Ножовий світ > Ніж

Дерево в якості матеріала для ножа

(1/3) > >>

Yurikus:
https://www.nauka.ua/news/lipovij-nizh-porizav-stejk-ta-obijshov-u-gostroti-stalevij

--- Цитувати ---Американські матеріалознавці загартували липу та підвищили їй у 23 рази міцність. Виготовлений з неї ніж обійшов у гостроті комерційний, а липові цвяхи мали не гірші характеристики за сталеві і пластикові. Такий ніж можна мити у посудомийній машині, а сам матеріал піддається переробці, але не корозії. Спосіб перетворити деревину на екологічну альтернативу пластику і сталі вчені описали у журналі Matter.

...

...
Матеріалознавці запропонували новий підхід до переробки деревини з метою підвищити їй твердість. А щоб продемонструвати потенційні можливості нового матеріалу, їм вирішили порізати стейк і використовувати як цвяхи. Так вчені позбавили деревину деяких її складових - лігніну і геміцелюлози. Вони заповнюють собою каркас целюлози. Для цього американську липу (Tilia americana) замочили в розчині на водній основі з гідроксидом і сульфітом натрію, які витіснили лігнін та геміцелюлозу з пор зразків. Потім дерево кип'ятили при 100 градусах Цельсія протягом двох, чотирьох і шести годин. Автори роботи підкреслюють, що та ж кераміка вимагає нагріву до тисячі градусів при обробці.

Липа стала м'якою і гнучкою, а для повного висихання, вчені стискали її близько шести годин під пресом в 20 мегапаскалей і температурі 105 градусів Цельсія. Отримані бруски протягом двох діб обробляли додатково оліями для водостійкості.
--- End quote ---

break:
Судячи з гіфки, де стейк пиляють - вся робота зроблена дарма. Я шматок мяса і тупим не "гартованим" шматком дошки відчикрижу.  {))}

Лука:
 Цікаво скільки оплачених по багатому годин пішло на розробку цих шняжок ? І нах вони треба?

break:

--- Цитата: Лука від 25 Жовтень 2021, 19:57:40 ---І нах вони треба?
--- End quote ---
Ґрета Тінтін Елеонора Ернман Тунберг.
Вона свої лапки приклала.
Типу екологія і т.п.

Лука:
 Шо екологія?  ((

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Go to full version