Ножовий світ > Інші питання

запитання по товщині HELLE та Lauri

(1/2) > >>

Lan:
на жаль відсутня інформація по товщині леза . цікавить для моделей D01-06.

також, прошу сказати, який там профіль?
чи може бути ламінована сталь з клиноподібним профілем від обуха?

як віднесеться "Углеродистая ламинированная сталь " при застосування в якості рибальського/похідного ножа (вода, вологість, тощо).

чи може бути виготовлена ручка з чогось, що не боїться води?

а за сайт - дякую, скоро щось виберу і замовлю :-)

Fes:
Товщина лез у всіх Lauri приблизно однакова - 2,8мм, Helle,
Brusletto - 3 мм. Профіль - рівний.
Ламінована з клином від обуха бути може - на клинках ручного виготовлення, вони не дешеві.
"Углеродистая ламинированная сталь " для того й робиться ламінованою, щоб не піддаватися їржі.
Всі ручка зараз піддаються обробці Danish Oil - це і є досить нормальний захист від води.

Anonymous:
дозвольте ще пару питань:
- а як залежать якості ручки (в т.ч. вага)від матеріалу - шкіра, дерево, пробка, березова кора?

- і по сталях - до яких марок можна прирівняти сталь з впускних клапанів та ножів для рубки металу?

- чи можна замовляти лезо з однієї моделі а ручку з іншої?

- яка товщина "твердого" шару в клинках з ламінованих сталей?

- який смисл в зонному загартуванні?тобто, лезо тверде - це ясно. а для чого обух м"якшим робити?

- де можна "вживу" подивитися на ножі, помацати руками?

Цікавить нормальний робочий похідний ніж. дрова ним рубати не збираюся, захищатися від звірів теж, кидати в дерева не практикую. а от почистити рибу,розробити птицю, нарізати продуктів, вистругати щось з дерева - отаке треба. тому , здається, товщину клинка більше 2.3 мм не варто.гарда не потрібна, піхви шкіряні, але щоб на силі тертя.
по формі клинка вроді підходить А02  та  А04 (в них , як я зрозумів "подвійний клин"). але в А04 лінія клинка не переходить в руків"я, мабуть мішатиме різати щось делікатне.
ага, ще видається дуже важливим можливість прив"язати до руків"я шнурок (при рибалці не лишнє).  і чи треба для сталі 65х13 бруски тягати з собою?

щиро вдячний за відповідь.

Fes:
Якості ручки різняться між собою так само, я к і матеріал, з якого воні зроблені. :-) На сьогодняшній день я виготовляю руків'я (черен) тільки з дерева, але дерева дуже різноманітного.
Що таке ножі для рубки металу - не розумію, що Ви маєте на увазі. Впускні клапани теж на мій погляд не всі однакові. Маю пораду для Вас - якщо Ви хочете мати дійсно добрий ніж - забудьте про клапани та таке інше. Але це моя особиста думка.
Ніж можна замовити тільки з лезом, яке мається на сайті. Виготовлення лез окремо, власними силами, я зараз не практикую.
Руків'я може бути таким, яке Вам заманеться.
В ламінованих моделях співвідношення товщини середнього шару до обкладок 18/8 - це є і пояснюеться на сайті, дивіться уважніше.
Зонне гартування має такий сенс - надзвичайно твердий низ, що є ріжучим краєм, а для того, щоб ніж не був ламким - обух набагато м"якіший.
"Помацати" можна в Києві в С-Марії та в Дніпропетровську. Ну, і також у себе вдома, коли прийде замовлення :-)
Якщо Ви бажаєте щось замовити - звертайтесь у мило, будь ласка.

Lan:
доброго дня.

переглянув brisa.fi(se)
щось не побачив недорогих (до 25 євро) лез зі спусками від обуха, або принаймі на 2/3 ширини. чим це викликано? і чи можна на стрічковому станку вивести спуски на готових, загартованих виробником лезах?

І ще одне. що робити з хвостовиком? як його клепати - він же гартований теж?

Дякую.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Go to full version