Автор Тема: Секрет раствора.  (Прочитано 4799 раз)

Оффлайн Воля

• Эксперт
  • Расположение: Глухів
Re: Секрет раствора.
« Ответ #25 : 04 Октябрь 2017, 20:57:49 »
Раствор для кладки глина и песок один к одному глину замочить примерно на сутки потом добавляется песок и можно муровать для обмазки глина и тирса глину готовить также замачивать на сутки добавляя тирсу хорошо перемешивать обычно это делается ногами тирса чем мельче тем лучше. После мазки дать хорошо высохнуть сразу грубу не топить а то порвет
+

Оффлайн Лука

• Володимир
  • Эксперт
  • Расположение: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
« Ответ #26 : 04 Октябрь 2017, 21:06:49 »
 Якщо вже є потреба опалення, то можна обережно розігнати грубку дровами, і постійно підтримувати невелику постійну температуру, щоб вона повністю не вистигала.
 Гівна не додавать, {_17}, бо мєнт получиться :D
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Оффлайн Shveik

• Бывалый
  • Расположение: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
« Ответ #27 : 05 Октябрь 2017, 06:57:52 »
В мене по іншому і не вийде, бо палю виключно дровами. Вугілля тільки коли великий мороз і треба тримати температуру.
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Оффлайн uniteks715

• Осваиваюсь
  • **
  • Расположение: ukraine,chervonograd
« Ответ #28 : 05 Октябрь 2017, 08:01:59 »
Якщо будете мішати розчин пісок-глина провіряйте розчин так:
 скатуєте руками шарік приблизно 35-40мм він не повинен липнути до рук і при падінні на землю не повинен розлітатися( може деформуватися з тріщинами).Якщо липне значить забагато глини(додайте трохи піску), якщо розсипається -забагато піску(додайте глини).

Оффлайн Лука

• Володимир
  • Эксперт
« Ответ #29 : 05 Октябрь 2017, 08:39:42 »
 {kh} Це приблизний тест на оптимальну вологість для максимального ущільненьня. Тут він, майже ні про що {dr}

Оффлайн Геннадій Григорович

• Участник
  • *
  • Расположение: м. Чернігів
« Ответ #30 : 05 Октябрь 2017, 10:10:50 »
З магазиними сумішами треба ретельно дотримуватися інструкції по товщині шару.Перекладав я свою грубку повністю на клеєву суміш, там де товщина шару була до 3 мм держало добре а де більше все розтріскалось так що хвилювався щоб вона не розпочалась на двоє. Обмазував тією ж сумішшю стосовно товщини теж саме. Зробив висновок якщо грубу перекладати на клейку суміш то треба брати новеньку рівненьку центру і класти під шпатель з малим зубом.

Оффлайн Zaporozhec

• Активный участник
  • Расположение: Житомир
« Ответ #31 : 05 Октябрь 2017, 10:36:33 »
 А секрет розчину так і не розкрили,хоч і відповідях він озвучувався,але не до кінця.Спомин далекого дитинства,коли не можно було відірвати око від того млинця з глини і соломи діаметром в 10-15 метрів в якому гарцювали пара коней і з десяток люду.
Бабця з Вінничини і частенько літо проводив малим там.Звісно коні в тій глині не ходили десять хвилин і перерви на випорожнення в них не було,а ті кізяки перетовкалися з глиною і соломою.,,ось і чому кізяк в розчині і стараються його в наш час розшукать і добавить.
Друге:Цю роповідь я почув років сорк назад і не думав,що буду розказувать.
Село,хатки мазанки старі і нові,які ждуть обмазки...звісно мода толоки пройшла,а пішли по селах бригади заробітчан.
І от після роботи одної бригади,з часом на мазанці ні однієї тріщинки,а не так як після других.Звісно..черга до цих майстрів була великою,хоч і ніхто не бачив різниці в приготуванні розчину.Все вони робили з місцевих матеріалів,але після замісу вони не накриваючи розчин зникали на неділю півтори на "термінову роботу" в друге село.Хозяїн скаженів,глина посеред двору,,,але вперто чекав. {gig}.Хлопці з*явилися,хату обкидали,зробили фініш,гроші на бочку.Допобачення.
Можливо в тому і був їхній секрет..час на дозрівання того розчину?Всі так думали.
До Лука..
А не залежить секрет від місця копу глини.Чому за глиною у нас всі їхали на чулочку біля річки і брали глину з горба,особливо пічники.Хоч глини залежі по всіх районах,а нннєєє,їхали на чулку. (_3) за опус..навіяло.

Оффлайн Shveik

• Бывалый
  • Расположение: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
« Ответ #32 : 05 Октябрь 2017, 11:06:54 »
скатуєте руками шарік приблизно 35-40мм він не повинен липнути до рук і при падінні на землю не повинен розлітатися
В неті читав не так. Кульку треба стиснути між двома дощечками. Норма, коли тріщини з'являються при стискуванні до 1/3 висоти.
Можливо в тому і був їхній секрет..час на дозрівання того розчину
Згоден. І я помітив різницю між такими розчинами. Всетаки глина це така штука що волога проникає в неї не дуже швидко, а тому свіжий розчин, хоч і добре вимішаний, неоднорідний, як наслідок - тріщини.
А "млинець" і я пам'ятаю  8-) .
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

Оффлайн dkarpov

• Старожил
  • Расположение: Київ
« Ответ #33 : 05 Октябрь 2017, 12:13:58 »
Стосовно пічок не знаю, але громадяне, що повернуті на екозаморочках,
коли будують свої дома з соломи та палок використовують глиняну штукатурку.
Щоб вона не тріскалась, та тримала навантаження від картинок/поличок армують мішковиною.

Оффлайн Zaporozhec

• Активный участник
« Ответ #34 : 05 Октябрь 2017, 14:04:00 »
Так,є такий метод і чим рідше полотно мішковини,тим краще,але саму мішковину довго вимішують в тій глині.
Ось автор зіткнувся з проблемою і немає бажання і можливостей переходити на нові технології,а старе забуте вимирає,
так як і =) ремесло пічника,який з нуля піч зліпить,тому і приходиться..-я табе зляпіла із того ша била. :) ремонтуємо своїми руками.Одне знать треба про ворожбу,як серед металів --мідь-люмінь,так ніколи не поєднувати глину,крейду з вапном,бо то не по феншую.Та й на вапняну побілку,ви глину щіткою не перекриєте,хіба що пульвером. :)

Оффлайн Лука

• Володимир
  • Эксперт
« Ответ #35 : 05 Октябрь 2017, 18:19:07 »
 З'їхали біс його знає куди. Як завжди {gig}. Питання було про пічку. Добралися до надвірної стіни.
 Глина- поняття дуже широке. Може бути колоїдна, сама жирна й тонка. Може бути супісь, майже пісок. Між ними десяток назв лиш пгранулогічному складу та примісям. Наприклад заліза. Руді глини, глей. За рахунок примісей бувають вогнетривкі. Наприклад, бентонітові. Я лиш по пам'яті можу написати реферат. Кому то тра. {))}
   Маляри залишали суміш для того, щоб глина окислилась і солома розм'якла і стабілізувалася. Про окислення вони могли й не здогадуватися.
   В роботу, взагалі, варто брати вилежану, накопану кілька років тому, глину.
 Копали глину в одному місці, бо хтось методом тику підібрав склад.
 Руді глини більш пісні, тому тріскаються менше.
  Без "старих людей", склад для штукатурки і кладки підбирають методом проб. Кілька різних по пропорціях сумішей накидають на стіну й чекають кілька днів.   Ту, яку не порвало й беруть в роботу.
  Бувають глини, що дають тріщини завжди. Наприклад, так звана білозерка. Тоді приходиться армувати соломою, кізяком.

Оффлайн Zaporozhec

• Активный участник
« Ответ #36 : 06 Октябрь 2017, 07:55:59 »
Питання було про пічку.
Питання було про секрет розчину і в відповіді також озвучено
Кілька різних по пропорціях сумішей накидають на стіну й чекають кілька днів.   Ту, яку не порвало й беруть в роботу.
А те що раніше будували ділетанти і воно стояло роками,то це факт.Лежак на горищі з 61 року,ні однієї трщини і грузована підлога також за стільки років не потребує замазки на горищі 8х10.