Ножовий світ > Анатомія ножа

Спосіб визначення довжини хвостовика в готовому ножі з всадним монтажем

(1/3) > >>

novak:
Виникла така потреба: купив колись ніж, зараз захотілося трошки переробити тильник і треба було взнати довжину хвостовика. Ну не на рентген же йти!  {gig}
Потім згадав, що в мене є неодимові магніти від старих вінчестерів і вирішив їх використати.
Спочатку взяв свій ніж, в якому довжина хвостовика була мені відома і вирішив перевірити точність способу. Магніт досить відчутно притягувався до хвостовика через капове руків"я, а в якомусь місці сила притягання почала відчутно слабшати. Як виявилося, це місце якраз відповідає довжині хвостовика (+- 2-3 мм).
Звісно, якщо хвостовик стоншується до кінця то точність буде меншою. Втім, як експрес-метод такий варіант визначення довжини хвостовика цілком прийнятний (принаймі для мене).

Може хтось користувався іншими способами?

seraotzt:
Принесли мені колись зекпром переробляти. Клинок був непоганий, але гарда, незручне руків’я, коротше ахтунг. Ну, і зайшла мова про демонтаж руків’я. Кажу тому чоловікові: "Буду розбивати руків’я, але як короткий хвостовик - доварювати будеш сам". Погодився він. Я той ужоснах молотком коц! - а там хвостовик, ну сантиметри зо два  {))}. Ще й тонесенький  {g}. А клинок був з якоїсь нержавійки, тож так просто не привариш. Одним словом забрав той чолов’яга ножа, а я йому іншого нормального зробив  :). 
 Отака історія. А знав-би про ті магнітики, ужоснах би не ломав, і дядько був-би без хорошого ножа  {))}

космос:

--- Цитувати ---Звісно, якщо хвостовик стоншується до кінця то точність буде меншою.
--- End quote ---
он практически всегда утоньшается

Мера:
Цікавий спосіб. Попробую.

Cynic:

--- Цитата: novak від 31 Серпень 2015, 11:50:48 ---Магніт досить відчутно притягувався до хвостовика через капове руків"я, а в якомусь місці сила притягання почала відчутно слабшати. Як виявилося, це місце якраз відповідає довжині хвостовика (+- 2-3 мм).
--- End quote ---
Это самый общедоступный + достаточно точный.

При необходимости - чувствительность можно запросто увеличить, прилепив ещё один магнит на клинок.

Можно и дальше извращаться, повышая точность...
Например: "берём за основу" магнит от винчестера.

Подвешиваем за "ухо" на ниточке. На один из полюсов примагничиваем полюсный наконечник (конус/пирамидку). [Более-менее длинный. Ну хоть в пару см.]

При наличии на клинке другого магнита - такой "маятник-компас" покажет с точностью менее 1 мм, наверное.

... хотя и "+- 2-3 мм" - должно хватать "с головой". {don}

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Go to full version