Автор Тема: Спосіб визначення довжини хвостовика в готовому ножі з всадним монтажем  (Прочитано 3417 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Виникла така потреба: купив колись ніж, зараз захотілося трошки переробити тильник і треба було взнати довжину хвостовика. Ну не на рентген же йти!  {gig}
Потім згадав, що в мене є неодимові магніти від старих вінчестерів і вирішив їх використати.
Спочатку взяв свій ніж, в якому довжина хвостовика була мені відома і вирішив перевірити точність способу. Магніт досить відчутно притягувався до хвостовика через капове руків"я, а в якомусь місці сила притягання почала відчутно слабшати. Як виявилося, це місце якраз відповідає довжині хвостовика (+- 2-3 мм).
Звісно, якщо хвостовик стоншується до кінця то точність буде меншою. Втім, як експрес-метод такий варіант визначення довжини хвостовика цілком прийнятний (принаймі для мене).

Може хтось користувався іншими способами?
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Принесли мені колись зекпром переробляти. Клинок був непоганий, але гарда, незручне руків’я, коротше ахтунг. Ну, і зайшла мова про демонтаж руків’я. Кажу тому чоловікові: "Буду розбивати руків’я, але як короткий хвостовик - доварювати будеш сам". Погодився він. Я той ужоснах молотком коц! - а там хвостовик, ну сантиметри зо два  {))}. Ще й тонесенький  {g}. А клинок був з якоїсь нержавійки, тож так просто не привариш. Одним словом забрав той чолов’яга ножа, а я йому іншого нормального зробив  :)
 Отака історія. А знав-би про ті магнітики, ужоснах би не ломав, і дядько був-би без хорошого ножа  {))}

Offline космос

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 10947
  • Розташування: Украина, Донецкая обл.
  • Все будет хорошо!
Цитувати
Звісно, якщо хвостовик стоншується до кінця то точність буде меншою.
он практически всегда утоньшается
мои работы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?board=561.0
канал
https://www.youtube.com/user/MsDtkbh/featured?disable_polymer=1
отзывы http://www.knife.com.ua/forum/index.php?topic=14606.0
Если вы не умеете радоваться  жизни, то вы старый пердун (с)

Offline Мера

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 588
  • Розташування: Вінниця
Цікавий спосіб. Попробую.

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Магніт досить відчутно притягувався до хвостовика через капове руків"я, а в якомусь місці сила притягання почала відчутно слабшати. Як виявилося, це місце якраз відповідає довжині хвостовика (+- 2-3 мм).
Это самый общедоступный + достаточно точный.

При необходимости - чувствительность можно запросто увеличить, прилепив ещё один магнит на клинок.

Можно и дальше извращаться, повышая точность...
Например: "берём за основу" магнит от винчестера.

Подвешиваем за "ухо" на ниточке. На один из полюсов примагничиваем полюсный наконечник (конус/пирамидку). [Более-менее длинный. Ну хоть в пару см.]

При наличии на клинке другого магнита - такой "маятник-компас" покажет с точностью менее 1 мм, наверное.

... хотя и "+- 2-3 мм" - должно хватать "с головой". {don}
« Останнє редагування: 31 Серпня 2015, 15:09:06 від Cynic »
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline Sammler

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 255
  • Розташування: Киев
Это да, но полость залитая эпоксидкой всегда больше хвостовика. Есть опасность выйти на нее при опиливании рукоятки. Все-таки лучше воспользоваться рентгеном. При необходимости просто предварительно договоритесь с лаборантом о времени, когда нет врачей и меньше пациентов.

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Как там звали четвёртого поросёнка? "Нах-нах!" ?

IMNHO: изучение [размеров и положения] хвостовика имеет здравый смысл только при рассмотрении перспективы замены рукояти.

Иначе - нах-нах!  {))}/ ()/ {g}/...  {wh}
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Ну чому виключно при повній заміні руків"я?
Наприклад: руків"я виявилося задовгим і захотілося трошки його вкоротити?
Або, як в моєму випадку: захотілося змінити форму тильника і треба було визначитися із тим шматком тильника, який я можу відпиляти, не зачіпаючи хвостовик, щоб доклеїти потім потрібний шматок деревини.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Наприклад: руків"я виявилося задовгим і захотілося трошки його вкоротити?

"И чё?" ©

Хвостовик на 2/3 = нормально. На 3/4 - тоже бывает, но также не должно мешать "переиграть" тыльник.
Может помешать только редкое 9/10. Но это уже: ой, а почему не насквозь/на стяжку?

(И даже если "хвостовик их ж~пы вышел" - это довольно просто "лечится" несколькими способами. {sm})

PS А размер полостей, заполненных клеем - магнит не определяет. {sm}
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline vobler

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7360
  • Розташування: г Сумы
  • Время создает нас
Может быть еще металлическая стружка смешанная с эдп  - будем темку развивать  {gig}?

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Не... Стружка практически ничего не изменит.
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Offline vobler

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7360
  • Розташування: г Сумы
  • Время создает нас