Автор Тема: Міф чи реальність?  (Прочитано 33650 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Рома

  • У Р А
  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 435
  • Розташування: м.Львів
  • хохол
Міф чи реальність?
« : 01 Серпня 2010, 10:38:15 »
Згадалась історія з дитинства, розповідали що зека використовівали  ртуть залиту в клинок і запаяну таким чином щоб вона була в кінчику клинка, для керування ножа при метані. Хтось ще про таку технологію чув,що можете сказати в підтримку або спростувати дану інформацію. Модератори прохання, якщо пост не втемі перенесіть ввідповідний розділ. Дякую!

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #1 : 01 Серпня 2010, 10:44:28 »
У мене навіть був такий ніж, ІМХО він призначався для безоборотного метання, бо з оборотами в нього(чи в мене) були проблеми. А ще ним було зручно рубати гілки, в руку не віддавало...
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline Рома

  • У Р А
  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 435
  • Розташування: м.Львів
  • хохол
Re: Міф чи реальність?
« Reply #2 : 01 Серпня 2010, 10:48:29 »
А про технологію щось відомо, що та як?

Offline Лях

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2552
  • Розташування: Кропивницкий
  • Нет ничего невозможного, просто на невозможное тре

Offline Лях

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2552
  • Розташування: Кропивницкий
  • Нет ничего невозможного, просто на невозможное тре
Re: Міф чи реальність?
« Reply #4 : 01 Серпня 2010, 10:56:09 »

Offline Рома

  • У Р А
  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 435
  • Розташування: м.Львів
  • хохол

Offline koi

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 225
  • Розташування: Одесса
    • Цветы из ткани
Re: Міф чи реальність?
« Reply #6 : 01 Серпня 2010, 11:22:15 »
Да ну, бред. Пойдем от противного - такой нож есть. Вот только какова толщина клинка должна быть, что бы в нем высверлить "пазухи" для ртути, и сколько туда нужно ее влить?Ну это пол беды, а вот что бы эта ртуть свободно передвигалась в данном изделии, как я помню из физики нужно создать вакуум. Думаю дальше понятно что все это сказки. Если не прав убедите в обратном.

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #7 : 01 Серпня 2010, 11:49:14 »
что бы эта ртуть свободно передвигалась в данном изделии, как я помню из физики нужно создать вакуум.
Зачем вакуум? Если объём полости больше объёма ртути, то она и так будет там двигаться.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Міф чи реальність?
« Reply #8 : 01 Серпня 2010, 11:57:25 »
Тем  не менее ртутные молотки существовали в реальности (м.б. и сейчас есть)
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #9 : 01 Серпня 2010, 12:03:16 »
Тот нож (вернее клинок), что был у меня, имел прибл.:
Длина - 200 мм, ширина - 40 мм, толщина - 9-10 мм, по оси был высверлен канал д.5-6 мм глубиной 150-170 мм, куда было залито до половины объема ртути. Канал был закручен резьбовой заглушкой и запаян. Хвостовик был смещен от оси вверх. Я присобачил ему рукоять из груши. Несмотря на многочисленные мучительные попытки, мне не удалось достигнуть даже 5% эффективности по сравнению со штык-ножом от СВТ-38. В результате я распаял и выкрутил заглушку, ртуть вылил в гильзу от ДШК (и заткнул резиновой пробкой)." Обезртученый" нож стал метаться гораздо лучше, но потерял всякую ценность и был за ненадобностью кому-то отдан.
Любители математики могут посчитать вес ртути в указанном ноже.  :D
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #10 : 01 Серпня 2010, 12:04:16 »
Тем  не менее ртутные молотки существовали в реальности (м.б. и сейчас есть)
О чем и речь - сучья рубить ножом было весьма комфортно.  8-)
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #11 : 01 Серпня 2010, 12:04:46 »
ртуть залиту в клинок

Самое любопытное в этой истории то, что она уходит корнями примерно в XIII век и обязана своему рождению неточностями перевода и повышенному интересу к особенному оружию.

В оригинале фигурировал так называемый "меч правосудия", который всегда должен был поражать жертву с одного удара... В переводе - появился "клинок, который всегда попадает в цель"...

А в толстый и тяжелый клинок меча правосудия действительно иногда заливали ртуть...

Одно из последних упоминаний в широко известной литературе можно найти у Шолохова, в романе "Тихий Дон" (который читали многие из нас).
"Бакланов-атаман был, слыхал? Шашка у него была - на стоке ртуть залитая, поднимать тяжело ее, а рубанет - коня пополам. Вот!"

PS Ещё могли полдлить масла в огонь сведения о применениии ртути при изготовлении самого дорогого оружия. (При отсутствии знаний о том,  как/зачем она там применялась.)


ртутные молотки
"Безоткатными" молотками снабжали космонавтов/астронавтов...
И сведения о появлении таких (по крайней мере, в варианте с дробью) в открытой продаже проскакивали.
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Міф чи реальність?
« Reply #12 : 01 Серпня 2010, 12:06:16 »
[Просто розмірковуючи]

...Пойдем от противного - такой нож есть. Вот только какова толщина клинка должна быть, что бы в нем высверлить "пазухи" для ртути, и сколько туда нужно ее влить?Ну это пол беды, а вот что бы эта ртуть свободно передвигалась в данном изделии, как я помню из физики нужно создать вакуум. Думаю дальше понятно что все это сказки...

ммм... п'ять? міліметрів. Свердлиш 3 мм отвір, або навіть з розмірами у перетині 3 на 6 мм. Інша справа, що це може бути складно, хоча можливо і ні. А щодо вакууму - то це взагалі не проблема, сьогодні вакуум можна і вдома створити, а на виробництві - тим паче.

Мова – душа народу

Offline Lan

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2352
  • Розташування: Івано-Франківськ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #13 : 01 Серпня 2010, 12:21:45 »
[Просто розмірковуючи]

...Пойдем от противного - такой нож есть. Вот только какова толщина клинка должна быть, что бы в нем высверлить "пазухи" для ртути, и сколько туда нужно ее влить?Ну это пол беды, а вот что бы эта ртуть свободно передвигалась в данном изделии, как я помню из физики нужно создать вакуум. Думаю дальше понятно что все это сказки...

ммм... п'ять? міліметрів. Свердлиш 3 мм отвір, або навіть з розмірами у перетині 3 на 6 мм. Інша справа, що це може бути складно, хоча можливо і ні. А щодо вакууму - то це взагалі не проблема, сьогодні вакуум можна і вдома створити, а на виробництві - тим паче.

можна вздовж отвору фрезернути жолобок маленький.
ртуть туди не затече - не дозволить сила поверхневого натягу. а повітря спокійно переміститься.
Війна - справа не тільки армії, це доля всієї нації.
Карл Густав Маннергейм

Offline koi

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 225
  • Розташування: Одесса
    • Цветы из ткани
Re: Міф чи реальність?
« Reply #14 : 01 Серпня 2010, 15:40:04 »
Нож для метания, это всегда расходный материал, зачем так заморачиваться с ртутью, когда можно обойтись тупо сюрикенами(дешево и сердито)

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #15 : 02 Серпня 2010, 11:30:53 »
Як усі не одноразово чув про такі ножі, але жодного не бачив.
Мене ось що цікавить: яким чином рухомий цент ваги може сприяти стабільністі результатів?
Фізики є?
Поясніть будь ласка.
А вага ртуті у ножі шановного Ullisa, при щільності ртуті приблизно 13,5 була десь 32-33 грами  :)

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #16 : 02 Серпня 2010, 11:50:57 »
Справа не в вазі, а в зміщенні її центра. Теоретично. А практично - при метанні лише заважає, або я на той момент ще не доріс до безоборотного метання... (( )))
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #17 : 02 Серпня 2010, 14:42:51 »
От саме цього я і не розумію, з якого дива центр ваги, що постійно зміщується, стабілізує ніж?

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #18 : 02 Серпня 2010, 14:44:43 »
Поклади на стіл сире яйце, крутни - не крутиться. Поклади варене - крутиться. Той самий принцип - ніж не бажає робити оберти.  {_06}
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #19 : 02 Серпня 2010, 14:57:06 »
ага можно еще про гироскопы поговорить...
прочитал только одну толковую мысль - ртуть внутри благодаря инерции дает дополнительный импульс при всаживании ножа в цель. единственный плюс и реальное свойство этого мифа.

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #20 : 02 Серпня 2010, 15:08:24 »
Яйце гальмує ріднина, що інертніша (тому, що має більшу масу) за шкаралупу, і яка щільно заповнює шкарлупу (треться об неї).
Маса ртуті у ножі не значна, у порівнянні з масою ножа (тобто меньш інертна),  до тогож ртуть у замкненому каналі гальмується повітрям не залежно від діаметру каналу.
Тобто у комплексі:
рухомий центр ваги,
інертність,
центробіжні сили,
тертя,
як мені здається, спрогнозувати щось важко.
Як на мене, наочна модель ртутного ножа - сокира або молоток, цент ваги яких радикально зміщений до робочої частини.
І що ми бачимо кидаючи сокиру, чи молоток ( :)), ми бачимо шалені оберти легкого руків'я навкруги того самого центру мас.
Гадаю, міф про ртуть і ніж можна легко перевірити за допомогою трубки й шроту в тій трубці.
Стосовно додаткового імпульсу, шановний alex_rc, у мене питання: а звідки він береться?
Припустимо, Ви кинули звичайний ніж масою 0,2 кг з початковою швидкістю 40 м/с,
а я кинув ртутного ножа тієїж маси, з тієюж швидкістю.
І що, у мій ртутний ніж буде мати більшу енергію? І як що так, то звідки вона візметься?

kaball

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #21 : 02 Серпня 2010, 15:23:27 »
на ганзах уже обсуждали)) поищите

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #22 : 02 Серпня 2010, 15:27:54 »
Яйце гальмує ріднина, що інертніша (тому, що має більшу масу) за шкаралупу, і яка щільно заповнює шкарлупу (треться об неї).

Тому, що рідка... ))) {_08}
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #23 : 02 Серпня 2010, 15:49:48 »
І що, на ганзах є однозначна й обгрунтована відповідь  ((
Мені здається, що ртутный ніж - безсмертній міф на кшталт слонів та мишей, чи голки, яка сама заходить до судини і потрапляє у саме серце  :)

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #24 : 02 Серпня 2010, 22:09:33 »
Стосовно додаткового імпульсу, шановний alex_rc, у мене питання: а звідки він береться?
Припустимо, Ви кинули звичайний ніж масою 0,2 кг з початковою швидкістю 40 м/с,
а я кинув ртутного ножа тієїж маси, з тієюж швидкістю.
І що, у мій ртутний ніж буде мати більшу енергію? І як що так, то звідки вона візметься?
на пальцах - машина врезается в стенку пустая и та же машина врезается в стену, но с 50-ти литровом баллоном в багажнике, который очень так нехило сорвется со своего места и шандарахнет в салон.

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #25 : 02 Серпня 2010, 22:41:24 »
Мені здається, що ртутный ніж - безсмертній міф
Тільки здається?  :)
Ні, ну я розумію у XIV сторіччі злавалось... але кому ще здається у XXI?
 {23} Втім, загальної "метальної школи" у Європі не існувало ніколи...


Його (ртутного ножа) можна зробити... Його можна використовувати... Але переваг він не має. Ні-я-ких.
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #26 : 03 Серпня 2010, 10:47:41 »
Ні, ну я розумію у XIV сторіччі злавалось... але кому ще здається у XXI?
 
Шановному alex_rc  :D

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #27 : 03 Серпня 2010, 11:36:14 »
Ні, ну я розумію у XIV сторіччі злавалось... але кому ще здається у XXI?
 
Шановному alex_rc  :D

уточню - практично нияких, зокрема можливо того шо я написав декилькома постами више, це не суттево, али единий можливо правдивий факт в цией легенды це -  "ртуть внутри благодаря инерции дает дополнительный импульс при всаживании ножа в цель", но нужно еще суметь чтобы такой ножин еще до этой цели долетел...да еще и острием вперед, да еще и ровно чтобы иметь возможность воткнуться.

точно так же как Ullis говорил что ветки рубить легче, а в основном преимуществ нет.

dkarpov - пальцем в небо тыкать, кнопки на компутере жать многие могут, вы докажите (я уж не говорю экспериментально) ,убедите... на худой конец посмотрите те же ролики краштесты авто и увидите что разное барахло лежащее в багажниках (незакрепленное ествественно) очень прилично летит вперед и лупасит.

BoKu

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #28 : 03 Серпня 2010, 12:09:24 »
на кшталт слонів та мишей
"Міф доведено!" (Руйнівники міфів, канал Discovery) :)

Про такого ножа чув. В реальність його  "над-якостей" не вірю, але...Віра то штука така...

Я особисто гадаю, що ртуть цілком могла просто використовуватись для балансування ножів, в тому числі і метальних, а потім це стало міфом...
Ну наприклад скелетник... Або ніж виживання, з пеналом в руків"ї. Як його збалансувати? Адже слід затяжелити вістря...
ІМХО простіше за все, свердлити отвір в хвостовику, чи обусі, (залежно, від того, яку частину ножа слід затяжелити) і заповнити отвір чимось, що має більшу масу, ніж висвердлений метал....  Вибираємо за щільністю:
Золото 19,6 г/см3
 Ртуть 13,6 г/см3.
 Свинець 11,34 г/см3
 Сталь  7,8г/см3
Тож ртуть - лідер...Крім того, ртуть застосовувати простіше ніж той-же свинець, який слід залити гарячим, та ще й не факт, що він потече у отвір Ф2-3 мм. Сила поверхового натягу може завадить, тож треба буде надавати додатковий тиск, а це гемор... Тоді, як з ртуттю, усі ці маніпуляції простіше...  Висвердлив, залив, закрутив заглушку. Та й немає ризику відпуску клинка.

BoKu

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #29 : 03 Серпня 2010, 12:19:01 »
dkarpov - пальцем в небо тыкать, кнопки на компутере жать многие могут, вы докажите (я уж не говорю экспериментально) ,убедите... на худой конец посмотрите те же ролики краштесты авто и увидите что разное барахло лежащее в багажниках (незакрепленное ествественно) очень прилично летит вперед и лупасит.
По меньше эмоций, уважаемый...Вы высказали свою точку зрения:
Цитувати
на пальцах - машина врезается в стенку пустая и та же машина врезается в стену, но с 50-ти литровом баллоном в багажнике, который очень так нехило сорвется со своего места и шандарахнет в салон.
Вы ее и доказывайте...Но наверно, все-же, не совсем корректно сравнивать скорость автомобиля и массу 50-литрового балона со скоростью брошенного ножа и массой ртути которую туда можно залить....Не совсем корректно, это еще мягко говоря...


Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #30 : 03 Серпня 2010, 13:03:23 »
Шановний alex_rc, давайте по порядку.
Скажімо, авто важить 1 000 кг, в нього понапихано добра, яке вільно пересувається й вага якого 100 кг, й яке розташовано у задній частині.
У мить зіткненя авто передає перешкоді кінетичну енргію відповідну до його ваги (1 000 кг)  й швидкості.
Вантаж у цю мить вільно рухається, тобто, не передає перешкоді жодної енергії.
Нарешті, смістившись до перешкоди, вантаж додає свою кинетичну енергію відповідну 100 кг й швидкості тій перешкоді.
Таким чином перешкода зазнає не один удар, а два, сумарна енергія яких буде такою же як у пустого авто,
що важить 1 100 кг.
Тобто, як що перешкода розрахована на тримання удару, що відповідає 1 050 кг на певній швидкості,
то авто  у 1 000 кг. з вантажем у 100 кг ту перешкоду не зламає, а авто у 1 100 кг без вантажу зламає.
Стосовно ножа, я не впевнений, що у мить кидка ртуть буде розміщуватися у руків'ї.
Скоріше за все вона під дією центробіжної сили зміститься у вістря. Тобто Вашої схеми не буде у наявності.
Але я не спец з метання, тому нехай буде у руків'ї.
Але як що й так, то спрацює схема з авто, яку я описав. Тобто, з двох ножів однакової ваги, що кинуті з однаковою швидкістю, глибше проникне у перешкоду той, що передасть кінетичну енергію цілком й одномоментно - без ртуті й іньших інерційних приспособ.
Звісно, я не брав до уваги такі речі як тертя, спротив повітря та пружність матеріалів, які працюють не на користь ртутної версії.


Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #31 : 03 Серпня 2010, 13:11:40 »
dkarpov опередил немного... Но не стану переписывать.  {_09}
но нужно еще суметь чтобы такой ножин еще до этой цели долетел...да еще и острием вперед, да еще и ровно чтобы иметь возможность воткнуться.
{_17} Это не всё! Ещё нужно уговорить ртуть, чтобы она к моменту втыкания отбежала от кончика подальше... Для разгона.
А то она пойдёт на поводу у всяких там ускорений и усядется в кончике заранее... И по-жмотски не поделится дополнительным импульсом.

Кстати, добровольцы из числа апологетов, могут нарисовать эскиз/чертёж, подсчитать выбрать из допустимых по геометрии: массу ножа, массу ртути... Потом - импульс для обоих крайних случаев. И выложить сюда цифирь... Или не сюда, а патентное бюро?  (_24)

Не! {!!!} За основу нужно брать WASP!

Получится такое вундерваффе, что за остаток дней придётся работать на одни спецслужбы или/и скрываться от других спецслужб.


Я особисто гадаю, що ртуть цілком могла просто використовуватись для балансування ножів, в тому числі і метальних, а потім це стало міфом...
Чем-либо предположения подверждаются? Находками, упоминаниями в фехтбухах, в худ. литературе (исключая фантастику), ?..

Кстати, неплохо вспомнить, что что ими ещё и тренироваться надо. Значит нужно гарантировать прочность для безопасности.
Почём комплектик из 5 штук будет?  :D

Ртуть 13,6 г/см3.
 Сталь  7,8г/см3
Воздух 0 г/см3

Т.е. если воздуха примерно 1/3, то масса изделия не изменится, просто статический баланс станет неустойчивым.

--
Единственое известное мне метательное изделие с изменяемым балансом - нож кинжального типа с продольной прорезью вдоль клинка и грузиком, который можно фиксировать в нужной точке. AFAIK, такой снаряд применяется для отработки навыков метать "шопопало", а не только свой любимый нож.

Визуально - соотношение веса грузика к полной массе клинка - не менее, чем 1:5.
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline космос

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 10947
  • Розташування: Украина, Донецкая обл.
  • Все будет хорошо!
Re: Міф чи реальність?
« Reply #32 : 03 Серпня 2010, 13:12:52 »
Ох и спор жаркий,про супер нож все слышали,я тоже,но не видел...но зная немного  технику метания - несложно всадить любой,однако   результативно это можно сделать ножом не более чем с 6-8 метров,остальное -лотерея ,пусть он хоть трижды ртутный будет.(мой покойный дед был кавалерист, и владел наверное хорошо хол. оружием-три войны выжил,он вставлял любой нож,даже перочинный, метров с 8-10 в спичечный коробок)... самое сложное чтоб нож попал в цель и именно плоскость клинка должна пойти параллельно земле....ртутных ножей у него не было,а вот как тренировал конницу Доватор и как он сам владел шашкой (не ртутной -)) знаю..свина  жирного напополам уделывал с маху.(при этом брал шашку любого солдата ,чтоб показать-не шашка рубит,хотя за не точенную шашку тогда... (_4))

мои работы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?board=561.0
канал
https://www.youtube.com/user/MsDtkbh/featured?disable_polymer=1
отзывы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=14606.0
Если вы не умеете радоваться  жизни, то вы старый пердун (с)

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #33 : 03 Серпня 2010, 13:20:32 »
Ну, металки з балансиром - іньша справа.
У них центр ваги постійний, просто ми його визначаємо і ні яких рухомих деталей у таких ножів не має.
Доречі, можна той балансир налагодити так, щоб ковзав по пазу, от і буде модель ртутного ножа  :)

Offline ksandr_2007

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1216
  • Розташування: г. Винница
Re: Міф чи реальність?
« Reply #34 : 03 Серпня 2010, 13:32:21 »
Дозволю собі приєднатись до думки Космоса, я теж чув про чудодійні :D властивості ртутних ножів, але, на жаль(чи навпаки) в руках такого не тримав. А що до кидання ножів то думаю тут головне тренування, бо навіть у ртутного ножа автоматичного наведення на ціль немає ((. І моє скромне ІМХО, вважає, що кидати ніж легше тоді , колі в нього статичний центр ваги
...если посмотреть сверху, то снизу кажется, шо збоку ничего не видно...

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Міф чи реальність?
« Reply #35 : 03 Серпня 2010, 13:55:06 »
Доречі, можна той балансир налагодити так, щоб ковзав по пазу, от і буде модель ртутного ножа  :)


Доречі, існують ножі, в яких балансир не фіксується - тобто повний аналог ртутного. От вам і відповідь "міф чи ні" 8-)
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Linko

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 235
  • Розташування: Харьков
Re: Міф чи реальність?
« Reply #36 : 03 Серпня 2010, 14:35:22 »
В одном из прошлогодних российских журналов была схема "существующего" ртутного ножа. Приду вечером домой - поищу.

На вопрос зачем, ответ простой. Многие мечтают о таком ноже, что бы красиво метать, но не тренироваться при этом...  (_23)

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #37 : 03 Серпня 2010, 14:42:30 »
"чтобы перевернуть мир нужно иметь всего лишь соотвествующий ломик и точку опоры" - только не требуйте от меня доказательств :)
Выражение тоже не имеет практического смысла, но бесспорно в теории.

Что касается такого ножа - уверен что практического смысла он тоже не имеет, скорее вредная фишка чем полезная. Поскольку будет мешать вращению в полете, а значит труднее контролировать бросок. Но теория интересна (любопытна) все равно и было бы интересно посмотреть научный и практический эксперимент, только на нормальном уровне типа "Разрушителей мифов".
Не удивлюсь что на какие то мизерные доли процентов или граммов будет лучше.

BoKu

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #38 : 03 Серпня 2010, 14:50:36 »
Чем-либо предположения подверждаются? Находками, упоминаниями в фехтбухах, в худ. литературе (исключая фантастику),
Исходя из предположения, что частенько (хоть и не всегда), дыма без огня не бывает, само наличие мифов говорит о том, что как минимум кто-то наверняка пытался воссоздать нечто подобное. :D
А если серьезно, то, я лично, ничем подтвердить не могу...Но я и теорему Ферма доказать не могу! Да и Вы не можете! Так что, она тоже не существует? :)
Просто, учитывая что всего знать невозможно, я этого не исключаю. И не спешу отбрасывать любую идею, лишь потому, что она не укладывается в мое ограниченное понимание мира...


Цитувати
Кстати, неплохо вспомнить, что что ими ещё и тренироваться надо. Значит нужно гарантировать прочность для безопасности.
Прочность, решаемый вопрос. Ведь полость будет не пустая, она будет заполнена.
 
Цитувати
Почём комплектик из 5 штук будет?  :D
А почем Вы покупаете? {black}

Воздух 0 г/см3

А причем тут, воздух? Если имеется в виду, что отбалансировать нож можно путем снятия метала, то ведь так уменьшится и вес готового ножа, что тоже, не всегда гуд...

Цитувати
Т.е. если воздуха примерно 1/3, то масса изделия не изменится, просто статический баланс станет неустойчивым.
Где воздуха 1/3? (( Высверлили, залили (под верх), закрутили? Чем не вариант? Я не говорил и слова про динамический баланс. А говорил о вполне конкретной балансировке...
Правда согласен, что это сомнительно...Если не ошибаюсь то столбик ртути 120мм*3мм будет весить около 12г. (3,14*0,15*0,15*12*13,6) Высверленный метал, такого-же  объема будет весит 6,63г.Таким образом. залив полость 120мм*3мм ртутью получим увеличение массы ножа на 6 гр. Стоит ли овчинка выделки...Думаю нет...Разве что в каких-то супер точных ножах...

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #39 : 03 Серпня 2010, 15:06:23 »
Шановний BoKu , те, що у легенді ртуть - зрозуміло, бо співвідношення щільність/ціна на користь ртуті
у порівнянні з єдиним металом, який щільніший за ртуть і відомий за цара Панька - золотом (про вольфрам, уран, молибден не говоримо  :))
Але суть легенди "ртутний ніж" не у радикальному зміщенні центру ваги до вістря, а у рухомості того центру ваги.

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #40 : 03 Серпня 2010, 15:11:03 »
кстати кустарно попробовать миф может любой желающий - достаточно пластиковой бутылки наполовину заполненной водой (песком, куском свинца) и бросайте ее скока душе угодно :)

P.S. повторюсь исчо раз - на практике уверен от ножа со ртутью толка нет, но вопрос теории любопытен.

BoKu

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #41 : 03 Серпня 2010, 15:16:03 »
Але суть легенди "ртутний ніж" не у радикальному зміщенні центру ваги до вістря, а у рухомості того центру ваги.
Тобто, ви погоджуєтесь, що ртуть може буди використана для балансування леза ножа? Ну, якщо так, то існуванні міфу нема нічого дивного. Гарно збалансований ніж цілком міг створити навколо себе і не таку легенду...

А чи знаєт ви, що такий міф не лише у нас існує?
Ось його обговорення на сайт Британців: http://www.britishblades.com/forums/showthread.php?63411-Mercury-filled-knife Доречі, брити пропонують порівняти дві алюмінієві битки, одну з яких наповнити водою, і посилаються на досвід китайської поліції, яка начебто, заповнює свої гумові кийки водою :D
 
А ось на сторінці Руйнівників міфів, Дискавері: http://community.discovery.com/eve/forums/a/tpc/f/9741919888/m/90419119001 Пропоную перенести дискусію туди, може вони тоді це питання таки розглянуть :)

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #42 : 03 Серпня 2010, 15:21:20 »
кто-то наверняка пытался воссоздать нечто подобное. :D
Да, да!  8-)
На ганзах успешно создали... подобную тему. Уже на 314 страниц...  {w} {w} {w}  (_1)
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

BoKu

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #43 : 03 Серпня 2010, 15:24:39 »
На ганзах успешно создали... подобную тему. Уже на 314 страниц...
Ну так и кинул бы ссылкой мимоходом, а то на ганзе искать не очень удобно...тормозячяя она какая-то...

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #44 : 03 Серпня 2010, 15:27:21 »
Але суть легенди "ртутний ніж" не у радикальному зміщенні центру ваги до вістря, а у рухомості того центру ваги.
а я вот сейчас засомневался.... суть легенды как раз скорее в смещении центра тяжести в кончик при замахе ?
т.е. подразумевается что держим за рукоять, в момент замаха ртуть перетекает в кончик ножа и летит этим смещенным центром тяжести вперед.

P.S. на то он и миф чтобы спорить и голову ломать  {_08}

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #45 : 03 Серпня 2010, 15:37:49 »
2 BoKu
Так, погоджуюсь, що ртуть можна використати як баласт як і будь який іньший матеріал  :)
Але як може бути гарно збалансованим ніж, у якого не має постійного центру ваги?

2 alex_rc
Тобто, Ви погоджуєтесь, що "ртутний імпульс" ні до чого?
Справа у розміщенні центру ваги?  :)

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #46 : 03 Серпня 2010, 15:49:43 »
2 alex_rc
Тобто, Ви погоджуєтесь, що "ртутний імпульс" ні до чого?
Справа у розміщенні центру ваги?  :)
похоже что да, я неправильно представлял себе сам способ броска.

с первого раза понял что бросается кувырком, но позже вспомнил про бутылку с водой и понял что летит как раз таки смещенным центром тяжести вперед... и в этом фокус... тогда в принципе все понятно. 

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #47 : 03 Серпня 2010, 15:52:57 »
Ну так и кинул бы ссылкой мимоходом, а то на ганзе искать не очень удобно...тормозячяя она какая-то...
Ножевые байки
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline strit

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1960
  • Розташування: Дніпро
Re: Міф чи реальність?
« Reply #48 : 03 Серпня 2010, 16:33:21 »
На ганзах спорят, здесь спорят, и что некому сделать этот самый нож и развеять легенду? Не,ну по пи--- поболтать конечно оно проще.

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #49 : 03 Серпня 2010, 17:08:08 »
На ганзах спорят, здесь спорят, и что некому сделать этот самый нож и развеять легенду?
+100! Могу и ртути подкинуть грамм 200... {_09}

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #50 : 03 Серпня 2010, 17:10:52 »
2 strit
Твереза думка.
Коли збираєтесь розвіювати легенду на практиці?
Готовий прийняти участь матеріалами.
Як гадаєте, десятьох термометрів для добування ртуті Вам вистачить?
Куди ті термометри слати?  ;)
О, шановний сержант випередив  :D

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #51 : 03 Серпня 2010, 17:15:45 »
сделать этот самый нож и развеять легенду?
Развеять не получится.
Его нужно затачивать на абразивном круге из звёздной пыли, с приводом от вечного двигателя.
Иначе баланс смещается не туда и никакие супер метальщики не могут реализовать легендарику.
Только ветки рубить...
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline Vadok

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2991
  • Розташування: Одесса
Re: Міф чи реальність?
« Reply #52 : 03 Серпня 2010, 17:17:34 »
Вспомнилась байка:
Патентованный способ самоyбийства: одеваем акваланг, беpем веpевкy, одним концом пpивязываем ее к плите ypана, дpyгой конец завязываем вокpyг шеи скользящей петлей. Бpосаемся в озеpо жидкой pтyти. Акваланг не даст задохнyться сpазy. Плита бyдет тянyть вниз, pтyть бyдет выталкивать ввеpх. Пpоизойдет повешение в положении "ввеpх ногами". Смерть от кровоизлияния в мозг.
Не знаю, к чему, но вспомнилась...

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #53 : 03 Серпня 2010, 17:26:55 »
Лучше уж чем уран, взять осмий. (=

BoKu

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #54 : 03 Серпня 2010, 17:31:55 »
Давно собирался сделать себе металку...Попробовал бы наверное, но боюсь, будет проблема в домашних условиях просверлить в каленой на 50-55 ед. стали, желоб длиной 250мм*3-4мм )))

BoKu

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #55 : 03 Серпня 2010, 17:32:48 »
2 Cynic
Спасибо! (__3)

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Міф чи реальність?
« Reply #56 : 03 Серпня 2010, 18:05:59 »
т.е. подразумевается что держим за рукоять, в момент замаха ртуть перетекает в кончик ножа и летит этим смещенным центром тяжести вперед.
а почему бы сразу не сделать нож с центром в кончике?

Offline strit

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1960
  • Розташування: Дніпро
Re: Міф чи реальність?
« Reply #57 : 03 Серпня 2010, 18:16:38 »
Раньше зимы я ничего не собирался делать, а мифы развеивать тем более. А метательный нож обязательно ножом должен быть или стилетный клинок подойдёт? В трёх, четырёх граннике сверлить легче.

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #58 : 03 Серпня 2010, 18:41:30 »
Лучше уж чем уран, взять осмий. (=
А ещё лучше - калифорний-251. Примерно десяти граммов будет достаточно.


Метательное оружие, всегда втыкающееся в цель делали еще в средние века.
Применяли в основном слабообученные военному делу купцы и т.п., перемещавшиеся в обозах.
А промежуточные остановки в городах породили в английских пабах забаву, популярную и по сей день - дартс.

Только стрéлки весили по 150-250 г. (Что вполне естественно.)
« Останнє редагування: 03 Серпня 2010, 20:41:56 від Cynic »
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк
Re: Міф чи реальність?
« Reply #59 : 03 Серпня 2010, 19:50:08 »
Десяти грамов будет достаточно для чего?

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Міф чи реальність?
« Reply #60 : 03 Серпня 2010, 20:36:28 »
Метательное оружие, всегда втыкающееся в цель делали еще в средние века.
Применяли в основном слабообученные военному делу купцы и т.п., перемещавшиеся в обозах.
А промежуточные остановки в городах породили в английских пабах забаву, популярную и по сей день - дартс.

Только стрéлки весили по 150-250 г. (Что вполне естественно.)

А є кілька фото чи точна назва?

Мова – душа народу

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #61 : 03 Серпня 2010, 20:58:23 »
Десяти грамов будет достаточно для чего?
Для того чтобы проапгрейдить метательное оружие до 5...50 тонн в тротиловом эквиваленте.

Чертежи и дискуссия где-то там.


А є кілька фото чи точна назва?
Очевидно dart.
Когда-то фото попадались... Но оооочень давно. Считается редким оружием, как для европы. ЕМНИП.

Один из рисунков здесь. Хотя и мануал к игре  {_09} - рисунки похоже с исторического передраны.

Наверное, для получения более полных впечатлений придётся покурить "Story of Darts"
(Полная история Дартса, от это - раннего начала в английских пабах в средневековье до драматических телевизионных соревнований настоящего времени.
Представленный Bobby George и рассказанный Dougie Donnelly.)
Продолжительность: 1ч 14м + 1ч 21м
Комментарий: Профессиональный (одноголосый)
Язык комментариев: английский (оригинал)
(Рекомендую вслепую, только ориентируясь на комменты/описание данного видеоматериала.  {smelly} )
« Останнє редагування: 03 Серпня 2010, 21:07:41 від Cynic »
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #62 : 03 Серпня 2010, 21:04:53 »
т.е. подразумевается что держим за рукоять, в момент замаха ртуть перетекает в кончик ножа и летит этим смещенным центром тяжести вперед.
а почему бы сразу не сделать нож с центром в кончике?
нож с центром в кончике будет больше похож на молоток :) но лететь будет тяжелым вперед несомненно и эффект от попадания будет может даже лучше ножа  :)

BoKu

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #63 : 03 Серпня 2010, 21:13:51 »
нож с центром в кончике будет больше похож на молоток :) но лететь будет тяжелым вперед несомненно и эффект от попадания будет может даже лучше ножа  :)
Ну и как же, в таком случае, вы представляете себе геометрию такого ножа?

alex_rc

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #64 : 04 Серпня 2010, 08:10:21 »
Boku читайте выше, этот вопрос OldRiy задал, у него и спрашивайте.

BoKu

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #65 : 04 Серпня 2010, 09:09:42 »
Boku читайте выше, этот вопрос OldRiy задал, у него и спрашивайте.
Вообще то OldRiy лишь предложил создать нож с центром в кончике. Но именно вы, в ответе №62, сказали что, при этом нож будет "похож на молоток" (!) и "несомненно лететь будет тяжелым вперед" и главное, что "эффект от попадания будет может даже лучше ножа". Потому все же вопрос к вам. Впрочем я не настаиваю на ответе...

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #66 : 04 Серпня 2010, 09:52:44 »
Щось я не помічав, щоб молоток чи сокира летіли залізом у перед.
Легкі руків'я крутяться як шалені навкруги того самого центру ваги.
А щоб зробити "ртутний" молоток, гадаю, потрібно на руків'ї зробити стабілізатори...
ну, і маленький гіроскоп не завадив би.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Міф чи реальність?
« Reply #67 : 04 Серпня 2010, 10:35:33 »
А є кілька фото чи точна назва?
Очевидно dart.
Когда-то фото попадались... Но оооочень давно. Считается редким оружием, как для европы. ЕМНИП.
Гы...
Вообще все "просто, как античность" (С) 8-)
Dart (darts) - тупо открываем словарь и читаем перевод - дротик, стрела, быстрое метательное оружие.
А дротики - если помните курс школьной истории - были весьма распространены в Европе, начиная с античности. Самое известное ИМХО - это воины, которые прикрывали фаланги Македонского.
Ими были вооружены также пельтасты - легкая пехота древней Греции, и т.д..
Так что для Европы это было отнюдь не редкое оружие  {_21}

Вообще -
Дротик — метательное оружие, представляющее собой копьё, несколько уменьшенное (как правило, имеет общую длину порядка 1,2—1,5 м.) и соответствующим образом уравновешенное для удобства метания. В качестве боевого и охотничьего оружия дротики применялись войсками многих этносов и стран мира начиная с древнейших времен. Эпизодическое применение дротиков как оружия зафиксировано даже в XX веке. На Руси дротики назывались сулицами.(С)

ЗЫ - вот и рисунок, кстати
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #68 : 04 Серпня 2010, 11:21:53 »
Ну, шановний Fes, спис - геть іньша справа і техніка киданя.
От був у китайців дротик-бяо.
http://maxdan007.mylivepage.ru/page/%D0%9A%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%B5
"Под тайным оружием понимается оружие, которое носится спрятанным и применяется неожиданно для противника. Классическим китайским тайным оружием является дротик-бяо. Это слово даже дало жизнь всем терминам, связанным с охраной: охранник каравана - бяокэ, бюро по охране караванов - бяоцзюй и т.п. Дротик делался из стали, имел острие треугольной формы, длиной был около 12см и весил 100г. Дротик весом в полкилограмма назывался "золотым дротиком". Существовало два способа метания дротика - с прямого, и с обратного хвата."
О це більш схоже на ніж.

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Міф чи реальність?
« Reply #69 : 04 Серпня 2010, 11:24:02 »
Було питання (Джад) саме про дартс - я на нього й відповів  8-)
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Міф чи реальність?
« Reply #70 : 04 Серпня 2010, 11:28:55 »
Гаразд, 1 200 - 1 500 мм більш схоже на дартс ніж 120 мм  :D

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Міф чи реальність?
« Reply #71 : 04 Серпня 2010, 11:33:30 »
Не зрозумів сарказму  ((
Дарт - він і в Греції дарт. Що це таке і що на що схоже - див. вище.
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Linko

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 235
  • Розташування: Харьков
Re: Міф чи реальність?
« Reply #72 : 04 Серпня 2010, 13:41:12 »
В Прорезе №1 за 2008 г. есть страничка, где автор и владелец ртутного чудо-ножа дискутирует с редакция. Приводятся фотография и чертежи конкретного кинжала!
Есть у кого этот номер в электронном виде? (__5)

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Міф чи реальність?
« Reply #74 : 04 Серпня 2010, 14:05:22 »
Кстати - скачал журнал и прочитал статью (стр. 54) Никакой дискуссии там нет, просто объяснение и чертежи/рисунки. ИМХО можно ставить точку в этих спорах.
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Linko

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 235
  • Розташування: Харьков
Re: Міф чи реальність?
« Reply #75 : 04 Серпня 2010, 14:14:37 »
Дискуссия - я имел в виду, что автор этой статьи отвечает на более раннюю статью, судя по всему разгромную  :)

Offline Fes

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 37762
  • Розташування: Дніпро
    • НОЖиК
Re: Міф чи реальність?
« Reply #76 : 04 Серпня 2010, 14:23:53 »
...отвечает на более раннюю статью...
Скрылева, что ли? Да неужели его еще кто-то серьезно воспринимает, этого поставщика двора его.. всея российской армии и спецназа ГРУ?  )))

Есть у кого этот номер в электронном виде? (__5)
Понимаю, что благодарить - не принято в современной политической обстановке  :D
"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…"

Offline Linko

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 235
  • Розташування: Харьков
Re: Міф чи реальність?
« Reply #77 : 04 Серпня 2010, 14:39:43 »
...отвечает на более раннюю статью...
Скрылева, что ли? Да неужели его еще кто-то серьезно воспринимает, этого поставщика двора его.. всея российской армии и спецназа ГРУ?  )))

Видимо да, если статьи - ответы пишут и публикуют

Есть у кого этот номер в электронном виде? (__5)
Понимаю, что благодарить - не принято в современной политической обстановке  :D
Извини, Спасибо за ссылку =)
Я электронные версии не собираю, больше люблю бумажные варианты почитать, поэтому ссылку указать не мог ...

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Міф чи реальність?
« Reply #78 : 04 Серпня 2010, 16:58:02 »
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline VSk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6911
  • Розташування: Киев
Re: Міф чи реальність?
« Reply #79 : 06 Серпня 2010, 13:00:25 »
Скрылев пишет для проталкивания в армию одной ножевой фирмы, под это все и подводит. Не в спецназе ГРУ не в войсковой разведке, штатных ножей для метания  не видел. В каждой части было всегда пару человек, которые умели делать ножи и их кидать, в т.ч.  ртутные ножи. Реальное применение их было на различных показухах для семей военнослужащих или большого начальства. Ветераны, которые приезжали на 9 мая, не рекомендовали этим заниматься в реальных боевых условиях.
Одна унция фактов говорит больше, чем тонна рассуждений. Мартин Ванби
Самая большая тюрьма, в которой живут люди, - это боязнь того, что подумают другие. Дэвид Айк.

Offline Evil_Rabbit

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 374
  • Розташування: Харьков
Re: Міф чи реальність?
« Reply #80 : 06 Серпня 2010, 13:25:53 »
Помнится мне в позднесоветской книжечке "Подготовка войскового разведчика" описывалось исключительно метание обычного ножа (видимо, ножа разведчика). Лопатки малые пехотные там, кстати, тоже метали на картинках - ни разу не специальные метательные :D. Так вот, принцип метания ножа предполагал ровно пол-оборота до цели, а дистанция регулировалась исключительно местом хвата на клинке. Мне кажется, при таком раскладе смещение центра тяжести может иметь смысл именно в качестве упрощения процедуры метания для чайников, т.е. шанс прихода острием вперед повышается.
Насчет глубины вхождения - ну, граммов на 30 нож тяжелеет же!
Кстати, смоделировать все это просто {idea} - можно использовать старую хулиганскую примочку - трубу с заглушками, внутрь которой насыпаны винтики-шпунтики в приличном количестве или пара шариков подшипниковых. Один конец трубы покрасить и метнуть...  {beat}

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Міф чи реальність?
« Reply #81 : 06 Серпня 2010, 14:50:45 »
Он даже не для чайников, а для "с нуля"  ))) Я так и не смог научиться его метать, потому что неплохо ("на рефлексе") метал обычные и привык к ним, хотя мне и было то 13 лет всего... ((
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Балбес

  • Гість
Re: Міф чи реальність?
« Reply #82 : 07 Червня 2015, 00:17:38 »
товариш старший років так на ...надцять розповідав, що як був вже підлітком відкопали на городі після оранки (там і досі трактор відкопує як глибше плуги опустить) штик-ніж. Руків'я щось там з елементами дерева яке благополучно згнило... каже як не кидали а забивався практично завжди... чи то правда чи то їх обманули дорослі, а версія - німецький штик диверсанта. Так от там каже із ртуттю всередині.
така от історія. а наскільки правда......