Автор Тема: 3Ч.Теств фиксов на канате.  (Прочитано 26131 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline YVM

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2873
  • Розташування: Киев
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #75 : 08 Червня 2012, 09:56:39 »
А конкретнее, за сколько движений перерезался канат на  (_)старте теста и на финише? (_) (_)
"Хочется послушать начальника транспортного цеха" (М.Жванецкий.)

Offline Maynard

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2323
  • Розташування: г.Хмельницкий
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #76 : 08 Червня 2012, 14:13:08 »
(М.Жванецкий.)
А исполнил лучше всех Карцев))
Извините за офф.
"Баби на час, форева онлі рок'н'ролл!"
(с) Брати Гадюкіни

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #77 : 08 Червня 2012, 15:29:52 »

  Я догадываюсь о ком речь {y}... И этот человек, заинтерисованный, поспособствовал тому, чтобы этот "тест" удался наславу (... бизнес есть бизнес)... :D

  я про  коорпорацію Bohler, то  вони залізо те роблять.  Мені до їхнього бізнесу  пофіг. 
В тебе якесь нездорове упереджене ставлення.  З чого б то?
Можливо тобі буде в новину, але.  Х12мф теж штампова - думаю  думку зрозумів.

Що до всього іншого,  то  то тільки  "абы,  кабы"  і нічого по суті :)

Ярослав, я как бы вне спора и вне практики термообработки, но не понимаю: а зачем так делать?  Не оставляя запаса даже на поводки. Неужели лучше рисковать чем переслесарить 0.5 мм спуска каленого клина?
  Так який там ризик?  все  термічиться у  фользі.  Метал цілий чистий.  Перед ТО  фініш клинка 600-800 гріт. Після ТО  старт абразиву 800  гріт.  А гризти таку залізяку термічену...  та  довести до  фінішу то  мазохізм. +  набагато  вищі шанси  спалити при обробці.

Offline TechNic

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 309
  • Розташування: Харьков
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #78 : 08 Червня 2012, 15:50:04 »
Все верно , в фольге ничего не выгорает , + высокий отпуск тоже в фольге .
Свой среди чужих, чужой среди своих .

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #79 : 08 Червня 2012, 15:50:36 »
Х12мф теж штампова - думаю  думку зрозумів.
Ярослав, Х12МФ штампова, але ось такого ніхто не каже про неї.
Розроблене для ножів.

Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #80 : 08 Червня 2012, 15:55:32 »
Льоня,   та зайди нарешті до бохлера та почитай що написано про к390. Штампова та ріжучий інструмент.
А то виходить нах  те залізо,  головне хто що написав.

Offline FRITZ

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1943
  • Розташування: Киев
  • состав+структура=свойства
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #81 : 08 Червня 2012, 19:29:20 »
написано про к390. Штампова та ріжучий інструмент.


   Написано, согласен 8-)... Но режущий инструмент - это свёрла, фрезы, развёртки, деревообрабатывающий и всё такое... А то что сталь именно для ножей? Где написано, ткните меня мордой пожалуйста 8-)...

Offline S.V.S.

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1023
  • Розташування: Львов
    • Стабилизированное дерево: магазин древесины для изготовления рукоятей ножей
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #82 : 09 Червня 2012, 02:59:36 »
 {23} Может я что то не понимаю
Попрошу разъяснить.. {tnx}
Если сталь К390 создана для штампов,и режущего инструмента то она и есть и нож для фуганка.и сверло с режущей кромкой.и штамп с заточенной кромкой,и.т.д
То есть сталь рождена чтобы долго и надёжно резать....
А нагрузки на промышленных свёрлах и штампах далеко не маленькие,
и  в сравнении  резки войлока сделанным ножом из К390 это как минимум смешно...
Эта сталь должна выдерживать  совсем другие количества резов...
Моё личное мнение.. {tnx}
Эту сталь точить алмазами нельзя...(запрещено) только камни..ну или керамика...или наждачная бумага
Ну и угол заточки...Это тоже  {23} специфический  вопрос...30градусов...я бы сказал что это мало...
Я думаю за точеный на 45-55 градусов  нож из к390   покажет  гораздо лучшие результаты...
Ну и если она такая тяжёлая в обработке...То при заточке ножа это надо учитывать и уделять особое внимание чтоб при проходах камнями разной зернистости доводить до полного облома создаваемого  заусенца... =)


Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #83 : 09 Червня 2012, 10:03:24 »
По мені, то взагалі немає різниці для чого придумав сталь виробник і під які задачі він її "заточував", якщо ми, ножарі чи клиночники можемо її "перезаточити" під свої, то вона має право на життя і однозначно має використовуватися. Головне щоб ми не видумували ніяких байок про "тисячоліття" і про "розробку для ножів", бо наша потреба в сталях така "велика", що виробники аж біжать і спотикаються, щоб для нас розробити і виплавити 20 чи 30 тони сталі на рік. Ми далеко не головна(дуже далеко не головна) стаття в їх прибутках, якщо там взагалі про нас хтось говорить чи думає. А раз вміємо і можемо пристосувати штампову сталюку під свої задачі, то хто нам заважатиме це робити?
Если сталь К390 создана для штампов,и режущего инструмента то она и есть и нож для фуганка.и сверло с режущей кромкой.и штамп с заточенной кромкой,и.т.д
То есть сталь рождена чтобы долго и надёжно резать....
Ага {y} От тільки тут потрібно трішки уточнювати:"різати що?". Метал? Дерево? Овочі? М'ясо? Тканину? і т.д. і т.п. Якщо девево, то ця сталь працюватиме так, що "аби втримав". Овочі? Легесенько. А от м'які матеріали, де потрібна макрокомпозитність, порошкова сталь з однорідною структурою не так легко їх перемагає. Вона гостра, довго тупиться, але потрібно або збільшувати зусилля, що не завжди прийнятно, або змінювати структуру, що втрачає сенс, бо це додаткові операції і тоді немає сенсу у використанні саме порошкової сталі. Весь чимес її використання в тім, що не потрібно ні кування, ні термоциклювання. Термообробив і користуйся.
Ну и угол заточки...Это тоже   специфический  вопрос...30градусов...я бы сказал что это мало...
Я думаю за точеный на 45-55 градусов  нож из к390   покажет  гораздо лучшие результаты...
Сергію, то завеликий кут, при такому куті може бути банальне погіршення різу. Знову ж таки, дивлячися для різання чого такий кут? 45-55 градусів на мікропідводі!...  От тут можливо й буде ефект, потрібно пробувати, тут "розсуждопування" не найкращий радник :).
Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #84 : 09 Червня 2012, 10:25:04 »
Читаю і дивуюсь.
Панове,  а можна я  візьму ще собі S 790  та W403 VMR.  Та чи можна я ними різати щось буду?  (_3) (_3) (_3) (_3)
 Половина постів зводиться до того,  що якесь краще залізо  взагалі використовувати не можна :) То для  ножів  фу фу фу...

А то что сталь именно для ножей? Где написано, ткните меня мордой пожалуйста 8-)...
Я Льоні писав,  повторюсь. В  бохлера на сайті написано.  Ножі для  різки металу,  для різки рулонів паперу,  пластмас і т. д.   
Замість того щоб 10 раз  писати,  варто один раз зайти та почитати.

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #85 : 09 Червня 2012, 10:31:06 »
leoyas правий, якщо сталь можна переробити на ніж, якщо вдасться з неї витягти результат, то з нею варто працювати. Ну а чи витягли результат, чи ні, це вже покажуть тести.

Думаю, що майбутні тести будуть все кращі і точніші.

Мова – душа народу

Offline leoyas

  • Слава Україні
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 6948
  • Розташування: Іршанськ
  • Героям Слава
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #86 : 09 Червня 2012, 10:33:24 »
Панове,  а можна я  візьму ще собі S 790  та W403 VMR.  Та чи можна я ними різати щось буду?
А що хтось забороняє? {_07} {_07} {_07}

Не сперечайтеся з росіянами. Ті, у кого є совість - самі все розуміють. Решта вже зробили свій вибір.

Нехай лани широкополі і Дніпро, і кручі стануть вам поперек горла, москалі @бучі.

"Русский мир"- це коли тебе п@здять мусора та гопники, а боятися потрібно НАТО.

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #87 : 09 Червня 2012, 10:36:58 »
Прочитавши  пости в даній темі,  склалось таке враження. 

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #88 : 09 Червня 2012, 11:45:56 »
Попрошу разъяснить..
Попробую. При резке стали (сверлом, резцом) и например того же каната ножом, перед одной и той же сталью стоят разные задачи. Соответственно этим задачам и разрабатывается та или иная марка стали. Если бы было без разницы что резать - дерево, сталь, материю, то и сталей было бы не так много разных. Зачем тогда для стали есть Р6М5, Р18, для дерева - 9Х5ВФ, 8Х6НФТ, холодный штамп - Х12МФ, Х6ВФ, зубила - У8, ножи для бумажной промышленности - ХВСГФ .
  Резец для стали имеет углы на режущей кромке в 60 - 90 градусов, а иногда и больше. Углы штампов тоже приближаются к 90 градусов. Режущая кромка относительно толстая и в ней карбиды держатся прочно. По этому РК не изнашивается и сталь (инструмент) выполняет свою задачу. Теперь ту же сталь с той же ТМО заточим на угол 20-30 градусов, т.е. сделаем из нее нож. РК стала намного тоньше, прочной матрицы вокруг карбидов стало меньше, поэтому карбиды стали держаться хуже. Результат ясен - РК изнашивается быстрее, и сталь уже не использует того потенциала свойств который имеет. Для наглядности поведения карбидов в матрице я всегда приводил пример/сравнение с бетоном. Представим что цемент в бетоне - это матрица, песок - это мелкие карбиды, крошка - это карбиды покрупнее, щебень- самые крупные (как в металловедении - карбидная неоднородность). Теперь из этого бетона выльем блок с углами в 120 градусов - угол получится ровный, даже щебень держится прочно и отбить кусок будет трудновато. Выльем блок с углом 90 град: щебень уже можно отколоть, но крошка и песок сидят прочно. Выльем угол 60 градусов - уже и крошка сыпется, песок сидит прочно. Ну и конечно на сколько легко будут выламываться песок, крошка, щебень (карбиды) зависит от цемента (матрицы).
Вернемся к стали. Возьмем к примеру всем знакомую Р6М5 - сверло из нее работает, режет металл. Но если из этой стали сделать нож и провести то же ТО, то резать канат она не будет с таким же потенциалом износостойкости РК как резала сталь. В ответ можно примеры где ножом с быстрорежущей стали (марку не помню) долго режут канат. Да, режет, но обработка этой стали - ковка, ТО, были другие, поэтому и свойства другие.

Если  какая то сталь подходит под наши задачи, то конечно же ее можно и нужно применять в нашем деле. А из сталей специально разработанных для нужд ножовщиков мне вспоминается только VG-10, S30V и ATS-55 (могу ошибаться).

Offline YVM

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2873
  • Розташування: Киев
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #89 : 09 Червня 2012, 11:50:51 »
..............написано про к390. Штампова та ріжучий інструмент.
......... Ножі для  різки металу,  для різки рулонів паперу,  пластмас і т. д.
Саме так, хіба це хтось заперечуе? Тобі намагаються пояснити, що мало існує в світі сталі, що виготовляється для тих ножів, що робимо ми, але іх можна робити з будь якої сталі призначеної для виготовлення ріжучого інструмента. Як що ти кажеш, що сталь для ножів, то уточнюй відразу, для яких ножів. Ти своїми не обдуманими ствердженнями, сам ставиш себе в ідіотське становище, а потім дивуєшся, чому до тебе так ставляться.
Доречі:
 
......... А гризти таку залізяку термічену...  та  довести до  фінішу то  мазохізм. +  набагато  вищі шанси  спалити при обробці.

зовсім не давно ти ствердував протилежне і тобі був не зрозумілий процес термообробки клинків доведених практично до фінішу.
 Думай,  {mut'} перед тим, як шось сказати, і не будеш дивуватись.  (00)

Offline СТЕРХ

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5691
  • Розташування: Киев
  • Евгений 098-861-59-70
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #90 : 09 Червня 2012, 12:11:30 »
А из сталей специально разработанных для нужд ножовщиков мне вспоминается только VG-10, S30V и ATS-55 (могу ошибаться).
RWL34 і ряд японських сталей

в Росії вже спробували Rex121, з твердістю 70  (_19), сталь призначена для обробки металів, там де твердим сплавам не вистачає міцності. Імхо, це вже занадто.
"Hавеpняка не пpилетит к нам добpый чаpодей.
Самим нам нужно сохpанить планету для людей!"

галерея работ: http://sterkh.io.ua/album

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #91 : 09 Червня 2012, 12:47:51 »
Ага, значит еще и РВЛ34. Я ж говорю что могу ошибиться, специально не узнавал какие стали изобретались для ножей, сказал по памяти.

Offline скат

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 431
  • Розташування: Киев
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #92 : 09 Червня 2012, 12:59:21 »
"В ответ можно примеры где ножом с быстрорежущей стали (марку не помню) долго режут канат. Да, режет, но обработка этой стали - ковка, ТО, были другие, поэтому и свойства другие."
сори за оффтоп, (может кто не сморел),тема на ганзе, нож их кованого быстрореза, канат 20 мм, 1000 резов.
http://forum.guns.ru/forummessage/64/791710.html

 

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #93 : 09 Червня 2012, 13:08:15 »
Цитувати
зовсім не давно ти ствердував протилежне і тобі був не зрозумілий процес термообробки клинків доведених практично до фінішу.
 -) жодного разу такого ніде нікому не писав :)  




Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #94 : 09 Червня 2012, 13:30:40 »
скат8-) другая ТМО, другие свойства. Всё правильно.

Offline YVM

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2873
  • Розташування: Киев
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #95 : 09 Червня 2012, 13:56:01 »
-) жодного разу такого ніде нікому не писав :) 
Ну звичайно, зараз ти будеш казати, що ця фраза:
.........Правда послідовність Вашого процесу особисто для мене  повністю не зрозуміла.  Думаю для новачків теж............
з цієї теми: http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=26593.msg377431#msg377431
повідомлення № 283, атакож гарантовані 99% деформації при ТМО сирого зведеного клинка, про зовсім інше?
Ото ж я і кажу, спочатку думай, і пригадуй де і що казав. 

Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #96 : 09 Червня 2012, 14:21:13 »
Віктор Михайлович,  то дві кардинально різні  речі.  Грубо і несиметрично знятий метал, і симетричний  по максимуму фінішований клинок.   І в тій темі це стосувалось саме несиметричного хвостовика.
Запитайте в любого терміста про ймовірність ризику.   А плюс до того,  дехто з термістів  попереджує коли  бере клинок в роботу, щоб було симетрично!
Це що до офтопу.

А по темі,  є дуже суттєва різниця  при обробці каленої навіть РВЛки і тієї ж м390 чи к390. Дуже суттєва різниця.  Одне залізо  пробачає невеличкі перегріви,  іншому невеликий  перегрів то смерть.

Offline YVM

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 2873
  • Розташування: Киев
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #97 : 10 Червня 2012, 10:38:42 »
.......... А плюс до того,  дехто з термістів  попереджує коли  бере клинок в роботу, щоб було симетрично!
То такі термісти, хіба у виробництві гартуються тільки симетричні вироби?
.......І в тій темі це стосувалось саме несиметричного хвостовика.
Не сумнівався.
При правильному підході і такій мізерній асимметріі, це зовсім не суттєво.









Offline ярослав

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 8950
  • Розташування: Рівненська обл., м.Костопіль.
  • МОРГ – место отдыха разочарованных граждан.
    • Мій сайт.
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #98 : 10 Червня 2012, 10:53:56 »
То дурна  суперечка. Це питання вже не раз піднімалось. Ми не на  виробництві,  і мова про клинки. 

krapper

  • Гість
Re: 3Ч.Теств фиксов на канате.
« Reply #99 : 20 Червня 2012, 01:39:43 »
В какую выгребную яму превратился Фесенковскый форум...
Особенно с тем пидорком в качестве модератора, который меня забанил.
Интересно, забанит еще раз или вступит в дискуссию?