01 Липня 2022, 12:46:41 від Fes »
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Григоровичу, я беру тут https://apkua.com/agroboard/i-309222/marlboro-kentucky-bond-oriental-opt-roznitsa/
Остання посилка саме звідти прийшла.
Подзвони - чувак відповідає толково. Я за міцні не цікавився.

Або сюди подзвони https://mr-tabak.com.ua/tabak-sigaretniy/gavana. Я колись цей брав, коли ще Хальцвари курив,  для мене був дуже міцний, віддав батьку. Так навіть він мішав його з якимось легеньким самосадом.
Обов'язково подзвони, не замовляй через інтернет, бо те, що написано "на складі" не факт, що є у наявності.

Не розумію - що значить "пріє"?
У мене було разок... Мабуть тютюн був трошки недосушений {sm}, в пакеті набув ледь чутного запаху цвілі. Довелося пересушувати, і все рівно запах підпрілості лишався {kh}. Пакети то закриті герметично на зіп-лок застібку. Я розкриваю їх десь раз на один-півтора тижні і відсипаю у маленькі кисети безпосередньо з яких вже кручу цигарки.
Що цікаво, в герметично закритих чайних банках такого не буває. ((

Найкращий тютюн з міцних, що я пробував - Bali Shag Halfzware

Але там і ціна зараз 219 грн за 40 грамів.

Я час-від часу купую з фабричних Bali Shag Rounted Virginia, Camel жовтий, або Graff Virginia. Ці середні.
« Останнє редагування: 01 Липня 2022, 15:12:11 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
Nehai, здайте явки - де брали Басму.
Бо я колись в себе на городі сіяв, намагався щось отримати. З того, що правильно (як мені здалося) вийшло посушити - це Басма і Меріленд. І дуже мені зайшли, та вийшло не багато...

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Балі Шаг, для мене був відмінний тютюн, але останні п'ять років його не купую-у нього з'явилися "палиці" і спресованість самого тютюну. Поки відщипнув на самокрутку мало нігті не зламав. ))) З тютюном сортів Кентуккі і Берлі потрібно бути трохи обережним-дуже нікотиновмісні сорти.В останні роки купую Мак-Барен "Хальзвар"-золота середина як за ціною, так і за якістю.
А ще маю залишки буржуазної розкоші {_09}: тютюн Олд Халборн і Кравен. Курю по одній цигарці на день. {))}
Сергію, а можна подивитися яким кисетом користуєшся?
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Nehai, здайте явки - де брали Басму.
Я ж написав:
я беру тут https://apkua.com/agroboard/i-309222/marlboro-kentucky-bond-oriental-opt-roznitsa/
Остання посилка саме звідти прийшла.
Герцеговина Флор, Басма, Кентуккі, Болівіан та Вірджинія Куба саме від цього продавця. Рекомендую!   {_11}

Сергію, а можна подивитися яким кисетом користуєшся?
{_09} У мене в якості кисетів використовуються "кисети" від фабричного тютюну. В основному від Кемела, бо вони мають зіп-лок застібку. Таких одночасно стільки, скільки сортів тютюну в даний час курю (від 4 до 6-7), + машинка напівавтомат для скрутки, + пакет з фільтрами, + кілька сортів паперу, + маленький піднос Raw, на якому кручу цигарки, щоб тютюн просипався не на стіл/стілець/коліна, а на піднос... І все це у чоловічій косметичці від Oriflame, колись жінка подарувала, та поки не став курити цигарки вона без діла лежала. {gig} => штука доволі об'ємна, десь 220х150х100 мм, в кишені не поносиш.
Папір різного кольору та щільності використовую одночасно, щоб цигарки з різним тютюном мали різний колір:

Мені так зручно.

PS. І всупереч рекомендаціям я кручу повний портсигар, підсохші цигарки мені смачніші. {sm}
« Останнє редагування: 01 Липня 2022, 15:08:14 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline kublahanov

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 108
  • Розташування: Lemberg - т.е. Львов
  • Совершенен только Бог
Брав українську вірджинію (ніяку) тут https://tabak-gilza.com.ua/tabak/,і попросив пробник вірджинії медіум з Індонезії.Прислали десь на 3-4 самокрутки.Тютюн міцний і абсолютно не пекучий,аж голова поїхала,як в юності.Пробовав мішати з нашою вірджинією,перебиває смак,не рекомендую.Тютюн супер,але ціна кусається.
Пробовав міленіум https://tutun.com.ua/product/табак-миллениум-крепкий/.Слабший за берлі,але мягший.Можно вживати як чистий,так і в суміші з вірджинією.Планую ще спробувати юбілейний.

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Не знаю, але щось у мене якась недовіра до всяких Берлі та Вірджиній вирощених в Україні. Не той клімат, склад грунту. Ні, я не сперечаюся, любителі знайдуться. Я якось давненько купував тютюн у некої пані Лозовської на Фейсі. Весь тютюн вирощений на ПБК-Південний Берег Криму.Брав і Берлі та Вірджинію і навіть Перік кримський. Все полетіло на смітник-на порядок нижче і за міцністью і смаком і ароматом. Швидко псуватися почав, значить десь пробрався грибок чи пліснява.Перепробував дуже багато українського тютюну і в трубці, і в самокрутці. Прийшов до виводу,що тютюн і так здоров'я не додає,так краще вже довіритися знаменитим, старим тютюновим фірмам, з багатим досвідом вирощування (або придбання якісної сировини), обробки та ферментування тютюну.
ПС.Це лише моя думка, яка не претендує на істину в останній інстанції. =)
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Ну у мене досвіду малувато, але ось ця Вірджинія Голд https://mr-tabak.com.ua/tabak-sigaretniy/virdjiniya-gold
українська, де саме вирощена я не уточнював, мені сподобалась. Я кілька разів їх купував по 100-300 грам. На рівні, на мій смак краща за Вірджинію від Графф, Докерс та навіть МакБаррен, але гірша за Балі Шаг.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
якась недовіра до всяких Берлі та Вірджиній вирощених в Україні. Не той клімат, склад грунту.
Грунти в Україні досить різноманітні і цілком підходять для тютюну.
Інша справа - клімат. Як вже вище писав - пробував вирощувати в себе на городі. Розсаду почав готувати в кінці січня! При цьому Берлі вирости взагалі не встиг, на Вірджінії, яка типу придатна для вирощування тут, дозріло десь тільки половину листя, Меріленд обривав вже під заморозки і 2/3 лишилось до весни як снігозатримувач...
Тобто - для себе вирощувати можна. З однієї рослини Вірджінії виходить 4-5 дозрілих листочків 30х50см, що як би не мало. І Вірждінія вийшла цілком "вірджиніста". Але для промислових посадок не гуд, бо половина не встигає вирости до перших заморозків. Та ж Вірджінія в мене була деревами по 2,5 метри. І лопухи листя відповідні. І з цього "баобабу" зірвати чотири листочки - навіть не смішно для промислового вирощування. Можна звісно, тупо скосити і в січкарню, та той тютюн буде вже не Вірджінією, а соломою з нікотином.
Чотири місяці рівної літньої погоди і відповідного сонця у нас нема. Ну - хіба що південь України з Кримом в т.ч.
Тому щось у нас успішно вирощують. Деякі сорти ростуть не гірше всяких "старих тютюнових фірм". Та сперечатись з тим, що у нас росте далеко не найкращий тютюн, ніхто не буде.

п.с. з мене звісно агроном не фонтан, і можливо я щось не так робив (та 100% не все так, як треба). Та все одно - літо виявилось для тютюну закоротким.
« Останнє редагування: 02 Липня 2022, 17:39:05 від break »

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Якщо так палити
Курю по одній цигарці на день
то можна перепробувати всі найкращі тютюни світу і вартість їх не буде мати жодного значення (хоча може я щось не так зрозумів).
Але в такому випадку краще палити не одну цигарку, а одну сигару - ну, як робить Шварц (хоча сигару за сто баків я не можу зрозуміти - як це СТО ДОЛЯРІВ за купу диму??? Я за 100 гривень палив - маса кайфу. За 100 баків - тричі більша??). Втім в такому випадку треба вже мати досить устаткований, розподілений і статний засіб життя - типу ти вже всього досяг, день розписаний якщо не по хвилинам, то по годинам точно і це є майже законом. Ну, правилом так на всі сто.
А коли в тебе півтори пачки на день (до війни було 2 пачки на три дні), то вартість тієї ж "Гавани" за 50 баксів за кіло дещо не вкладається в бюджет (особливо коли бюджет 5 тис грн на сім'ю з трьох осіб)
Звісно, що краще взагалі кинути палити - пробував, півроку ні в зуби (коли ногу зламав і хірург з європейською практикою і досвідом сказав що не буде оперувати поки не кину) Тягнув усілякі айстіки, еліфи і т.п. - не те воно все, нема там головного - присмаку.
Ну і далі по Самуелю Клеменсу - "кинути палити не фокус - я сам більше двохсот раз кидав"
Полишив спроби і зараз шукаю тютюн під мене, під мій смак. Придбаю Гавани, мабуть, грам 200 для проби... Далі - видно буде...
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Курю по одній цигарці на день.
Я мав на увазі що економлю. Я цей тютюн привіз із Італії два роки тому. Олд Халборн там коштував 11 євро, а в Україні він коштував би (за тими цінами) гривень 300-350 за пачку. Тому його не привозять в Україну-дороговато.
як це СТО ДОЛЯРІВ за купу диму?
Григорович, це для тебе чи мене- купа диму, а для Шварца чи Сталоні це кайф.
І взагалі, я наскільки можу судити, свої власні смаки та уподобання виробляються не тільки особистим досвідом, але й роками.Наприклад, вино. Людина ніколи або рідко вживає алкоголь, і тут йому налити якесь вино з підвалу стародавнього шотландського замку чорт знає яких років. Що він може сказати спробувавши? Смачно! А ще? І все. У той час як той самий сомельє про кожне вино може лекцію прочитати.
сказав що не буде оперувати поки не кину
Взагалі, за такі вимоги треба до суду подавати або шукати іншого лікаря. Тому що він як людина з медичною освітою повинен знати, людина з дуже великим стажем курця кидаючи курити отримує дуже сильний психологічний стрес, а тут ще операція. Я теж переніс купу операцій, і ніхто не вимагав покинути, і тим більше не ставив такі умови. Рекомендували?-так, радили?-так.
ПС.Я б тобі порадив люльку почати курити. Я знаю особисто трьох людей, які перейшли на люльку після інфаркту. Курять і радіють життю.
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Я мав на увазі що економлю.
Зрозуміло
Григорович, це для тебе чи мене- купа диму, а для Шварца чи Сталоні це кайф
Не зовсім так. Я пробував палити сигари - для мене це теж кайф, і ще не аби який. Я б взагалі на сигари перейшов,
Але ціни  {_18}
ЗІ - окрім власне кайфу від паління сигари це ще й ритуал якийсь, що додає смаку. І сигару не тушать - вона вмирає сама...
за такі вимоги треба до суду подавати
Справа в тому, що він - подивившись на рентген (!) - сходу сказав що я курець. А мені в розтрощену вздовж (!) а не в поперек кістку  збиралися напхати якийсь штучний закордонний замінник, кісткову масу, яка - як він казав - може не прижитись. Та ще й гвинт всобачити. Я його послухав і начебто все ОК вже третій рік. Коліно скрипить, іноді поболює але загалом все добре.
Я б тобі порадив люльку почати курити
Пробував, при чому декілька раз. Маю шість люльок (і серед них є не дешеві - Патерсон і т.п.) і всі до них причандали. Так, добре, смачно, є свій кайф, але не вийшло - мабуть таки не моє. Хоча іноді бавлюся.
Доречі - коли був в темі, спілкувався з профі-люлькокурами, які і в змаганнях брали участь, і фанати люльки, і тому подібне, але в більшості з них бачив окрім люльки ще й пачку цигарок, які вони теж потихеньку палили - з чого б це? :)
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline gogakot

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1031
  • Розташування: Днепропетровск
Григорович,
Ринок "Озерка", вихід в сторону залізничного вокзалу. Кіоски де зазвичай продають цигарки, там де блоком купити дешевше. Пильно не придивлявся але бачив наліпки-оголошення на кіосках "Тютюн на розвіс". Який, яка ціна - ну не поцікавився, але пропозиція така є.

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
окрім люльки ще й пачку цигарок, які вони теж потихеньку палили - з чого б це?
Тут може бути із двох причин:
Перша, мабуть, ці люди раніше курили сигарети, а повністю кинути сигарети і перейти на люльку це виходить у дуже не у багатьох.

А по-друге, зі всіх способів вживання тютюну, люлька відрізняється найповільнішим потраплянням нікатину в організм. Найшвидшим - сигарети. І я знаю багатьох хлопців-люлькокурів, які перед люлькою вгамовують миттєвий нікотиновий голод сигареткою, а потім неторопливо забивають і розкурюють люльку.
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline маньяк

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3598
  • Розташування: г.Киев
ХЗ як там в кого. Особисто я палив цигарки, потім люльку років 6-7, потім цигарки, самокрутки, цигарки, вейп. Зараз Айкос.
Кожна зміна проходила миттєво, без жодних "страждань". Хіба шо до цигарок вертався з відразою.
Всі кидання по сторонах, були вимушенні- зникав, чи захмарно дорожчав мій тютюн (от звик до одного і решта не заходила взагалі). А вейп просто набрид.
З повагою!

Offline gogakot

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1031
  • Розташування: Днепропетровск
Григорьевич, только что заходил на Озерку. Сортов 10 табака есть. Цена - 70 гривен 100 грамм.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
 {tnx}
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline gari73

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 330
  • Розташування: Киев
Тема зацікавила, викурюваю пачку цигарок в день, ціна 75-80 грн., підкажіть чи рентабельно куплять тютюн гільзи і крутить, думаю буде дешевше фабричних, і тютюн можливо краще . Цікаво 100 грам тютюну на скільки самокруток  вистачить ?
У меня есть мысль и я её думаю.

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
В гильзу размера кинг сайз (8мм) влазит примерно 0.7 грамма табака. С учётом цены гильзы в 20 копеек (100 грн/500 гильз= 20 коп) чтобы "добить" цену сигареты до 4-х гривен (80грн./20= 4грн.) надо "добавить" табака на 3.80 грн. То есть в ваших покупных сигаретах табак весьма недешёвый получается- 3.80/0.7= 5.43 грн. Ну или если пересчитать на ёмкость кисета в 30 грамм- 5.43?30=162 грн.- а уж за такие деньги можно табак себе выбрать. А с учётом бюджетного варианта покупки табака за 300 грн за 0.5 кг Герцеговины ( по ссылке Нехай есть и дешевле), ну и + доставка пусть 60 грн. то получится 500грамм/0.7=714 сигарет. Цена табака в одной сигарете- 360грн/714 сиг=50 копеек. Плюс 20 копеек за гильзу- готовая сига 70 копеек или 14 гривен за пачку в 20 штук. Ну конечно ещё и машинку для набивки прикупить надо- простенькая ручная + 100грн. При некоторой несложной сноровке даже на ручной машинке пачку за 10 минут набьёте. Если её не пинать ногами то хватит её надолго (а для рукастых людей есть варианты изготовления простой поршневой машинки с бункером из подручных средств- интересно и занимательно).

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Не туди у нас тема поїхала ... {aaa} Вона ж про тютюн, а не про машинки.
Відрізав про машинки для забивки гільз в окрему тему.
Від сусідньої теми повідомлення, що стосуються машинок, також туди повідрізав.

Машинки для скручування цигарок та набивання гільз
_______________
Тепер по темі.
З нових тютюнів, що до мене приїхали спочатку не розпробував ні Басму, ні Кентуккі.  {kh}
Але то спочатку. Зараз цю Басму для себе ставлю на рівні з Герцеговиною Флор  {_11}
Кентуккі... ну трошки для мене "простіший".

Відсилав для проби разом з замовленим ножем Арсену Kirill66 Герцеговину Флор. Йому "не зайшло"  {sm}. Каже: "Нагадало юність та сигарети Прима"  {^shock} {^shock} {^shock}
ІМХО Примі, навіть Примі-Люкс, до Герцеговини як до до Австралії гусячим кроком. Але тут кожному - своє.
Може ще і тому, що я полюбляю тютюн курити сухий, навіть пересушений. Ну так мені подобається. А він його не зволожив. (_24)
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline papay

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 685
  • Розташування: Черкассы
 Купив з тиждень тому тютюн в того продавця що й  Nehai , брав Герцеговину Флор та Капітан Блек( без ароматів).
 Герцеговина Флор мені не дуже сподобалась , ні в зволоженому ні в сухому вигляді , а от Капітан Блек чудовий  тютюн , буду ще брати .
 Якщо іх порівну змішати то теж непогано смакує , але мені Капітан Блек все ж краще . Треба ще  якийсь спробувати , але поки в роздумах що саме взяти.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Питайте в продавця. Він кваліфіковано консультує і порадить щось, спираючись на Ваші смаки.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline gari73

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 330
  • Розташування: Киев
Також у продавця що й  Nehai , купив Герцеговину Флор та Капітан Блек, гільзи та електричну машинку для набивки, Герцеговина чистіше крупніше і рівно порізана, Капітан Блек дрібніший і не дуже чистий. На смак особливої різниці не помітив. Можливо що перейшов з фабричного синього кемела, хоча різниця з кемелом велика, смак-аромат більш насищений, хоча в грюдях і дере, можливо тютюн крепше. Запитаю хто-як зволожуе тютюн, щоб вгадать вологість. Я перві гільзи набивав поняв що сухий, трохи водою збризнув, почекав, гільзі добре набивались. А коли закурив зрозумів що переволожив, тянуть дим було важко. І ще питання хто як зберігае, звичайні скляні банки підійдуть? А то пластикові контейнери в дома всі маленькі, або заняті.
У меня есть мысль и я её думаю.

Offline Pitbull

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 261
  • Розташування: Київ
Запитаю хто-як зволожує тютюн, щоб вгадать вологість.
Для зволоження я використовую такий контейнер.
Напередодні з вечора я кладу туди необхідну порцію тютюну і роблю десь 10 "пшиків" водою з такого пульверізатора.
Зранку нормально набивається.
Щодо зберігання - використовую картонну коробку Justin. Всередині ємність з водою. Але все одно тютюн підсихає.
Виходити на вулицю без ножика - це поганий смак.