Автор Тема: Освітлення в майстерні  (Прочитано 4461 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline SergDM

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1219
  • Розташування: м. Хмельницкий
Освітлення в майстерні
« : 01 Липня 2017, 09:01:13 »
Закінчую потихенько ремонт у своїй новій майстерні і стало питання про освітлення. Освітлення загальне, на стелі...
Майстерня - це гараж з повноцінним підвальним приміщенням, яке також буде використовуватися для роботи. Площа - 21 кв.м/пов. Машини там не буде - вона в іншому гаражі поряд  :).
 На нижньому поверсі планую поставити 4 лампи такого типу - https://powerlux.com.ua/product/svetilnik-led-powerlux-t8-2-600-mm-ip65/a0491010de3611e6/, на верхньому - теж думаю щось про 4 шт. LED, але за формою щось плоскіше щоб було.
Оскільки LEDи в майстерні я ще не юзав, виникає питання: чи на правильному я шляху? Чи є в них переваги, окрім економії в оплаті електроенергії (світлопередача, комфортність роботи...)? якщо так, то якої потужності вибирати лампи в цей світильник? З яким кольором світла? Чи може зупинитися на традиційних люмінесцентних?
Може існують кращі варіанти загального освітлення, про які я навіть не здогадуюся?  {23} Та й світильників різного типу і форм зараз тьма...
Одним словом, буду вдячний за будь-які думки з цього приводу  =)
Слава Україні! Героям слава!!!

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #1 : 01 Липня 2017, 09:47:23 »
Як для загального освітлення їхньої потужності мало б вистачити з головою (4х18=72Вт). Кольорову температуру трубок я б підбирав на око (що оку більш приємне), також трубки можна ставити різні в один світильник, наприклад, теплого і білого (2700 і 4500К), змішуючи різні спектри.
А для місцевого освітлення, як на мене, лампочки розжарення (галогенки) поки що поза конкуренцією.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #2 : 01 Липня 2017, 10:00:16 »
лампочки розжарення (галогенки)
- это точно- лампочки "жарения", после светодиодных они греются огого как (сейчас и так жарко, ещё и лампой "жарится")! По этой причине в рабочей настольной лампе стоит светодиодная- она практически холодная (ну почти, а раскалённая колба рядом с лицом-как-то не очень) и более устойчива к ударам и мехповреждениям (оно всякое бывает-стукнешь чем, или молотком рядом грюкнешь), и электропатроны жаром не убивает (а видели как желтеет пластик от нагрева таких ламп?). По спектру- нейтральный дневной самое то. Остаётся для меня открытым вопрос по стробоскопическому эффекту на вращающихся деталях, но ничего такого до сих пор не наблюдал. В общем-ЛЕД мне пока нравятся, правда при пониженном напряжении могут некоторые выделываться.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7351
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #3 : 01 Липня 2017, 10:19:31 »
Сергію, потужність то ще не все... {_17}
Так, LED буде економною і довгоживучою. Але я б відштовхуватися від світлового потоку, що видає лампа, читай від того, скільки світла вона видає.
Дивись: люмінесцентна лампа трубчата 36 Вт Osram або  Philips видає світловий потік 2850 люменів.
Який світловий потік видасть та LED, що ти вподобав?
Можна, звичайно, поставити їх 5 штук замість одної трубки... Але і коштують вони не дві копійки...
Робоче місце повинно мати якнайкраще освітлення. А енергоспоживання освітлення в порівнянні із іншим в майстерні (гріндер, наждаки, інше...) незначне.
В мене гараж 5,8х2,8 м освітлюють три 36-ватні трубки які включені постійно, коли я працюю. Плюс ще трубка 18 Вт над одним верстаком, прожектор галогенний 60 Вт над другим для стічкової пилки та вакуумного причандалля та 10-ватна світлодіодна в настільному переносному світильнику які включаються по мірі потреби. Всього цілком досить.
Лише галогенний прожектор мне не задовольняє енергопоживанням, але мені потрібно для фотографування жовте світло, яке він видає...
Дорогблю гріндер - для нього передбачив місцеве освітлення з LED-лампою.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #4 : 01 Липня 2017, 10:26:40 »
Остаётся для меня открытым вопрос по стробоскопическому эффекту на вращающихся деталях, но ничего такого до сих пор не наблюдал.
А я спостерігав і не раз. Просто я користуюся частотником і там, на певних швидкостях, іноді такі ефекти виникають, що аж руки відсмикуєш від круга чи борфрези, коли здається, що вони перестали обертатися.
Ну а для підсвітки зони різання на робочому місці вистачає 15-20Вт галогенки, а це вже не так і багато, ніякого "жарення" нема.

Дивись: люмінесцентна лампа трубчата 36 Вт Osram або  Philips видає світловий потік 2850 люменів.
Який світловий потік видасть та LED, що ти вподобав?
Одна трубка 9Вт видає 850 Лм
В світильнику 2 трубки, світильників 4 шт., отже, разом буде понад 6 тис. люмен
« Останнє редагування: 01 Липня 2017, 10:30:42 від novak »
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

аспид

  • Гість
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #5 : 01 Липня 2017, 10:30:22 »
Один из вариантов для общего освещения: самоклеющаяся светодиодная лента с мощным компютерным блоком питания. В зависимости от мощности ленты, можно на блок питания подключить несколько штук.  Длина ленты 3-5м, но она режется по меткам, то есть можно увеличить освещение в нужном месте. Питание 12В. У меня такая освещеет подсобное помещение(5 на 7 м)в течении года -  {_11}

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #6 : 01 Липня 2017, 10:33:03 »
А я спостерігав і не раз.
-это на ЛЕД? Частотник у самого стоит.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #7 : 01 Липня 2017, 10:40:28 »
ukt, так, на ЛЕД-лампі спостерігав такі ефекти. Тому і поставив галогенку з таким же цоколем (GU10), тримаються міцно, не випадають. Тільки, ясна річ, строк служби галогенок набагато менший.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #8 : 01 Липня 2017, 14:41:09 »
Для загального освітлення - так, можна led. Але над робочим місцем все-одно треба шоб світило нормально.
Чіпляли у товарища 4 лампи над столом - такі як в першому пості - фігня, мало світла  #8
У Анзора в майстерні "груші" висять - теж темно. Хіба щоб не зашпортатись. Але над кожним станком окреме світло.
 І ще, від led реально болять очі, не знаю чому (поюзав трохи - викинув нафіг). Знайшов 2 здоровенні економки (пишуть по 200 ват) . По бокам стола в плафони - наче нормально. Але все-одно інколи настільною лампою користуюсь...

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #9 : 01 Липня 2017, 15:20:01 »
І ще, від led реально болять очі, не знаю чому (поюзав трохи - викинув нафіг).
-Было такое-когда лед только вкрутил, и когда только сберегайки пошли, и когда жк монитор заимел, и при чтении электронной книги было- на потом всё проходило. Дело наверное не в глазах а скорее в мозге- требуется некоторый период адаптации.Вот к совдеповским мигающим "дневносветовым" привыкнуть не смог ,если они висят близко то весьма утомляют, но то гадость известная.

Offline SergDM

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1219
  • Розташування: м. Хмельницкий
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #10 : 02 Липня 2017, 08:41:57 »
Який світловий потік видасть та LED, що ти вподобав?
Так от власне і сумнів є... Хіба пишуть виробники зараз всю правду про реальні технічні параметри?  {23} Ну, може за виключенням відомих брендів, які і коштують відповідно.
Слава Україні! Героям слава!!!

Offline strit

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1960
  • Розташування: Дніпро
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #11 : 02 Липня 2017, 10:13:42 »
Общее освещение сделал светодиодными лампами длиной 1100мм, 6штук и над каждым рабочим местом  100ват накала. Включаю их во время работы.

Offline Фішермен

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 258
  • Розташування: Полісся, Коростень
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #12 : 02 Липня 2017, 15:15:13 »
Вітаю!
В мене освітлення 9-ти ватні загальне і два прожектори - 10 і 20 ват, повертаю в різні сторони, куди треба. Загальне мабуть поміняю з холодного на тепле.
Так не завжди буде

Offline SergDM

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1219
  • Розташування: м. Хмельницкий
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #13 : 02 Липня 2017, 22:06:51 »
Общее освещение сделал светодиодными лампами длиной 1100мм
Ссилку можна на такі лампи? Знаю, що є 1200 і 1500, а 1100мм чомусь не попадалися...
Слава Україні! Героям слава!!!

Offline strit

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1960
  • Розташування: Дніпро
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #14 : 02 Липня 2017, 22:21:10 »
Может и 1200 , с рулеткой до потолка допрыгнуть не удалось, но если вам принципиально нужна лампа именно 1100мм можно разобрать и обрезать до нужного размера.

Offline Oliver

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4514
  • Розташування: Буковина. Вижниця
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #15 : 02 Липня 2017, 22:34:52 »
Серж, я в новій майстерні теж поставив ЛЕД світильники. Противне світло  #8. Очі від нього болять, якщо довго працювати, залишив тільки на загальне освітлення, над столом - звичайна лампа.
З повагою, Олег.
Мій блог - http://oliverua.blogspot.com/

Offline SergDM

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1219
  • Розташування: м. Хмельницкий
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #16 : 03 Липня 2017, 14:58:09 »
но если вам принципиально нужна лампа именно 1100мм можно разобрать и обрезать до нужного размера.

 :D та ні, не настільки принципово

залишив тільки на загальне освітлення
Олег, веду мову саме за загальне освітлення. На освітлення робочих місць LED не буду ставити...
Слава Україні! Героям слава!!!

Offline DMITNIK

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 665
  • Розташування: Запорожье
  • 0661189885
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #17 : 03 Липня 2017, 16:08:31 »
Поражаюсь негативным отзывам о лед- свете. Постепенно перехожу именно на такое освещение. Очень нравится. У кого  "глаза болят" - какой спектр у ваших ламп? Не берите "холодный" свет, намного комфортнее теплый или нейтральный белый. На упаковке указана температура свечения - нужно брать от 2500 К до 4000 К.

Offline ukt

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2106
  • Розташування: днепр
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #18 : 03 Липня 2017, 17:25:58 »
Не берите "холодный" свет, намного комфортнее теплый или нейтральный белый.
-Лучше всего нейтральный, как иногда пишут "дневной нейтральный"- было дело поставил в настольную лампу сильно "тёплую" ЛЕД лампочку- жутко раздражал этот "тёплый, ламповый жёлтый свет". И зачастую можно проверить в магазине работоспособность лампы, заодно оценив и спектр свечения (мало ли- сходятся ли параметры на упаковке и то как лампочка светит на самом деле).

Offline DMITNIK

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 665
  • Розташування: Запорожье
  • 0661189885
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #19 : 03 Липня 2017, 20:43:11 »
Принято считать, что теплое или нейтральное освещение лучше воспринимаются глазом. Холодное освещение, с синевой, меня лично здорово напрягает, особенно при тонких работах. Мерцания при работе светодиодных ламп я ни разу не замечал.

Offline Геннадій Григорович

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 45
  • Розташування: м. Чернігів
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #20 : 18 Жовтня 2017, 10:34:54 »
Мерехтіння світлодіодних ламп для ока не видне, треба дивитися через камеру (наприклад телефону) тоді видно. У мене в настільній лампі стояла дешева світлодіодна лампа (яка мерехтіла в камеру) за годину праці (паяння плат, smd монтаж ) очі просто вилазили, замінив на нормальну дві години роботи очі нормально.

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #21 : 18 Жовтня 2017, 11:29:53 »
Очі вилазять не тільки тому, що мерехтить. Мерехтіння легко перемогти нормальним живленням. Я під світлодіодним освітленням, не зважаючи на яскравість, нічого не бачу. І очі дуже втомлюються, пробував.
Яскравість - кімнатка 1,7х2,5 метри, до стелі 2,1м, стеля біла, стіни світлі, ЛЕДів на стелі - три по 1100лм 3000К - достатньо? Це по світлу, як 250Вт розжарювання!
(якщо комусь здасться, що це багато - певний час займався ремонтом ноутбуків, загального освітлення було два по 500Вт галогенного під стелею за спиною, плюс коли треба - ще й місцеве освітлення вмикав. Правда до стелі було 3 з половиною метри)
Причини втомлюваності, як я собі бачу - світло полярізоване і спектр лінійчастий. В результаті отримуємо дві речі - скажені бліки і неправильні кольори.
Можете написати - так купи нормальні ЛЕДи... А де - нормальні? Щоб на світлодіодах нормальний розсіювач був (не знаю я, як поляризацію перемогти  (( ) і щоб індекс передачі кольорів не менше 90? Нє, я знаю, воно в природі є. На картинках бачив...
« Останнє редагування: 18 Жовтня 2017, 11:34:59 від break »

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #22 : 18 Жовтня 2017, 13:14:33 »
break, згоден!
Як не крути, а таки вернувся до ламп розжарення. Не знайшов (може погано шукав) таких світлодіодних, щоб очі влаштовували.
Накупив галогенок поки ще є і ними користуюся.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #23 : 18 Жовтня 2017, 13:33:36 »
Була в мене думка - взяти ксенонову лампу для загального освітлення. Поставити десь в куток, направити на стелю... А місцеве освітлення - галоген.

Offline Lopar

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 587
  • Розташування: Киев
Re: Освітлення в майстерні
« Reply #24 : 18 Жовтня 2017, 13:50:12 »
Приблизна температура світла у ламп розжарювання - 2200...3000 К
У більшості світлодіодних ламп температура світла 6500...8000 К
Різниця в тому що холодне світло віддає синім, створює різкі і дуже контрастні тіні, що сильно напружує очі при роботі.
А також використання принципу сконцентрованого освітлення - коли 1 джерело освітлення...
А от візьміть лінійки зі світлодіодами з температурою світла в 3000 К, змонтуйте на недорогий алюмінієвий профіль Z-200 з матовим розсіювачем, повісьте такий світильник над столом, або необхідну кількість на стелі і в результаті Ви отримаєте відмінну освітленість, невтомлювані очі, дуже розсіяні і плавні тіні. Але не раджу економити, потрібно шукати баланс - то як у ножах.... (=