Автор Тема: Секрет раствора.  (Прочитано 6283 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Секрет раствора.
« : 04 Жовтня 2017, 11:32:18 »
Вилізла проблема. Заходився вранці підправити грубу, колупнув "пузо" в однім місці і побачив що доведеться віддирати чималий пласт який відслоївся від кладки. Віддер а там....  {_07} (_23) {beat} {_18}
Дірки в кладці, шви висипались, деякі цеглини викришились (купивши хату, я туди не ліз). Зсередини там все перекладено моїми руками. Був цирк... Перед Новим роком висипались у топку колодязі і від груби залишилась одна коробка. Мусив вибивати дірку, влазити всередину і робити все по новому. Зате маю досвід  {hero} . А от тепер треба підправити та обмазати кладку.
Хто порадить добрий розчин для обмазки? Глина, пісок, сіль, вода. Це те на чому я клав. Певна річ пропорції дотримані. Але обмазка...  {kh} В іншому місці так спробував, потріскалось нафіг і навідь затирання не дуже допомогло.
Може хто стикався?
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline Вишняк

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 139
  • Розташування: Киев
Re: Секрет раствора.
« Reply #1 : 04 Жовтня 2017, 13:34:32 »
Известь в цементном растворе добавляет эластичности не влияя на свойства. С глиной так получится или нет, не знаю.

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Секрет раствора.
« Reply #2 : 04 Жовтня 2017, 13:39:24 »
А сіль навіщо?
Я питаю, бо скажімо при виробництві цегли (теж глина) потрібна м'яка вода - надлишок солі не є корисним.

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Секрет раствора.
« Reply #3 : 04 Жовтня 2017, 14:33:52 »
 Буде тріскатися, доки не підбереш оптимальну пропорцію пісок- глина.  І в кладці і  в обмазці. Цемент і вапно, там нідочого.Можна додати сілікатного клею.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Re: Секрет раствора.
« Reply #4 : 04 Жовтня 2017, 15:35:56 »
А сіль навіщо?
Додає міцності. Зразу не вірив, але таки правда.
оптимальну пропорцію пісок- глина.
Є таке. Але тут іще треба додавати щось щоб компенсувало усадку глини, та теплові коливання. От наприклад для чогось у розчин для обмазки додають полову, або кінське лайно, тоді як для кладки не додають.
Можливо і справді вапно допоможе  {23} . Хоча не чув щоб у глину його додавали.
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline Mentor

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3593
  • Розташування: г. Калуш
Re: Секрет раствора.
« Reply #5 : 04 Жовтня 2017, 15:42:01 »
Полова и навоз - аналог фибры. Для тонкослойных штукатурок, испытывающих напряжения от микроподвижек основания, то что нужно. Попробуйте добавить в раствор металлическую фибру (с полимерной не подскажу - нужно смотреть характеристики по термоустойчивости...)
Кому я понадоблюсь - ищите на Фейсбуке

Offline Паганель

  • Андрій
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3228
  • Розташування: Кременчук
Re: Секрет раствора.
« Reply #6 : 04 Жовтня 2017, 15:44:34 »
 Полова і кінські кізяки - це своєрідне армування розчину для мазки, коротше кажучи, щоб не тріскалось. Як правильно готувати розчин для кладки, нажаль, не знаю, хоча не раз бачив, як пічники колотять його на основі глини.
О,Ментор опередив.
« Останнє редагування: 04 Жовтня 2017, 15:54:28 від Паганель »
In me omnis spes mihi est

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Re: Секрет раствора.
« Reply #7 : 04 Жовтня 2017, 15:48:22 »
Саме тріщини і є проблемою. До речі, крім полови і т.п. ще додають дрібну тирсу. Теж непогано.
Очевидно зупинюсь на тирсі, бо її вистачає.
Дякую камради за допомогу  {con}
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline Вишняк

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 139
  • Розташування: Киев
Re: Секрет раствора.
« Reply #8 : 04 Жовтня 2017, 16:44:17 »
А она мне загорится в печке то?

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
Re: Секрет раствора.
« Reply #9 : 04 Жовтня 2017, 16:46:26 »
Оптимально взяти мішок готового мертелю і не мучитись.
Як нема - мішати глину не з піском, а з дрібно подрібненою цеглою, такою ж, як і в кладці.

З добавок в обмазку років 50-70 тому додавали ще рубану грубу солому і соснові голки. Тільки от для груби - не знаю, вона ж гріється....

Offline Алексей-13

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 816
  • Розташування: Київ
Re: Секрет раствора.
« Reply #10 : 04 Жовтня 2017, 17:05:15 »
Если брать грубу в дедовой хате, то только глина с песком. Но трещины всё равно появлялись, замазывали каждый год по новому. Если у Вас там не речной песок (или не мытый), то он уже содержит какое-то количество глины, что надо учитывать при составлении раствора.
Насколько знаю, сейчас есть уже готовые смеси для того, чтобы на него положить плитку на печь. Им же можно просто печь (ну и грубу тоже) обмазать. Сам когда-то такие покупал, но руки не дошли её использовать. Насколько помню по составу - основа там глина со всякими добавками (видать секретными, бо шо за добавки не расписано :) ). Ребята ещё советовали не просто намазывать на печь, а использовать сетку, как  армирующее основание. При чем металл на сетке должен быть такой, какой используется на проволоке для фиксации дверцы.

Offline Henry

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 151
  • Розташування: Украина. г. Днепропетровск. Р-н ДИИТ-а
    • нет
Re: Секрет раствора.
« Reply #11 : 04 Жовтня 2017, 17:08:18 »
https://prom.ua/Smes-dlya-kladki-pechej-i-kaminov.html

Сейчас все на "Проме" ищут.

Offline Паганель

  • Андрій
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3228
  • Розташування: Кременчук
Re: Секрет раствора.
« Reply #12 : 04 Жовтня 2017, 17:18:30 »
 Якби Швейк міг купити ці суміші, він би купив. На те є багато причин. Віддаленість від цивілізації і фінансова сторона на першому місці, тому і було питання про підручні матеріали.
In me omnis spes mihi est

Offline Freeman

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 903
  • Розташування: Earth. Україна . Донбасс
Re: Секрет раствора.
« Reply #13 : 04 Жовтня 2017, 19:06:32 »
 Асбест разве не применяется для раствора в смеси глина + песок ?
 Вредность асбеста известна (в сухом виде если вдыхать ) , но здесь он в смеси .

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Re: Секрет раствора.
« Reply #14 : 04 Жовтня 2017, 19:24:34 »
Точно так. Купити накладно.
А она мне загорится в печке то?
Не. Сколько я не имел дело с обмазкой (ну там разбирать приходилось несколько раз) везде в глине полова. Если полова не горит, то опилки тем более не будут гореть. Да собственно это уже проверено ранее. Но трескается зараза везде, хоть с наполнителем и не так сильно.
использовать сетку, как  армирующее основание.
У меня уже лет 10 лежит небольшой рулон стеклотканевой сетки. В принципе трещин под ней практически не бывает, но нить примерно 3мм в диаметре. Бывает отслаивается. А если сеткой покрыт отдельный участок, то он по границам сетки и отваливается.
Асбест разве не применяется для раствора в смеси глина + песок ?
По идее да. Когда у нас в селе строили дома чернобыльцам, то неким составом содержащим асбест засыпали потолочное перекрытие (вроде так мне говорили, потому как тогда меня в селе небыло). Эта смесь была высыпана через дорогу от моего дома и сейчас там лежит ее дохрена. Заросла травой, деревья уже выросли. Лисы роют в ней норы  :) . Я было таки подумал смешать с глиной, но не рискнул. Какой будет эффект неизвестно, а потом придется сдирать, оно будет пылить.... .
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline Вишняк

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 139
  • Розташування: Киев
Re: Секрет раствора.
« Reply #15 : 04 Жовтня 2017, 19:42:17 »
По моему с сеткой не меллической идея хорошая.  Держать должна и не будет награваться, и расширяться как металлическая.

Offline saks72

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 140
  • Розташування: Украина Николаевская обл пгт Березнеговатое
Re: Секрет раствора.
« Reply #16 : 04 Жовтня 2017, 19:43:32 »
Раствор для кладки глина и песок один к одному глину замочить примерно на сутки потом добавляется песок и можно муровать для обмазки глина и тирса глину готовить также замачивать на сутки добавляя тирсу хорошо перемешивать обычно это делается ногами тирса чем мельче тем лучше. После мазки дать хорошо высохнуть сразу грубу не топить а то порвет
Жизнь надо прожить так что бы в аду тебе сказали:"Извините вам не сюда, тут культурные люди "

Offline Карасік

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 74
  • Розташування: Чернігів
  • Учите детей молчать - говорить они научатся сами.
Re: Секрет раствора.
« Reply #17 : 04 Жовтня 2017, 19:44:48 »
Груби і печі, з причини різниці температур, завжди тріскаються, щоб Ви не робили. Із за того їх і називали "мазанками". Навіки від проблеми тріщин не відійдеш, але можна зменшити причину їх виникнення шляхом урівноваження механічних властивостей матеріалів під впливом температур (розширення). Даю рецепти штукатурок, які в принципі працюють, з особистого досвіду.
Рецепт №1: Гіпс - 1 частина, вапно - 2 частини, пісок - 1 частина, азбест - 0,2 частини.
Рецепт №2: Глина - 2 частини, вапно - 1 частина, пісок - 2 частини, азбест - 0,1 частина.
Рецепт №3: Глина - 1 частина, вапно - 2 частина, азбест - 0,1 частина.
Рецепт №4: Глина - 2 частини, вапно - 2 частини, цемент - 1 частини, азбест - 0,1 частина.
Хто вважає, що азбест шлідливий його замінюють БЕВЕТОЛОМ в тій самій пропорції, хоча тут правильно сказали в розчині його не вдихнеш.
Для фінішного штукатурення на кожні 10 літрів розчину додаю 300-400 грам солі (не пересихає зовнішній шар).

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Секрет раствора.
« Reply #18 : 04 Жовтня 2017, 19:58:07 »
 Супер!  {y}  Якщо рве кладку, то буде рвати і обмазку. {dr}
  В остатку маємо. Щоб грубка була гламурненька, покриваємо її канцергенною термоїзоляцією.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Re: Секрет раствора.
« Reply #19 : 04 Жовтня 2017, 20:09:32 »
Не пригадую щоб я десь бачив у жилому приміщенні щось, що мало б у складі азбест  {23} .
Бачив інший варіант (освячував хату) ... . Посеред хати груба, облицьована облицювальною цеглою, навідь не вогнестійкою. Шви чорні, мабуть суміш для обмазки камінів (там до 1000*С ). Освячував зимою, смалили грубу по дорослому (там двоє малих дітей) . Спеціально приглядався, ніяких дефектів. Мені звичайно таку технологію не потягти фінансово, але прецедент використовувати є.
До речі, років з 10 тому брав ту суміш для камінів... . Чи я дурний, чи суміш гівно, але вся вона розсипалась на порох.
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Секрет раствора.
« Reply #20 : 04 Жовтня 2017, 20:23:10 »
 Я бачив грубки обшиті плоским шифером. (_22)
  В моєму містечку працював завод з тунельними печами для випалювання посуду. Звідти, для обмазки, тягали все. Не потрісканих грубок я не бачив.Гівна не домішували
   Трохи допомагало. Спочатку накидали шамотну глину, перевірену. Потім затирали сумішшю без шамоту.
   Круглі фінські груби обшивалися металом.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline saks72

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 140
  • Розташування: Украина Николаевская обл пгт Березнеговатое
Re: Секрет раствора.
« Reply #21 : 04 Жовтня 2017, 20:34:25 »
облицьована облицювальною цеглою, навідь не вогнестійкою
У меня груба обклеяна обоями и ничего а сама плита(топка) обшита листами нержавейки 4мм .Может у нас разный состав глины но моя стоит уже 46 лет не треснула не разу
Жизнь надо прожить так что бы в аду тебе сказали:"Извините вам не сюда, тут культурные люди "

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Секрет раствора.
« Reply #22 : 04 Жовтня 2017, 20:41:28 »
  Шо?!  {_07} За 46 років нержавка ніразу не потріскалась?
  Бачив я груби по миколаєвських степах. Топістєць.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Секрет раствора.
« Reply #23 : 04 Жовтня 2017, 20:45:00 »
В дитинстві пам"ятаю, як баби мало не бились за кінські кізяки, коли на наш куток приїздив хтось на конях. От саме для цього. {y} Тирса - не айс, навіть на стінах тріскається, перевірено.
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline saks72

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 140
  • Розташування: Украина Николаевская обл пгт Березнеговатое
Re: Секрет раствора.
« Reply #24 : 04 Жовтня 2017, 20:53:00 »
 
Бачив я груби по миколаєвських степах. Топістєць.
Отож бо й воно!  {_11}
Жизнь надо прожить так что бы в аду тебе сказали:"Извините вам не сюда, тут культурные люди "

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Re: Секрет раствора.
« Reply #25 : 04 Жовтня 2017, 20:57:49 »
Раствор для кладки глина и песок один к одному глину замочить примерно на сутки потом добавляется песок и можно муровать для обмазки глина и тирса глину готовить также замачивать на сутки добавляя тирсу хорошо перемешивать обычно это делается ногами тирса чем мельче тем лучше. После мазки дать хорошо высохнуть сразу грубу не топить а то порвет
+

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Секрет раствора.
« Reply #26 : 04 Жовтня 2017, 21:06:49 »
 Якщо вже є потреба опалення, то можна обережно розігнати грубку дровами, і постійно підтримувати невелику постійну температуру, щоб вона повністю не вистигала.
 Гівна не додавать, {_17}, бо мєнт получиться :D
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Re: Секрет раствора.
« Reply #27 : 05 Жовтня 2017, 06:57:52 »
В мене по іншому і не вийде, бо палю виключно дровами. Вугілля тільки коли великий мороз і треба тримати температуру.
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline uniteks715

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 240
  • Розташування: ukraine,chervonograd
Re: Секрет раствора.
« Reply #28 : 05 Жовтня 2017, 08:01:59 »
Якщо будете мішати розчин пісок-глина провіряйте розчин так:
 скатуєте руками шарік приблизно 35-40мм він не повинен липнути до рук і при падінні на землю не повинен розлітатися( може деформуватися з тріщинами).Якщо липне значить забагато глини(додайте трохи піску), якщо розсипається -забагато піску(додайте глини).

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Секрет раствора.
« Reply #29 : 05 Жовтня 2017, 08:39:42 »
 {kh} Це приблизний тест на оптимальну вологість для максимального ущільненьня. Тут він, майже ні про що {dr}
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Геннадій Григорович

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 45
  • Розташування: м. Чернігів
Re: Секрет раствора.
« Reply #30 : 05 Жовтня 2017, 10:10:50 »
З магазиними сумішами треба ретельно дотримуватися інструкції по товщині шару.Перекладав я свою грубку повністю на клеєву суміш, там де товщина шару була до 3 мм держало добре а де більше все розтріскалось так що хвилювався щоб вона не розпочалась на двоє. Обмазував тією ж сумішшю стосовно товщини теж саме. Зробив висновок якщо грубу перекладати на клейку суміш то треба брати новеньку рівненьку центру і класти під шпатель з малим зубом.

Offline Zaporozhec

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 647
  • Розташування: Житомир
Re: Секрет раствора.
« Reply #31 : 05 Жовтня 2017, 10:36:33 »
 А секрет розчину так і не розкрили,хоч і відповідях він озвучувався,але не до кінця.Спомин далекого дитинства,коли не можно було відірвати око від того млинця з глини і соломи діаметром в 10-15 метрів в якому гарцювали пара коней і з десяток люду.
Бабця з Вінничини і частенько літо проводив малим там.Звісно коні в тій глині не ходили десять хвилин і перерви на випорожнення в них не було,а ті кізяки перетовкалися з глиною і соломою.,,ось і чому кізяк в розчині і стараються його в наш час розшукать і добавить.
Друге:Цю роповідь я почув років сорк назад і не думав,що буду розказувать.
Село,хатки мазанки старі і нові,які ждуть обмазки...звісно мода толоки пройшла,а пішли по селах бригади заробітчан.
І от після роботи одної бригади,з часом на мазанці ні однієї тріщинки,а не так як після других.Звісно..черга до цих майстрів була великою,хоч і ніхто не бачив різниці в приготуванні розчину.Все вони робили з місцевих матеріалів,але після замісу вони не накриваючи розчин зникали на неділю півтори на "термінову роботу" в друге село.Хозяїн скаженів,глина посеред двору,,,але вперто чекав. {gig}.Хлопці з*явилися,хату обкидали,зробили фініш,гроші на бочку.Допобачення.
Можливо в тому і був їхній секрет..час на дозрівання того розчину?Всі так думали.
До Лука..
А не залежить секрет від місця копу глини.Чому за глиною у нас всі їхали на чулочку біля річки і брали глину з горба,особливо пічники.Хоч глини залежі по всіх районах,а нннєєє,їхали на чулку. (_3) за опус..навіяло.

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Re: Секрет раствора.
« Reply #32 : 05 Жовтня 2017, 11:06:54 »
скатуєте руками шарік приблизно 35-40мм він не повинен липнути до рук і при падінні на землю не повинен розлітатися
В неті читав не так. Кульку треба стиснути між двома дощечками. Норма, коли тріщини з'являються при стискуванні до 1/3 висоти.
Можливо в тому і був їхній секрет..час на дозрівання того розчину
Згоден. І я помітив різницю між такими розчинами. Всетаки глина це така штука що волога проникає в неї не дуже швидко, а тому свіжий розчин, хоч і добре вимішаний, неоднорідний, як наслідок - тріщини.
А "млинець" і я пам'ятаю  8-) .
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Секрет раствора.
« Reply #33 : 05 Жовтня 2017, 12:13:58 »
Стосовно пічок не знаю, але громадяне, що повернуті на екозаморочках,
коли будують свої дома з соломи та палок використовують глиняну штукатурку.
Щоб вона не тріскалась, та тримала навантаження від картинок/поличок армують мішковиною.

Offline Zaporozhec

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 647
  • Розташування: Житомир
Re: Секрет раствора.
« Reply #34 : 05 Жовтня 2017, 14:04:00 »
Так,є такий метод і чим рідше полотно мішковини,тим краще,але саму мішковину довго вимішують в тій глині.
Ось автор зіткнувся з проблемою і немає бажання і можливостей переходити на нові технології,а старе забуте вимирає,
так як і =) ремесло пічника,який з нуля піч зліпить,тому і приходиться..-я табе зляпіла із того ша била. :) ремонтуємо своїми руками.Одне знать треба про ворожбу,як серед металів --мідь-люмінь,так ніколи не поєднувати глину,крейду з вапном,бо то не по феншую.Та й на вапняну побілку,ви глину щіткою не перекриєте,хіба що пульвером. :)

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Секрет раствора.
« Reply #35 : 05 Жовтня 2017, 18:19:07 »
 З'їхали біс його знає куди. Як завжди {gig}. Питання було про пічку. Добралися до надвірної стіни.
 Глина- поняття дуже широке. Може бути колоїдна, сама жирна й тонка. Може бути супісь, майже пісок. Між ними десяток назв лиш пгранулогічному складу та примісям. Наприклад заліза. Руді глини, глей. За рахунок примісей бувають вогнетривкі. Наприклад, бентонітові. Я лиш по пам'яті можу написати реферат. Кому то тра. {))}
   Маляри залишали суміш для того, щоб глина окислилась і солома розм'якла і стабілізувалася. Про окислення вони могли й не здогадуватися.
   В роботу, взагалі, варто брати вилежану, накопану кілька років тому, глину.
 Копали глину в одному місці, бо хтось методом тику підібрав склад.
 Руді глини більш пісні, тому тріскаються менше.
  Без "старих людей", склад для штукатурки і кладки підбирають методом проб. Кілька різних по пропорціях сумішей накидають на стіну й чекають кілька днів.   Ту, яку не порвало й беруть в роботу.
  Бувають глини, що дають тріщини завжди. Наприклад, так звана білозерка. Тоді приходиться армувати соломою, кізяком.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Zaporozhec

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 647
  • Розташування: Житомир
Re: Секрет раствора.
« Reply #36 : 06 Жовтня 2017, 07:55:59 »
Питання було про пічку.
Питання було про секрет розчину і в відповіді також озвучено
Кілька різних по пропорціях сумішей накидають на стіну й чекають кілька днів.   Ту, яку не порвало й беруть в роботу.
А те що раніше будували ділетанти і воно стояло роками,то це факт.Лежак на горищі з 61 року,ні однієї трщини і грузована підлога також за стільки років не потребує замазки на горищі 8х10.