Автор Тема: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker  (Прочитано 22329 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Jericho

  • Удалить
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 9899
  • Нагадил как вшивая шавка - в результате забанен
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #25 : 10 Січня 2008, 08:35:43 »
Winwolf, спасибо. Стало все понятно.
 {_10}

Egor

  • Гість
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #26 : 10 Січня 2008, 14:16:51 »
Ага, Winwolf правильно показал. Я пробовал точить ширпотребовские ножницы, понятно изрядно убитые. На базовых, так сказать, камнях - занятие для узников замка Иф. Но угол держать легко.
Правду говоря, такие ножницы которыми большинство из нас пользуются, проще купить новые, чем точить.

Offline Jericho

  • Удалить
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 9899
  • Нагадил как вшивая шавка - в результате забанен
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #27 : 10 Січня 2008, 14:20:57 »
Правду говоря, такие ножницы которыми большинство из нас пользуются, проще купить новые, чем точить.
ножницы для своих "гаражных" нужд я точу без проблем вручную (без всяких хитрых приспособ)

мне для хаирсциссор наука ((

Viper

  • Гість
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #28 : 26 Серпня 2012, 23:33:48 »
была у меня такая точилочка, поначалу было все классно, берешь ты слегка свой подсевший нож, где с завода стоит заточка в 35 градусов и начинаешь гонять на триангле на котором 40 градусов. Получается хитрая хитрость, на ваших подводах она формирует новые подводы и свою собственную рк. Естесно она получается бритвенно острая и держится не плохо за счет более тупого угла. Но есть и обратная сторона медали, чем больше вы гоняете этот нож по трианглу, тем больше становятся ее новые подводы их площадь увеличивается и тем дольше нужно гонять нож по брускам что бы добиться той бритвенной остроты.

Еще один минус это если у вас на РК замин или выкрашивание, елозить об "файн-овый" брусок надо очень долго и нудно. Незнаю продается ли к ним дополнительные бруски коарс и экстра корас, но без них такие дефекты достаточно трудно вывести.

Ну и еще один минус, я с них пыль сдувал, из дома ни разу не выносил, и точил на них не каждый день, но все равно со временем появились на гранях впадинки, которые негативно сказывались на заточке.

В итоге я его продал и за эти деньги купил два двусторонних алмазных бруска дмт диа-шарп. Повырезал подставки под разные углы, и уже 3 года точу ручками и ненарадываюсь ))

з.ы. я видел что последний ответ был 4 года назад  :)

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #29 : 27 Серпня 2012, 00:16:21 »
а фоку? ))

Мова – душа народу

Viper

  • Гість
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #30 : 27 Серпня 2012, 20:34:35 »
фотку чего? триангла или моих алмазей? 

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #31 : 28 Серпня 2012, 10:38:36 »
а я от... бачив цi точилки аля трiангл на КВ i нiяк не мiг доперти як же на нiй точити, поки не знайшов вiдео на ютубi. тепер зрозумiв, i вiдразу виникло питання чому ця приспособа називається точилкою???
кут не тримає, вiрнiше тримає, якщо ви його будете тримати :) так чи не краще просто на каменi (горизонтальному) точити? там теж кут вiд вас залежатиме плюс до того там бiльший контроль за лезом - пальцями вiдчуваєте все, а тут... "точилка" - одна назва.

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #32 : 28 Серпня 2012, 13:44:03 »
фотку алмазів з підставкою :)

Мова – душа народу

Viper

  • Гість
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #33 : 28 Серпня 2012, 22:45:06 »
так чи не краще просто на каменi (горизонтальному) точити? там теж кут вiд вас залежатиме плюс до того там бiльший контроль за лезом - пальцями вiдчуваєте все, а тут... "точилка" - одна назва.

ну что б на горизонтальном камне угол выдерживать это я скажу нужно наловчиться.
я пользуюсь такой приспособой как на фотке ниже.
Впринципе задумка у точилки не плохая, был бы еще набор грубых камней и если бы посадочные места были по жестче..

фотку алмазів з підставкою :)


Содрал идею у товарища Василия по-моему, с его статьи как заточить нож до строгания волоса
бруски такие же, только двусторонние.


Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #34 : 28 Серпня 2012, 22:57:48 »
ну не знаю, як на мене ДМТ таки краще. принаймi кут там можна витримати краще, як i ланскi. а тут пару каменiв i дiрки .... а тримати кут знову ж таки "сам собi майстер"  ((

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #35 : 29 Серпня 2012, 00:08:10 »
я, до речі, вже давно в оригінальному вигляді не юзаю, мені зручніше в руках каменями ))

Мова – душа народу

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #36 : 02 Лютого 2013, 13:22:48 »
оце взяв у брата попробувати...
то що ТС в першому постi 3 ножа за 40-50 хвилин наточив, ну не знаю як то вдалося.
я точив кухонничок не величкий зi "стандартної" сталi vinzer, доволi мя'ка, так менi близько години з переривами прийшлося бавитися. На РК були вмятини (невеличкi) власне їх позбутися було дуже важко, каменям явно не вистачає абразивностi. Для порiвняння на дмт цей нiж точиться 10 хвилин.
... от i подумав невже немає каменiв вiдповiдних, подивився на КВ, таки є алмазнi, цiною в 40 баксiв (два каменя, як i має бути). Прийдеться порадити братiку :)
взагальному якщо побавитися, наточити можна досить якiсно (бриє, рiже парпiр), але якщо кут на РК був iнший нiж тут то прийдеться возитися довго або якщо на РК є вмятини, що алмазами дмт-шними робиться (чорним в першу чергу) то легко i швидко, в порiвняннi звичайно.
оце ще має апекс китайськи прийти, порiвняю, але вже напружує те що на апексi нiж не фiксується, ну побачим.
« Останнє редагування: 02 Лютого 2013, 13:25:17 від igorluk »

Offline Palych

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1421
  • Розташування: Черкаси
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #37 : 02 Лютого 2013, 20:38:52 »
Дуже хріново, що не фіксується. Я вже сьогодні дві пари магнітів з HD під робочу поверхню присобачив, трохи веселіше стало, але тільки "під праву РК". Для заточки лівої треба або з руками кандибобери витворяти (_23), або тренувати більш-менш впевнений рух лівою рукою {mem}.
Якщо затупилася сокира, і якщо лезо її не буде загострене,
то необхідно докладати зусиль; мудрість зарадить цьому. (10 Еккл. 10)

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #38 : 09 Лютого 2013, 18:33:48 »
забрав посилочку сьогоднi з китайським апексом, вiдразу спробував :)
те що не фiксується клинок з одної сторони погано, але з iншої сторони точiння абсолютно iнше,  i треба потренуватися, можоиво навiть сподобається. А щодо магнiта, зараз немає пiд рукою, достану, причеплю, спробую, фактично там сильно тримати й не потрiбно потрiбно щоб хоч би трiшечки прижимав. Зусилля в цiй приспособi сильного аж нiяк не потрiбно.
Дивився ролiк, там якийсь пан порiвнював китайську i оригiнальну. Мушу сказати що все про що вiн казав правда (принаймi так на китайськiй), от тiльки то все аж нiяк не робить її гiршою (по цiнi получається разiв 6 - 8 рiзниця).

ну там було про присоски скорiше пiдсихають i погани прилипають, на це можу сказати що я взагалi не "присосував" до поверхнi а поставив її на такий гумовий паролон - цього менi хвитили, точилка не совгалася, часом нихилялася, але тут вже потрiбно набити руку щоб такого не було

написано про кути - ну тi риски що пропилянi на вертикальному стержнi, ну що тут сказати, вони i так орiєнтовнi, якщо точити нiж скажiмо пiд 17 градусiв, а получиться 18 чи 16 то думаю проблем не буде, в комплектi йде маркер, за допомогою нього можна встановити кут який є на клинку, а йкщо клинок новий ну то вжне можна i з транспортиром побавитися i нанести мiтки самому.

зажим каменя з металу не такого як на оригiналi - взагалi не зрозумiв проблеми, як i не зрозумiв для чого каменi "дожимати", в процесi точення вони не "розжимаються"

самi каменi, так вони дещо вигнутi в робочу сторону i односотосроннi - наклеєнi на пластмаску, тут не пам'ятаю як в оригiналi на рахунок пластмаски але те що вони трiшечки вигнутi (до речi усi 4 однаково, очевидно так задумано) то думаю китайцi це зробили "наперед" для зношення.

... не пам'ятаю вже про що ще там було.
от самi каменi, оскiльки подобаються алмази треба буде думати щось..
а в порiвнянню з ДМТ i трiанглом, скажу так трiангл найгiрше (по моїй версiї виключно) , ДМТ набагато компактнiше i алмази, але великий нiж точити буде важче. на апексi довжина ножа значення не має але вона просто бiльша.

ПС. доречi чомусь злiва на апексi менi зручнiше нiж зправа, думаю тут справа звички i можна набити руку i так i сяк.
« Останнє редагування: 09 Лютого 2013, 18:40:06 від igorluk »

Offline S.V.S.

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1023
  • Розташування: Львов
    • Стабилизированное дерево: магазин древесины для изготовления рукоятей ножей
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #39 : 10 Лютого 2013, 02:31:25 »
Клон Apex сама по себе конструктивно скопирован не плохо..но упрощён один не маловажный элемент.
В оригинале вертикальный стержень вставляется в корпус и на мертво зажимается  а в клоне он служит как поворотный механизм.
На счёт присосок так это дело поправимое и в любое время их можно приобрести и поменять..
Камни---Вот это и есть большая разница в цене..между оригиналом и клоном...
В оригинале камни калиброванные и по толщине и по зернистости..наклеены на алюминиевый бланк..+ комплект плёнок разной зернистости которые дают возможность довести РК до зеркального состояния-что тоже благоприятно влияет на рез ножа..
Не могу сказать что в оригинале  камни элитные но  они вполне пристойного качества..
Советую проверить толщину камешков --они все должны иметь полностью одинаковую толщину -это влияет на результат и на угол заточки
Ещё  советую достать порошок карбид кремния и камни выровнять (убрать выпуклости) от них зависит красота и равномерность РК..
Ещё как вариант можно нарезать бланки из стекла и на них если удастся переклеить камни вместо пластиковых основ..
С магнитами играться не советую..
Вся прелесть этой точилки состоит не в жёстком удержании.
По началу может не получаться --но освоив и поняв принцип работы точилки  Вы получите очень красивое РК и острые ножи..
Но скорее всего чтобы РК радовала глаз ..надо будет доделать стеклянные бланки и приобрести наждачную бумагу зернистостью Р5000....
Наждачкой вы сможете довести РК до более менее пристойного состояния.. =)

Offline Palych

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1421
  • Розташування: Черкаси
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #40 : 10 Лютого 2013, 09:14:29 »
Скляні бланки виглядають якщо й не альтернативою каменям, то, принаймні, дуже корисним доповненням.
http://www.youtube.com/watch?v=AXjiojvoWv0

Якщо затупилася сокира, і якщо лезо її не буде загострене,
то необхідно докладати зусиль; мудрість зарадить цьому. (10 Еккл. 10)

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #41 : 10 Лютого 2013, 15:24:00 »
С магнитами играться не советую..
Вся прелесть этой точилки состоит не в жёстком удержании.
вот .. хотел спросить. ну скажем спуск от обуха - понятно, прижал по все плоскости спуска и вперед, а какие советы если спуск от половины или 2/3 .. ну 1/3 еще можно и по обуху, но скажем те 2/3 будет проблематично ориентроваться на обух, прийдется на спуск.

Offline S.V.S.

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1023
  • Розташування: Львов
    • Стабилизированное дерево: магазин древесины для изготовления рукоятей ножей
Re: Spyderco Tri-Angle Sharpmaker
« Reply #42 : 10 Лютого 2013, 17:11:05 »
Вырезаешь из любого пластика нужной толщины полоску шириной 2 мм и клеишь на двухсторонний скотч или клейкой лентой  на самый край столика точилки.
Таким образом выравниваешь провал обуха и спуска в ноже.

Советую внимательно посмотреть  видео инструкции Edge Pro System и многое станет понятно
http://www.edgeproinc.com/sharpening-Tips-11.html